Jinny

V dětství jsem viděla jako první Camerovy Vetřelce, snad proto k nim mám blíž než k zrovna tak vyvpiplanému prvnímu dílu. Druhý díl je totiž tak nadupaný hororovými scénami, "militantními" hláškami a ženskou silou poručíka Ripleyové, že se mi zkrátka vryl hluboko do paměti a s přibývajícími lety neztrácí nic ze svého slizkého kouzla. ()

anais

DO-KO-NA-LOST. Jeden z nejlepších akčních filmů všech dob. Má to emoce, rachot zbraní, dobré triky a geniální závěrečný souboj. Cameron se elegantně vymanil ze stínu Ridleyho Scotta jednoduše tak, že natočil něco úplně jiného. Natočil nekonečnou akční jízdu se stovkami vetřelců (i když krom královny je většinou ponechává ve tmě a vidíme je pouze v záblescích výstřelů) a holywoodským bojem o rodinu a přátelství. ()

poz3n

Ačkoli se dá říct, že Vetřelci jsou oproti komorní jedničce akční podívanou, oba díly na mě působí docela podobně. I když nejsem fanouškem podobných vyvražďováků, zábava na večer je to víc než dobrá a tahle série má prostě dobrou atmosféru a zpracování. 7/10 ()

honajz

Mně se líbí,jak každý díl Vetřelce - do určitého dílu - využil jiný podžánr svého hlavního žánru. Tenhle díl je akční řežba, něco jako Hvězdná pěchota, ale opět dobře natočená, s fajn vybranými herci, jen místo kočky se tentokrát zachraňuje malá holčička. ()

Ivoshek

Stejně jako v jedničce je hlavním rysem Gigerovo vizuální vnímání, a to je strašidelné až na půdu. Oproti jedničce je to víc řežba než čistý horor. Zatímco v jedničce to byl strach z neviděného, tady je to strach z viděného a pěkně hnusného. ()

eraserhead666

Veškerou obdivnou a chválivou kritiku, kterou jste si kdy mohli/y přečíst na Scottova Vetřelce, bych já aplikoval na Cameronovy Vetřelce. Po poměrně nudném Vetřelci přišel Cameron s parádní akční, adrenalinovou a hororovou jízdou. Vetřelců je více, přesto nejsou před kamerou zase nějak zbytečně dlouho aby ztratili na svém charismatu a děsivosti (jako se tomu stalo ve Vzkříšení). Jednoznačně nejlepší díl série. ()

Othello

Abych byl cool, tak jsem vždycky stál v rámci vetřelčí tetralogie v opozici oproti druhému dílu, protože mě za a) mrzelo, jak zbavil vetřelce děsivého gigerovského mystéria a za b) podle mě vystupoval z kánonu tím, že na rozdíl od zbylých dílů se nevěnoval rozpadající se periferii galaktického rozmachu lidstva, nýbrž naopak se zde ocitáme na rozsáhlé stanici na oběžné dráze Země či v nově vybudované lidské kolonii. Ta sice v důsledku vetřelčích aktivit se rozpadající periferií velmi rychle stane, ale já mám na prvním, třetím a čtvrtém díle rád tu nevyřčenou skutečnost, jak lidská rasa při svém kolonizování vesmíru nechává různé jeho části, které pro ni nejsou lukrativní, zkrátka bez zájmu za sebou, aniž by po sobě odklízela zanechaný bordel. Poslední shlédnutí Aliens jsem si ale šíleně užil jako asi nejvelkolepější militární sci-fi v analogové éře. Skutečnost, že všechno, co zde vidíme, je uměle vytvořené, pěkně postaru špinavýma prackama, je tu akcentovaná tím, nakolik dokáže Cameron každý šroub filmu perfektně prodat. Není pěti minut, aby nás neseznámil s nějakým novým přístrojem či zbraní. Plastičnost celé scény, kostýmů a předmětů vyloženě budí chuť si na všechno sáhnout a potěžkat. Zároveň má ten film fantastickou dramaturgii, je schopný přecházet od tichých traumat k okázalému holedbání, střídat malé konflikty (Newt a Ripley vs. facehuggeři) s velkými (kulomety, plamenomety, desítky vetřelců). V neposlední řadě pak budí obdiv ta Cameronova dualita, která jej provází téměř všemi jeho filmy - technofilní režisér točí technofobní filmy z mužského prostředí, ve kterém se přirozeně prosazují ženy. Jeho empatie vůči vztahu Ripley a Newt oproti mariňáckým figurkám tak trochu naznačují, že Cameron nebyl jenom vynikající filmař, ale v osobním životě imo celkem heartbreaker. ()

Xeelee

Militantní masakr, kde zbraně a výcvik rozhodně nejsou to nejdůležitější. Maminka mi říkala, že obludy nejsou. Žádné opravdové. ()

AlfaNumerO

Můj nejoblíbenější a nespočetněkrát viděný (sci-fi) film vůbec. TOP10. Pro fanoušky filmu povinností zhlédnutí režisérské verze, která filmovou zápletku dále rozvíjí. Oproti jedničce mnohem akčnější pojetí. Dále rozvíjená mytologii vetřelců. Uvidíme konečně jejich matku, náznak inteligence a komunikace mezi nimi. Přesně tyhle a spousta dalších drobnosti dělají z filmu filmovou legendu dosud nepřekonanou. Bravo. Jedno z nejzaslouženějších 5* hodnocení. 95% ()

SOLOM.

Málokdy bývá dvojka lepší než první díl, ale Cameron to dokázal zrealizovat. Rozhodl se ještě více přitvrdit a dokonce si dovolil i pěkně zariskovat. Do svého díla začlenil i pořádnou dávku černého humoru a nezapomenutelných hlášek. Dodnes je pro mně Hudson BŮH! Skvělá akční jízda doplněná naprosto dokonalou atmosférou a nervy drásajícími momenty udělala tento díl tím nejlepším, co nám tato série nabídla. Tedy alespoň v mých očích. ()

hanakonochi

Zatiaľ čo Ridley Scott nám dáva priestor pre fantáziu a dokázal v nás vzbudiť nefalšovaný strach i napätie, James Cameron nadstavenú laťku neprekonal. ()

ARI50

Je to solidnější a trochu svižnější ale přece holčička mi vadila ale já se slušně bavil i tak takže pořád si to moji pozornost a to je nejvíc důležité. ()

JASON_X

Viděno poprvé ca v šestnácti v pražském kině Květen ještě před "revolucí", takže to mělo o to větší grády. Takovéhle filmy nás tehdy přitahovaly jako mouchy hov... jako vosy med. Překvapilo mě tenkrát, o kolik víc je tam akce a "vetřelců", a jak snadno se dá takový vetřelec zabít, když v jedničce se mi zdál nezničitelný. Z hlediska akčnosti byla dvojka pro mě v té době samozřejmě přitažlivější, ale zároveň se mi trochu stýskalo po temné a pomalé atmosféře prvního dílu. S letitým odstupem je pak 'druhý Vetřelec' v mém pomyslném žebříčku akčních scífek suverénně na prvním místě daleko nejen před všemi dalšími Vetřelci, ale i Predátory a jinými podobnými potvorami. Geniální film. Skvělý Biehn, výborný Henriksen a božská svalnatá prsatice Vasquezová! (no jo, tak teda Goldsteinová...) ()

mm13

Aj keď podstatná časť tej hrôzy po rokoch a dobrej desiatke zhliadnutí vyprchá, stále je to do prasknutia natlakované sci-fi, v ktorom niet miesta pre slabšie momenty - len strhujúce a ešte strhujúcejšie. Dobrodružstvo, ktoré je silné už v hrubej fabule aj šikovným rozvíjaním "votrelčieho vesmíru", ale nesmrteľné hlavne vďaka plnokrvným postavám a do najmenších detailov vybrúsenému scenáru. Od prvých záberov (a tónov) až po veľkolepé finále. ...A že sa Sigourney Weaver pre rolu Ripleyovej narodila, o tom žiadna. Ani Arnold v tandeme so Sylvestrom by pri záchrane malej Newt priamo z votrelčej liahne nepôsobili uveriteľnejšie a keby aj, tak vesmír sám by kvôli ním svoje prísne fyzikálne zákony určite neprepisoval. Ripleyovej odhodlanie ho núti sa tváriť, že také nikdy neboli a divák, než aby sa chytal za hlavu "čo to tí Američania zase natočili", tak konečne po vyše dvoch hodinách (director's cut forever!) s úľavou vydýchne a s hrozivým výrazom v tvári a vztýčeným prostredníkom k tomu vyprevádza tú kurvu kráľovnú-matku do najmrazivejších a najtemnejších pekiel! (október 2009) ()

Hogun

Je len málo pokračovaní, ktoré predčia prvý diel. Jednotka bola jedinečná, plná napätia a neviditeľnej hrôzy, ale chvíľami mi chýbala "čistokrvná" akcia. Tej si divák vďaka Cameronovej "dvojke" užije až až. Votrelcov konečne vidno a sú všade. Votrelci sú minimálne zdatným súperom prvému Votrelcovi, a v niektorých atribútoch (akčnosť) ho aj predčia. ()

becki_tu

Cameron skvěle navázal na úspěch geniální a kultovní Scottovy jedničky a dost možná i díky pokročilejší filmové technice přidal na tricích, akci, atmosféře a v neposlední řadě bych neměl zapomenout taky na úderné hlášky, kterých je tu překvapivě docela dost. Povinná četba pro všechny sci-fi fandy a v mých očích jeden z hlavních pilířů sci-fi žánru. ()

Bauer

Jedno z mála pokračování, které je dost možná lepší, než jednička, jako například Terminator 2, který má stejného režiséra jako pokračování Vetřelce. James Cameron se snad narodil proto, aby natačel pokračování a vždy předčil předchozí díl. Zatímco jednička se odehrávala ve vemírné lodi, tak dvojka se přesunula na planetu, jenž je domovem Vetřelců. Cameron z toho udělal 154 minutovou akční řežbu s tak hutnout atmosférou, že by se dala i krájet. Není jen Vetřelec jeden ale je jich rovnou hned několik desítek a do toho všeho mají hlavní hrdinové málo nábojů na to, aby je všechny pokropili. Navíc ve druhém díle máme mnohem zvučnější jména. K celé sérii Vetřelců patří Sigourney Weaverová, jako ketchup na špagety. Ale zde docela dominují jména jako Michael Beihn, Paul Reiser, Bill Paxton a nejlepší ze všech Lance Henriksen. Prostě paráda monumentálních rozměrů! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015