Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

dannyd14

Začiatok bol famózny a zapôsobil na mňa dobrým dojmom a do toho ešte tá pesnička Love Hurts. Ďalšie momenty oplývali len nezmyslami a nezmyslami, a nezmyslami, až kým nenastal nie príliš presvedčivý koniec. !SPOILER! Napr. Mike Myers (v podobe nejakého titana) roztrhne bez problémov putá (zrejme vymodelované z hliny) a následne zdolá šesť policajtov. Alebo žena uteká a chlap s miernym krokom ju dobieha, čo je totálna zhovadilosť. Horšie však je, že podobných scén je tu viac než dosť, čo vo mne vyvolalo veľký odpor. Nemám rád filmy, kde sa vrah hra na nejakého pána dokonalého a nezničiteľného, chodí ako vraždiaci stroj a nik ho nedokáže zastaviť. Najväčšiu rolu tu hraje chabé konanie postáv, ich naivita a nepohotová reakcia (ženská sa plazí ako had a nie aby miesto toho sa robila, že je mŕtva, hlavná postava Laurie sa stane umrnčanou fifľenou, ktorá sa mi priam zhnusí). Verdikt: vyvražďovačky sú akurát, napätie a akcia ujde. Plný počet nehrozí, ale napriek tomu všetkému 60%. ()

megan017

Je to prostě Halloween Roba Zombieho...co k tomu víc dodat..Je dobře že nám ukázal tajemno Michaelovy mysli a nebylo to jen o tom, že pominutej silnej chlápek řeže středoškolačky. Bylo tam čím to začalo ,jaký byl, jaká byla jeho rodina....Skvělé herecké výkonny , maskéři, režie i kamera...Dům tisíce mrtvolej se mi zdal až moc přeplácaný , ale tohle se povedlo. ()

Kozy9

Krvavé a plné klišé, no čo viac by sme mali očakávať od remakeu? To čo autor mal zanechať zanechal a to čo mal zmeniť zmenil. Zombie dokázal, že sa v ňom nachádza režisérske nadanie, ktoré zahŕňa schopnosť natočiť niečo, čo sme všetci už dávno videli a dobre to poznáme tak, aby to pôsobilo opäť prekvapivo, ďalej sa nebojí ukázať svoju krvavú fantáziu a nakoniec sa nebojí pustiť do projektu, ktorý je väčšinou dopredu odsudzovaný. Dobre som sa zabavil a bol som nadmieru spokojný. 75% ()

BrianStorker

Často je Halloween z r. 2007 nazýván remakem původního zpracování. Při shlédnutí snímku jsem o tomto přirovnání s rozpaky zapochyboval. Z původního filmu zde nezbylo téměř nic, kromě jmen hlavních postav a názvu městečka. Jistá podobnost je i v námětu příběhu, avšak kvalitní scénář a vybroušené dialogy z původního filmu dostaly nafrak. Halloween z r. 2007 se hemží vulgarismy, což snímku na kvalitě rozhodně nepřidává. Umělecká stránka provedení díla jde v mých očích kvalitativně dolů. Rob Zombie vsadil rovněž vše na to, že v 70. letech byly zřejmě všichni fanoušci hard rocku a podle toho vypadá i maskování herců ve stylu dlouhých mániček. Pro mne je toto zpracování veliké zklamání. Klad vidím pouze v tom, že do 48. minuty filmu sledujeme vlastně prequel k původnímu snímku, který by mohl být mnohem kvalitnějším, nebýt těch vulgárních dialogů... mohlo by to být umělecky pojato trochu jinak. Pozitivní je rovněž ponechání grafiky titulků a ústřední melodie. Všeobecně je známo, že remaky jen málokdy překonají původní zpracování. Otázkou je, zda tento snímek je vůbec remakem a proč byl vlastně natočen. Dle mého názoru naprosto zbytečně. ()

ANTYCHRYST

Jedna z kultovních postav ... pro kterou mám slabost M. M. :) stejný inicialy jako já.. nelze srovnávat s původním veledilem..tohle je solo bijak pěkně od původu... Začátek je mrte dobrej... a jak by řekl ten tlustej linej ozralej hajzl..ten malej buzik je tam pěkně zmasakroval.... dál už klasika...:) trošku větší kudlička rybička a jde se na to... 80% povedené oživení legendy.. žádná Halloweenska noc už nebude klidná :) ()

departed

Tak tohle je typ remaku/rebootu, který můžu. Věrný původnímu filmu, avšak drsnější a svůj. Zombie ví, jak nechat diváka napnutýho jak gumu u trenek; ví, jak budovat napětí a přitom netlačit na pilu s klišé či lekačkama. I ten Mikův zrod vzal vcelku hopem, přesto věcně a stylově, i přestože se u některých scén může lidem zvedat žaludek. Tady to není ani tak o množství krve na obrazovce, ale spíš o psychice. Je tam venku, na svobodě a po někom specifickým jde. K tomu navíc stačí mrazivá hudba, správně naštelovaný hrátky s kamerou a střihem, jak se na horor patří a jednoho obřího creepy-motherfuckera a o zábavu je postaráno. Zbožňuju tu noční atmosféru malýho městěčka o Halloweenu, kde řádí psychopatickej magor s nožem a jede jednu oběť za druhou. A ten hlavní hudební motiv... ach, jak mi zní v hlavě pořád, jak ve smyčce. Unrated verze měla dost co do sebe. Zakrvácený kozy a kundičky v normální verzi hádám nejsou. Jo a Mike je snad ten největší kazišuk filmovýho plátna, kterýho znám. Snad ještě horší než Jason Voorheese. ()

