Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách

• Česko Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (viac)

Začínajú desiate Hry o život. Pre osemnásťročného Coriolana Snowa znamenajú jedinečnú príležitosť ako zažiariť v úlohe mentora jedného z vyvolených. Tvrdo drel, aby dokázal naplno využiť svoj šarm, znalosti a zručnosti, ktoré môžu doviesť vyvoleného k víťazstvu. Bohužiaľ, šťastena mu nie je naklonená. Dostane ponižujúcu úlohu - viesť najväčšieho outsidera z chudobného Dvanásteho obvodu. Dievčina menom Lucy Gray však publikum uchváti a Coriolanus vycíti svoju šancu. Aj v ňom začínajú prebúdzať city a on sa bude musieť rozhodnúť, či bude dodržiavať pravidlá alebo sa bude riadiť pudom sebazáchovy, ktorý mu radí niečo iné. V aréne bude prebiehať boj na život a na smrť a už čoskoro sa ukáže, kto je nevinné vtáča a kto had, čakajúci na svoju príležitosť zaútočiť. (Forum Film SK)

Sebule

Dobrý prequel se zajímavým příběhem, skvělou hudbou a pěkným vizuálem a taky spoustu narážek na trilogii. Mohlo to být o něco kratší a dynamičtější, i tak ale za mě spokojenost. Hodnocení: 7,5/10 ()

wowylgu313

Ten pocit když si týden po shlédnutí pořádně ani nepamatuji co se v tomhle filmu stalo ... Mluví asi za vše ne? Hunger Games měl skončit druhým dílem... Pak to šlo do.... A po x letech tady máme příběh před propadákem. No a asi takhle ... Pustit si to jako samotný filmek bez předchozích snímku tak možná ještě Ok no ... Průměr. Opět moc povídání a moc protahování a ničeho. Doufám že další díl už nebude. Dávám 40-45% za snahu a aspoň nějaké malé zlepšení oproti předchozím dílům. ()

Kebabkony

Rozhodně nejvíc komplexní příběh z celé filmové série. Je to pomalejší, delší a hlubší. Celou první polovinu jsem se bavil. Aréna byla jako vystřižená ze hry Atomic Heart tím šedesátkovým stylem. Vizuálně to je pěkný. Problém přišel až nástupem druhý půlky, kde to byl vyloženě jiný film a docela se to táhlo. Snowův charakter se pořádně začal vyvíjet až ve zmíněné druhé půlce. Možná by to chtělo i pokračování. Jinak mnohem lepší než poslední dva filmy HG. 7/10 ()

Derseus

Kéž by to skončilo hned po ukončení ,,her", kousek za půlkou filmu. Do té doby to pro mě bylo 3-4 z 5. Poslední cca hodinu jsem měl velký problém to vůbec dokoukat, prostě naprostej odpad od ukončení arény, zabilo to celý film. ()

Plaque

No ja neviem, už pôvodné pažravé hry mi prišli také, že dobre, poďme sa na to pozrieť, aby sme neskĺzli z vlny mejnstrímu. Inak nič. A pri tomto mi napadá už len jediné slovo: zbytočné. ()

LindaVa

Jako film dobrý ale ta Rachel mě neskutečně vytáčí čímkoliv co dělá. Zpěvem, zjevem, výrazy... Kdyby tu byla sekce pro nejneoblíbenější herce, je na prvním místě. A ne, není to založený na Sněhurce... ()

PenelopaW

Knihu jsem četla v době, kdy vyšla, takže některé podrobnosti se v mé paměti setřely. Co si ale pamatuji zřetelně bylo, že se mi to líbilo a to hodně. Většinou jsou pro mě prequely zklamáním, takže i zde jsem čekala slabý výluh z Hunger Games, aby se mi dostalo samostatného příběhu, v mnoha pasážích mnohem syrovějšího než trilogie. Konec mi přišel uspěchaný a kniha vyvolala několik otázek, na které ale nepřinesla odpovědi. (Což není na škodu.) Trailer adaptace vypadal dobře, tak jsem si řekla, že to risknu a vyrazili jsme s kamarádem do kina. Když Coriolanus začal cukrovat na Lucy Grey, zklamaně mi pošeptal, že to bude milostný příběh a použil hlášku Homera Simpsona: "Kdy už se ty děti začnou vraždit?" Ač jsou např. scény z arény upravené (Lucy Grey zde působí jako mnohem větší klaďačka a nevinná oběť systému her), líbilo se mi, že film respektoval i členění knihy na části. Představitelku hlavní hrdinky jsem si sice při čtení představovala hezčí, ale na mladého Snowa se koukalo moc hezky :-) a potvrzuji, že když byl na plátně, kradl pozornost pro sebe. Ani mi nepřišlo, že to má tak dlouhou stopáž, coby znalec předlohy jsem se nenudila a spíše byla zvědavá, co vše z příběhu zůstane zachováno. Film obsahoval všechny narážky, v knize leckdy trochu ukryté, a pro fanoušky HG přinesl mnoho easter eggs, ať šlo o reprodrozdy, píseň o oběšenci nebo rostlinu šípatku (v originále Katniss). A Vy se divíte, že prezident Snow tolik nenáviděl 12. kraj?? :-) Knižní Lucy Grey na mě působila jako větší mrcha, Snowa v knize i ve filmu jsem vnímala obdobně: jako někoho, kdo se snaží přežít v systému, který je sám o sobě špatně, dělá různá rozhodnutí, aniž by si v tu chvíli uvědomil, jaký v celém soukolí přinesou výsledek, a je nucen se s tím vyrovnat. Suma sumárum: I když asi větší radost přinese fanouškům Hunger Games, film obstojí i jako samostatný příběh. Tak, jako se mi líbila kniha, za mě se velmi povedl i film. Postavy, vizuál i hudba - píseň o oběšenci jsem si dnes broukala celé dopoledne. ()

CYP3A4

Kupodivu pro mě nejlepší díl Hunger Games. Postavy mají vývoj konečně, není to jen pohádka. Kdyby nebylo Jennifer Lawrence, tak by mně přidaly vlastně úplně zbytečný. ()

HrubyLada

Snímek Hunger games balada o ptácích a hadech, co k tomu říct… Je to snímek plný zajímavých a smysluplných dialogů, který nám vypráví příběh prezidenta Snowa. První polovina filmu ubíhá rychle a je tam plno zajímavých nápadů. Bohužel samotné hladové hr mi přišli trochu odfláklé upřímně a přál bych si i pohled na věc od dalších účastníků a ne pouze od hlavní hrdinky a kapitolu jako takového. Po hladových hrách mi přijde děj zdlouhavý a až na úplném konci začne dávat vše smysl. Upřímně bych si odmyslel některé scény v druhé polovině, přidal více hladových her a mohl bych dát plných 5 hvězd. Samozřejmě studio může být hrdé je to luxusní film, který má bohužel pár chybek. Každopádně je to film, který se nebudu stydět doporučit a to každému. ()

david141474

Hned na úvod musím říct, že s touto filmovou sérií nemám žádný vztah a nikdy jsem neviděl předchozí díly. V tomhle filmu to ani nevadí, protože je to prequel k předchozím filmům. Když jsem po Marvels vylezl z kina, potřeboval jsem trochu odlehčit myšlenky a taky trochu zvednout náladu. Nejdřív jsem měl v plánu jít na horor Před pikolou, za pikolou, ale na to jsem nešel, protože to dávali ve 21:50 a Marvels skončili 20:30, takže jsem tam nechtěl hodinu a něco čekat, navíc jsem měl jen 5%, a tak jsem si řekl, že bych mohl zkusit Hunger Games, dlouho jsem vedl vnitřní boj, o to zda tam mám jít nebo ne, když jsem neviděl ani jeden díl. Nakonec jsem šel a musím říct, že jsem byl opravdu překvapen. Film byl velice solidní. Jak po dějové stránce, tak po herecké. Děj byl zajímavej a já jsem byl dost zaujatej. Děj má tři kapitoly mám pocit a ani jedna není vůbec špatná. Herci jsou velice kvalitní a dávali si to. Taková Lucy Grey v podání Rachel Zegler byla skvělá a vzhledově taky nebyla špatná. Soundtrack byl skvělej, každej song byl v něčem svůj. Akce je skvělá a některý zvraty jsou dobře natočený. Finále v lese mi přišlo takový zvláštní a jedna z posledních scén je božská. Je to scéna kdy si Peter Dinklage vylívá svoje myšlenky. Já si velice spokojen a taky jsem překvapen tou délkou, protože to bylo delší než jsem očekával, ale to byl právě ten důvod proč jsem zvedl známku. 10/10 I když jsem neviděl ani jeden díl, tak jsem překvapen a mohu jen doporučit! (Velký Špalíček - 16.11.2023) ()

