noriaki

Hodnotím Special Edition verzi, ale i původní sestřih je bezpečně a s velkou rezervou za plný počet. Špička v žánru military sci-fi a pro mě osobně nejlepší Cameron. Tomu se povedlo v co snad ani nedoufal. Přestože je jednička nezpochybnitelná leganda, natočil svébytnou a vysoce oceňovanou dvojku. Scénář proti sobě postavil dvě armády, lidskou a vetřelčí. Obě pod vedením ženy, odmítající se smířit s prohrou. Cameronův alien už není nelítostný lovec skrytý v temnotě. Je to voják poslouchající rozkazy a ochotný jít na smrt, pokud si to jeho královna bude přát. Proti ní stojí lidé odhodlaní přežít. Každé vítězství vyjde obě strany pořádně draho, ale jiná alternativa než bojovat neexistuje. Domluva mezi tak odlišnými rasami není možná. ()

July

Jednička měla strašidelnější, napínavější atmosféru, ale dvojka zaostává jen o kousek - pořád je to skvělý film. ()

Pavlínka9

"Dvojka" je stejně dobrá jako "Jednička". Začíná se zde rozehrávat hra o přežití ve větším formátu, jelikož "Vetřelec" dává najevo, že se nenechá zabít jen tak pro nic za nic :D :D Ripleyová je prostě kultovní postava, jejíž zápal pro boj z ní srší jako z jakýkoliv jiných mužských postav. ()

Kmotr76

Vetřelec nebo Vetřelci? Tajuplná a mrazivá atmosféra nebo nadupaná a napínavá akční jízda? Film mě dostal, přestože se jako většina akčních filmů nevyhne nelogickým momentům v ději, stupidním hláškám a zbytečně patetickým scénám. Toto většině filmů vytýkám a nedokážu se u nich kvůli tomu tak bavit. Ale tady všechno dokonale funguje! Lepší "akčňák" už asi těžko někdy uvidím. Bezprostřední zážitek těsně po zhlédnutí Vetřelců je silný. Těžko říct, jak se budu na film dívat s odstupem týdnů, měsíců, roků... ()

pytlik...

V prvním díle jsem myslím přiléhavě rozebral vetřelce samotného, nyní se zaměřím na jeho lidské protivníky. 1. Překvapuje mě, že společnost vyslala do boje hvězdnou pěchotu místo nějakých robotizovaných zbraní, např. dronů. Rozhodně není omluvou, že v r. 1986 drony ještě nebyly vynalezeny, neboť děj se odehrává v budoucnosti a už dnes nám jich lítá nad hlavou, no jéjej! 2. Když už tedy vyslali lidské vojáky, proč jim nedali pořádné vybavení. Ten obrněný transportér, to mělo být jako co? Do terénu absolutně nepoužitelný, vždyť měl tak nízkou světlou výšku, že by mu dělaly problém i naprosto rovné německé dálnice, o naší D1 ani nemluvě, by skončil někde u mekáče před Průhonicema. Jediné štěstí, že na té základně stačila uklízečka před tou vetřelčí invazí pečlivě setřít z podlahy veškerej prach a větší drobky! 3. Mariňáci se ukázali jako lidé bez bázně, hany a taky mozku, když šli do boje proti protivníkovi překypujícím kyselinou jen lehce oděni jak někam na pláž. Buď byli masochisti, nebo chtěli ušetřit za tatéra a doufali, že jim vetřelci do kůže vyleptají nějaký vkusný obrazec. 4. Tento film mohl být natočen pouze v nekorektních osmdesátých letech, dnes při vládnoucím multikulturalismu by už to rozhodně nešlo. Dnes by musela Riplejová respektovat a dokonce i podporovat vetřelčí záliby ve vyžrávání lidí, neboť se jedná pouze o kulturní odlišnosti a ty napadá jen xenofob! Navíc v závěru, který Nettrass přiléhavě nazývá "smažením vajíček", Riplejová prokázala i zálibu v týrání zvířat. Neboť to dělala promyšleně, s cílem co nejvíc vetřelčí královnu potrápit, nutila ji dívat se, jak se její dětičky mění v popel. Přitom se měla zaměřit právě na ní, vajíčka rozhodně nebyla nebezpečná, když měla celá základna za pár minut vybouchnout. 5. Závěr ukazuje, že Riplejová musela mít nějaké tetle mechtle s vetřelcem už v tomto díle, a né až ve čtvrtém. Neboť pouze jedinec nadaný vetřelčí sílou se mohl jednou rukou udržet na žebříku, na noze přisátou královnu matku, a odolat smršti vzduchu unikajícího z kosmické lodi. To by nedokázal ani Švarcenegr ve svých nejlepších letech, kdy vůbec neutrácel za jídlo, páč se cpal jen bobulemi. Zároveň také závěr prokázal, že hledět s despektem na výrobky z vietnamských tržnic není na místě. Třeba taková originál bota najk by Riplejové držela na noze jak přibitá, nevyzula by se, a ona by tam tak vlála spolu s vetřelčí královnou dodnes. ()

