Votrelec vs. Predátor

• Slovensko Votrelci vs. Predátor (viac)

Ikonické príšery z dvoch najdesivejších filmových franšíz, ktoré boli kedy natočené, bojujú o nadvládu - na Zemi. Objav starodávnej pyramídy pochovanej pod ľadom Antarktídy priláka skupinu vedcov a dobrodruhov na tento zamrznutý kontinent. Zvedavosť sa zmení na teror, kým dve mimozemské rasy vedú vojnu a osud ľudstva visí na vlásku. Ktokoľvek vyhrá... my prehráme. (Disney+)

Bauer

To byl ale dobrej nápad postavit proti sobě Predátora a Vetřelce !Od tohoto filmu jsem dostal přesně to co jsem čekal.Film má hodně dobrou atmosféru,super délku a debilní konec.Podle mně je to docela povedený film takže jsou to 4* s odřenýma ušima. ()

Sawy

Paul W.S. Anderson je béčkař a této nálepky se už nikdy nezbaví.Točí hloupé filmy.Ty můžou být buď hloupě zábavné (Rallye smrti) nebo prostě jenom hloupé (Mortal Kombat).A Vetřelec vs. Predátor se bohužel řadí jednoznačně do té druhé kategorie.Podobně béčkového levobočka si nezasloužila ani jedna z kultovních sci-fi sérií.Dvě legendární monstra jsou zde zbavena veškerého charismatu a děsivosti,zvláště z vetřelců se stává tupá smečka,která má k zabijákovi z původního Scottova filmu zatraceně daleko.A ono mezigalaktické spojenectví je jen hřebíčkem do rakve filmu,který měl být epickým spojením dvou kultů,ale místo toho pohřbil potenciálně silnou sérii v mých očích zatraceně hluboko. 40 % ()

Lucasion

Jako skalní fanoušek obou monster nemohu tento crossover rezolutně odmítnout. Taky když jsem šel na premiéru, tak mi bylo jedenáct let. Přesto se opravdu najde několik chyb, které mi prostě nedovolí si užít film. Predátor cestuje na Antarktidu? Kam se podělo "přijíždí, když je nejteplejší období"? Z Vetřelce nejde strach, protože je to hloupé zviřátko na porážku. Kam se poděla ta genialita vraždícího tvora, co vyhladil celou posádku Nostromo a Sulaco? A samotní Predátoři? Ti jsou tři a jsou tak neskutečně hloupí, že během prvního střetu dva zařvou. A já se ptám. Tohle je ten lovec, který si poradil s týmem elitních vojáků a Arnold měl, co dělat, aby ho sundal? Mohl bych pokračovat dál. Třeba jako to, že člověk nezabije (a ani nezraní) žádného Predátora (Ok, není to Arnold), ale člověk versus Alien je s odřeným zápěstím 1:0. Komentovat, že se vlastně Predátor skamarádí s člověkem už je asi zbytečné. Avšak! Přesto musím říct, že kvalita zpracování není špatná. Je vidět, že tvůrci jsou nadšenci a pracovali s láskou k velkým titulům. Na to, že je film celý natočen v Praze, tak je věrně vyobrazena jak pyramida, tak i ledový kruh. Určitě potěší i přítomnost Lance Henriksena. Já vám nevím. Ten film má tolik chyb, že to nelze přehlížet. Taky se obejde kompletně bez krve a zrození Vetřelce je střiženo tak, že tvůrci snad museli vědět, že to u fanoušků neprojde. Faktem ale zůstává, že se konečně potkali dvě největší monstra, která slavila úspěch se svými sólovkami. Což mě jako fanouška těší. A jádro příběhu vlastně taky není špatné. Když opomenu to skutečně velké množství chyb, tak musím říct, že se mi to i tak docela líbilo. Akční sci-fi, které nemůže nadchnout, ale fanouška přeci jen trošičku pohladí. PS: Zapomněl jsem zmínit, že v jednom případě se Vetřelec rodí ihned po odpadnutí facehuggera a v dalším případě trvá půlku filmu, než se vyklube? [Extended] (67 %) ()

