Mníška 2

• Česko Sestra II (viac)

1956 – Francúzsko. Kňaz je zavraždený. Zlo sa šíri. Pokračovanie celosvetového hitu sleduje sestru Irene, ktorá sa opäť stretáva zoči-voči s Valakom, démonom mníšky. (Continental film)

Feacher

Jak se mi líbila jednička, tak asi tak velký pád je to ke dvojce. Až škoda té snahy všemu dát propojenost a taky toho přizvání prvků z jiných hororů (zombie máma ministranta či klasické duchařské lekání...). Občas to zase nedávalo moc smysl... oproti jedničce, kde v rámci dané logiky to docela šlo... Stala se z toho prostě taková divná míchanice, která ani tak moc nebavila vyjma závěru. Během jedničky jsem se bavil celou dobu a chtěl jsem, aby byl film co nejdelší a stále pokračoval. Tady jsem od půlky vyhlížel konec. Na druhou stranu určitá míra propojení s ostatními dějově spojenými filmy byla fajn, z něčeho jsem tedy lehce zmatený, jak to navazuje, ale asi to mají tvůrci promyšlený, když to vydali, ne? :) I propojení s geny a historií je fajn nápad, zahrané jakž takž obstojně, třeba se k tomu někdy vrátím. Dnes to vidím nanejvýš na 3*. :( ()

Hannynko

Opäť raz premarnený potenciál, ale mal som 0 očakávaní a nakoniec to bolo predsa lepšie ako prvý film. Valak konečne aj niečo robí. Budovanie napätia ale stále tak nejak nikde, najlepšia scéna a asi aj jediná kde sa niečo budovalo ke scéna s časopisami. 5,5/10 ()

Tusak

Vyzerá to pekne. A to je všetko dobré na tomto filme. 3 hviezdičky dávam iba kvôli tomu že som sa v kine spoločne s celou sálou dobre zasmial. 5/10 ()

Thairon

No myslím že každý z nás čekal trochu víc. Pravdou je že si za to můžeme tak trochu sami, když je film od stejného režiséra jako V Zajetí démonů 3, nedalo se čekat nic jiného. Zhruba do půlky filmu jsem se nudil a pak to konečně začalo být aspoň trochu zajímavé. Ale to je vše. Jen zajímavé. Co se týká lekacích scén, tak těch bych pár napočítal ale že by se člověk bál už jen díky atmosféře to se říct nedá. Závěr byl udělán hodně slabě a naprosto nelogicky v porovnání s prvním dílem. Je to škoda že film s takovým potenciálem dopadl jak dopadl. S celou sérií spojenou s manželi Warenovými to jde celkem z kopce. Snad se dočkáme nějakého dalšího filmu od bývalého režiséra Jamese Wana. Nemůžu říct že film není koukatelný. Objevilo se tam pár dobrých a promyšlených scén a jakožto fanda celé série jsem byl zvědavý co se bude dít a jak to dopadne. Ale film určitě bude stačit vidět pouze jednou. ()

Hollmi

První díl sestry byl potemělý horor odehrávající se na Rumunském venkově, působil na mě studeným dojmem což byl nakonec úspěch. Druhý díl SESTRY je za mě pokusem přiblížit se ostatním dílům ze série CONJURING, kde vidíte mnohi postav, děj se odehrává v osidleném městě ve francii a nechybí ani děti a láska.  Bohužel si tím film dost ublížil, protože děj filmu neni nijak zajímavý. Ano pár pěkných lekaček tam bylo, i některé scény nebyly špatné, ale film na mě nezanechal žádný dojem a to i přesto, že jsem do kina šel s tím, že se jedná o film kde straší jeptiška, která se již ve 2 filmech objevila. Možná i to je důvod, proč film nezaujme natolik jelikož démona již dobře známe a vlastně nás nevyděsí tak, jako v druhém díle Conjuring.  na druhou stranu, přijít dnes s tématem pokračujicího hororu, které bude nevšední a nové také moc snadné neni. Oceňuji herecké výkony a myslím, že ať jsou recenze jakékoliv, série těchto filmů si vždy diváka najde a neurazí ho. ()

AdinaMan38

Adina doporučuje: lekačky fungují, originální nápad s relikvií i způsob, jak se vypořádat s démonem. Odpočinkový horor s atmosférou, nenudili jsme se. ()

pavlina.fleg

Že je sestra nejslabší v celé sérii v zajetí démonů je jasný už od špatné jedničky ale tohle? Jedna velká nuda. V podstatě se nic neděje lekačky skoro nikde a smrti taky nikde tohle byl horor? A o strašném konci ani nemluvím. Hvězdu navíc dávám jen za zpracování kozla z okenice, ten byl povedenější než celý Valak :D Škoda, že neměl více prostoru. Zbytečná návštěva kina snad už v zajetí démonů 4 bude lepší jinak s tímto universem končím ()

jara12

Další Sestra, další podprůměr, který představoval i první díl. Přes snahu hlavní herečky a pár povedených jumpscarů je druhý díl jen předělávka a nenabízí nic nového. Zasazení do Francie roku 1956 je sice obdivuhodné, ale nedostatečné. Děj se první půlku totálně vleče a skoro nic se neděje. Necelá dvouhodinová stopáž zde není obhájena a Conjuring série má tedy nový špatný přírůstek. ()

