200 rokov po jej poslednom dobrodružstve, vojenskí vedci naklonujú Ripleyovú a vyberú jej z hrude votrelčiu kráľovnú a využijú to, že votrelec aj Ripleyová sú genetickí hybridi. Medzitým sa Ripleyová spojí so skupinou pašerákov, vrátane pokročilého ženského androida, aby bojovali proti besnejúcim votrelcom na palube lode, ktorá sa rúti na Zem... (Disney+)

AlfaNumerO

Podle mě není zase až tak veliký důvod nadávat na film, který posouvá vetřelčí universum zase o kus dopředu. Několik scén by šlo označit za vynikající (nalezení nepovedených klonů, podvodní scéna), a navíc nechybí ani scény úsměvné, které vnášejí do filmu čerstvý vánek. Pokud navíc vezmeme v potaz, že jde o čtvrté pokračování, nemůže být člověk nespokojen. Ještě k tomu je tam stále Sigourney, bez které by předchozí trilogie, tak jak ji známe, nikdy nevznikla. 79% ()

ARI50

Řekl bych možná nejslabší ale drží si to celou řadu faktoru které se mi líbí a tak jsem rád nečekal jsem ani nic extra po 3 dílech takže super. ()

JASON_X

Tenhle Vetřelec sklidil asi nejvíc negativní kritiky ze všech. Je úplně jiný, francouzský, přesněji Jeunetovský, no ale mě se hodně líbí a rád se na něj dívám, nejsem v tomhle případě vůbec konzervativní staromilec a už napoprvé jsem bez reptání přijal fakt, že čtvrtý díl tetralogie je zkrátka pojatý trochu jinak. Vždyť to ale není vůbec tak špatné, třeba Winona Horowitz pardon Ryder se mi ve své roli stydlivé androidky hodně líbí, ač si za ní vysloužila hodně posměchu. Nebo Ron Pearlman se svou neanderthalskou držtičkou je nadmíru sympatický. Vynikající postava v podání Lelanda Orsera. Výtečný Brad Dourif. Výtečný Dominique Pinon. A v neposlední řadě vrcholně sexbombastická Kim Flowers ve svém upnutém žoldáckém oblečku... ()

Bauer

No, celkem hodně vyhaslý. Jednička byla super, dvojka byla naprosto skvělá a trojka byla taky hodně vydařená. Všechny tři díly měli něco, co je dělalo originálním. Vetřelec 4: Vzkříšení je mix všech předešlých dílů dohromady. Opět se ocitámé na jedné lodi. Ellen Riplyová, byla naklonováná, nebo co to s ní udělali. A bylo by snad lepší, kdyby umřela a tohle nikdy nevzniklo, protože to sraží celou sérii. Z Vetřelce je nějaký divný zmutovaný monstrum, které je trapné. Prostě hrůzinec!!!! Navíc, šlo snad o komedie?! Protože ty hlášky z toho vážně dělali komedii, i když musím se postavit na jejich stranu, že byli dobré. Alespoň, že jsem se dočkal dobrých krvavých a občas nechutných scén. Jinak Sigourney Weaver mi nepřišla jako ta Ellen Riplyová, která hrála v předchozích dílech, ale připadala mi, jako někdo úplně jiný. Aby jste mi rozumněli, použiju docela špatné přirovnání, ale snad pochopíte, co tím myslím. Byla jako když jsem si objednal cheesburger, na který jsem byl vždycky zvyklý a místo objednáného Cheesburgera jsem dostal obyčejný hamburger, který jsem v životě neměl. Potěšila mně krásná a docela drsná Winona Ryder. Konečně nějaká role, kde nehrála sladkou holčičku. A samozřejmně nesmím zapomenout na mého oblíbence Rona Perlmana. Celkově je to průměr!!! ()

mm13

Výplod fanatického fanúšika, ktorý sa nezmieril s tým, že Ripleyová zomrela, natvrdo prepadol drogám všetkého druhu a v predsmrtných blúzneniach potom z neho vypadol Alien:Resurrection. Nie som si istý, či jeho blúznenie bolo potrebné zaznamenávať a ešte podľa toho aj točiť ďalšiu časť ságy, avšak vnímané mimo nej, celkom dobrý úlet. Čo je skutočný prúser a prznenie nám predviedol až zločinec Anderson a spol. vo svojich neslávnych AvP-čkách. Jeunet je len magor, nech mu je odpustené. ()

luka4615

Myšlenka jako taková je hodně zajímavá, avšak zpracování a spád celého filmu za ní hodně pokulhávají. Je to veliká škoda, jelikož scéna ve vodě aspiruje na jednu z nejpamátnějších vůbec. „My mommy always said there were no monsters. No real ones. But there are.“ ()