Mordenroth

Tak veľmi som sa na tento film ťešil a tak veľmi som sa v ňom sklamal. Som fanúšikom oboch sérií, ale predsa len trochu radšej mám Predátora. A preto som sa celkom nehneval, pretože týmto filmom ho neuveriteľne zosmiešnili (a de facto pochovali) a už pravdepodobne nikdy nevznikne jeho samostatné pokračovanie... Jedna hviezdička je za votrelcov, ktorí ma rozhodne nesklamali (teda až na tú potvoru na konci - to som nevedel, či sa mám smiať alebo plakať) a tá druhá za jeden (áno, len jeden) slušne natočený súboj oboch mimozemšťanov. ()

Lacike

Filmy o votrelcoch a predatoroch zboznujem. Preto som sa strasne tesil na ich spolocny film a aj po prvotnom sklamani z neho, mu raz za cas dam sancu a pozriem si ho znova. Asi som naivny alebo blby, ale dufam, ze na x-ty pokus mi prestanu vadit chyby, ktore obsahuje. Ale nejak sa mi to nedari. Zapletka je trochu blazniva, ale pre mna v pohode akceptovatelna. Prvym problemom su ploche nevyrazne ludske postavy, ktorych osud mi je ukradnuty. Slabo napisane postavy mohol napravit aspon casting, ale okrem charizmatickeho Henriksena a miestami vtipneho Bremnera to je jeden fail za druhym. Najväcsi omyl je hlavna hrdinka, ktora je nesympaticka od prvej sekundy. Radsej tam mali dat elitne komando vojakov a obsadit nejakych namakanych svalovcov ktorym by som veril, ze aspon chvilu vydrzia bojovat s ultimativnymi priserami. Takisto ma sralo, ze sa postavy obcas spravaju dost hlupo. Dalsim problemom je PG-13 rating. Sice som teraz videl unrated verziu a trocha prikreslenej krvi aj tak akcnym scenam nedodalo potrebnu šťavu na ktoru sme si v obidvoch seriach zvykli. Za klad povazujem technicku stranku so spickovymi trikmi a az na to bezzube zakoncenie kazdej akcnej sceny musim pochvalit aj sviznu a prehladne natocenu akciu. Prave kvôli nej a tematike votrelcov a predatorov mam nutkanie si za cas pustit tento nepodarok znova. A naviac AVP2 dokazuje, ze to mohlo dopadnut aj ovela horsie. Takze vysledok je totalne tupe becko z prostredia cool dvoch mytológii a solidnymi akcnymi scenami. 5/10. ()

HateBreeder

No, kdyz tento film srovnam s jeho predchudci, at uz z rad vetrelcu nebo z rad predatoru, tak silne propada, nedosahuje kvalit ani jednoho filmu. Ale zase ja tyhle serie miluju a na AvP sem se tesil jako snad na nic v zivote a musim rict, ze mi Anderson udelal ohromnou radost a vzapeti sem na neho mel ohromny vztek. Kdyz sem se dozvedel, ze to je prave on, kdo se chysta spojit cesty techto dvou slavnych vesmirnych tvoru a natocit s nima film, div sem samou radosti nezboril barak. Nedokazal sem si ani predstavit, co vsechno tam muze pouzit, na co vsechno se muzu tesit a jelikoz sem stejne jako on(coz aspon tvrdil) cetl radu komiksu a knih teto serie, dokonale se v tom svete orientuji a znam o kazde rase ty nejmensi detaily. Ale beznym divakum, (kteri treba parkrat videli Vetrelce, nebo predatora, ale jinak nic vic) muze hodne veci pripadat nesrozumitelnych, nelogickych az absurdnich. No ja sem si ale myslel, ze Anderson prave pouzije jednu z knih AVP serie jako vzor prave proto, ze je tam vsechno perfektne vysvetlene a pak to pouzije ve filmu. No uz v prvnich clancich a prvnim teaseru sem videl, ze se tak nestane. Dej, ktery se ma odehravat kdesi na Antarktide, sem nejdrive bral jako vtip, nebo jako nejakou novinarskou kachnu - kdo to kdy slysel, aby predatori, kteri miluji horke a vlhke prostredi, jak sme se koneckoncu dozvedeli ve filmu Predator II, leteli nekam na Antarktidu a tam zacal jejich boj s vetrelci, (kteri nevim odkud by se tam mohli vzit). Prislo mi to jako totalni blbost. Ale rekl sem si: klidek, Anderson je prece milovnik avp stejne jako ja, a tak urcite vi co ma udelat a nakonec to bude skvele. To sem se ale hrozne spletl. Nejdrive se skupinka lidi, ktera ma asi tolik charisma jako figurky ke hre clovece nezlobse, dozvi o planech jakesi pyramidy (!!!!!ANO PYRAMIDY!!!!!) kdesi na Antarktide a nasledne se ukaze samotny tajemny pan Weyland, (zakladatel spolecnosti WEYLAND - YUTANI, jez zname z vetrelecke serie), ktery nabizi penize a pozaduje za ne vypravu az na misto, jelikoz veri, ze tam najde zdroje, ktere by mu pozdeji poslouzilu k rozvoji jeho velke spolecnosti. Takze dej nic moc, herci nudni, tempo pomale, a az do poloviny filmu se nic nedeje, no to sem si od pana Andersona, jehoz dilem je akci naslaply MK ani nezaslouzil. Dale technicka stranka filmu je take miziva, prijde mi ze predatori vypadaji jeste hur nez v roce 1986, a vetrelci stejne jako v roce 1984. Takze ani tady nemuzu pridat bod. Od druhe poloviny se pribeh trochu rozbehl, a pozoroval sem na nem shodne rysy prave s knihou, jejiz dej sem myslel ze Anderson pouzije na cely film. No konec nebyl spatny, i kdyz i tam mohl Anderson trochu vic zapracovat. Celkove vzato, film teda nic moc a kdybych nebyl fanousek sci-fi a jeste k tomu specielne AVP a neznal bych jiste souvislosti, ktere ve filmu reziser naznacil, (i kdyz neznali divaci stejne houby vedeli o co jde) nevim co by film zachranilo od jedne hvezdy. Takhle sem mu dal aspon 3, s uctou k predchozim seriim a temto dvoum vesmirnym fenomenum, kterymi jak Predator tak i Alien bezesporu jsou. Ja moc doufam ze, se filmari timto "Ukazkovym pokusem jak to nema vypadat" nenechaji odradit a ze se ja a dalsi fanousci dockame nejakeho kvalitniho remaku, nejlepe podle nektere z knih, a konecne si vychutnam souboj 2 nejdokonalejsich lovcu vesmiru. 55% () (menej) (viac)

PROROK14

Tak horor určite nie. Asi tak akčný dobrodružný film s podľa mňa celkom slušnou atmosférou a miestami hutnou akciou. Nie je to žiadny zázrak ale pozerať sa na to určite dá. U mňa dobre. ()

