Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (Cinemart SK)

RadaRAW

Dlouho jsem neměl co k filmu říct (až na hodnocení), ale vyváženost tohoto filmu si zaslouží obdiv. Scénář je naprosto vyvážení, kde se drží přesně na hraně mezi thrillerem a komedií, co mu dodává reálný, ale taky nevyšponovaný pocit. To platí i u významu filmu a zpracování společenské satiry kterou předkládá, kterou drží dostatečně chytrou, aby byla zábavná, ale ne příliš přechytralou, aby se člověk ztrácel. Co se týče hereckých výkonů a kamery se nedá či vytknout a Ralphovi Fiennesovi uniforma šéfkuchaře opravdu padne. Každopádně mohu určitě doporučit, je to velmi příjemná podívaná, která vám určitě den nijak nezhorší, však stále donutí se zamyslet nad vaším postojem k tématům, které film předkládá. Kdo ví, třeba díky tomuto filmu začnu opět psát recenze. ()

brkerez

Ralph Fiennes je podle mě jeden z nejlepších herců na planetě a The Menu má velmi slibnej začátek, takže sem se z kraje zatetelil v křesle. Bohužel rychle bylo jasný, že konzumuju podobně prádznej shit jakej chemici tekutym dusíkem "vaří" v předražených fine dining restauracích a jakej Ralph Fiennes servíruje vyjeveným hostům. Takovej v japonský nano-strouhance obalovanej horskej vzduch. Jako chutnalo mi to celkem, občas se filmu daří bavit, fajn dialogy, tu nějakej trefnej komentář co nastavuje zrcadlo, ale nemoh sem se zbavit dojmu, že mě někdo tahá za fusekli a do hlavy láduju hipsterskej přesofistikovanej blábol, kterej nefunguje ani jako hororová jednohubka, ani jako cokoliv ambicioznějšího, kterej v druhý polovině absolutně netuší co je a kam jede a nebo to ví, ale zapomíná to sdělit divákovi a ty krávoviny co produkuje velmi úspěšně maskuje hercema, vizuální nablejskaností a nucenou šokantností a originalitou. Divák si pak může řikat "aha, mam podezření, že to je píčovina, ale já sem jenom tupej a kdybych měl IQ 458 a fantazii Stanleyho Kubricka, tak vidim jak je to děsně chytrý a alegorický". Jakoby film trpěl tim samym snobstvím, který místama tak trefně kritizuje. Myslim, nejsem sofistikovanej, je dost možný, že sem to vůbec nepochopil a měl bych si zas jít pustit Ramba, tam je všechno ložený ()

gogo77

7/10 ... vyborny komedy thriller ... trosku pritiahnuty nielen za vlasy .... dej sa odohrava v luxusnej reatauracii na ostrove pocas vecere ktpra bude pre niektorych posledna ... psychopaticky vyhoreny sefkuchar v podani Voldemorta (citaj Ralph Fiennes) sa pokusa o dokonalost v podobe uzasneho 5chodoveho menu pocas ktoreho treba uhadnut co vlastne vsetky jedla prepaja ... velmi dosledne vyberani hostia postupne pochopia ze odtialto uz unik bude nemozny ... alebo? ... a uplne som zabudol ze je to prvy americky film kde sa realne spomina mesto Bratislava ()

Hixx

1250 dolárov za menu na ostrove s top kuchárom, kto by sa na to nedal ?  Ja teda určite nie (keďže za toľko peňazí by som prežil 2 - 3 mesiace) no ale máme tu snobskú elitu pre ktorých to nič nieje a idú do toho. Samozrejme ako to chodí v čiernej komédii nikto nečaká čo môže byť tak predraženým gurmánskym zážitkom a je úžasné sledovať ako sa to po jednotlivých chodoch stupňuje. Herci dávajú zo seba maximum, dobre sa na to pozerá, celý čas som bol v napätí až do konca a ten cheeseburger no paráda dal by som si. ()

Warapeidza

Viděno na D+. Je to divný. Vlastně ani nevím co si o tom pořádně myslet. Bavila mě hlavní ženská postava a chvílema i Ralph Fiennes, ostatní postavy vůbec. Začátek slibný, po prvním "zvratu" už to takový hodně šablonovitý. Dokoukali jsme to, ale extra zážitek to žádný nebyl... ()

