Abigail

• USA Abigail (viac)

Krádež cudzích detí je ohavný zločin. Ale uniesť dieťa mocných zločincov je neuveriteľná hlúposť. To však netušila partia darebákov, ktorým sa nechce živiť poctivou prácou, a tak vezmú zdanlivo veľmi ľahkú prácu. Uniesť dcéru nejakého boháča, dvadsaťštyri hodín ju strážiť, kým zúfalý otecko zaplatí päťdesiatmiliónové výkupné, zinkasovať peniaze a ísť domov. Prvá fáza, zdanlivo najťažšia, ide viac než hladko. Sotva krehká malá Abigail dotancuje na skúške Labutie jazero, skončí zdrogovaná v dodávke a odvezú ju na dohodnuté miesto, ktoré z nejakého dôvodu pripomína vidiecke panské sídlo a tak trochu dom hrôzy. Jej únoscovia sa navzájom nepoznajú, dokonca si pre istotu hovoria vymyslenými menami. Druhá fáza, čakanie na výkupné, by mohla byť pokojná, dokonca nudná, keby únoscovia nezačali postupne umierať. Ukazuje sa totiž, že na niektoré deti by bola aj tá najdrsnejšia polepšovňa prikrátka.  Ale keď  to  konečne pochopia, už niet úniku. (Cinemart SK)

JASON_X

V první řadě je to komedie a až potom dejme tomu takový milý, úsměvný, odlehčený horror. A i když mám radši klasickou evropskou upířinu než tyhle moderní americké variace, tak za mě líbilo, bavilo a kdyby mě tolik nenakrknul ten "laskavý a hřejivý" (tfujtajxl) konec jak z telenovely pro týnejdžry, dal bych klidně čtvrtou, postava té upíří lolitky byla fajn... teda myslím ta filmová postava, ne její postava. Ale malá Kirsten Dunst byla svého času stejně lepší. ()

luka4615

Nenáročná taškařice, která si na nic nehraje a doručuje přesně to co slíbila v kampani. Snímek Abigail je vážně se neberoucí oddechovou podívanou, v níž komediální aspekt značně převyšuje ten hororový. Ve finále se tedy budete bavit nad absurdně krvavými scénami a scénářem překvapivě umně balancujícím na hraně sebeparodie. Pokud tedy hledáte bláznivě ujetou filmovou jednohubku na volný večer, Abigail Vám v rámci svých možností vskutku poslouží. Dobrá práce! ()

Morholt

Už z traileru je jasné, o co půjde a tak jediná neznámá byla v tom, v jakém pořadí začne skupinka únosců kapat. Ačkoliv i tady si mohl člověk celkem úspěšně tipnout. Ale předvídatelnost v tomto případě vůbec nevadí. Vzdor tomu, že víc než polovinu filmu divák čeká, kdy to Abigail rozjede, není takhle dlouhý rozjezd pohou vatou. Díky perfektně trefenému castingu a fajn načrtnutým postavám se jedná o zábavných cca 50 minut prodchnutých vyhraněnými animozitami a černým humorem. Pár hluchých míst se tu najde, ale nestojí za výraznější zmínku. Když to pak upírka vezme do ruky, rozpoutá brutální řež plnou krve, klasické i rockové muziky a samozřejmě hlavně baletu. Jestli mi něco utkví v paměti, tak je to párový tanec. To mě bavilo. A kupodivu celkem vyšel i závěr, ačkoliv bych si ho dokázal představit i jinak. Každopádně na duo Olpin-Gillett je spoleh, protože jsem od nich dostal naservírováno přesně to, co jsem chtěl a čekal. Opět. 80% ()

malylada

Začátek, kde se představí docela fajn partička lidí a solidních herců mě bavil. Paradoxně samotná Abigail, když se ukáže pravé zlo a začne klasická štípaná, tak začíná celý film malinko ztrácet. Příliš velká předvídavost úplně zabijí jakékoli napětí a bohužel to nezachraňuje akce plná gore. Příliš velká rutina, sázející na humor, plno krve, ale to fakt málo i vzhledem k tomu, jaký potenciál Abigail měla......50% ()

BoPo

SPOILER: Abigail Vám dá všetko, čo by ste od podobného filmu očakávali. Lenže to servíruje s pridlhou predohrou a s pričastými prestávkami. Navyše keď sa Kathryn Newton premení na upírku, tak je oveľa viac zábavná a cool než samotná Abigail. Čo určite treba vyzdvihnúť, tak to sú tie luxusne čvachtavé a na litre neskromné krvavé výbuchy. Finále prinieslo podivný súboj, kedy čerstvo premenený upír dáva na prdel veteránke. Fajn nápad, ale prevládajú nepodarky nad potešením z lovu. ()