HNTR

Prequel k sérii Hunger Games, který se zaměřuje na origin mladého Snowa a má za úkol nastínit, jak se z něj stane záporák pro původní trilogii. Film v zásadě sází na povídácí sekvence, těch pár akčních scén vlastně nestojí za řeč… Vztahy i přes to působí zkratkovitě a nenapomáhá tomu ani dlouhá stopáž. Akční scény vlastně nulové a nudné. Brutalita a krev žádná, což mi u hladových her příjde jako dost zásadní problém. Předchůdce hladových her v podobě těch desátých působí o proti původní trilogii humorně a nezáživně. kdybych byl divak z Panemj, tak mě taky nebaví na to koukat. V závěrečné třetině se pak projeví ta zmíněná zkratkovitost a vyústění mezi Lucy a Snowem zkrátka působí zkratkovitě a neuspokojivě… A už vůbec nedává zásadní motivaci přerodu Snowa v budoucího prezidenta a zápornou postavu. Bohužel to nezachraňuje ani Tom Blyth a Rachel Zegler ve snaze zahrát to, co nejlépe. Peter Dinklage pak působí jako hodně unavený Tyrion. Asi jsem čekal návrat v trochu lepší formě. ()

Super8martiN

Tohle jsou ty případy, kdy bych prostě potřeboval na hodnocení alespoň 10 stupňů naší škály, a rozhodnout se tady mezi 3 a 4 hvězdami je těžké. Co Hunger Games vyhráli s castem, pro mě do té doby neznámého Toma Blytha, který mě velmi příjemně překvapil, to podělali s obsazením Rachel Zegler, která je otravná už mimo filmové plátno. V jednu chvíli jsem byl u filmu na kraji křesla a užíval si celkem krvelačnou akci a o pár minut později se do křesla choulím a zakrývám si obličej před nechutným cringem v podobě rádoby romantických scén, které Rachel prostě nežeru. Mimo to prokládat tenhle svět hudbou s prvky country je pro mě asi jako udělat zmrzlinový pohár s kousky klobásy, prostě mi to tam nějak nesedí. U filmu jsem se každopádně nenudil a budu doufat, že další díl dosáhne na 4 hvězdy. Co mi k nim chybí, je pro mě hustá a nepříjemná atmosféra z jedničky a pořádná ženská protagonistka, Rachel nemá v Hollywoodu co dělat a tohle bylo trochu přeslazené. ()

hufnagel

Vzťahy v celom filme sú ako keby odtrhnuté od reálneho sveta a veľmi nezaujmú.Choreografiou si určite pomohli z filmu "Brazil" od Terryho Gilliama.Ináč ,ale skutočne Orwellov svet je čoraz aktuálnejší. ()

Modular

Opět jsem odešel z kina naprosto zklamaný. Nečekal jsem od tohoto snímku mnoho, ale stejně, jako u původní filmové trilogie Hunger Games je film oproti knížce nejen hodně slabý, ale rovnou špatný. Vezměte úžasně napsanou postavu, jejíž celý charakter zakládá na faktu, že svou opravdovou osobnost skrývá pod pokličkou a doopravdy ji můžeme zahlédnout jenom v jeho myšlenkách, odstraňte tu myšlenkovou část, nechte tam jenom tu přetvářku a hoďte ji do filmu! Skvělý nápad. Ou, vypadá to, že se nevejde většina důležitých scén do scénáře, co s tím uděláme? Serte na to, vymažte je a několikakapitolovou scénu shrňte v 5 minutách, kde se emoce na postavách budou přehrávat, jako kdyby někdo přepínal kanály na televizi. Prostě proč? Film neuvěřitelně trpí na tempu a scénáři, který absolutně nefunguje, když adaptuje tak obrovskou knížku. Chování postav nedává smysl a většina poetična prostě zmizí, přičemž z toho udělají jen velmi špatný muzikál. Jo, ta adaptace písniček je fajn, ale opravdu to nezachrání zbytek filmu. Jediná další dobrá věc, co mě na filmu zaujala, jsou kulisy. Panem a Dvanáctý kraj jsou vyobrazeny dost věrohodně a zajímavě. Škoda, že to nestačí. 3/10. ()