Dampfer

Tak to zabolelo! Mike vypadá skvěle, hora s děsivými vlasy (možná i působí děsivěji, když nemá masku), podle první půle filmu vytvářen (mmm?) racionálně, ale to co s ním, resp. celým filmem provede Rob v druhé půli? Děs. Původní Halloween byl vlastně "pohádka", ano, Mike byl nepřirozené zlo, snažil se zabít nevinnost, ztvárněnou tenkráte mnohem hezčí děvuchou, nic si nehrálo na "rozumné" psycho. Tady jsem se v prvních minutách spokojil s pojetím, malý Miky děsí, scéna po útěku, kdy jsou ukázány "nohy" je libová, ale jak jsem již naznačil, poté se tohle pojetí hroutí, Miky je zase onen magický netvor, ale absolutně je popřena první půle! Co na tom, že vraždy mají brutální razanci, ten rozpor pojetí mi tak bije do očí, kdy v momentě několikrát nastaveného konce (ten film měl mít o dobrých 25 minut méně!) padá téměř na totální dno. Rob měl asi nápad na tři možné formy konce a prostě je naházel za sebe. Film mohl být mnohým, realisticky pojatým Mikyho originem, poctou původnímu filmu moderním "lookem", či úplně novým uchopením postavy. Je to ale nelogický patvar (protože i slasher by měl být konzistentní co do pojetí) s přepáleným koncem. Velké zklamání a špatný film, škoda. ()

G04T

Nečekal jsem od toho žádný veledílo a teď vidím, že sem dělal dobře. Cením to, že nám Zombie ukázal Myerse jako mladšího víc, než v originále a násilí je tady zobrazováno fakt tvrdým způsobem, což je poslední věc, co se mi líbila. Tak špatná, chaotická a snad i neprofesionální (?) kamera hrozně ubírá na celkovým dojmu a hlavně na atmosféře, která zde byla ve většině případů skoro nulová. ()

GameboyNES

z odstupem času musím změnit hodnocení na plný počet. Protože po některých dílech Halloweenu, který vyloženě postavu MM prznili, je jeho rýmejk, velkou poctou. +Zachovaná Carpiho znělka.+ maska vypadá moc dobře. + Darien tu ukázala kozičky. + hromada krve. + Velká plejáda hororových legend. 92% ()

Luki.V

Temný, depresivní, smutný a patřičně děsivý alternativní pohled na hororovou legendu. Film můžu jen a jen chválit, Zombieho můžu jen jen chválit a co můžu vytknout? Nic. Možná druhá polovina působí trochu uspěchaně ale věřím že to se na DVD opět napraví. Film na mne opravdu zapůsobil a z promítání jsem odcházel velmi mile překvapen, vřele doporučuji. ()

dobbin

Nejdřív jsem nečekal nic. Pak jsem si přečetl první ohlasy na film a čekal jsem hodně, a výsledek je proto logicky někde uprostřed. Samozřejmě, že nejlepší bylo zůstat u toho neočekávání, ale to bych se možná na ten film ani nevypravil. Takže jsem šel na Halloween 2007 a viděl jsem film o malém ošklivém chlapci, který vyrůstá v hnusném prostředí, nikdo ho nemá rád vyjma maminky. Podstatnou část filmu proto nesledujeme vyražďování, které bylo v originálu tak působivé, ale příčiny. A proto je tento Halloween úplně jiný film, Michael dostal pozadí a i když cosi naznačuje, že za vším nestojí jen mizerné dětství, není to už bohužel starý známý Michael s prázdnýma černýma očima a bledou tváří bez emocí. Soucit a empatii bych tady nejmíň čekal. Ale naštěstí jsou tyhlety nežádoucí pocity kompenzované ohromnou brutalitou, která se mnohdy vyrovná Texaskému masakru motorovou pilou. Misky vah se nám pomyslně dostanou do rovnováhy. Co bych ještě pohanil, jsou mnohé scény, které jsou jen kopírováním originálu, ale kde je zároveň poznat pokus o autorskou invenci. Ty jsou nejtupější a nejpitomější a nejnudnější. Jinak v celkovém součtu nový Halloween zanechal dojem, dost brutální, ale přesto silný. ()

jojoping

Dosť slušná vyvražďovačka, vo svojom žánre určite nadpriemer. Ja osobne som dostal viac ako som očakával. Atmosféra je hustá hneď od začiatku, aj keď sa preberá "len" Michaelové detstvo. Paradoxne sa mi zdalo, že keď po 15 rokoch začalo jeho besnenie, prestal byť film strašidelným a napätie zredlo. Záverečná jakačka však zas stála za to. ()

Cortesz

Tak tohle mě docela zklamalo. Čekal jsem úplnou bombu, protože režie a filmy Roba Zombie se mi dost zamlouvali, ale tohle ne že by to byl vyloženě špatnej remake, ale čekal jsem trošku více. První půlka je výborná, ale ta druhá je obyčejná vyvraďovačka a úplná kopie Carpenterova originálu. Tudíž nemůžu dát více jak 3*. ()

Bigfuckman

Tajemná atmosféra se nekonala. Akorát jeden neprůstřelný pablb co chodí a vraždí. Musel jsem se smát nad bezdradnými zřízenci z ústavu a policií. Dany Trejo zde dostal rychlý kurs v potápění a stačilo na to jen trocha vody v umyvadle. Dokonce za svůj výkon obdržel i TV. I majora Zemana by napadlo, kde se může skrývat násilník, který byl 17 let odloučen od domova. ()

Soubi

Z toho už jsem vyrostl...ke spokojenosti potřebuji mnohem více sofistikované/ou/é napětí/hrůzu/násilí. A pár dobrých momentů tu šeď neprozáří. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)