Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

LukyLago

Rob Zombie měl u mě jeden pokus a to že jsem doufal že nedomrví dokonalé dílo Johna Carpentra jsem doufat nemusel! Udělat s klasiky obyčejný horor ve stylu hororů 21 století je potupa a i přes max 2 děsivé záběry si nazaslouží víc než 2 hvězdičky. A divým se že má kuráž točit pokračování..... ()

sarfian

Mayers by sa mohol zamestnať pri demolácií nehnutelností pri ich rekonštrukcie. No dostal som viac ako som čakal. Nebol to najhorší remake...aj keď trošku inak. VIDENÉ 1x ()

kukkik

Příběh nesmyslný, herecké výkony nepřesvědčivé, chování postav totálně debilní a nerealistické. Není co řešit, jedna hvězda za holou kůži a dál bych se o tom radši nebavil ;) ()

Likan7

Dokážete vytvořit origin hororové klasiky způsobem, že Vám budou všichni tleskat. První polovina filmu je fantastická podívaná o Michaelově zrodu. Hutná atmosféra, intenzivní scény. Prostě paráda. Jenže pak Vám přepne v makovici a ve druhý polovině uděláte z filmu příšerně nudný remake, který ničím nepřekvapí a který jen odzíváte. Obrovská škoda, protože Michaelův zrod a celá ta část v minulosti je naprosto perfektní a živočišná. ()

Nix

Tento díl od Roba mi moc nesedl. Není to prostě takový ten typický Halloween jak to u Michaela bejvá zvykem. Ano, je to řádný magor, ale prostě je to takový ten vraždící film bez zábavy, kde jsou jen vraždy a to je celý. Není to ono prostě a tahle reinkarnace se moc nepovedla. ()

john.h

Vývoj hlavního vraha je naprosto špičková podívaná. Jen ta jeho nesmrtelnost v pozdější fázi je malý přešlap a těch pět hvězdiček je trochu slabších. ()

BigFishPop

Po celkom dobrom House of 1000 Corpses a výbornom Devil´s rejects som od Roba Zombieho očakával, že remake Halloweenu sa zapíše do zlatého fondu hororového žánru. Žiaľ, nestalo sa tak. Priveľa vrážd, priveľa nahoty, priveľa všetkého. Len pravej mrazivej atmosféry je pramálo. Dávam dve* a z úcty ku predošlým režisérovým filmovým počinom a z úcty ku celej sérii Halloweenov pridávam ešte jednu*. ()

Galliano

Nový Halloween určite nepatrí k tým odpadovám dielom z tejto série, ale pre mna velké sklamanie toho, že sa režisér nedržal pôvodnej carpenterovskej adaptácie. Pritom sa to tak výborne rozbehlo s Michaelovým detstvom, ale pokračovalo to ako novodobé neukojené shlashere s hektolitrami krvi a o to menšim napätím. ()

Rimer545

Podle mě se tenhle Halloween povedl. Michael od hodného neviného dítěte po drsného naštvaného psychopata. Počinulo si to jako dobrý remake. ()

misar3

Narozdíl od původní Halloween je tohle totální vyvražďovačka, Mike Mayers je mnohem vyšší, tlustší a silnější, připomíná mi Jasona z pátku 13. Začátek opravdu skvělý, jak se z kluka stává masový vrah, ale později se dostaví až stereotyp. Zabíjení pořád dokola, řev, spousta krve. Ale i tak se mi tento Halloween líbil víc, nový vzhel a vizuální efekty mu sluší, lepší než původní. ()

Koonix

Škoda. Prvá polovica perfektná, detstvo Michaela Meyersa je natočené vynikajúco, Rob Zombie realisticky ukazuje ako sa Meyers zmenil z obyčajného chlapca na psychopatického vraha. Vraždenie rodiny spolu so scénou v karavane z Ajovho Hory majú oči sú tými najlepšími "vyvražďovacími" scénami aké som mal možnosť zatiaľ vidieť. Aj potom v blázinci si to drží slušnú atmosféru. Bohužiaľ akonáhle sa Mike dostane preč, celé sa to zmení na bohapusté vraždenie škriekajúcich teenagerov, bez akéhokoľvek náznaku atmosféry alebo napätia. Aspoň že bohato využívaný Theme Song od Johna Carpentera to trochu drží nad vodou. Inak by to bol iba ďaľší podpriemerný slasher. ()

dj_kure

Před pár dny jsem viděl film Misery nechce zemřít a to jsem si říkal, že ta ženská je totální magor. Chyba. Michael je snad nejvetší filmovej cvok kterýho jsem zatim viděl. Vůbec jsem si nečetl obsah o filmu, takže jsem byl dost překvapenej, že nešlo o vyvražďovačku bez hlavy a paty. Sice je Halloween lehce předvídatelný, ale i přesto je to rozhodně nadprůměrný horor. Ani ne tak proto, že by se člověk vyloženě bál, ale atmosféra je super a napětí se dá krájet. Originál jsem neviděl a asi si ho ani nepustím. 75% ()

hero_bk odpad!

V několika komentářích jsem tu četl, že první půlka je lepší než druhá půlka. S tím můžu v podstatě souhlasit, jen s tím, rozdílem, že se mi ani první půlka nelíbila. Pokud tedy byla první půle odpad, druhá půle už je superultramegakomboodpad, protože to už se nedá nazvat jinak. Hromada ryze proúčelových a nesmyslných vražd prošpikované neuvěřitelným množstvím logických bot zabalených do slavné značky Halloween, se kterým jsem dosud neměl tu čest. A taky už nechci mít. ()

TetherSaw

Zrada klasiky, hnusná předělávka ne úmyslně, ale ironicky poukazující na to jak už filmařům docházi dobré náměty a na to jak je polovina vzniku takovýchto béčkových filmů prachsprostým mrháním peněz. ()

Bezda22

První půlka je slušná, to sem fakt přemejšlel o 4 hvězdách. Jenže to sem nečekal, že jakmile se začne děj odehrávat po 15ti letech co z malýho kluka, vyroste obrovská gorila, tak čim větší Meyers, tim větší nuda. Je to prostě klasika, ničim nepřekvapí. Zarytý a milionkrát omletý scénáře. O řvoucích holkách co utíkaj před psychopatem co má nůž. To už fakt nebaví. Pro milovníky psychopatickejch vyvražďovaček je to určitě parádní podívaná. Pro mě ale ne. Já chci něco víc. Tady to víc, bylo to málo na začátku, ta první půlka zhruba. To bylo fakt dobrý. 50% za film + 5% za těch pár prsou co tam bylo vidě t ve druhý polovině :-D, celkem 55%. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)