Sawy

Po zhlédnutí podle mého názoru skvělé trojky jsem se na čtvrtý díl vetřelčí ságy docela těšil.Říkal jsem si,trojka taky neměla nějak extra vysoké hodnocení a jaká to byla paráda! Jenže... Vetřelec: Vzkříšení je asi ten nejzbytečnější film,jaký kdy kdo natočil.Série měla díky úžasnému konci trojky našlápnuto stát se skvělou a vyrovnanou trilogií,ale nějaký chytrák si zase řekl,že se ještě trochu napakuje,tak se splácnul šíleně béčkový scénář,našel se nadaný francouzský režisér,který začínal v Hollywoodu,na tučný šek se nalákala Sigourney Weaver a hurá,mohlo se natáčet! Objektivně je čtvrtý Vetřelec docela solidní béčko na tři hvězdičky.Jenže podobně jako Vetřelec vs. Predátor,tady se musí porovnávat s díly předchozími.A to tenhle film prostě nemá šanci se ctí ustát.Ron Perlman je super týpek,Winona jako vždy moc pěkná a Sigourney je charismatická za všech okolností.Vůbec,parta vesmírných pirátů se povedla.Ale je to taková blbost! Atmosféru předchozích dílů to zcela postrádá,osobitost v tom žádnou nevidím a na konci se to díky jakémusi tomu mutantíkovi zvrhne v jedno velké WTF.No jo,škoda že nám museli v Hollywoodu zkazit i ty Vetřelce.40 % ()

Lucasion

Quadrilogie (snad to píšu dobře) vetřelců nám dospěla do finále. Po vzoru dvojky je opět vetřelců požehnaně. Vzkříšení je zaručeně nejbizardnější pokračování. Ripley (Sigourney Weaver) nám vstává z mrtvých, aby si to se slintajícím slizkým xenomorfem vyřídila i počtvrté. Režisér se nebojí přitlačit a tak je film krví a nechutnostmi přímo nasáklý. Nejnechutnější je zaručeně scéna s "nepovedenými" klony Ripleyové 1-7. Každopádně nevím, kam vlastně režisér se scénáristou mířili. Je pravda, že je tu velmi zajímavé (a známé) herecké obsazení - Weaver, Ryder a Perlman. Ale film je díky divným nápadům taková akční sci-fi směsice všeho možného a s původním mrazivým strachem má pramálo společného. Nelze i neopomenout jako výtku i již zmiňované bizardní a šílené nápady jako napůl člověk/vetřelec na konci. Otázka k zamyšlení na konec, vznikne x let slibovaná pětka? [Director's cut] (65 %) ()

Shaqualyck

Počtvrté o tomtéž a přece jinak. Že to nejde? Ale ano. A vůbec ne špatně. Naklonovaná rošťanda Ellen Ripleyová dostala od tvůrců do vínku drsné manýry, řadu cool schopností a aby jí nebylo smutno, tak ještě partičku nevyzpytatelných desperátů (něco mezi vykulenou posádkou z prvního Scottova Vetřelce a nabušenými mariňáky z Cameronova sequelu). Casting se hodně povedl, třeba Ron Perlman vskutku válí ("Když odmítáš hrát basketbal, znám další hezký sporty..."). Navíc přestože scénáristé neměli úplně jednoduchou pozici, příběh nedopadl zdaleka nejhůř. Rovněž vizuálně to rozhodně není nezajímavý zážitek (Jean-Pierre Jeunet svůj rukopis nezapře). Odkazy na předešlé díly jsou vysloveně příjemné, neméně pak i novátorské snahy osobitého režiséra. Vetřelci sice opět slintají první ligu, ale krom toho také plavou, rodí a s gustem se mstí svým úchylným "chovatelům". Závěr se možná trošičku zbytečně vymyká, ale film to jako celek v pohodě ustojí. Sečteno a podtrženo - málokterá série se může pochlubit natolik vysokou kvalitou jednotlivých "epizod" jako ALIENská sága. A to nelze ponechat bez povšimnutí... ()

Fleur6

Skoro som sa pri tej baby scéne ku koncu rozplakala. Smutné. A z mojej strany relatívne spokojnosť, Ressurection sa u mňa s trojkou umiestnila na rovnakom mieste. ()