maddy

Prakticky to isté čo Ready or Not, akurát s upírmi (to nie je spoiler, nakoľko to vyzradí už prvý trailer). Duo Radio Silence (Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett) opäť vzali obyčajný hororový námet, ktorý mierne osviežili a pretavili do funkčného filmu. Do filmu, ktorý si na jednej strane robí srandu zo všetkých žánrových klišé, zároveň sám balansuje na hrane klišé, no nikdy do klišé nepadne, pretože je neustále osviežovaným niečim malinko novým. Abigail je tak podobne ako Ready or Not hororom, u ktorého sa nikto nebude vyslovene báť, zato baviť sa budú všetci, ktorí na túto efektnú hru pristúpia. Objektívne by to boli asi za 3*, ale mne je tento prístup režisérov tak sympatický, že nemám problém zaokrúhliť vyššie. Ako taká zábavna hororová blbůstka totiž funguje Abigail rovnako dobre ako Ready or Not alebo posledné Vreskoty. Aj keď nabudúce by to od režisérov už skutočne chcelo aj niečo, ja neviem, serióznejšie (?), aby ukázali, že so žánrom vedia pracovať a netočia stále to isté len v iných kulisách. Zatiaľ ma to baví, ale do budúcna bacha na to. CELKOVO: 7/10 ()

Trevor

Od únosu do úsvitu, teda skoro do úsvitu. Abigail je v rámci žánru vcelku príjemné prekvapenie, zvažoval som medzi slabšími 4* a veľmi silnými tromi, nakoniec som sa rozhodol pre to vyššie hodnotenie aj vďaka labutiemu jazeru. ()

M.i.k.e

Zatímco Krvavá nevěsta byla na hlavu postavený slasher, který byl trochu parodie a trochu pocta žánru, Abigail si bere na paškál upírské horory a i když je to slabší než její starší sestra tak je to pořád ulítlá a chvílemi docela brutální zábavná blbina. Osobně jsem do Abigail šel bez toho abych viděl trailer nebo si o ní něco zjišťoval a dobře sem udělal, protože ten zvrat kdy se ukáže že malá unesená baletka není tím kým se zdá mě mile překvapil. Jestli je pravda že trailer vyslepičil většinu zápletky tak to divákovi sebere minimálně polovinu zážitku…70% ()

Langy10

Zajímavé vlákno. Horor/komedie. Moc tuhle synchronizaci nemusim, ale tady v tomto případě se mi to zamlouvalo. Paradoxně jsem si po zhlédnutí filmu uvědomil, že bych si chtěl v nejbližší době skočit do divadla na Labutí jezero. Ta hudba je tak skvělá. 60% ()

Lenka.Vilka

S velkou pravděpodobností zůstalo něco ztraceno v překladu. A to není narážka na to, že mi přišlo, že titulky překládala umělá inteligence. Buď rozbitá nebo nakrklá na lidstvo. Protože poslední věta filmu dokonale shrnuje moje pocity: What the fuck?! Tohle nebylo dobrý. Čekala jsem blbinu, u které se alepsoň zasměju, jak je to blbý a jak tam jsou všichni blbý. Protože oni tam vážně všichni blbý jsou. Ale vtipný to nebylo. Navíc v druhé polovině se začne skládat jedna volovina na druhou a už tak mi přišlo, že je to snad nikdy nekončící. Jediným plusem je, že to alepsoň vypadá dobře koukatelný. ()

Sludger

Ide v podstate o guláš. Hororové kulisy a svet, výrazné postavy, hlášky ako z modernej komédie, tempo ako z akčného filmu. Zo všetkého niečo. Ale čert to ber, je to dobrá krvavá zábava, ktorá ma bavila, dokozála prekvapiť (aj keď škoda, že trailer veľa vyspoileroval) a krvou sa nešetrilo. Dokonca došlo aj na menšie gore. Horor pre celú rodinu. ()

c.tucker

Kdybych neviděl trailer, tak bych si začátek asi užil, v očekávání co přijde, víc. Ale i tak to bylo svěží a vtipné. Holčička sympatická a ostatní jakbysmet ()

majo0007

Celkom milá, krvavá a vtipná blbinka. Ale škoda, že so záverom filmu ako prichádza k úbytku postáv, tak aj k úbytku humoru - ku kuncu už nie je vôbec žiadny. ()

ing.Frosty

Téma upírů je podle mého vyčpělé už řadu desítek let. Nemluvě o strašidelnosti. Naštěstí duo režisérů a scénárista hází na plátno dost nápadu, krve i humoru, že celek působí jako velice svěží a zábavný "horor". Atmosféra je místy docela hutná a hodně připomíná Krvavou nevěstu. Pár napínavých scén a lekaček, které se vzápětí přehoupne na klasickou naháněčku. Svižné tempo a žádná nuda. Občasná (hodně relativní pojem) demence postav už mě ani neuráží. Spíš bych byl dotčený, kdyby se postavy během hororu ani jednou nerozdělily. Hlavně ale spíš proto, že jsou všechny charaktery sympatické, vtipné a patřičně ujeté. Krví se tu malují celé místnosti, což potěší nejednoho zvrhlíka. Ps: Vykopněte někdo překladatele, co dělal kino titulky. Je to fakt jelito. ()

