Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (Cinemart SK)

Scanerior

MENU je zajímavě naservírovaný film s tajemným předkrmem, jenž ve vás vyvolává napětí a očekávání toho, co se vlastně bude dít. Hlavní chody pak začnou to pravé drama a postupné odtajňování chuti celého filmu. Film je plný černého humoru, který občas chutná, občas ne, je tu pár opravdu zajímavých scén a hlavní postavy nejsou špatné. Dezert už je spíše formalita, ale sladký tento film rozhodně není. Jedná se o směsici chutí, která asi někomu bude vyhovovat více někomu méně, každý hold máme jiné chutě. Tento kulinářský zážitek sice bylo zajímavé sledovat, ale nejednalo se pro mě o žádný zázrak a nakonec se přikláním spíše ke 3 hvězdám (3,5*). ()

AndrewNewman

Byť to fantastickou satirou, ktorá by sa vysmievala zo všetkých kulinárskych klišé súčasnej doby, bola by to totálna bomba. Tak tu máme ale len povrchovú a scenáristicky nedotiahnutú drámu, ktorú z priemeru vyťahujú technická elegancia a herecké výkony. Obetujem tomu síce slabšie tri hviezdy a to aj napriek všetkým tým logickým chybám, ktoré sme zrejme mali ignorovať. ()

kacir

Taký zvláštny film som už dávno nevidel... Ale nejakým spôsobom sa mi páčil...no asi len tak na jedno pozretie pre mňa. ()

xxmurphyxx

Nakŕmiť, nakŕmilo. Chutiť, chutilo. Ale žeby ta chuť a pocit sýtosti boli dlhotrvajúce, alebo niečím výnimočné, to zas nie. Je to vcelku podarená satyra tejto jeblej spoločnosti, kde si kdejaký no name lúzer alebo blbka založí účet na Instagrame, získa sledovanie od zopár mentálnych akrobatov a sebe podobných egotripperov a už si myslí, že zožral Šalamúnov kokot múdrosti a má právo srať sa do ostatných a svoj subjektívny názor prezentovať ako globálny a jediný správny. Škoda, že sa lepšie nepopracovalo s charakterom a motiváciou šéfkuchára, mohlo to byť šťavnatejšie. Predsa len ak by mal každý vyhorený z roboty flambovať ľudí na okolo, tak nás nemusia v zime trápiť ani drahé energie. ()

david141474

No, musím uznat, že to bylo skvělý. Celým filmem krom začátku je cítit jen a pouze zoufalství a neochota přiznat si, že je to možný. Ralph Fiennes si tady zahrál šéfkuchaře luxusní restaurace, který je také zrůda, ale zahrál roli skvěle a ani ostatní nezůstávají pozadu co se týče hraní. Děj skvělej. Soundtrack solidní. Postavy, některý zrůdy a některý jen oběti (jak nečekané). Krve zde moc nebylo, jen uřízlej prst. Lekačky v tomhle filmu prakticky nebyli, maximálně když Ralph tlesknul a to není spoiler. Herci výborní. A finální scéna také skvělá. 9/10 Svým způsobem opravdu zajímavý film. (Biograf na Špici - 17.11.2022) ()

Lendak

Veľmi pripálená a hororom ľahko okorenená komédia ktorú nám ukuchtil sám Amon Göth, je veľmi svieža a originálna šmakocinka. Mark Mylod si pre nás pripravil veľmi pestré menu plné veľmi exotických pokrmov. Medzi najzaujímavejšie patrí druhý chod, kde nám šéfkuchár naservíroval kus ostrova na ktorom sa nachádza reštaurácia (samozrejme aj s obrovským kusom skaly), alebo aj štvrtý chod, s názvom "Chaos", kde názov presne vystihuje ten pokrm. Pre doplnenie chuti si šéf pripravil veľmi zaujímavý kus. Donútil svojho hlavného kuchára aby spáchal samovraždu. Viem, je to veľmi cez čiaru ale dotvára to veľmi unikátnu chuť oného pokrmu. Toto Menu mi od začiatku veľmi chutilo, až na ten after taste, ktorý mi veľmi nesadol a bolo tam aj trochu cítiť inšpiráciu od kolegu pána Ariho Astera a jeho pokrmu s názvom "Midsommar". Po tomto zážitku pojem "Gastronomický zážitok" budem vnímať úplne inak. Well done šéfe. ()

SamGee

Je vôbec možné, aby sa téma gastronómie dala spracovať v snímkach, kde prevláda napätie a paranoja? Odpoveď na túto otázku dáva tohtoročný triler s výstižným názvom Menu.   V deji sa stretávame so zbohatlíkmi, ktorí dostanú príležitosť sa najesť v najluxusnejšnej reštaurácií pod dohľadom slávneho šéfkuchára Juliana Slowika (Ralph Fiennes). Keď boháčí prekročia prvý prah, namiesto gastronomického potešenia okúsia mučenie a smrť.   Počas hodiny a pol sa vyvíja zápletka nečakaným smerom a divák nikdy nevie, či všetky postavy prežijú alebo zomrú. Toto postupné gradovanie vyústi do finále, ktorého zakončenie považujem za originálne. Menu nie je iba čistokrvným hororom, ale aj čiernou komédiou, ktorá trefne kritizuje životný štýl bohatej smotánky. Jedinú chybu v príbehu vidím v alkoholickej matke šéfkuchára (Rebecca Koon). Akú úlohu tam mala vôbec zohrať?    Ralph Fiennes si  kradne film pre seba. Vie byť rovnako presvedčivý ako nebezpečný a zvláda to s bravúrnosťou. Za Fiennesom podávajú chválitebné výkony Anya Taylor-Joy a Nicholas Hoult. Zvyšok hereckého obsadenia je sympatické a jeho postavy majú vykreslené motívy, ale príliš sa nezohrejú na plátne.    Samotný soundtrack navodzuje špecifickú náladu, kulisy nepohŕdajú detailmi a snímka ponúka okuľahodiace zábery na jedlá.    Menu je svieže filmové dielo, opierajúce sa o nápaditý námet, výrazného herca, provokatívny humor a umenie degustácie. Ak chcete vidieť niečo nové v žánri triler, Menu bude pre vás tým pravým.   Príbeh: 8/10, Herci: 8/10, Hudba: 6/10, Kulisy, kamera: 8/10, Celkovo: 7,5/10. ()

CAR0DEJ

To, že to bude zábavná pop-cornová kilovačka som vedel a tešil sa na to a v tomto film nesklamal, ale že to bude mať aj pútavú a udernú myšlienku, ktorá ma zasiahne, to som dostal ako dezert, ktorý som nečakal. Velmi dobrý film, ale k dokonalosti tomu predsa niečo chýbalo, niečo, čo by z toho spravilo kult, tam jednoducho nebolo. Napriek tomu veľká spokojnosť. ()

Karlosik_4

Dobře, tak fajn... Co sem to právě viděl? Né vážně, chci to vědět. Já to nevím.  Tohle bylo něco co od prvního okamžiku evokuje myšlenku samotného konce. Film založený na tom, co je v nás dobré a co špatné. Ačkoliv je vše zabaleno do restauračního ducha s jídlem, s každým chodem, či soustem pokrmu, je Vám jasné, že film Vás nemá šokovat strachem, ale uvědoměním. Pokud se na tento film chcete dívat jako na něco klasického, nepochytíte to, co je v něm skryté. Protože v tu chvíli nemáte šanci najít ani to, co je skryté v každém z nás. Slušný psychologické Thriller s opravdu kvalitním námětem a dobrým provedením, ačkoliv nejde o bezchybný a plně smyslný kousek, 5 hvězd tu je na místě. ()

rigby

Výborné herecké obsazení, které bohužel zůstalo nevyužito, kromě ústřední dvojice. Nicméně i tak se podařilo naservírovat a udržet opravdu parádní atmosféru, ve které to sršelo jiskrami. Možná šlo jednotlivé chody dále rozvinout, nápady tu byly, ale autoři se drželi při zemi a zůstalo u velmi jednoduchého příběhu, který nebyl ničím nadbytečným narušován. Bohužel se trochu pozapomnělo na motivaci hlavní postavy, a tak některé momenty byly nepochopitelné a zejména celému zakončení chyběl silnější příběh. A to je velká škoda, mohl vzniknout o třídu lepší film. I tak jsem si to užíval, ale podruhé bych se už nepodíval. ()

TesterX

Dnesni menu bylo ponekud zvlastni. Predkrm byl ponekud nudny, prvni dva chody ponekud zvlastni, ale nasledujici zase vyzivne. Bohuzel po dezertu zustala trochu pachut, coz tak trochu zabilo cely menu koncept. Na tuhle zazitkovou saradu bych se uz znovu nevydal, ale nemuzu rict, ze bych ji nedoporucil nekterym lidem kolem mne, ktere bych uz nechtel videt. ()

hony23

Skupinka arogantních snobů si jede vychutnat degustační menu do vyhlášené restaurace na odlehlém ostrově. Netuší, že tamnímu šéfkuchaři definitivně jeblo a že pro své hosty přichystal nejedno překvapení. Velmi originální černá komedie s prvky hororu měla ještě vyšší potenciál, bohužel ten závěr se dal vymyslet daleko lépe. Jako satira na kulinářské nesmysly, které někteří egomaniaci na pozicích šéfkuchařů vymýšlejí, to ale nemělo chybu. ()

zodiak217

Tak tento film je jednoducho pecka! Neskutočne ma ohuril prepracovanosťou, myšlienkou, spracovaním, hereckými výkonmi. Konečne to nebol ten typický happy end, ale záver ktorý zapadal do deja. Bolo to tak bizarné, že človek občas nemohol uveriť, že sa to deje a pri každej druhej scéne otváral ústa a hovoril si: "To vážne?" Tento film jednoducho musíte vidieť a v kine to je ešte o level silnejší zážitok. Takýchto filmov by malo byť viac. Jednoducho skvelá práca! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024