Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (Cinemart SK)

Marcecek

Hneď na začiatok musím vytknúť herecký výkon Ralpha Fiennesa, ostatní herci sú veľmi dobrí, ale Ralph ešte trošku ďalej, správne démonický a už len kvôli nemu sa film oplatí pozrieť. Je to čierna satirická komédia s hororovými prvkami, ale čo je dôležité, bavil som sa každú minútu, bol som hlavne v prvej polovici v napätí, prevláda v nej rozprávačský štýl, že čo sa stane, v druhej polovici sa to zvrhne, začnú sa diať veci, wtf moment nevyjímaje, vyjde najavo pointa. Ale nemyslím si, že sa to zvrhne špatným smerom, len už tam nieje to tajomno, čo vás čaká, aj to chovanie ľudí asi nieje úplne realistické, ale ťažko povedať ako by som sa ja choval v podobnej situácii. Aj koniec môže niekoho sklamať, žiadny šokový okamžik už sa nekoná, môj prípad to ale nieje. Celkovo je ale pre mňa film osviežením a aj si dovolím napísať prekvapením roku, má svoje chyby, ale nič čo by sa nedalo stráviť. Tak si nechajte chutiť. Bon apetit! 80% ()

nikhaj

Uleticek ! horor to moc nebol, komedia trochu a thriller tak okrajovo. Jeden z filmov co nemaa zaidni zmysel a moztre ho pozerat v akomkolvek rozpolozeni. Nieco si zneho mozno zapametate ale vecsina ide dolu vodou. alebo skor hore ohnom? ()

zurivymlok

Jako ten konec byl už trochu přestřelený a taky jsem čekal o něco silnější motivaci hlavního záporáka. Na druhé straně je to nápaditě natočené a Anyu Taylor-Joy mám fakt jako herečku rád. 70 %. ()

futislav

Další z příběhů o psychopatech, kteří touží po pomstě. Tentokrát v poněkud netradičním podání a tři hvězdy za to, jinak je to klišé viděné v nejrůznějších obměnách asi desetkrát. Skvělý Ralph Fiennes a Anya Taylor-Joy, ostatní bohužel nejsou herci. ()

grangerova

Tady se nám ta satira trošku ztratila někde po cestě, ne? Protože ve skutečnosti se Menu vlastně bere nabubřele vážně a libuje si v šokantnosti, která už ale nemůže překvapit, protože jsme něco podobného viděli stokrát. Nicméně chvílemi tomu nechyběl vtip (dámská část večeře, paní matka) a gastro téma použité jinde než v televizních reality show potěšilo. ()

OLAFtrueLOVE

Jeden z nejzajímavějších filmů roku 2022 a zároveň ne? I recommend this, but… SPOILER Přijde mi, že film otevírá víc dveří, než je schopen zavřít. 108 minut jsem hledal něco víc. Nakonec jsem dostal uzavření jedné postavy a část jedné myšlenky. Jinak jsem viděl film, dá se říct, bez konce? Se stále jedním stejným motivem, který je zajímavý, ale stejně jako Král Theden, stojí sám. Ale damm ten potenciál... ()

Hall900

I don't like your food. You've taken the joy out of eating. Every dish you served tonight has been some intellectual exercise rather than something you want to sit and enjoy. When I eat your food, it tastes like it was made with no love. ()

starydivak

Nebýt Anya Taylor-Joy, tak by to byly sotva dvě * . Celé je to vyumělkované; vím, že jde o součást story a že je to záměr celého dílka. Ale já o téhle temné stránce foodie scény vím a tak mě to moc nebavilo. ()

feds1

Uplne zabity potencial. Nic sme sa o nikom poriadne nedozvedeli, iba to, ze chef ich nema rad. Ziadne hlbsie rozpracovanie alebo suvislost. Aj herecky okrem chefa dost biedne ()

motyka52

S Menu je to trochu jako s celým "fine dining" - občas to vypadá lépe, než jaké to ve skutečnosti je. Protože reálně to není komplexní obžaloba snobské společnosti, pokrytectví nebo zkrátka jakýchkoliv odporných lidských mravů, i když tak může a asi i chce působit. Ne. Reálně je to zábavná hříčka o podivínském kuchaři, kterému ruplo ve škebli. Ale důležité je, že ta hříčka je náramně zábavná opravdu celou stopáž. Co na tom, že za sebou nechá desítky nezodpovězených otázek. ()

slamic5

Předkrm víc než slibný, kdy člověk hledá vodítka co bude dál, kolem druhého a třetího chodu to gradovalo, ale zbytek a závěrečný desert už byl opravdu divný a vůbec mi to nesedlo. Tak asi 3,4* ()

flyer.nick

Skvěle vystavěné menu, kde dopředu není nic tak jasné jak se zdá. Celý film si jde svou originální cestou a především hlavní protihráči, Ralph Fiennes a Anya Taylor-Joy předvádí skvělý koncert. Budování atmosféry strachu bijícího se s divadlem je super, i když před koncem se to lehce rozsype a závěrečný dezert nemá takové grády jak by měl mít. S'mores je ale i tak prostě prasárna, kterou buď miluješ nebo nenávidíš, stejně si ji ale vždy užiješ, obzvlášť když si předtím dáš pořádný cheeseburger. ()

ssarka

konec příběhu STRAŠNÉ ZKLAMÁNÍ....navíc, který z administrátorů zde napsal, že je to žánr komedie, ten ať se hrozně velkou rychlostí rozběhne proti zdi prosím...přesně jak zde zaznívá z odpadových a jednohvězdových hodnocení jiných - film sliboval hodně, ale nedal absolutně nic...a jen otázka, pochopila jsem z toho správně, že ona přežila jen proto, že se tomu od začátku bránila a dělala držky? tak to jsem v pohodě, to dělám taky :D ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024