BROKEN_

Je to přesně to, co jsme všichni čekali. Radio Silence servírují další zábavný horor u kterého se divák nemá bát, ale příjemně se bavit. Atmosféru sídla, kde se snímek odehrává to má hezkou a humor funguje. Herci si to užívají (Dan Stevens je frajer) a technicky je snímek dobře zpracovaný. Taková ta rutina na kterou jsme zvyklí od tohoto režisérského dua. Fungují zde pěkně v některých scénách hrátky s hudbou a střihem. Ke konci se snímek trošku utrhne ze řetězů a dostaneme pár zvratů, které jsou v ten daný moment moc čekané. Film se nebojí být hodně krvavý a podobně jako u Vřískotu se krve Radio Silence neštítí. A to je fajn. Působí to z mých slov, že je snímek hodně slušný a je to povedený kousek...ano je tomu tak. Ale je tady jeden háček. Už jsme něco hodně podobného dostali před lety. Ano, je to Krvavá nevěsta. Ta je ve všem lepší než Abigail a má také vynikající Samaru Weaving v hlavní roli. Radio Silence u Abigail nepřináší něco jiného a jedou na stejné vlně jako jejich předchozí tvorba. Přitom je to fajn upíří podívaná, která nenudí a baví až do konce. Ale ta podobnost s Krvavou nevěstou mě v závěrečné třetině trochu vytrhla z filmu a kvůli tomu musím strhnout jednu hvězdu. 6/10 ()

viperDavid

Když se točilo osvicení tak malému klukovi tenkrát neřekli, že jde o horor a za všechny scény co měl na to nepřišel. Tady na druhou stranu malá Alisha - no tak malá není - rozhodně ví co se točí. Tolik krve jsem snad ještě v žádném filmu neviděl. Parádní podívaná ()

oveckaoa

Tohle je pravděpodobně nejkrvavější horor co můžete v kinech vidět speciálně ke konci je tam krve a vybuchujících těl požehnaně. 4 chlápci a 2 ženské unesou holku co je upírka (tohle není spoiler je to i v trailerech a popisu filmu)   a ta jich zabíjí. 3/4 filmu jsou podařené  jsou tam občas dobré vraždy občas to nabídne dobrý vtip a je tam dobrá scéna s tím bazénem plných mrtvol bohužel závěrečných 15 minut nedává smysl je to něco ve stylu předchozího hororu režisérů Krvavá nevěsta (2019) kdy je to nesmyslné  a i ukončené to je divně. Ona jich tam zabíjí  naráz nemůže a prohrává chlápek co se proměnil  v upíra  ji poráží ona chce pomoct a za to ji nechá ona být dojde tam její otec  taky ji nechá být.  60 procent ()

hroubek

Fajn hororový výplach s prvky černé komedie. Mám rád tvorbu Radio Silence, protože dělají zábavné horory, které se nebojí měnit pravidla hry a hrát si se žánrem. Fungovalo to u Krvavé nevěsty, i u obou nových Vřískotů. Proto jsem se taky těšil na jejich nejnovější film Abigail. Agigail je fajn hororová jednohubka, která má jeden zásadní problém. Tím problémem je to, že je v poslední třetině zbytečně překombinovaná a vrší jeden zvrat za druhým. Dokud se tvůrci soustředí na "klasickou naháněčku", tak je to zábavné a dobré. Jakmile začnou vymýšlet různé zvraty a změny chování postav, tak to jde do kopru. Po režisérské stránce odvedli Bettinelli-Olpin a Gillett hodně dobrou práci. Je vidět, že mají řemeslo moc dobře v rukou, umí pracovat s žánrem, napětím a vytvářet funkční atmosféru. Velkou pochvalu si zaslouží i za práci s charaktery, které jsou zde velmi hezky napsané. Každá postava je zajímavá a není to jen maso na porážku. Melissa Barrera má hodně vděčnou roli a je v ní dobrá. Dan Stevens si moc užil svou roli a je vidět, že se královsky bavil. Totéž platí i pro Kevina Duranda, který má nejsrandovnější scény. Kathryn Newton a Angus Cloud jsou dost fajn, ale na hlavní trojici se nechytají. Alisha Weir je ve své roli hodně dobrá a její výkon se mi líbil. Film má velmi slušné dvě třetiny, kde funguje všechno. Bohužel pro nás se to v poslední třetině zlomí směrem, který mi vůbec nesedl - ale třeba někomu sedne. Abigail je zábavný hororový výplach, který neurazí, ale taky nijak extra nenadchne. ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy