Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (Cinemart SK)

Mamutol

V první polovině filmu jsem se začínal těšit na finální pokrm, ale jak ubíhal čas v druhé půlce, tak jsem začínal mít obavy, že neuvidím to, co jsem chtěl vidět a sice pořádnou řezničinu, krvavé hody, udírnu v akci, mlýnky na maso a rozpálené pánvičky od krve. Začalo se to celé rozpadat až do stupidního finále. Škoda no. ()

Arigato

Rád poznávám nová místa, a zvláště pak ta, kde se mohu ještě ke všemu najíst, ale popravdě, restaurace Hawthorn mě svým vcelku výstředním a cenově poněkud mastným menu moc nenalákala, tudíž svoje místo s radostí přenechám někomu jinému a hostinu si shlédnu odněkud, kde bude bezpečněji. Film mě ale dost bavil. Satirická analogie hezky šmrncnutá lehkým černým humorem se příjemně sledovala. Aplikovat myšlenku šéfkuchaře do kinematografické sféry, i já si myslím, že je důležité si filmy či seriály vychutnávat, být pozorný, případně se o ně i více zajímat, než je jen konzumovat. Upřímně jsem měl ale od filmu očekávání pěti hvězd, jenže celkově za slabší druhou půlku musím nějaký ten bodík strhnout a plné hodnocení udělit zkrátka nemůžu. Menu je nicméně výživnou podívanou a od grande cuisine pokrmů neodtrhnete oči. Dobrou chuť! ()

mata77

Vo filme mi chýbala detailnejšia kulinárska stránka. V kuchyni nie je dostatočný frmol a chýbali mi obrazy všakovakých chodov, ktoré by spôsobili explóziu mojich slinných žliaz. Bol to asi úmysel režiséra, že sa kuchtíci hýbali v rytme ako roboty výrobnej linky v montovni motorov. Výsledok potom, odtrhnutý od reality, pôsobil len ako satirická metafora na priemyselne spracované potraviny. No a ešte tu sú scény, ktoré nedávajú zmysel alebo sú vyslovene absurdné, očividne nastavené tak, aby šokovali. Na druhej strane sa mi páčil Ralph Fiennes v ústrednej postave šéfkuchára, jeho úsečná elegancia a záchvaty melanchólie, ktorými ma dokázal úplne pritiahnuť na jeho stranu. ()

HanzoBureshi

Ralph Fiennes by měl toto menu představit u nás v Masterchef Česko, aby třeba poté nevznikl nějaký další Mc'n'Roll. Tento film je vskutku povedený a lahodně kulinářský zážitek. Zásluhu na tom vlastní i má oblíbenkyně Taylor-Joy, Nicholas Hoult byl ale taky skvělý, byla to super dvojice. Prvních 20 minut jen koukáme a posloucháme, jak si všichni vychutnávají a přesto si to drželo celou mou pozornost a zvědavost, jaký chod bude následovat. S každým chodem přicházelo větší a větší překvapení a to bylo prostě boží. Jedná se o filmově zajímavý pokus, který se celkem vydařil a rozhodně nenudil. Mé hodnocení: 7/10 ()

mkee

Dá sa povedať, že Ralph Fiennes to má tak trochu už vo svojom priezvisku - vnáša do filmu nebývalú "finesu" a popritom všetkom vie byť geniálne "fiendish". Myslím, že stojí za to vidieť tento film už len kvôli nemu. The Menu ma však popravde ohúril ako celok, a to najmä v prvej tretine. Vzdávam úctu Fiennesovmu storytellingu, no i gradácii napätia - totižto, kým fungovala spomínaná gradácia, bolo to priam majstrovské dielo. Potom, čo dej prešiel na okázalo psychopatickú nôtu, začal film strácať svoje kúzlo tajomnej reality. A zrejme ten prechod od počiatočnej reality zahalenej inotajom do neskoršej explicitnej psychopatickej (a tým pádom nedôveryhodnej) nádielky viacerým čsfd kritikom vo výsledku prekážal. Aj tak to však bolo originálne, satirické a dokonca krásne metaforické (skláňam sa pred doslova metafyzickou metaforou o jedle i jeho hodnote). A tak zrejme nielen vďaka chuťovým pohárikom viacerých z nás začínam mať pocit, že sui generis kategória "kuchárskych filmov" (spomeňme Boiling Point či Burnt) sa postupne etabluje na popredných priečkach v obľúbenosti filmov. ()

TylerDurden

Pročítám recenze a nutí mě to napsat moji. Poselství tohodle filmu není o třídním boji, nevkusu, ani o kvalitě nejvyšší gastronomie. Ale počkat vlastně jím je. Jediné v čem se většina mýlí, je to hlavní o čem film je. Je o člověku, který se narodil, aby vařil skvělé jídlo pro lidi. Je to o tvrdém prostředí gastronomie, kterým prošel, aby vše, co umí, zdokonalil. Je to o géniovi, který vytvoří koncept, tak dokonalý, že si ho můžou dovolit jen lidé, pro které není jídlo takovou láskou jako pro ty, kteří jej tvoří. Je to o kontrastu umění s řemeslem. Je to o člověku, který je tak zničený celým tímhle světem, že jeho práce přestane mít duši. Je to o klukovi, který chtěl dělat skvělé burgery a skončil jako vyhořelý psychopat a tak se mstí celému světu, který ho zničil. Jak to vím? Sám jsem v tomhle oboru dost dlouho a vysoko, abych viděl, kde jsem začal, a kde už na půli cesty jsem. Jeho jeho životní příběh je temným groteskním stínem života každého šéfkuchaře. Chápu člověka, pro kterého je volný čas po měsíci v kuse v kuchyni tak cenný, že kvůli tomu, že šel do kina na mizerný film, má chuť zabít hlavního protagonistu a ta scéna s burgerem je pro lidi jako já až dojemně osobní. Běžte se oběsit. Víte o tom hovno. ()