monvel

Toto je film podľa môjho gusta a nevedela som sa dočkať, kedy si ho zapnem. Úprimne, neviem si predstaviť iné herecké obsadenie a bojím sa, že keby bolo slabšie, tak by ten film neutiahli. Ale všetko spolu zahralo a opäť sme sa mohli pobaviť skôr na satire, než hororu. Myšlienka filmu je veľmi presná a skvelou, ale krutou formou ukázali, ako dnešný svet funguje. Život plný nenásytnosti, predstierania a klamstiev. Tieto všetky vlastnosti sa stretnú pod jednou strechou, a teda pán šéfkuchár sa rozhodne, že za to zaplatia. Vo filme si ľahko uvedomíme, že tieto nepríjemné vlastnosti rýchlo zabijú akúkoľvek vášen, ktorú človek v sebe prechováva. Margot (Anya Taylor-Joy), ktorá sa do tejto spoločnosti dostane úplne omylom, jediná dokáže v šéfkuchárovi túto vášen opäť prebudiť a to jej vlastne zachráni život. Počas filmu som sa nenudila ani minútu a prekvapilo ma aj zopár kontroverzných scén. Pokojne by som si tento film pozrela znova, ale napriek tomu hodnotím 4*, pretože ešte k dokonalosti máličko chýbalo. ()

sh4ris

Mňam. Tak to bylo fakt výborné. Druhá půlka sice na mě trochu zadrhávala oproti té první, přitom asi měla více gradovat. Ale jo, chutilo. ()

Vena69

Tak tohle mě bavilo od začátku až do konce. Zastávám názor, že nejlepší filmy jsou ty, kde je vidět emoční kontrast. Nejlepší horory jsou ty, kde se straší, ale občas je klid, aby se divák uklidnil. Nejlepší komedie jsou ty, kde vtipná postava obletuje ty seriózní a nezapadá. A tady je vidět přesně to! V jednu chvíli se leknete, pak zasmějete a pak je zas klid. Potom se rozvíjí příběh... prostě od všeho trochu. Herecké obsazení by snad ani nemohlo být lepší (Voldemort je skvělej a Anya Joy jde po tomhle filmu a Split mezi mých 10 oblíbených) a vtipy, reference na kulinářský svět a jídlo, které je hostům podáváno pro zajištění skvělého vizuálního zážitku, jsou už prostě jenom třešnička na dortu. Celý tenhle film je jako dokonale uspořádaná směs všeho dobrého, ale naštěstí to nedopadlo jako v Pejskovi a kočičce, naopak všechno do sebe krásně zapadá. Každá postava tady má svoje místo (některé jsou fakt dokonale na zabití), všechny dialogy souvisejí s příběhem anebo alespoň pobaví. Film nabízí origální příběh a námět, ale zůstává nohama na zemi, režisér nechtěl být za každou cenu originální a edgy, ale chtěl bavit diváky, chtěl vytvořit kvalitní produkt. Opravdu doporučuji. ()

chad

Za mňa jednoznačne jeden z najlepších filmov roku 2022. Ralph Fiennes ako grandiózny šéfkuchár ma charizmu na rozdávanie a jediným tliesknutím dokáže vyvolať zimomriavky. Skvelé výkony hercov, zaujímavá zápletka a pekelné finále. ()

Koral11

Začátek jako od Agathy Christie a jejích Deset malých černoušků.. následně jsem tak čtvrtku filmu prospala.. :D .. aby mě druhá polovina opět probrala a udržela vzhůru v režimu znepokojující černé komedie. Bizár skoro jako od Ariho Astera. :) ()

MichalZL

Neuveriteľne som sa bavil. Najmä prvá polovica filmu je úžasná: atmosférická, napínavá, krásne natočená a štýlová. Ako človek, ktorý za vrchol kuchárskeho umenia považuje mamkine buchty na pare som si vychutnával možnosť nahliadnuť do sveta profesionálnych šéfkuchárov a gurmánov, čo v kombinácii s výborným hereckým obsadením spôsobilo, že som asi do štyridsiatej minúty pozeral na plátno s úsmevom na tvári. Od polovice však tvorcovia úplne zahodili snahu budovať nejaké napätie a film veľmi rýchlo získal odľahčený tón. Ak by sa následne zvrtol na jednoduchú vyvražďovačku alebo sa naopak zameral na realistickejšie rozvíjanie deja alebo postáv, bol by som spokojný. Postavy však ostávajú celkom ploché, dej začne pôsobiť nesúrodo a množstvo scén pôsobí samoúčelne alebo vyslovene zbytočne. Z kina som teda odchádzal jemne sklamaný, celkovo som si to ale užil. ()

MAKUON

Satirický, zábavný a originální snímek, který sám nevím, jestli bych ho řadil mezi horor. Repetitivní tleskání a hudba byly asi jediné dva aspekty, co zakoply o hororový žánr. Herecké výkony až na psychouše Ralpha Fiennese, byly neslané nemastné a v tomto duchu se táhl vlastně celý snímek. Nějak to fungovalo, ale jen tak průměrně. Myslím, že prostředí osamoceného ostrova s zfanatizovanými kuchaři a podivnou restaurací se dalo mnohem lépe využít. ()

QeeBee

Fajn chuťovka. Napadá mne ideální věnování na dárkový poukaz na tento film:"Nezapomeň si vyfotit v restauraci každé jídlo, než ho sežereš..." ;-) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024