Scooby-Doo o Halloweenu

• USA Trick or Treat Scooby-Doo! (viac)

Příběh o tom, jak nudný život by byl, kdyby byli do vězení zavřeni všichni zloduši aneb bude mít Scooby-Doo na Halloweena konečně klid na dobroty? (cerdax2)

T.O.M. odpad!

Dost chabé. Nejvíc mi ale vadilo, že z Velmy, která ještě v sériích Záhady s.r.o. z let 2010 a 2012 toužila po Shaggym, je najednou lesba. A je to tam opravdu hodně akcentováno - ve filmu, který sám sebe označuje za rodinný.  Děti jsou z toho zmatené a nerozumí tomu. (a nevím, jestli to přijde jen mě, ale myslím, že tam byla sexualita prezentována nejen přes absurdní chování Velmy, ale i dost vizuálně, pomocí značné koncentrace na křivky Coco - to u Scoobyho ještě nebylo) To už tu LGBT propagandu musí cpát i do rodinných filmů, a měnit sexuální orientaci hlavních hrdinů?! (Takovou transformaci hlavního hrdiny jsem snad ještě nikde neviděl - obvykle si vystačí s přihozením nových postav a případně vypuštěním jiných, ale že by přímo změnili orientaci hlavních postav, to jsem ještě nezaznamenal) Jinak příběh také nic moc. Logicky to celé dost kulhá, protože spousta z těch padouchů si ty kostýmy přece vyráběla sama, díky své profesi (např. 10 000 voltový muž elektrikář).  A také to dost zavánělo vykrádáním předchozích příběhů - konkrétně motiv se starou viktoriánskou podobnou skupinou se už jednou objevil v Záhadách s.r.o. jako motiv celé série, a v té sérii byl také na konci použit motiv světa bez zločinu, kde Záhady s.r.o. nemají smysl existence. Jenže tam to stačilo vyřešit tím, že odjeli z města jinam. ()

LEGACY

Skvělá zábava, která přenesla duch halloweenu až k nám do domu. Vkusné, zábavné, působivé postavy, člověk se vrátil zpátky v čase do dob, kdy ho tahle parta strašila a demaskovala všemožné padouchy. No a ten song nakonec, boží. https://www.youtube.com/watch?v=bZ-IM45fhB8 ()

ondraondra

Nejnovější Scoobyho film rozhodně není tak špatný, jak se na první pohled zdá. Dokonce se nebojím říct, že je to jeden z těch povedenějších za posledních pár let. Prostě taková vtipná a neškodná sebeparodie, která díky zakomponování původních monster působí až osudově. Jsem spokojený a vůbec mě netrápí, že Velma je najednou na holky. 6/10. ()

Knowho

Solidní fajn animák. Rozhodně to nená na původní animáky, ale je to fajn. Vrací se i několik záporáků z původních filmů a seriálů a ty mi jako Scooby fandovi udělalo radost. Co mi radost neudělalo je to, že je Velma lesba (no tak, všichni víme, že měla skončit s Shaggym😪). 6/10 A hrál tam tenhle totální banger, za kterej přidávám bod   https://youtu.be/stokoDzOP_Y   Takže film doporučuji, ale bez jakýchkoliv očekávání. ()