Jonypony4CZ

Zacatek prijemne zaujal nahledem do vyssich vrstev, nevim jak moc obstojny je to film co se tyce cele serie, ale sam o sobe postupne ztratil muj zajem a tim padem i par hvezd. ()

rigby

Stejně jako u předchozích filmů, se i v tomto případě jedná o akční teenagerský film, a asi jenom ti náctiletí si ho můžou užít s plnou parádou. Jiným generacím už toho moc neřekne. Je to vlastně naprostá zbytečnost, zábava na jeden večer, a pro odrostlejší opravdu dost nudná. Navíc ještě hodně dlouhá, dvě hodiny by v tomto případě byly ažaž. Jennifer Lawrence byla koukatelnější, i když se nikdy nejednalo o žádný zázrak. ()

HellsAngel

Prvé Hunger Games, ktorá ma naozaj bavili. Paradoxne aj preto, že samotné hry o život sú v tomto prípade len súčasťou väčšieho celku, ktorý ponúka šťavnatý pohľad na politiku Kapitolu – a to očami komplexnej, morálne ambivalentnej postavy budúceho prezidenta Snowa. Do veľkej miery je to zásluha knižnej predlohy, no Lawrence a spol. sa nevychýlili z dobre nastoleného kurzu a dokonca sa (veľmi správne) rozhodli pre dlhšiu stopáž, aby nič neostalo nedopovedané a všetko zapadlo na svoje miesto. Balada o hadoch a vtáčatkách tak dokázala to, čo sa nepodarilo štyrom filmom s Katniss Everdeenovou – vyvolať vo mne záujem o túto sériu. Podobne vyzretým a prepracovaným výletom do Panemu by som sa preto určite nebránil. ()

BrusVejn

Fajn filmík, ktorý utečie ako voda. Hlavné postavy majú skvelú chémiu a hrajú výborne. Ostatní, hlavne herci marginálnych vedľajších postáv, už sú bohužiaľ z ochotníckych rankov. Čo mi najviac vadilo je extrémne uponáhľanie príbehu, kde scénky búšili jeden zvrat za druhým s minimálnou expozíciou a čo bolo najhoršie, motivácia a vývoj charakteru hlavnej postavy v poslednej tretine bol vyložene neuveriteľný. Ale dal by som si pokračovanie, nie že nie. ()

KLFPIM

Zní tóny balad o žízních a hladech / o tvrdém chlebu, shnilém salámu / o hloupém vůdci, jeho kamarádech / v postapokalyptickém Penamu… ()

Sharlis

Velke prekvapenie, vyborna dejova linka, ktora ubieha primeranym tempom, Eminem i mlada Selena Gomez si to davaju napohodu. Pobavilo viac nez som cakal, mozno chybalo len troska viac napatia, ci bojovych scen. ()

Nové Hunger Games jsou v přípravách

Nové Hunger Games jsou v přípravách

10.06.2024

Čeká nás opětovný návrat do dystopického světa Panemu. Bylo to jasné už po úspěchu loňského snímku Hunger Games: Balada o ptácích a hadech, který měl premiéru v polovině listopadu a s rozpočtem 100… (viac)

Warneři už zvažují odsuny premiér

Warneři už zvažují odsuny premiér

21.07.2023

Čeká nás nová vlna odkladových novinek tak jako za časů pandemie covidu? Soudě dle reakcí stávkujících herců a scenáristů zřejmě ano, k dohodě se studii se totiž údajně v dohledné době nikterak… (viac)

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací