Ernst Blofeld, hlava organizácie Spectre, túži po smrti Jamesa Bonda. Využije služby čísla 3 svojej organizácie - Rosy Klebbovej - vysokej dôstojníčky KGB. Tá vyšle ako návnadu svoju agentku Tatianu, ktorá má presvedčiť MI6, že sa zamilovala do Bonda a je pripravená prejsť na druhú stranu aj s cenným dešifrovacím zariadením, ak pre ňu príde jej hrdina do Istanbulu. (STV)

noriaki

Série se doopravdy rozjela až druhým dílem. Nejlepší příběh s Connerym, jeho nejkrásnější bond girl a poprvé se objevil i Ernst Blofeld. Terence Young se poučil. Srdečné pozdravy z Ruska jsou akčnější, napínavější, mají rychlejší tempo, temnější atmosféru i smysl pro humor. Po obrovském úspěchu Dr No. bylo i víc peněz na triky a na filmu je to hodně znát. Bond už nemusí bloudit po jedné a té samé tropické krajině, ale projde půl Istanbulu, sveze se Orient Expresem a dostane se i do Benátek. Víc prostoru dostali i záporáci a Bondovi pomocníci, kterým tentokrát nechybí charisma ani schopnosti. Grant sice ve srovnání s pozdějšími zabijáky působí trochu nevýrazně, ve zvrhlosti se jim ovšem hravě vyrovná. Karim Bey z druhé strany barikády, je jedna z nejzajímavějších postav celé série. Velice povedená epizoda, kterou překonal snad až Agent, který mne miloval a po něm Zlaté oko. ()

Krysa SPK

James Bond podruhé - opět přenádherná Bond Girl a chladnokrevný zabiják Red "Old Man" Grand. Co dodat k této klasice žánru, snad jen že by mě zajímalo, co tak mimořádného se událo, když byl Bond s M v Tokiu :-D ()

hroubek

Každý další bondovský film je pro mě překvapení.A o Srdečných pozdravech z Ruska to platí dvojnásob.Tady je nám příběh vykreslen hned ze začátku a my jen sledujeme, jak se bortí plán Přízraku, jelikož podcenila agenta 007.Přesto jsem si při sledování říkal, že zrovna tady James Bond působí jako správný špion, který zkoumá, a když má někoho zabít, tak si to předem rozmyslí.Samo osobě to působí velmi jiným dojmem, než jsem zvyklí z novějších bondovek.Hodně moc se mi líbila hra na kočku a na myš, kterou hrajou s Bondem.Je vidět, že si někdo dal s příběhem práci.Pěkný špionážní film, který moc nepřipomíná bondovky a to je myšleno jako pochvala. ()

lykan9

Hned druhý film s agentem 007 patří mezi vůbec nejoblíbenější. A vůbec nejlepší je část odehrávající se ve vlaku. Zároveň se zde poprvé objevuje Blofeld a když k tomu připočtu další skvělé postavy jako Klebbovou , Kerima Beje, Rudýho Granta a nádhernou agentku Romanovovou, tak se jedná o skvost mezi bondovkami. ()

fabecc1222

Za mě furt spíš taková kriminálka, než pořádná Bondovka. Hlavně v první půlce Bond regulerné v podstatě jen vyšetřuje případ jak nějaký detektiv, a děj se rozjíždí vcelku pomalu. Část ve vlaku to pak vytáhne o něco nahoru, ale ještě to prostě není ten pravý Bond, se všemi udělátky a tak. Každopádně se tu pořádně rozjíždí celistvý děj okolo organizace Spectre. ()

liuk

Zajímavé - dříve se mi tento díl líbil mnohem více než Dr. No, po opětovném zhlédnutí obou filmů je to naopak. Přestože se nám Bond konečne rozjezdil po více lokalitách, není to ono. Začátek je sice vcelku zajímavý, ale potom v Istanbulu příběh neskutečně zpomalí až zabrzdí. Zábavnost se zvyšuje až v druhé hodině ve vlaku a vrcholí krátkou honičkou na motorových člunech. A za krásou Daniela Bianchi bych sice jel až na okraj vesmíru, ale hrát neumí vůbec. Horší 4* jen kvůli mé původní oblibě tohoto "Bonda.", jinak horší 3*. P.S. Všimli jste si že Number Five je Čechoslovák? Je to napsáno na šachové hře, kterou na začátku hraje. Škoda že k jeho národnosti moc nesedí jméno Kronsteen ;) ()

drackula

V poradí druhá Bondovka priniesla to čo fungovalo v Dr.No a obohatila sa aj niečo navyše, čo mi v "jednotke" chýbalo. Zamotaný špionážny súboj východ vs. západ okorenený tajomnou organizáciou Spectre bol základ na ktorom sa mohlo rozbehnúť o niečo viac akcie a prestreliek ako u Dr.No. Krásna bondgirl Daniela Bianchi mi bola oveľa sympatickejšia ako do nebies vynášaná Ursula Andress a naopak tak nechutnú a škaredú ženskú ako č.3 som ešte asi nevidel. Ako záporák fungovala o dosť lepšie ako nemastný, neslaný Dr.No. Celkovo teda toto pokračovanie hodnotím ako veľký krok vpred vo všetkých smeroch. 90% ()

J-o-k-e-r

Podle mě o dost lepší než první Dr. No. Skvělý záporák v podobě mladého R. Shawa, a hlavně plno akce, která chyběla v předchozí části. I zajímavá intrikářská zápletka. Jinak ta Klebbová byla opravdu hnusná ženská! :) ()

KarKulA

V pořadí již druhý vynikající bondovský kousek s nepřekonaným Connerym v hlavní roli, který na rozdíl od svého o rok staršího "prvorozeného bratříčka" zahodil zbytky prvků detektivního žánru a stal se čistokrevným thrillerem. Jednoduchý, ale konzistentní scénář, který sice není nadupán akcí, ale pokud akce je, tak rozhodně stojí za to. Prostě klasika. ()

Autogram

Lepšie ako predchádzajúci Bond s Connerym, dej je už pomerne normálny, no nedá sa povedať, že kvalitný. Akcie sú reálne, len ma rozčuľovali jazdy na autách so spätnou projekciou pozadia, asi sa to vtedy ináč nerobilo, ale vytvára mi to veľmi nepríjemný amatérsky dojem. Bond-girl s ruským zjavom podľa mňa v ničom neprekonala prvú Ursulu Andress. ()

vyfuk

Pro mne celkově asi nejklasičtější a nejstarší bondovka. Úplně první bondovka ze šedesátých a celkově prvních let, která se mi líbila. Je to v celku vtipné a jednoduše bondovské, ale v celku chápu lidi, kteří by hledali akci a nudili se u toho je fakt, že "dvojka" Bonda se spíše zaměřila na lidské vztahy, což nemusí být špatně, ale v menším podání! ()

m.a.t.o.

Zo mňa asi fanúšik Bonda nebude. Novšie bondovky sa mi nikdy príliš nepáčili, tak som sa rozhodol zobrať túto sériu od začiatku, či sa môj pohľad na agenta 007 zmení. Nestalo sa. Konkrétne Srdečné pozdravy z Ruska majú pomerne vláčne tempo, ale čo mi najviac chýbalo, bol poriadny záporák (maníka s mačkou nepočítam, keďže mu nebolo vidieť ani do tváre). Ako-tak to celé zachraňuje sympatická ústredná dvojka v podobe krásnej bodngirl Daniely Bianchi a štandardne dobre hláškujúceho Seana Conneryho. 45 % ()

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

Nový Bond bude mít nejdelší prolog

24.02.2020

Jedna z dlouhotrvajících tradic bondovské série jsou jejich otevírací sekvence, resp. prology. První takové intro se objevilo v Srdečných pozdravech z Ruska z roku 1963 a od té doby doprovázelo každý… (viac)