Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (Cinemart SK)

Argocz

Skvělý film s tématikou i dějem. Úžasně zahraný šéfkuchař a zajímavé důvody proč dělá jisté věci, a to trochu překvapivým způsobem. Film má jistou hloubku i myšlenku což je jen dobře. Jinak doporučuji se dívat s jídlem, protože dostanete hlad. 9/10. ()

lineker

Ten Cheeseburger byl naprosto luxusní a jistě v nejednom z diváků řádně provětral chuťové pohárky. Ostatní pochutiny z Ralphovi vskutku bizarní kuchyně bych s díky vynechal. Je to totiž taková všehochuť a ne vše vám musí úplně sednout. Zvlášť, když chef je patologický magor, který se v podstatě z plezíru rozhodne uspořádat last feast a vy máte ten pech, že nemá úplně špatnou paměť. ()

BStone

Námětem zajímavý snímek, který sklízí body především díky obsazení Anny a Ralpha. Vypráví o jednom geniálním šéfkuchaři, který touží po originálním vyrovnání účtů. Scénář je místy chatrnější a nějaké ty nelogičnosti taky přijdou, já se však slušně bavil. Takový kulinářský psychotoč. 65% ()

Nellaron

Šéfkuchárovi preplo. A to nie je dobré znamenie pre vážených hostí, ktorí nič netušia. Problém filmu je v tom, že hlavný zvrat prišiel už v jeho prvej štvrtine, a príliš skoro odhalil hlavný wow efekt. Moralizačný zámer a la Jigsaw je dobrý, ale málo rozvinutý. Hororových prvkov je málo ako šafranu. Zvyšok filmu je skôr dialógové lečo a ako celok je nerealistický (neverím, že by na sebadeštrukčnú ideológiu kývlo toľko ľudí). Čakal som viac. ()

Zaks

Vcelku chutná a výživná socio-spoločenská satira o snobskom varení s nádherným vizuálom a najmä skvelou hlavnou predstaviteľkou. Trošku viac pritlačiť na pílu a mohla z toho byť kulinárska pecka roka. ()

Cher

Pokud přijde tento film někomu speciální a zajímavý, tak musí být stejně divný jako ten šéf kuchař. Vůbec zádná překvapení, jen zklamání z toho, že se tam celou dobu nic takového neděje jako jsem očekávala dle hodnocení. Spoiler: Celou dobu má chef nějaké psycho proslovy a nakonci celou restauraci s lidmi podpálí "Wau.." ()

Adanos22

Kdo by to byl čekal, že horor a jídlo bude fungovat tak skvěle dohromady. S každým chodem přichází i nějaký nečekaný zvrat. Postupně se odhalují šéfkuchařovi plány a film je permanentně napínavý a zajímavý.  Z tváří herců se dají perfektně vyčíst veškeré emoce, které cítí a reálně na nich jde vidět strach, ne jako ve většině hororů. Opravdu bych nečekal, že i horor může být takto skvělý kinematografický požitek, naprosto úžasné. ()

Zavin

Tohle byl divnej úlet. Potenciál to určitě mělo, ale ten byl bezezbytku nevyužit. Namísto gradace film postupně degradoval až do útrpně sterilního finále. ()

pagbed_II

Jednim slovem zbytecne. Asi jako kecup ke svickove. Propojeni s tituly typu Saw (ty zly hrisniku, ja jsem ztelesnene dobre a tak te potrestam) se nepovedlo, protoze tady trestame vsechny bez ohledu na to, o jaky hrich se jedna a proti komu byl vykonan. Nelogicke, nerealne, nesmyslne. SPOILER: Od chvile, co bylo jasne, ze jsme na mile daleko od jakehokoliv sokujiciho rozuzleni hodneho divakova udiveni a zamysleni, jsem si pral, aby je vsechny chef zabil rychle. Bohuzel od one chvile do konce filmu stihnete v klidu uvarit nedelni obed pro ctyrclenou rodinu… ()

petopetovic

Tak toto, bylo něco, snímek, který se dá interpretovat toliko možnými cestami. S úžasem jsem hleděl každou vteřinou hltal jídlo nejen to jenž je podáváno, ale i to herecké. Skvělá degustace, kterou jsem si vychutnal hlavní chody v podobě Fiennese, Tylor-Joy i Houltona. Prostě naprosto skvostná záležitost 10/10 pro mne. Děj jeho zvraty vše je krásně rozděleno na chody a při finální kuchařské scéně se ve mne naprosto zlomily veškeré emoce. Takhle má fungovat správný film, přesně takhle. Prostě věc, kterou by měl vidět každý milovník filmů a nejen on. Kudy budu chodit tudy budu tento snímek doporučovat, omlouvám se za takovou nadšenost, ale i když jsem snímek viděl před nějakou dobou tak ve mne emoce zůstaly a vyplavou na povrch vždy když si na snímek vzpomenu a dle mého skromného soudu by to tak mělo být, člověk by si měl z filmu odnést emoce a skvělý zážitek a tady to skvěle funguje a děkuji že jsem mohl Menu slavného šéfkuchaře Slowika prožít a rád jej prožiji znovu a znovu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024