Lacike

Stvrty Votrelec je po dejovej stranke taky mismas predoslych dielov. Konecne sme sa dockali aj nazornej ukazky ako vlastne chcela armada vycvicit votrelcov. Ale prilis dobre ich neuväznili, takze sa znova dockame boja o zachranu malej posadky poskladanej zo zaujimavych charakterov. Po dvojke tu su jednoznacne najzabavnejsie postavy. Drsny hlaskar Perlman, citlivy kripel Pinon, prekvapivo ludsky robot Ryderova, schopny bojovnik s pripevnenymi pistolami (meno herca nepoznam a nechcelo sa mi googlit), docasny inkubator pre maleho votrelca Orser, uchylny vedec Dourif, charizmaticky kapitan Wincott a samozrejme Ripleyova, ktora je znova uplne ina. A tym nemyslim uces. Tentokrat uz nie je prilis ludska. Dokonca ma niektore votrelcie schopnosti. Ale je celkom cool bojovnicka, tazke jej postava si ma celkom ziskala. Ale uz celkom rozumiem, preco chce Blomkamp ignorovat aj stvorku a priniest nam pokracovanie s klasickou Ripleyovou. Tento diel do velkej miery postrada napinavu atmosferu. Skutocne nervydrasajuca scena je len pri bitke pod vodou a naslednym dodatkom na rebriku. Zvysok je ladený dost komedialne. A kedze sa jedna o klasicky uchylny Jeunetov humor, tak to nesadne kazdemu. Mne nastastie jeho humor sedi. Ale v reziserskej verzii toho bolo prilis aj na mna a vynimocne mam radsej kinoverziu. Tento diel zaroven obsahuje aj najviac gore scen, ktore nie su ustrihnute tak nahlo ako v predoslych dieloch a môzeme si ich poriadne vychutnat. Akcii je dostatok a jej prevedenie je aj po skoro 20tich rokoch spickove. Sakra ten cas, ked som to videl prvykrat v kine ale rychlo leti (nejak som sem musel prepasovat info o tom, ze som aspon tento diel videl v kine). Triky su stale skvele, konecne aj CGI votrelec, ktoreho miestami pouzili vyzera oproti trojke dobre. Sklamanim je len finale s fakt uz prehnane divnym mixom cloveka a votrelca. To nevyslo a jeho vypustenie do vesmiru tiez nie je nic extra. Vysledkom je teda uchylny ale zabavny sci-fi film s kvalitnou akciou. 7/10. Takze moje poradie votreleckych filmov je taketo. 1. Genialna military dvojka. 2. Uchylne vtipna stvorka. Dlho nic. 3. Z ucty, ze seriu rozbehla akceptujem aj nudnu jednotku a daleko na uplnom konci je depresivna trojka. Seria AVP je mimo a zmäteny, vizualne nadherny Prometheus nema so seriou nic spolocne aj ked sa nas o tom Scott snazi presvedcit. Mozno sa mu to podari v dvojke (edit, tak sa mu to nepodarilo a natocil rovnaky odpad ako je seria AVP, snad uz nechaju tuto seriu na pokoji). ()