elanius

(17/2016) / Aliens je úplne iný film ako jednotka. Z prvého dielu si ale zobral to najlepšie čo mohol a dokonale zopakoval hrôzostrašnú stiesnenosť a koncentrovaný strach. Aliens je čistokrvný akčný film a pravdepodobne najlepší akčný v žánri sci-fi. Pri pozeraní som mal pri každej druhej scény pocit filmárskej dokonalosti a v podstate aj nemožnosti niečo podobné znovu natočiť. Scéna votrelca vynárajúceho sa v stoke je zlatý klinec. Popri hororovej a akčnej zložke filmu sú rozhodne ozdobou aj Cameronovsky "stereotypne" napísané postavy mariňákov. Tí dotvorili film ako celok a nič mu neubrali z atmosféry. Osobne ma dostal uplakaný Hudson (Bill Paxton) a samozrejme android Bishop (Lance Henriksen). (10/10) ()

Dreaker.24

Cameron je mistr sekvelů, ví ze všech nejlíp jak sekvely fungují a co potřebují pro to, aby třeba po originálu nebyly jen hloupé pokusy o vysoké zisky. Aliens mají vše, co takový sekvel potřebuje pro to, aby si udržel naší pozornost nebo co víc, aby nám vyrazil dech, přecijen dva nejlepší filmy od Camerona jsou sekvely a tenhle je jedním z nich. ()

haj

Rozhodně nejlepší díl- akčnější, výpravnější, lepší příběh... A ten konec, kdy se Ripleyový probudí mateřský pudy a rozdá si to s tim slizkym klučinou, nádhera:-) ()

dANo

Prvé pokračovanie jedného z najlepších sci-fi hororov všetkých čias je bez debaty takisto veľmi vydarené. Scenár ani realizácia nemajú žiadne slabé miesta a tak je na mieste tvrdenie, že Votrelec a Votrelci sú kultovými filmami vo svojom žánri. Aj napriek snahe scenáristu o čo najmenej otvorený záver, ktorý by navodzoval pocit, že budú aj ďalšie pokračovania, tak po tejto druhej časti prišli ešte ďalší Votrelci, ktorých kvalita však ale zaostáva za prvými dvoma dielmi. ()

MishKonn

Proč neudělat z komorního survival hororu mnohem větší survival horor s více vetřelci a zatraceně cool vychytávkama, jako je finální duel Ripley vs. The Queen? Ve všech ohledech, kde první díl podle me zaostává, dvojka exceluje. Opět velký bravo pro Jima Camerona. ()

Danny F.

Akční, napínavé a dokonalé tak jako předchozí díl. Jde o důstojné pokračování, které nijak nevybočuje z příběhu a poklidně a srozumitelně navozuje na první díl. Jen jedna výtka a to, když Ripleyová vypustí vetřelce ven z lodi a ten se jí drží za nohu (přeci jen ta tíha a co kyslík?). 100% ()

swe

Vetřelce jsem viděl snad tisíckrát a stejně mě každé další zhlédnutí baví. Zatímco jednička sázela na tíživou atmosféru, ve dvojce jí o něco ubylo (ale ne o moc) ve prospěch akce, kterou nám připravila povedená banda vesmírných mariňáků, kteří produkují jednu tvrďáckou hlášku za druhou a divák si je prostě musí oblíbit. O to víc ho pak mrzí, když začnou jeden po druhém podléhat smrtící přesile vetřelců. Ve prospěch akce občas klopýtne i scénař, ale vzhledem k výslednému produktu to jsem ochoten přehlédnout. James Cameron si vystačil bez digitálních efektů a vzhledem k tomu, že film zanedlouho oslaví čtvrt století své existence a poznat je to jen na dvou, třech záběrech, je vidět, že jde o něco mimořádného. Nelze nezmínit doslova pekelný hudební doprovod z dílny Jamese Hornera. NEJLEPŠÍ DÍL Z CELÉ SÉRIE. ()

Trustme

Nejslavnější filmová hrdinka - bojovnice s ničím menším než Vetřelec. Pod akčním a perfekcionistickým velením Železného Jima a v duchu doby velkých zbraní, Rambo-stylu záchrany a... ženské Síly. Za použití umu těch nejlepších tvůrců té doby vznikl výtečný film typicky Cameronovsky dokonale kombinující akci a sci-fi. Divák si tak konečně mohl pořádně prohlédnout legendární Gigerův původní návrh Alienů v plnější kráse. Druhý díl sice nepřidává nic až tak objevného, ale každý z dílů série je něčím osobitý a to doslova: zde je to role "androida" Bishopa v skeletálním obličejovém hereckém koncertu Lance Henriksena a fetišisticky militantně odhodlané Vasquezové (Jenette Goldstein). I přes desítky let je tenhle film inspirativní pro různé kategorie zábavy (PC hry..atd) úchvatný svými triky, akcí a drsnými hláškami této posádky v ohrožení. Pokud se dostanete k speciální prodloužené verzi s remasterovaným zvukem, zážitek to bude přímo Oscarový! ....píp........píp....píp..píp......... ()

sochy.zirafka

Vetřelci, jak už pouhý název filmu naznačuje, se v něčem od prvního dílu liší. Teď nemyslím celkový objem černé, svíjející se, syčící a vražedné kyselinokrevné masy, ale spíše pojetí filmu. Vetřelec coby tajemný horor s monstrem, které tyranizovalo posádku vesmírné lodě, nám náhle přerostl v otevřenou válku potvor s nezapomenutelně hláškujícími mariňáky (That's it man, game over man, game over!). Cameron chytil Ripleyovou za pačesy a ve spolupráci s gigerovým monstrem uvařil pořádný lomcovák. Upřímně řečeno se mi oba styly zpracování zamlouvají a nebudu přehánět, když je oba dosadím na první místo v kategorii slizce-krvavé horory s mimozemšťany svého soukromého (rozuměj imaginárního) žebříčku. Zeptá-li se mne tedy někdo, který díl je lepší, odpovím jednoznačně. Čtyřka ne. 95% ()

Ceres

Druhý film obsahuje více akce, ale také humoru (Hudson je prostě nářezovej týpek). Cameron posunul a udržel Vetřelce tam, kde patří - na piedestal. Legendární záležitost se skutečnou královnou:D, ale také důkaz toho, že pokračování se může vyrovnat předchozímu filmu. ()

Unnamed

Z vetřelčího světa můj nejoblíbenější díl. Skvělá atmosféra, spousta akce a zajímavé postavy k tomu (Hicks, Bishop, Burke) . Pro mě zcela jasných 5*! ()

Sany33

Kto by to bol povedal, že pokračovanie Votrelca bude snáď ešte lepší ako pilot? Ja teda ne. Predovšetkým oceňujem, že tam kde sa jednotka hrala na horor, dvojka hrá úplne iné husle. Hneď od začiatku je jasné že ide o maximálne akčný thriller až keď sa pozriete na všetkých tých namakancov čo v tom hrajú. Vizuálne je dvojka zvládnutá lepšie čo je asi zásluha doby a patentových vynálezov v kinematografickom priemysle. Konečne je tu votrelčíkov viac a to sa mi páči tak isto za mňa 93%. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015