Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (CinemArt SK)

poppy75

jo! vzdy mi bolo jasne,ze ti kuchari,ktori 5 hodin rucne vyrabaju 3 zrnka ryze vyrobene zo vzacnej dateliny,poleju to ejakulatom nejakeho skoro vyhynuteho zivocicha a nauctuju si za to 2 rocne platy bezneho cloveka-nemozu byt normalni...jedlo ma byt jedlo!...btw-bratislava?wtf??...to som nepochopila... ()

mich.chudy

Jak zpívá Kryštov: "A že to pálí, když člověk dotýká se hvězd." Vlastně vystihuje celý film. Holt každý řeší krizi středního věku jinak. Nejspíš podle možností. ()

janececek

Přesně takhle si to představuji. Nápaditý scénář, špičkové herecké výkony a neokoukané prostředí, až jsem byl sám překvapený, jak velký potenciál může taková obyčejná restaurace mít. No a Ralph Fiennes to v sobě prostě má, hltal jsem každé jeho slovo, ať už se choval jako psychopat nebo smažil burger. Trochu jsem se obával té kombinace žánrů horor a komedie, ale tady se to povedlo perfektně vybalancovat. ()

Jeeff_95

Filmové zpracování jedné večeře v jedné restauraci s tragickým koncem, tak by se dal popsat film Menu z roku 2022. Předem je třeba uvést že ústřední trojice Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy a Nicholas Hoult je skvělá. Celkově celý film si udržuje slušně tempo a tajemně s gradujicim napětím směřuje k velkému finále, jediný problém je že ono to velké finále vlastně není až tak velké a po tak kvalitním filmu by člověk čekal prostě něco velkolepějšího, nápaditějšího. Nicméně výsledný dojem z posledních 10 minut by určitě neměl zahanbit zbytek jinak perfektního filmu. ()

Korpy22

Krutopřísný Ralph Fiennes, který servíruje pokrmy přímo na tělo. Jedná se o psychologické drama, které rozkresluje charaktery dnešní prohnilé společnosti a zesměšňuje snobství, nevděčnost a nenasytnost. Film nás od začátku nechává v jisté tajemné náladě a člověk ho sleduje jako na trní, protože je zvědavý, co přijde dál. Tenhle film je vlastně skvěle sestavené menu. Dobrý scénář s dobrým kameramanem a herci tvoří ten nelahodnější pokrm. ()

Thane

Jako napad dobrej i nektery myslenky co tam padnou ale je to nedotazeny jako to jehneci na porku se salotkou. Musim teda priznat ze tam byly momenty u kterych jsem se doopravdy zasmal ale pocity po konci filmu se daj vyjadrit dvema kratkyma slovama. Co? a Proc? ()

K1K0

Zvláštny mix chuti a hlavne netradičný scenár a zmysel tohto filmu, po celý čas som čakal čo sa stane, a div sa svetu nič sa nestalo. Ma to v sebe ukryté svoje umenie, pre niekoho možno ťažko stráviteľné na prvý krát. Koniec koncov je to zaujímavé ()

petr8991

Taylor-Joy mluví nechutným neposlouchatelným akcentem, který kazí dojem z celého filmu, který je ale stejně spíš lepší průměr... ()

GRI3V

Klasický námět se skupinou poměrně zajímavých postav v jedné místnosti a houstnoucí atmosférou, okořeněný o, pro mě osobně, extrémně zajímavé prostředí fine dining a profesionální kuchařiny. Herecké výkony jsou tu naprosto vynikající snad od všech. *MILD SPOILER* První 2/3 filmu jsou rozhodně ty lepší. Ke konci jsem byl čím dál zvědavější k čemu to celé spěje a co je pointou, jen aby se ukázalo že k ničemu a žádná hlubší pointa v tom není, což bylo dost velké zklamání. 3,5/5 ()

markusmerk

Ralphe Ralphe comu si sa to upisal. Skoda tvojho talentu na taku artovu blbovinu. Nevsedny napad s potencialom a takto ho s prepacenim odflakli. Margot ma tam vyslovene iritovala a mal som chut ju po prvom drzkovani naservirovat ako dalsi chod. Biedna jedna hviezda. ()

MsBrambora

Úžasná věc na tomhle filmu je fakt, že čím míň toho o něm víte, tím více si ho užijete. Proto doporučuji se vyhnout pokud možno všem spoilerům a nekoukat se ani na trailer. Pokusím se ho popsat tak, abych nic nevyzradila. Na začátku snímku s úsměvem na tváři sledujete cestu pár bohatých lidí do prestižní restaurace na opuštěném ostrově. Postupně se ale začne ukazovat pravda a pomalu se buduje nepříjemná atmosféra, která proniká přes obrazovku až k vám. To vše je podpořeno krásným vizuálem a hereckými výkony Ralpha Fiennese, kterého mnozí znají jen z role Voldemorta. Pak se stane něco, co změní směr ubírání celého filmu, a vy jen sledujete s otevřenou pusou, jak tohle zpočátku obyčejné gastronomické drama končí. ()

Thairon

Emoční kuchyně, která mi nedovolila odpoutat se od filmu. Až na trochu slabší závěr celého filmu to byl naprosto fascinující zážitek. ()

tenna

Absolutně nechápu, že film nemá lepší hodnocení. Byl to zážitel a náboj mezi Anyou a Ralphem byl naprosto senzační. Kombinace hororu a jídla mi evokovala, že určitě půjde o nějakou formu kanibalství, ale bylo to ještě lepší, než jsem čekala. ()

Hanee

Nenudila jsem se ani vteřinu. Trochu škoda, že si nikdo moc nevšimnul skvělého hereckého výkonu Nicolase Houlta, co by šéfkuchařem posedlého food teoretika. ()

Skitlle

"The Menu" je pro mě přesně tím typem filmu, který miluji. Plný intrig a nečekaných zvratů, které diváka drží v napětí až do posledních chvil. Herecké obsazení přináší autenticitu a živost postavám. Režie je dynamická a plná energie, dodává filmu tempo a intenzitu. Příběh je plný emocí a morálních dilemat, které diváka neustále pobízejí k zamyšlení. Prostě miluji filmy tohoto typu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024