garry

Další ze serie komedií parodující bohaté snoby. Skoro bych řekl, že to zapadá do doby chiliastického třeštění zeleného údělu a návratu do ne/dobrovolné chudoby oslavované politiky a miliardáři létajícími soukromými tryskáči na zasedání do Davosu. ()

Elessar.

V provom rade vyzerá to senzačne. Estetika a podobné záležitosti. A veľmi podstatné Fiennesovi sa nehodlá odporovať, svoju rolu pseudo Hanibala Lectra zvládol velice fajne. No jo jemu tí záporáci idú. V podstate, ak by som chcela nadniesť, jedná sa o Ratatouille bez Krysáčka a s trochu morbídnejším vyzením. V konečnom dôsledku to moc desivé není. Dalo by sa povedať že sa možno jedná aj o kritiku spoločnosti, čo je urvatá od reality. Tvorí senza veci, ale pre koho potom? ()

hematop92

Když dostanete jídlo, tak prosím nekonzumovat, ale poslouchat příběh kolem té jitrnice, jak se narodila, kolik vychovala dětí, jestli se dostala na univerzitu a hlavně si užít zážitek. Film měl v mých očích obrovský potenciál. Spojení gastronomie a thrilleru, kdy dle traileru nevíte, která bije byl pro mě nadějí, že tu máme velice zajímavý snímek. Spojíme si Ralpha a Aňu na jednom plátně, tak musíme dostat luxusní počin, ovšem pravda je tam někde venku, neodhalená, nesvléknutá, nedotčená. Po shlédnutí můvíčka jsem přesně měl takové pocity. Spousta postav nebyla dotažená do konce, příběh byl odhalený tak z 1/4 a nemusím tady vypisovat, které pasáže zůstaly bez odpovědí. Dvě hvězdy za Voldemorta a šachovnici. A teď zavřete oči, vložte jídlo do úst a užívejte si každé sousto. Jídlo tvoří příběhy. Jídlo je umění, které balancuje na hranici života a smrti. Parampampam, Im love in it! ()

Zoltar78

Menu dle mého gusta! Laskominka a nesmírně zábavná. Hltal jsem každou minutu. Jak vidno, Masterchef se stále má kam posouvat :)). Ale jak dojde na marshmallows, byl bych na pozoru :D ()

Vito_LePour

Naprostý úlet. Trochu mi to připomínalo film The Lobster, ani ne tak tématikou, jako spíš podobným typem bizáru. Líbí se mi, jak film postupně nabírá na obrátkách a poměrně záhy je jasné, že se budou dít věci. Skvělá Anna TJ, skvělý Ralph Fiennes. Na 5* ale takový typ filmu asi nikdy nebude. ()

muti

Postavy vo filme súdia kritikov za zničené životy. Sadnite si za kameru a začnite točiť, ako partner hlavnej hrdinky, vyhlásený kritik a znalec. Nebuďte snobi, dajte si poctivý cheeseburger a nechajte 4/5 hviezdičky a zvyšok si nechajte zabaliť. ()

blondboss

Vcelku výživný bizár, ktorý ťaží najmä z perfektného budovania temnej a tajomnej atmosféry na pozadí rôznych ľahko satirických komentárov, pričom dve ústredné postavy doslova ťahajú celý snímok. Ralph Fiennes a Anya Taylor-Joy (na ktorú mám slabosť) by si nejaké to ocenenie zaslúžili. Tri štvrte filmu to funguje, avšak záverečné vyústenie to už celé pokazilo a celkový dojem zo snímku išiel do hajan. A Nicholas Hoult bol otravný až na zabitie. 70 % ()

Dejweez26

Kromě slabšího zakončení je tento film skvělej! A těch pouhých 72% co je tady na csfd si ten film prostě nezaslouží. Za mě to jsou jasné 4* a těším se na další snímky Pana Marka Myloda, protože tento film se mu fakt poved'. ()

wowylgu313

Věřím že pro někoho kdo je políbený gastronomií + tenhle styl "nepochopeného" psycho luxusu. Tak s přehledem dá 5 hvězd. Já jsem si více užíval herecké dokonalé výkony, psychopatického "Voldemorta" a celou tu scénu jemného tajemna kdo, proč, jak, kdy. Pak tam samozřejmě je ten obří detail a to : jídlo! Dávám krásných 75% protože ta psychologická stránka v tomto filmu je už nad čarou pochopení a to je na tím to krásné. Jsem si jistý že tenhle film není pro každého. Doslova. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024