Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (Cinemart SK)

B1uce

Menu je skutočne lahodný kúsok! Mark Mylod prekvapuje a servíruje neuveriteľné napínavý pohľad a jeden z najlepších thrillerov poslednej doby. Skvele pracuje s atmosférou, diváckym očakávaním a prináša niekoľko nervy drásajúcich scén, ktoré vás nechajú v napätí čakať, čo sa stane ďalej. Zároveň však Menu skvele funguje ako satira, ktorá sa zameriava na rôzne typy ľudí nazerajúcich na umenie z odlišných uhlov pohľadu, a v tomto smere som si to nesmierne užil. Koho som si tiež a bezpochyby najviac užil, bol Ralph Fiennes, ktorý nielenže fenomenálne hrá svoju úlohu, ale hrá jednu z najzaujímavejších postáv, aké som mal tú česť vo filme vidieť. Každú chvíľu som premýšľal, aký bude jeho ďalší krok, a pri každom jeho tlesknutí mi naskočila husia koža. K tomu všetkému je film plný kvalitného a podareneho čierneho humoru, ktorý nekazí atmosféru a je veľmi dobre zakomponovaný. Jediný menší problém som mal s postavami, ktoré neboli moc rozvinuté a pôsobili na mňa len ako figúrky na šachovnici. Napriek tomu je to neuveriteľne chutná záležitosť, ktorú vrelo odporúčam a ktorú by ste si nemali nechať ujsť! /90%/ ()

Mazmen

Nechápu jak může mít taková blbost tolik procent. Tenhle film neměl ani hlavu ani patu a celý scénář je neskutečná sračka. ()

Tomgunses

Originální kulinářská hovadina, však ani nemastná ani neslaná. Vlastně jsem jen nechápavě čuměl, co to jako má být. Vcelku slušnej začátek, uvadající střed a velmi slabej závěr. Jo, za excelentního Finíse 1* navíc. ()

Enon

Neskutečně mě to bavilo po celou dobu sledování, bylo to napínavé, krásné na pohled, výborně zahrané a neměl jsem tomu obecně co vytknout. Ovšem finále to úplně všechno rozbilo a nejsem si jist jestli mi něco uniklo nebo je to vážně tak divně zpracované. Absolutně nelogické chování hlavního šéfkuchaře i postav vedlejších a nelogičnosti v příběhu dělají to finále pro mě nepovedené a dle mého ničí tu skvělou hodinu a půl. 64% ()

Bantarian

Velmi nepříjemné pocity v průběhu téměř celého filmu. Skromné lokace, skromná akce, přesto velmi kvalitně vystavěný děj i silná atmosféra. Čekal jsem, že půjde o nějakou nevhodnou degustaci, nicméně jsem se mýlil a směřování filmu mě tak trochu překvapilo. Herecké výkony byly zcela uvěřitelné. Vytknul bych jen lehce pomalý začátek a trošku bych přidal na odvážnosti wow scén. Při druhém shlédnutí je to ještě zábavnější film, zejména scéna s dortem mě fakt dostala. ()

nela_h

4* jsou asi nadnesené, nápad filmu se dal rozvést ještě lépe, ale i tak se mi dnes film trefil do nálady a celou dobu jsem se bavila. Je to zajímavé, originální, napínavé a Anya Taylor-Joy je úžasná. ()

caerol

Tak tohle mě teda hodně bavilo, po dlouhé době povedený horor/thriller, ale do komedie to mělo teda daleko, smála jsem se jenom těm směšným porcím a jídlům. :D ()

frycda

Celkově by se mohlo říct, že film Menu nadělá z vaší hlavy bramborovou kaši. Je to myšleno ale v čistě pozitivním směru. Jestli očekáváte čistý horor, kde uvidíte tisíce nesmyslných mrtvých, tak se pletete. Tedy pár vražd určitě uvidíte. Film je spíš postaven na samotném projevu herecké dramatičnosti. Ralph Fiennes dokáže svým výkonem přesvědčit nás sledující, že ho dokážeme ve 108 minutách nenávidět ale vlastně i obdivovat. Někomu může chybět jasný signál, impuls a nebo závěr. Pro jednoduchého diváka, který se jen chce čistě bát a nebo zkouknout masakr, to bude rozhodně málo. Celé dílo působí na člověka tak, že musí ještě chvilku po zhlédnutí přemýšlet a vlastně zvažovat co si má z filmu odnést a jaký závěr si má sám udělat. Chvilku hledáte hloubku v samotných činech a nebo nějakou spojitost s dnešní společností. Pak propadnete myšlence, že asi nic hlubokého za vším nebude. Divák má tedy možnost určit si sám pro sebe hodnotu filmu a co si z něho odnese. ()