ALIENka_

Co to sakra je? Tohle jsem si teda opravdu neobjednala! To chci vrátit toto. Ježiši, co jsem si to udělala. Ach bože. No, abych vás trochu uvedla do obrazu, první věc, co musím říct, je: nekoukejte na to, pokud máte rádi starýho dobrýho Vetřelce a nechcete si zkazit chuť. A jestli jste jako já - a to sice, máte rádi starýho dobrýho Vetřelce, ale chcete vidět celou sérii, tak vám přeju, ať to přežijete ve zdraví. No a jelikož je tady dost věcí (co mě neskutečně serou), o kterejch bych chtěla mluvit, radši se na to vrhnu - hádám, že nikdo nechce číst diplomovou práci na téma Vetřelec: Vzkříšení. Hnedka první věc - co to do prdele mělo bejt s tím broukem? Odkdy jsou brouci vetřelci, nebo co to mělo znamenat? A můj bože, vážně jsem se právě 3 minuty koukala na cápka, jak si prohlíží svůj prst a pak vystřelí brčkem broučí vnitřnosti na okno? ಠ_ಠ Každopádně, skupinka šílenejch vědců nějakým záhadným způsobem z kapky krve naklonujou Ripley (která je napůl vetřelec), velice chytře ji nechaj probudit uprostřed operace... No a teď přichází neskutečně vyčerpávající část filmu (=první půlka), kdy jsem myslela, že si pustím něco jinýho. Ripley má teď vetřelčí sílu nebo co, takže mlátí každýho na potkání. Mezitím přijede nějaká loď s nejvíc divnou posádkou (Přísahám, že v tomhle filmu je každej člověk nejvíc divnej. Prostě jaká je šance, že najdete 30 divnejch lidí pohromadě, to všichni utekli z blázince?). Nedělám si prdel - jeden cápek hodí druhýmu nůž do nohy.. co to má bejt? Nevím, asi to není nejlepší nápad, když je to doslova jeho parťák. A už to nikdo nikdy nezmíní, ani mu tu nohu nezavážou obvazem, prostě ho nechají vykrvácet asi. A ty herecký výkony ježiši.. nic horšího jsem v životě neviděla. Navíc, kdo má sakra čidla dveří na pach z pusy? Představte si, že jste si předtím dali indický jídlo a teď vás to kvůli tomu nepustí na hajzl. Samozřejmě vědci jsou úplný idioti, když zavřou vetřelce do úplně normální místnosti, takže samozřejmě utečou. A co sakra dělal ten cápek, když si doslova otíral ksicht o sklo? Proč jsou tady všichni tak zatraceně DIVNÝ, co se děje?! No nic, potom je tady pár přestřelek, vetřelci je honí, oni utíkají, no klasika, znáte to. Pár lidí umře. Hmm škoda, že si člověk ani nestihne zapamatovat jejich jména... Ale potom se to docela zvrátí, přichází druhá půlka filmu a s tím i ty nechuťárny. A víte, já jsem člověk, co si dokáže užít pořádnou nechuťárnu. A ta scéna, kde Ripley najde všechny její nepovedený těla.. Joo ta byla dobrá. Následně se naše úžasná skupinka rozhodně vzít s sebou chlapa, co má v sobě vetřelce. Tohle rozhodnutí nominuju na nejhorší rozhodnutí vůbec. To jsou v tomhle filmu fakt tak debilní všichni? Pak přichází ta vodní scéna, musím říct, že ta je dobrá. A potom - můj bože, obří plot twist, ta mladá žena byla celou dobu robot. (⊙ヮ⊙) Jeden vědec je zradí - představte si, že zradíte vaší jedinou možnost, jak si zachránit život.. Ripley se dostane ke královně vetřelců, která s ní má asi dítě, protože vyleze jakýsi hybrid člověka a vetřelce a jde s ní až na loď. Pěkná nechuťárna. Hybrid je následně vysátej do vesmíru a loď přistane na zpustlý zemi. No, o tomhle filmu bych mohla mluvit o dost dýl, ale nechci vás už nudit, takže to tady skončím a dám vám přátelskou radu - prostě na to nekoukejte. Asi chápete, jak mě tenhle film nasral.. Hodnocení: chci zapomenout/10 () (menej) (viac)

HateBreeder

Tak tento zatim posledni dil serie je velice ale velice zvlastni, jako by to ani nebyl vetrelec. Dej je v daleke budouctnosti takze tu je vsechno uplne jine nez v predchozich dilech. Stejne tak jine sou i herecke vykony, ktere nejsou spatne, jen jine. Androida zde nahradila androidka, nutno rict velice hezka androidka. Riplay se zase ocita ve skvadre chudaku, kteri sou odsouzeni k boji o hole preziti. Celkove se mi film libil vice nez 3ka. Velice na me zapusobily zvlastni efekty, kterymi byl tento dil doslova prospikovan ackoliv ne kazdemu se budou libit. No ale dej je skutecne neuveritelny a to od zacatku az do konce, nicmene po jeho shlednuti mi asi date za pravdu. Mnozi Resurrection povazuji za brak, ktery kazi puvodni trilogii, ale me se zda, ze pouze ukazuje trochu jiny pohled na vec. Snad se dockame i pateho dilu s nazvem Revelation, ktery se mel uz davno zacit natacet, byla by skoda nepokracovat v teto kultovni zalezitosti. ()

rawen

Viděno v kině v roce 1997 a nyní po 12-ti letech --- nejde o úplný propadák, Alien 4 jen proti svým starším bratříčkům vypadá tak nějak omšele... Nepomůže mu ani ambivalentní postava Ripleyové Neripleyové, prkenné herectví Winony Ryder (opravdu robotické :)), hollywoodské úlety (hlášky, závěr) atd... Úmysl zřejmě ještě dobrý, výsledek jen nadstandartně kvalitní scifi, které bude provždy srovnáváno se svými předchůdci... 7/10 ()

PROROK14

Úroveň už značne klesla. Nie že by som sa nudil, ale už ma to tak nebavilo ako predošlé časti. A ten Votrelec na konci sa mi vôbec nepáčil. ()

BoPo

Klonovanie dalo šancu ešte raz nahliadnuť do sveta, kde Vás nikto nebude počuť kričať. Je tu dostatok akcie, dobrý scenár, vizuálna kvalita, takže Vzkříšení si rozhodne nezaslúži modré percentuálne pole. ()

bouncer

Asi můj nejméně oblíbený díl ze (zatím) čtyřdíloné ságy...škoda, že další skvělý režisér J.-P. Jeunet se úplně netrefil, nebo snad už jsou vetřelci ohraní, těžko říct. Každopádně stále dobrý snímek, hodnotil bych spíše 3 a 1/2* ()