Halloween: Predvečer Sviatku Všetkých svätých

• Česko Halloween (viac)

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě. (Pannonia Ent.)

JAzzeURo

Naprosto skvělý horor. Mike je jedna z nejlepších hororových postav, která se nesmazatelně zapsala do mé dětské mysli. Scéna na dvorku mezi prostěradly je naprostou klasikou. Díky takovýmto scénám se po celý film drží vysoká míra napětí, které je pro mne u hororu stěžejní záležitostí. ()

Inner

Sugestivní hudba na pozadí, věčná tma/temnota/ponurost a dechberoucí atmosféra v popředí, ďábelský všudypřítomný režisér a jeden opravdu trpělivý démon. Klasika. 90% ()

Feanor19

Klasika, ale o dosť slabšie ako The Thing. Prvá polovica filmu značne natiahnutá, gradácia deja začína až v poslednej polhodine, čo už je príliš neskoro. Atmosféra nedosahuje takých rozmerov, to ani z ďaleka. Melódia vynikajúco hraje na nervy a kamera je tiež veľmi dobrá. Mne však vadilo najmä tie dementné a nelogické správanie postáv (v Amerike asi v noci v dome svetla nezapínajú, Michael si vždy pekne počkal a dal svojej obeti náskok aspoň dve minúty a šesť guliek by zabilo aj koňa). Vrchol filmu bol útok s drôteným vešiakom. Inak to je pre mňa iba priemerný horor, vrchol od Carpentera jednoznačné The Thing. ()

MichaelMyers112

Tak na tomhle snímku nelze nic vytknout. Já to neodkážu popsat, v tomhle filmu nebyla ani jediná malinká chybyčka. Úplně 100%, no prostě... Halloween je mistrovství otce (Johna Carpentera) a vždy bude. Bezpochyby je to jeho nejlepší snímek. Natoči tak dokonalý horror, já nevím, to snad ani není možné. Herecké výkony jak Donalda, tak Jamie Lee Curtisové, tak všechny herecké výkony jsou naprosto dokonalé. Atmosféra je zde tak úžasně vykreslená a... to je snad zázrak. Nejlepší film to asi není, ale nejlepší horror to je, o tom žádná. 10000% a 5*. ()

EL5530

Já nevím. Asi jsem divnej ale Zombieho remake se mi líbí víc. Chápu, že tento film není o krvi ale o atmosféře ale stejně... ()

eba

Podle mého názoru absolutně nejlepší horor jaký jsem měla možnost vidět. Perfektně vytvořená postava vraždícího maniaka Michaela Myerse, který nepotřebuje spěchat a přesto všechny dostane (tedy až na vřískající královnu Jamie). Hudba Johna Carpentera je nedostižná, kdykoli je kdekoli slyším naskočí mi husí kůže. Prostě úžasná filmová záležitost ke které se vždy na podzim ráda vracím. ()

Two.Swallow

Carpenterova klasika, která spolu s Věcí utkvívá v hlavě a docela nic ji nedokáže zničit. Strašidelná vyvražďovačka s J. Lee Curtis, své doby výborně děsivá a s hudbou se mění v dokonalé dílo, které i jako nepříznivec klasických hororů, které mají za účel vyvraždit všechny a všechno, mohu spolehlivě ocenit. ()

Monco

Pamatuju si, jak jsem si to kdysi dávno půjčil z videopůjčovny na videokazetě se starým dabingem a bál se od začátku do konce. Ke konci filmu jsem byl pořád napnutej jako struna. Vynikající první díl série Halloweenu. Bez tohohle filmu by podle mýho názoru nevznikl Pátek třináctého s Jasonem. Prostě Michael Myers je originál a má dobré následovníky. ()

Trepak

Je to balada o chlapíkovi, ktorý rád vraždí kuchynským nožom. Poznávacie znamenie - chodí konštantnou rýchlosťou a nosí masku. Keď dostane ihlicou do krku alebo nožom do pŕs, chvíľu si poleží a pokračuje. Je to k neviere, ale prežije aj vystrieľanie zásobníka do svojho tela a následne i pád z okna. ()

kriplozoik

3,5* Když jsem to viděl ještě jako puberťák, tak mi to přišlo opravdu hodně hrůzyplné a strašidelné. Což je tak zhruba to, co od dívání se na něj můžete očekávat - nic víc, žádné geniality, nic nad rámec svého žánru. Mezi přednosti bych zařadil jakousi soudnost (to, že míň je někdy víc - nestrašit nutně na každém koutu, v každé scéně), co bych vytknul, je přílišná jednoduchost a lineárnost. ()

Ywec

Výborná muzika, skvělá filmařská zručnost, i ta mysteriózní tečka se povedla. Příběh je prostinký (ale s tím se v tomto žánru počítá), ovšem jeho tempo může někomu připadat až příliš rozvláčné. Film také srážejí různé nedorazy - např. neustálé sebeodzbrojování ze strany hlavní hrdinky.... Pokud Vám ze strany Carpentera k úplnému zážitku z Halloweenu chybělo více krve, tak doporučuji remake Roba Zombieho z roku 2007, kde jsou jí hektolitry. Oba snímky jsou však téměř neporovnatelné, neboť Zombie natočil klasický slasher, který nedosahuje (a zřejmě si ani nečiní takové ambice) kvalit díla Carpenterova. ()

JamesDFA

Dokonalost tohto diela spociva najma po vizualnej a hudobnej stranke. Film sprevadza prakticky od zaciatku do konca hudba, ktora vas desi, co je pri skutocnosti, ze ju John Carpenter zlozil prakticky "cez vikend na chate" uplne genialne! Reziser si ziskal moj obdiv a uctu nielen tymto filmom. Len tie pokracovania keby mali aspon z polovice taku umelecku hodnotu .... ()

Chiqi

Tenhle horor jsem viděl ještě na videokazetě, když mi bylo asi 12, a připravil mi pár bezesných nocí. A ta hudba je taky fajnová. ()

evangelos

Bože môj, to bola strašná blbosť. Nelogický (áno, viem že to bol úmysel) scenár sa spolieha len na občasné a lacné ľakačky. O konštantnom strachu či atmosfére nemôže byť ani reč. Potom aj čakanie na to, kým sa niečo stane, ma nebaví. Za taký mini rozpočet sa asi viac urobiť nedalo, ale keď mne tak strašne prekážala tá zámerná stupidita. Videl som staršie filmy, ktoré ma vydesili viac, takže tak. ()

Iker..

Zatím nejlepší horor co jsem kdy viděl. Tento snímek má vše: děsivého vraha, napínavé a lekavé scény a hlavně skvělou hudbu, která umocňuje už tak děsivou atmosféru. Just awesome !!! ()

Infurius

Na vreskota to nemá , ale moc moc dobrý film. Napatie bolo stále vysoke a ani minutu som sa nejak nenudil a velmi som si to vychutnával. Hudba bola absolutne dokonala a skoro kazdy ju pozna :D Scénar super, až na tie trošku amatérske herecké výkony ale tak je to film z roku 78 takže to vidieť. ()

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

28.09.2023

Ačkoliv jsme se posledního filmu ze série Halloween dočkali loni, kdy režisér David Gordon Green se snímkem Halloween končí uzavřel svoji hororovou trilogii navazující na úplně první film, podle… (viac)

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

Nový Halloween oslaví i Jamie Lee Curtis

16.09.2017

Možná jste slyšeli o tom, že nás v říjnu 2018 čeká další Halloween. Půjde o pokračování původní (osmidílné) ságy, nebo dvoudílného rebootu od Roba Zombieho? Nakonec ani jedno. Režisér a scenárista… (viac)

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

25.05.2016

Halloween Johna Carpentera je naprostá hororová klasika, jíž nedokázalo zastínit žádné ze sedmi pokračování. Hlavní série skončila v červenci 2002, o 5 let později ale došlo na remake v režii Roba… (viac)