-krusty-

Rozmohl se nám tu takový nešvar krimi/komedií, které tvrdě tepají do kapitalismu a konzumu. Ale jo, proč ne! Po "Trojúhelníku smutku" a "Glass Onionu" tu tedy máme gastro-thriller s božským Ralphem Fiennesem. Nápad je boží, první dvě třetiny atmosféra houstne a našinec čeká na grande finale. Postavy se vybarvují, vztahy vyostřují...ale při závěrečných titulcích si připadáte jako s mekáčovským burgerem v ruce: navenek skvostné dílo, voní i z bilboardu a i to zakousnutí se je sexy... ale to co zůstalo v puse a potom na patře je takové nějaké nijaké. A ke konci hodně hodně hodně uspěchané. Ve stylu: "hej, lidi, zítra vracíme ateliéry, tak pojďme rychle vymyslet rozuzlení...". Škoda přeškoda! ()

MatyRock

Filmová jednohubka, která příliš brzy vytasí karty na stůl. Škoda, potenciál na sofistikovaný thriller a sociální komentář tu byl. Ralph Fines předvádí skvělé herectví, ale co z toho, když to celé sklouzne do banální hříčky. Atmosféru to však má parádní. 7/10 ()

monika.lavri

Dobře vám tak, snobové, co už nevíte, co byste ještě se*rali, aby vám to dalo pocit ještě větší nadřazenosti. Hodnotitelé lidské práce, nevážící si obyčejných lidí, zde kuchařů, ničící je svými filozofickými "bullshity", vy všichni shořte v pekle! Bravurně ukázaný přelom v naší společnosti, nadlidi x lidi a následky toho, když si někdo myslí, že je něco víc, než že jsme si rovni. Dávám plný počet, doufám, že se v tom vy nabubřelí snobečci s máslem na hlavě, poznáte.... ()

HombreT

Čo ti ja viem. Skôr taká rutina, čo sa týka vystavania deja. Nejde vlastne ani o myšlienku, twist alebo finálne rozuzlenie. Prišlo mi to, ako keby niekto prišiel s jednoduchým nápadom, ale už nevedel ako ho rozvinúť do komplexného diela. Celý film by sa dal pekne rozobrať od políčka k políčku, čo je na ňom zlé, čo nesedí, čo zase pasuje, prípadne nejaké nelogickosti, ale na čo? Nudiť sa pri ňom nebudede, ale zase si ho ani poriadne nevychutnáte. ()

peproch

Sloužíte nebo je vám slouženo? Margot (podána mimozemsky vyhlížející Anyou TJ) na sobě zakouší to kritérium, které zešílený šéfkuchař Julian stanovuje k rozlišení těch co smějí a nesmějí přežít jeho teatrální (v tomto případě gastrální sebedstrukci, při níž plánuje zničit nejen svůj koncept ale v rámci jedné konceptualizované večeře i všechny, kteří zosobňují nebo jakkoli udržují jeho reputaci - investory, kritiky, snoby, patolízaly.... Umí ještě vařit? Ano, cheesburger udělá skvostný a tím je Margot osvobozena a umožněn jí únik. A i nám, kteří jsme vědomými prostitutkami najatými jako společnice. A na nic víc si nehrajem a ničím víc ani nejsme. ()

Fakof

Menü je parádny kulinársky zážitok a psychologický triler. Nemá toľko veci, ktoré by mu mohol človek vytknúť až na ten záver, ktorý nieje zlý ale zase sa s ním ani moc nestotožňujem. Film obsahuje veľa skrytých významov, krásne pracuje s postavami a aj ľudskými stereotypmi. Nicholas Hoult v tomto filme znovu dokazuje svojich kvalít, no najviac vyniká svojim výkonom pravé Anya Taylor-Joy a Ralph Fiennes. Na druhej strane film neobsahoval moc nečakaných zvratov ako je to pre psychologický žáner zvykom alebo ak obsahoval tak boli veľmi predvídateľné. Ale určite odporúčam každému si pozrieť tento film. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024