Tommassi3

"Už to začíná dávat smysl !!" What the fuck ?? Obávám se, že tenhle scifi crossover zejména z filmařského hlediska nezačne dávat smysl nikdy, ani po pětadvacáté projekci, zde totiž můj oblíbený šílenec Paul W.S. Anderson naprosto selhává, když se navíc coby režisér i scenárista má jen těžko na cokoli vymlouvat.. Jistě, snímek sice "vypráví" o souboji dvou mimozemských zrůd a člověk jako takový zde hraje spíš křoví, bohužel by však tak mohl podobně jako filmy s monstry fungovat pouze na jednom ze dvou protichůdných narativních principů, kaiju eiga totiž buď pojednávají o zrůdách a lidské charaktery v nich slouží za funkční nástroje vyprávění, nebo jsou naopak o lidech a zrůdy v nich fungují coby funkční nástroje vyprávění, kdežto zde Anderson tápe mezi oběma a při těch nejzáživnějších pasážích inklinuje k prvnímu principu, přičemž však ignoruje obtížnost divákova napojení na kterékoli z monster.. Navíc to samotné finále, jakkoli může působit zajímavě či spíš konečně logicky v duchu pravidla žánrového vzorce, v rámci celku či předchozího děje i dík špatnému castingu nefunguje už vůbec.. Nicméně je třeba říct, že AVP překvapivě platí za ten vůbec nejumělečtější Andersonův biják - Nebojte, nepřeskočilo mi !! A svoji myšlenku hned dovysvětlím..;) - protože naložit s takto co do potenciálu nesmírně silným a výživným námětem takto zhovadile, to už je nakonec přeci jen hodně velký umění.. A takový Erich von Däniken s těmi svými cancy o pyramidách by z něj měl určitě radost..;) ()

Terva

Paul W. S. Anderson http://www.csfd.cz/tvurce/2801-paul-ws-anderson/ si vzal nelehký úkol. Jako první se rozhodl, nenatočit Vetřelce ani Predátora a prostě šáhl do oddělení Vetřelci vs. Predátoři. Přidal pár lidí, jednu sexy kočku, jednu mužskou známou tvář z ostatních snímků a vše to poslal do krutých mrazů. Konkrétně do Antarktidy. Hned v menu na originálním DVD http://en.wikipedia.org/wiki/Alien_vs._Predator_(film) máme možnost volby začátku filmu. Pokud kliknete na položku " Play extended version " , budete mít o pár minut delší zážitek. Jedná se o jakýsi prolog z Antarktidy a událost která se tam odehrála 10. října 1904. Jinak bez tohoto " bonusu " začne náš příběh 3. října 2004 na oběžné dráze kolem planety Země, kde krouží satelit společnosti.....tak schválně, uhádnete ?....Weyland, kdo asi jiný ? A když se dovíte celé jméno majitele společnosti, možná nebudete ani moc překvapený...je to průkopník moderní robotiky Charles Bishop Weyland. Jo a hádejte, kdo ho hraje. Lance Henriksen. Jeho satelity najdou pod ledem Antarktidy http://www.quido.cz/priroda/antarktida.htmlneznámou pyramidu, on sežene několik známých odborníků a hurá na dobrodružnou výpravu. Hlavní aktérka má hned na začátku zajímavou rozmluvu... CITUJI - Alexa Woodsová : Jsem na ledě sedmý rok a nevím, že by někomu pomohla zbraň. Adele Rousseau : Nehodlám jí použít. Alexa Woodsová : Tak proč jí máš ? Adele Rousseau : Je to jako kondom. Radči ho mít a nepoužít, než potřebovat a nemít. LA LUNA DEL KATCHATORE - Měsíc lovce. Tak vstupme do ledového království a vyřešme tajemství podzemní pyramidy. Ale pozor, jen vyvolený mohou vstoupit a položí svůj život, aby lov mohl začít. Predátorův " vrhač sítí " je zde opět v akci. Poprvé jsme ho mohli vidět ve filmu Predátor II. Film se částečně odehrává ve tmě, ale myslím si, že to podstatné, co má být vidět, vidět je a vcelku nic nebrání ve sledování veškerého dění okolo tajemství pyramidy. Je tu spousta Vetřelců ( osobně se mi líbí ten Kostičkovaný ), pár Predátorů a několik lidí a vše to bojuje každý proti každému. Film je vzrušující podívanou u které se nebudete nudit. Přidám pár jmen herců z filmu, kde si zahrálo i pár čechů. Sanaa Lathan alias ALEXA WOODS, Agathe de la Boulaye alias ADELE ROUSSEAU, Petr Jákl alias STONE, Pavel Bezděk alias BASS, Raoul Bova alias SEBASTIAN DE ROSA, Jan Filipenský alias BORIS. Velká část filmu se totiž točila v Čechách. Mimo studio Barrandov si štáb tvůrců najmul i halu ČKD ve Vysočanech, kousek od hokejového hřiště Slavie. Hudbu dělal Harald Kloser a je celá od skupiny La Bamba Traditional - http://www.imdb.com/title/tt0370263/soundtrack A teď ještě pár poznámek ohledně komiksové předlohy. Na konci stejnojmenného komiksu se hlavní hrdinka stává právoplatnou členkou skupiny Predátorů, kterou vede Predátor zvaný Svázaný uzel, a odlétá s nimi na další planetu na další lov. Malá perlička pro fandy Vetřelců i Predátorů. V prodejnách Levné knihy ( 2010 ) je teď k mání několik časopisů Crew a dva z nich obsahují povídky na téma Vetřelci a Predátoři. O jedné povídce píšu v komentáři k filmu Predátoři od Antala Nimróda, kdo má zájem ať si přečte můj komentář k tomuto filmu, tam narazí na další informace. Ale v tomto komentáři napíšu o dvou povídkách, které jsou v jednom časopisu a to konkrétně Crew z roku 1999 číslo 14 ročník III. Časopis má dokonce titulní stránku z Predátorem, který nad hlavou drží Vetřelce, je to krásná barevná A4, kterou nakreslil Joe Lee. Povídka první se jmenuje Honba. Odehrává se na planetě z označením LK 176 a hlavní hrdinka příběhu kapitánka Lotus Hernandezová osvětluje události setkání z Predátory a hybridem Vetřelce a androida z lidskou podobou s jménem Eloise. Povídku napsal Ian Edington a nádherně ji nakreslil Mel Rubi a to vše už v roce 1986. Druhý příběh z tohoto časopisu napsal Brian Mc Donald a nakreslil Pop Mhan. Jedná se o nejmenovanou dívku, která cestuje vesmírem a zabijí Vetřelce. Tuto dívku však pronásleduje Predátor, kterému ona při nějakém souboji vypíchla levé oko. Predátor se chce pomstít a tak ji pronásleduje. Průměrná, ale pěkná povídka nese název Levákova pomsta. Tak a teď seznam povídek z komiksu společnosti Omnibus. VETŘELCI VS. PREDÁTOR KNIHA PRVNÍ : A hned první povídka se jmenuje příznačně pro tento komiks ..........VETŘELCI VS. PREDÁTOR........... Scénář k povídce napsal Randy Stradley a příběh nakreslil Phill Norwood ( nakreslil i pěkný titulní list ) a druhým kreslířem byl Chris Warner. Zde se Mačiko Nogučiová přidává k Predátorům v boji proti Vetřelcům. Je zde i Vetřelec, který se vylíhne z létajícího ptáka, Povídku druhou z názvem ..........ČAS KRVE.......... napsal opět Randy Stradley a kreslí také člověk z první povídky Phill Norwood. A jedná se o část pravidel Predátorů v boji proti Vetřelcům. Třetí povídka nese název ..........SOUBOJ.......... Opět ji nakreslil Randy Stradley ale tentokráte má jiného malíře se jménem Javier Saltares. Zde Kapitán Glass pomáhá Predátorovi na planetě Rjuši. ..........VÁLKA.......... Tak se jmenuje povídka čtvrtá. Opět ji nakreslil Randy Stradley a přizval si kreslíře z povídky první Chrise Warnera. Příběh pojednává o tom, jak Predátor Svázaný uzel, Mačiko Nogučiová a další bojují proti Vetřelcům na další nejmenované planetě. Pátý pátý příběh nese název ..........VĚČNÝ.......... Povídku napsal Ian Edginton a nakreslil ALex Maleev. Je o muži zvaném Lee, který před dvě stě lety zabil Predátora a od té doby si najímá lidi na lov Predátorů. ..........STARÁ TAJEMSTVÍ.......... Šestý příběh z Bulharska nakreslil i napsal Alex Maleev a je to nejkratší příběh této knihy. Povídka poslední se jmenuje ..........SÍŤ..........Napsal ji Ian Edginton a dva kreslíři se podílejí na černobíle grafice. Jsou to Derek Thompson a Brian O'Connell. Povídka, která má od všech příběhů trochu, jak z Vetřelců tak z Predátorů. Další kniha příběhů o Vetřelcích a Predátorech je v mém komentáři k filmu Vetřelci vs. Predátor 2. Jedny stránky o filmu pro zajímavost : http://film.osobnosti.cz/vetrelec-vs-predator.php a pro milovníky hry jsou zde tyto stránky : http://bonusweb.idnes.cz/pc/preview/je-to-narez-dojmy-z-hrani-aliens-vs-predator-fex-/clanek.A100114_084934_bw-pc-preview_mik.idn () (menej) (viac)

