Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (Cinemart SK)

jedna_vrana

Chef Slowik: "Chlieb existuje v určitej forme už viac ako 12 000 rokov, najmä medzi chudobnými. Múka a voda. Čo môže byť jednoduchšie? Aj dnes predstavuje obilie 65 % všetkého poľnohospodárstva. Ovocie a zelenina len 6 %. Starovekí grécki roľníci si na raňajky namáčali zatuchnutý, mizerný chlieb do vína. A ako nás Ježiš naučil modliť sa, ak nie prosiť o každodenný chlieb?" Tyler: "Prosíme o chlieb náš každodenný." Chef Slowik: "Je to a vždy bolo jedlo obyčajného človeka. Ale vy, moji milí hostia, nie ste obyčajní ľudia. A tak dnes večer... nedostanete žiadny chlieb." Tomuto sa povie predstavenie! Na hranici divadelného. Slowik a jeho tím na javisku, Slowik v hlavnej úlohe. Všetci vo vedľajších úlohách mu jednohlasne prevolávajú na slávu. A obecenstvo, ktoré predstavuje zmes všetkého skazeného a divného, čo sa medzi nami vyskytuje. Mierne vo mne evokoval film „Bod varu, 2021“, lenže v jeho parodujúcej až hororovej verzii. Teraz by som už asi Bodu varu dala vyššie hodnotenie! Film, ktorý nebude pre každého diváka a niektorých môže poriadne iritovať, ale Mark Mylod to vymyslel tak dobre, že som sa bavila a užívala si každý uletený nápad. Asi si v ten deň odpustíte viacchodové menu. Chef Slowik: "A prosím, potešte sa darčekovým taškám. Hm... sú v nich nejaké dobroty. Brožúrka našich miestnych dodávateľov, domáca granola, jeden z prstov Douga Verricka a kópia dnešného menu." ()

Avathar

Úplne geniálna pochúťka zo Slowikovej kuchyne to síce nie je, ale šťavnatý a chutný cheesburger rozhodne áno! Má to fajn tempo, výborných hercov, originalitu, funkčný čierny humor aj štýl. Spokojnosť. ()

BROKEN_

Napínavý thriller s prvky černé komedie. A funguje to překvapivě velmi dobře. Ano je pravda, že v momentě odhalení, co se ve skutečnosti děje možná pro některé film ztratí napětí, ale u mě osobně ne. Já se narámně bavil od prvního do posledního Menu. Film je nepředvídatelný a divák ačkoliv se odhalí, co se vlastně ve skutečnosti děje, tak je v napětí, protože neví jestli někdo někoho nezabije, nebo jak film skončí. Film je bravurně natočen a i když se odehrává v jedné lokaci, tak nezačne nudit. Hlavní herecké trio je perfektní. Nicholas Hoult podává dost možná nejlepší výkon ze všech, ale kdo si samozřejmě krade pozornost pro sebe je Ralph Fiennes. Jeho pohledy jsou k nezaplacení a divák jenom přemýšlí, co se mu honí hlavou. Do toho je tady jako vždy úžasná Anya Taylor-Joy. Ta má výbornou dynamiku s Finnesem a jejich společné scény nemají chybu. Závěrečné vyústění okolo postavy Margot se mi strašně líbilo. Menu je zajímavý film, který je nepředvídatelný a funguje zde černý humor. Do toho perfektní herecké trio. Jo tohle mi hodně sedlo. Náramně jsem se bavil. 7,5/10 ()

Belbo

4/5 filmu jsou geniální. GENIÁLNÍ. Skoro se mi chce napsat postmoderní variace na Deset malých černoušků Agathy Chrí říznutá Velkou žranicí s prvky Krásky a zvířete a možná vztahu doktora Lectera s Clarice . No a pak tady máme pro úplnost poslední pětinu, možná jen 15 minut ... No dobrá, geniální to není. Skvěle se na to kouká, Anya je prostě nádherná, Ralph komplexní, celek působí trochu rozviklaně, s koncepcí bez ladu. Na první dobrou působí lépe než pod drobnohledem. I přesto jsem nesmírně za Menu rád. Jsem sice kritičtější, ale navrh přidávám čtvrtou hvězdu. ()

Qitek

Škoda. Více to rozvinout a je to i cool film. Takhle to nechat nedovařený jak omeletu a koncem to úplně degradovat, mi přišlo docela líto. Líto ne. Spíš úplně u prdele. Zítrs si na to nevzpomenu. ()

JimmyII

Neskutečně kousavá satira na boháče i fine dining, které kraluje jemně děsivý Ralph Fiennes. Krásný set design a hudba jen podkreslují tuhle luxusní jednohubku, které se jen tak nepřejíte. ()

Tosi

Ani nevím jak, ale jako naprosto nic netušící divák jsem se ocitl na cynický hostině s nasraným kuchařem a bylo to vo hubu. ()

Lachtaan

Jsem snad poslední člověk na planetě, co tuhle už od listopadu probíranou záležitost stále neviděl a konečně nadešel čas napravení. U Menu je fajn, když fakticky až do samotného zhlédnutí netušíte, co se tu sakra bude dít, co kromě hezky vypadajícího jídla doručí ten hororový prvek a jak to celé vlastně může skončit. Pro pár přepálených absurdit naprosto chápu zdejších 73 %, ale po většinu chodů jsem si film znamenitě užíval a mile rád takovéhle žánrové kombo zase uvítám. [viděno na Disney+ 28.1.2023] ()

Sfinkter

Podprůměrný biják, který dokáže zabavit pouze několika jednotlivými scénami. Celek je slátaninou, ve které jsem si užil herecké výkony, ale znovu se na něho nepodívám. ()

rudeboy

Tvorcovia nám chceli naservírovať delikatesu z michelinskej reštaurácie, no nakoniec je z toho len kvalitná jednohubka, ktorá síce vyzerá krásne, no stále je to len jednohubka. Palec hore dávam za pekný vizuál, skvelé herecké výkony (R.F., N.H., A.T.J.) a v prvej polovici obstojne vybudovanú atmosféru. Rozuzlenie je fajn, nenudil som sa ani minútu, no prevláda u mňa pocit, že niečo podstatné tomu ozaj chýba a tak s prižmúrením oboch očí dávam slabšie 4* hoci 3* by bohate stačili. ()

oveckaoa

Další důkaz toho, že csfd jde do sraček. Stejně jako v případě Barbara se jedná o horor (pojem horor se ani použít nedá není tu nic děsivého) z , kterého se z neznámých důvodů někdo udělal. Skupina vybraných lidí jde na menu kamsi na ostrov tam vaří dříve proslulý šéfkuchař. Až na jednu ženskou co tam je jako náhrada za ženskou s , kterou se chlápek rozešel a nemohl tam jít sám mají s ním nějaké vztahy .  Tak, že on jim servíruje jídlo  a pak jim řekne, že na konci toho menu (má to několik chodů) jich i sebe a své kuchaře pozabíjí. Ačkoliv jim to řekne oni jsou v klidu jeden přijde o prst , ale nikoho to netíží chápu, že jich je méně, ale i na té diskotéce ve Francii kde ti lidé byli obklíčeni  islámskými teroristy se někteří pokusili utéct , ale tady ne jen tu čekají na porážku. Ono celkově logika filmu a scénář není ženská zde dojde s šaty od krve a nikoho to nezajímá  chlápkovi řeknou oběs se on to udělá dalšímu řeknou zastřel se on to udělá před nima tam vraždí jiného a oni jsou v klidu žádný boj o život což na konci i tomu šéfkuchaři je divné.  Ty 2 hvězdy jsou pouze za hlavní herečku jsem rád , že mě kino tehdy nevyšlo než dávat peníze za takovou blbost to jich radši spláchnu do záchoda. P.s. kdyby si každý z nich řekl o cheeseburger tak by jako taky přežily? ()

elanius

(2/2023) / Ak toto mal byť pokus o prístupnejšiu podobu Östlunda, tak...to nebolo najhoršie, keďže Sans filtre je podľa mňa hype roku 2022. Jediné čo v The Menu funguje sú herci, tu nemám výhrad. Bohužiaľ páni scenáristi s režisérom nemajú poňatia akú "message" nám chcú sprostredkovať. Jasné, kritika konzumnej spoločnosti a povrchnosti, chápem. Ale ak ide iba o toto, obsah je nedostatočný, nezaujímavý a chaotický. Jedine čo sa dá oceniť, je fakt, že sa niekto aspoň pokúsil vytvoriť niečo s nálepkou "original screenplay". V tejto dobe viac ako potrebné. (4/10) ()

Pavlínka9

Věděla jsem do čeho jdu...Trailer jsem viděla už před mnoha měsíci a tušila jsem, že to nebude úplně snadné....A bylo to skvělé :) Mám podezření, že Taylor-Joy je již "zaškatulkovaná" do rolí těch chytrých až "přeživších".... Ten film byl skvěle zajímavý, vlastně jste nevěděli, čeho všeho je daný kuchařský tým schopen a že to začlo velice zajímavě ;) Krásná ukázka toho, že ne vždy jde vše podle plánu a líbilo se mi, že na malé prostoru se sešla tak skvělá skupinka "psychopatů", "sociopatů" a všemožných individuí ;) ()

ywo666

Velmi zaujimavy film. Originalna zapletka, genialny Fiennes a celkom pobavil aj Hoult. Naopak Anya ma srala. Akoze hrala to dobre, len jej postava mi vadila. Komedia je to fakt iba trochu. Rovnako hororom je len trochu liznute. Mal som s tym aj nejake problemy. Niektore veci uplne nedavaju zmysel. Najhorsie je, ze slubne rozbehnuty dej, nakoniec vysumi do stratena, a ja som sa pytal. To je vsetko? Je to tak presne na 3,5*, ale kedze som nadeloval v poslednej dobe, zaokruhlim dole. ()

JohnSmith odpad!

To jako vážně? Není to ani horor, ani thriller ani komedie, není to nic. Jen bezducha přehlídka snobství a ujetosti. Chvíli jsem si říkal že dám aspoň jednu hvězdu za Fiennese a Anyu, ale fakt ne. Ještě mi to strukturou a formou připomněl děsnou skleněnou cibuli, takže fakt děs. Jediné co mi zůstane doufám na paměti je jak udělat dvojitý cheeseburger ()

Eleanor05

Samoúčelné, nepřirozené a plytké. Nevysvětlené motivace a chování všech postav, snad kromě té Anyi Taylor-Joy, a ani, mnohdy geniální, Ralph Fiennes tady nijak nezářil. Slabší 2*. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024