Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (CinemArt SK)

Saxos

Ano šéfe! Všichni se staneme součástí posledního menu. Že by jsme poslali Zdeňka na školení, aby dal další řadu "Ano, šéfe"? Vlastně není ke komu díky flambované tečce na závěr kulinářského večera. Závěr: doporučuji. ()

Skylwalker42

Čekal jsem více! Mohl to být velmi originální (až skoro) geniální film. Kulinářský horůrek. Ale jaksi... jaksi chybělo gradující napětí s dalším novým chodem. Ralph Fiennes byla dokonalá volba, mám pro něj slabost. Ale žádné "WAU" se bohužel nekonalo. ()

mavix

Predjedlo: malý otravný riťolez podávaný na lopate baby Jagy, na ktorú si dobrovoľne sadol Hlavný chod: pár zbohatlíckych debilkov na prírodno, ako príloha: žiadny chlieb Dezert: Anton "fénix" Ego, ktorý sa znova naučil usmievať až keď dostal dávku nostalgie Bon appetite Anya Taylor-Joy opäť ukázala svoje schopnosti a dobre zahratú šachovú partiu. ()

moriero

a) nikdy jsem nepochopil tyhle snobárny ohledně jídla b) do půlky to bylo zábavně mrazivé, ale holt jen do půlky b) nedotažený potenciál některých výrazných postav c) některé laciné motivy "trestů" démonického génia měnily v ufňukánka a tlumily můj respekt ke správnému filmovému záporákovi d) personálu mělo být méně, protože tolik lidu by se mu k závěrečnému grandfinále nepodařilo zfanatizovat ani v parodii e) titulky k jídlům byly ale boží ()

Lilith03

Tento film je vskutku naservírován na zlatém podnose, z těch nejkvalitnějších přísad jako je Ralph Fiennes a Anya Taylor-Joy a zachycen nejlépe jak může. Kamera a hudba si zaslouží taktéž pochvalu. Ale nutí mě to k otázce "proč?". Proč tento film vznikl, proč si nedali více práce s určitými mezerami v příběhu? Proč? Jediná uvěřitelná postava byla Anya, která předvedla výborný výkon, ale co ostatní hosté? Tvůrci rozpracovali několikatero možných chodů, ale z každého nám dali jen ukousnout. Ale jak máte jako divák vědět co je uvnitř? Když kousnete do koblihy taky s prvním kousnutím nenarazíte vždy na polevu uvnitř, jaká ta poleva tedy je? To bohužel nevíme. Nicholas Hoult předvedl úžasným výkon, jeho postava byla podivná, ale jako divák nevíte proč. Ten herec a jeho slečna, něco se nakouslo z jejich života, ale vlastně nic. Parta mužů dělá asi nějaké šméčka, ale jaká, proč a jak to šéfkuchař věděl? Nic nevíme, nevíme proč tam byla jeho ožralá matka, hra na schovávanou taktéž bez důvodu, nafoukaná paní s pánem taky nic nevíme a paní a pán bez prstu taky nic nevíme. A samotný konec jsem už vůbec nepochopila, stejně jako rádoby vtip se synem kuchaře. Já nevím jak ostatním, ale já zde cítím spálené jídlo z režie, protože vše ostatní bylo skvělé. Ikdyž je film ovšem zajímavý, nápaditý, dobře psycho a napínavý, tak se nedokážu přenést přes tolik mezer v příběhu, kterých je více než v cedníku. Kdyby vyšlo pokračování, které by mezery vyplnilo, tak to bude jiná, ale pochybuji. Takhle ten velký potenciál mizí jako naprosto průměrný film. ()

Tomas_PO

Skvelý námet, pre diváka prekvapivý, ak si ovšem dopredu nepozrie trailer či obsah. No pomerne skoro začne byť zrejmé, o čo pôjde, čo je na škodu, lebo natiahnuť trošku viac tajomna by nezaškodilo. Na strane druhej, pozornosť diváka sa podarilo udržať až do konca. Skvelé herecké obsadenie, a to ako v prípade Ralpha Fiennesa, tak aj Anye Taylor-Joy. Zopár momentov zaváňalo absurdnom, no podivná kombinácia agresie s pokojom servírovaného jedla bola skrátka cool. ()

Ironhead

Trochu sem se bál, že mě to téma bude nudit, ale byl to omyl, tohle byla prostě pecka ;) btw... konečně role pro Nicholase Houlta, která mu sedla jak prdel na hrnec :) ()

P_Neubauer

Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a jednou stranou to bylo velké překvapení a tou druhou přesně to menu které jsem si objednal. Po rychlé změně tónů která v první třetině nastane by mě nadchnulo víc kdyby se déle předstíralo že se nic neděje a nepotvrdila se změnu tónu docela zbytečnou věcí. V druhé polovině se film i přes poměrně krátkou stopáž dost táhl a konec mi asi nesepnul tak jak by měl, ale možná jsem jen konzument. 7/10 ()

Stoctyrec124

Co k tomu říct. Ralph Fiennes je úžasný herec a tenhle film je velice zajímavý a absolutně geniálně natočený. To je vlastně hrozně těžko popsatelný film protože ve mně vyvolává tolik kladných a přesto protikladných emocí že proto nemám slov. Velmi zjednodušeně řečeno: Zakomplexovaný šéfkuchař se snaží vyřešit problém konzumní společnosti grilovanými Marshallouny a nakonec ohňostroj. ()

mol1111

Zvláštní film, vlastně bez zvratů, kdy se spíš čeká, jak se to stane než co se stane. Jako společenská satira připomíná Trojúhelník smutku, ale ten mi přišel jako o dost lepší a zábavnější film. ()

I.ball

Film servírující kvalitní jídlo, zábavný příběh a hutnou atmosféru. To vše dokresluje výrazná hudba. Super napětí a vynikající Ralph Fiennes. 85%. Nedoporučuji u filmu pojídat žádný popcorn ani nachos. Nehodí se to. ;) ()

bigmatko

sociálne psycho z naozaj netradičnou myšlienkou. Na vychutnanie menu hosťom moc čas nezostal za to šefkuchár si ich vychutnal. prvotný nápad Vás možno aj zaskočí hlavne nábeh respektive skok do hlavnej pointy celej hostiny je pomerne rázny. Motivácia postáv mi unikla ale to nič nemení na podivnosti jedál ktoré Vám budú servírované. ()

Little_Sawy

Pro mě je gastronómie a vše co se týče kuchyňě totální ,,Maňifik!" Okouzlujíci, přesně to, co jsem nikde jinde neviděla ale dostala jsem to právě v 'The Menu', no v kině jsem si to užila, ačkoli byli tam drobné děry ve scenáři, kde zajisté už scenáristům docházel dech a špetka improvizace. Ale nevadí..Shefkuchtík 007, byl správně voslizlej parchant kde ste hněd tušili že mu v hlavě šmátra něco zvrácenýho a taky lahodného. Pár postav tam bylo brutálně na hlavu kterým jste přáli smrt od začátku filmu a když na to došlo, byl pokoj v duši. Konec mohl bejt lepší a tu mrchu mohli alespoň zabít (otráviť) burgrem.. ()

GalahadCZE

Ve chvíli kdy jsem poprvé viděl trailer, řekl jsem si, že tenhle film musím vidět. Jeho nápad mi přišel přímo geniální, a tak jsem si týden po premiéře udělal malý výlet do kina. Tam jsem si vychutnal vcelku nevšední zážitek. Po zdlouhavém začátku, film nabral velmi vysoké obrátky. V životě jsem neviděl film který by měl tak překvapivý děj, tolik zvratů a naprosto nečekaných scén. Zkombinované s perfektní porcí černého humoru, výborným Ralphem Fiennesem v hlavní roli a kvalitním koncem, vznikl neobvyklý a skvělý zážitek. Hodnotím krásnými 4*. ()

rakosabasta

Nemůžu se rozhodnout mezi 3* a 4*. Při zpětném převyprávění je to všechno jasné, pochopitelné… ale během sledování se dějí věci, které jednoho nutí se zarazit “proč” a “proč”, takže to trochu strhává pozornost od “jak”… a přitom to “jak” je dost fajn. Mám podezřní, že tvůrci se snažili hrát komorním pojetím na strunku americký film á la evropský… a tak jim ve střižně spadlo pod stůl několik logických/doplňujících/více snad naznačujících přechodů… a to mi přijde dost škoda. Zvlášť, když se jedná o - svým tématem - hodně aktuální psychothriller. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024