JohnCZ

Zajímavý crossover světů dvou klasik z 80. let. Kvalit originálů to sice nedosahuje, ale jedna se velice příjemné sci-fi a to je bohužel vše. Není tu nic navíc. Je to prostě jen řemeslně skvěle odvedená vyvražďovačka se super efekty. ()

m.krudenc

Výborný film, kdybych neznal filmy Vetřelec nebo Predátor tak bych tento film považoval za vynikající. Jedna věc mi nejde na rozum, to debilní spojení Vetřelce a Predátora. Vyprodukováno bylo už bylo mnoho comicsových příběhů ze světa Vetřelců a Predátorů, z nichž si mnohé o natočení doslova říkají.! Andersonův film připomíná ze všeho nejvíce počítačovou hru, a ty, jak známo, doslovně převedené na filmový pás nefungují. Přesto se mi honičky v pyramidě nakonec zalíbily a některé scény připomněly staré dobré časy z Vetřelce nebo Predátora. ()

Expendable

Efekty strhující, děj je napínavý, ale na své předchůdce to již nemá.Děj čiší originalitou, starý chrám někde po Antarktidou, staré obětiště.Predátoři proti Vetřelcům.............Bezva.Stále se jedná o solidní scify s hororovými prvky. ()

corpsy

Pôvodným filmom samozrejme nesiaha ani po členky, ale je technicky výborne natočený a má skvelý look. Netreba ho odsudzovať, ako film točený hlavne pre zábavu je totižto skvelý. ()

Falcor

K této podívané nelze přistupovat jako ke klasickému filmu. To by mě otřesný scénář a zděšení nad pobíhajícími zmatenými "herci" brzy odradil. Pokud ale se ale někomu líbí vetřelec ve Vetřelci, postava a zbraňové finesy Predátora a strávil proto několik večerů uvězněn v dokonalé atmosféře počítačové hry Alien vs. Predator, je toto zákonité outro z toho všeho. Bez myšlenky, ale efektní. ()

Torision

Kdybych neznal původní filmy, dal bych možná i dvě hvězdičky. Jenomže takhle je i ta jedna možná moc. Prostě je to sračka, jak tady už pravil Superpero, kromě odfláklý vizuální i dějový stránky to hlavně dělá ostudu předešlejm klasikám. ()

liquido26

Kámoš, kterej mi tenhle film pouštěl mi tvrdil, že je to nejlepší film, jakej viděl (ten den, co jsme se na to koukali to viděl už podruhý, jednou sám, podruhý se mnou a celkově prej asi postý) a jedinej film natočenej podle počítačový hry, kterej se fakt povedl. No tak jsem se teda na to s ním koukl a byl jsem rád, že se mi podařilo usnout ještě než to škončilo :-) Podprůměrnej akční film o ničem. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (viac)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (viac)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (viac)