Dakota1978

Jakožto milovník žánru hodnotím kladně. Jistě by se dalo něco vytknout - lehká nedopracovanost scénáře (mohli si s tím více pohrát), ovšem soustředím se na to podařené a toho bylo dost. Výborní herci, skvělá atmosféra, i když po slibném začátku trochu ztratila dech, aby ho nabrala v závěrečné rovince. Kino jsem si užil a doporučuji. Parádní byl kozel/ďábel - škoda, že neměl více prostoru (maskérům se velmi vydařil). ()

mdf

Žádné nadšení jako zdejší publikum nezdílím.Tohle mě teda v ničem neoslovilo,nezaujalo a tím pádem ani vůbec nebavilo. ()

Duffson

Ten konec snad nekdo potreboval srat nebo co?! Celkove samozrejme slabsi jak predchudci od Wana, ale koukatelne az na ten zaver. Prislo mi to odflakle, at uz je to za nami. Zaslouzilo si rozhodne vice prace a dumyslnejsi finale. ()

Artogon

To už začali scenáre písať modely umelej inteligencie, o čom všetci tak vystrašene básnili? Inak si neviem vysvetliť, že ľudská ruka dokázala napísať niečo tak neskutočne nudné a priblblé. Horor? No horor je to každopádne, ale takto to asi režisér nezamýšľal. Jumpscare-ov je presne toľko, aby sa to vôbec nejakému hororovému zážitku aspoň relatívne približovalo, a sú presne také predvídateľné a nudné, ako zhruba očakávate, ak ste videli jednotku. Jediné, čo si neviem vysvetliť je, ako sa James Wan ako producent relatívne pozerateľných filmov zo série V zajatí démonov, dokáže podpísať pod takú hovadinu. Majiteľ štúdia má asi jeho gay sex tape, alebo neviem. Podčiarknuté: Mal som problémy so spánkom, ale vďaka tomuto filmu zázračne zmizli. Jedna hviezdička za to, že to aspoň vyzerá na to, že ten film nestál 100 dolárov. Škoda, že do scenáru sa to nijak nepremietlo. ()

A.L.F

Pořád to šlape a má to chytré momenty, kdy vás nevyděsí ani na první dobrou kdy to čekáte, ani na druhou  ale až pak, když nejste ostražití. Místy velmi pěkná kamera s chytrýmy nápady. 65%. Pořád je to lepší než většina. ()

JenTR

První polovina filmu ubíhá pomalu, je to vizuálně hezké, ale nudíte se. Na konci vše vygraduje a konečně to má šťávu. Ovšem člověk u toho má pocit, že ti kladní hrdinové jsou úplní idioti. Kdekoliv a vždy chodí zásadně po tmě. Přeci první co člověk udělá, když někde na půdě slyší kroky, tak všude rozsvítí, vezme si zbraň, zavolá posily či policii, zdrhne...rozhodně tam nepůjde sám s baterkou zírat do tmy jak debil a nastavovat záda nepříteli. To se tady neustále děje, takže démoni to mají snadné. Pak je tu samotný ďábel, ale je to jen kulhající kozel, který ani neumí rozbít staré dveře. Jeden by čekal, že ďábel je chytrý a mocný, no nic. Je to ale řemeslně dobře udělané, jsou tam lekavky i přímá akce.   P.S. Pochopil někdo ten konec? Proměnili jako modlením víno v Kristovu krev? Nebo jak zabili démona tím vínem? Času na modlení v krizové situaci měli dost. Ty oči mámy jsem taky nepochopil, jak to mohlo zvrátit kouzlo démona? A jak vypadaly oči svaté Lucie, které 2000 let ležely v krabičce? Je to měkká tkáň, takže tam rozhodně přežít nemohly. A že jsou na ulici opuštěné časopisy (trafika zdarma?) se světlem a nikde žádné lampy a lidi, to už netřeba komentovat. Jednička byla strašidelnější. ()

Lamarr

Za mě překvapivě dobrý :) V kině jsem si to užil s dalšími třemi..ano ...dalšími třemi lidmi v sále a nelitoval jsem. Atmosféra mě nadchnula víc než v jedničce, ozvučení pecka. Některý lekačky očekávaný, jiný ne, tam to zafungovalo dobře. Ani chvíli jsem se nenudil. 7,5/10. ()

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

Horor Pět nocí u Freddyho boří rekordy

29.10.2023

Producent Jason Blum (Neviditelný, Uteč) si může mnout ruce, má totiž čerstvě na kontě další ohromný hororový hit, který navzdory slabším reakcím zaznamenal pro Blumhouse vůbec nejlepší otvírák v… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě