Mladý pár, Margot (Anya Taylor-Joy) a Tyler (Nicholas Hoult), cestujú do luxusnej reštaurácie Hawthorn na pobrežnom ostrove v Severezápdnom Pacifiku, kde samotársky, ale celosvetovo preslávený šéfkuchár, Julian Slowik (Ralph Fiennes) pripravil pre vybraných hostí bohaté degustačné menu. (Cinemart SK)

gemi

Miluju tyhle mysteriózní filmy, které se ze startu tváří úplně normálně, ale člověk s každou další minutou nabývá silnějšího podezření, že tady je něco hrozně špatně. A nemyslím filmařinu, ale tu záměrně, postupně a pečlivě budovanou atmosféru, kdy divák dychtí po tom zjistit, jak to sakra dopadne. V tomto ohledu mi to dost připomíná Uteč. ()

Terka_127

Tak trochu jiný horor. Skvělý Ralph Fiennes a ještě lepší Anya Taylor-Joy. Svět padá do záhuby, když si člověk/ zákazník už ani neumí jídlo užít, prožít, uvědomit si to jako celek. To si už uvědomil i proslulý šéfkuchař Slowik a prozřel, že už ho to vlastně ani nebaví a už vůbec ho nebaví vařit pro lidi, co to neumí řádně a správně ocenit. V jednu chvilku si řeknete, že se to mění v typický krvák, ale překvapí vás to zas a znovu. Vlastně se Slowikem trochu i sympatizujete, fandíte Margot (Anya) a hlavně začnete nenávidět vlezdoprdelku Tylera v podání Nicholase Houlta. Menu, nejen film jako celek, má hlavu a patu. Musíte si ho vychutnat od předkrmu po dezert. ()

noizcore

Skvělé originální zpracování neoriginálních témat (smysl života, ocenění, konzumní společnost, ...). Audiovizuální orgie a hlavně skvělí Ralph Fiennes i Anya Taylor-Joy ve vyváženém mixu komedie, dramatu a horroru. ()

MFloyd

Po asi půl hodině filmu jsem si vzpomněl na Trojúhelník smutku, protože podobně by chtěl snímek ukazovat zkaženost smetánky. V podstatě stačí, když vyměníte loď za ostrovní restauraci. Jenže zatímco Trojúhelníku se dařilo držet tempo, a i díky nápadům Vás dokázalo stále překvapovat, tady mám pocit, jak už někteří psali, že film řekne všechno během první hodiny a pak už se k ničemu dostatečně neodváží. Výborná Anya a Ralph Vás rozhodně nenechají chladnými a stále od nich přicházejí dobré momenty, bohužel se to samé nedá říct o ostatních, a tak tyto postavy naťukne film na začátku, máte náčrt, ale do konce filmu se nezačne "stavět" a tak už jen sledujete právě zmíněné duo. Ale pořád si myslím, že jde o zábavnou podívanou a pokud nebudu řešit, že film nebyl po celou dobu tak odvážný, nemůžu říct, že bych se v nějaké části nudil, a právě proto se nebojím dát, sice lehce vratké, ale přeci jen 4 hvězdy. ()

Niflheim

70 %. Musím se přiznat, že jsem před zhlédnutím pročetl pár recenzí, které mě patřičně namlsaly na „humornou satiru šmrcnutou horrorem“. No… Humor jsem prakticky nenašel, možná trochu skrze chladnokrevně psychopatické dialogy zfanatizovaného personálu nebo prostřihy na popisy jednotlivých chodů. Satira ano, navíc notně ironická a zjevně alegorická, byť bez morálního ponaučení (nebo jaký jiný účel měla sekvence s cheeseburgerem?). Letošní Trojúhelník smutku (ačkoliv žánrově odlišný) si s latentní i explicitní kritikou poradil lépe. Horrorové prvky můžou být, byť šlo spíše o snahu budovat hutnou atmosféru směřující ke katarzi. Na hraně patosu lavírující hudba – šmrcnutá Richterem a (znovu)objevenými hlukovými prvky – nevtahovala a onu atmosféru dokreslovala jen velmi povrchně (jak příznačné pro sdělení filmu). Zklamaný přesto úplně nejsem: slabé čtyři dávám zejména pro decentní herectví, svižný průběh a taky proto, že mi film sám o sobě stojí za konstruktivní rekapitulaci dojmů. Navíc bych při nižším hodnocení nebyl úplně spravedlivý, protože jsem čtyřmi hvězdičkami ohodnotil jistě i horší počiny (alespoň z řemeslného hlediska). Jestli jsem záměr tvůrců nepochopil? Dost možná – budu jen rád, když při případném dalším zhlédnutí prozřu. ()

TheStitch630

Menu je vskutku prvotřídním zážitkem, který mile překvapí. Tvůrci nás během předkrmu seznamují s postavami a připravují si půdu pro další děj. Jak večeře postupuje, začíná atmosféra houstnout a probublávat stejně tak jako polévka nad ohněm. S hlavním jídlem postupně vytáhne šéfkuchař všechny své karty na stůl a hraje s nimi hru plnou napětí a zvratů až do hořko-sladké tečky na konci. A já si celou večeři vychutnal od začátku až do konce! Ve snímku vše funguje tak, jak má. Herecké osazenstvo servíruje excelentní výkony, k čemuž jim dopomáhají dobře napsané dialogy a vypointovaný scénář se satirickou kritikou konzumní společnosti a přesahem. Střihová skladba, vizuál a zvuková stránka stojí na vysoké úrovni. Žánrová pestrost a postupné gradování jsou pomyslným kořením sjednocující všechny ingredience dohromady. 5/5* ()

Mkartaylas56

Velmi dobře natočená, zahraná (vynikající Ralph Fiennes!) a hlavně napsaná chuťovka, která umí být velice nepříjemná na sledování, zároveň dokáže rozesmát svým černým humorem a k tomu všemu velice chytře a účinně sděluje, skrze celkové satirické pojetí, svůj komentář k dnešní společnosti a rozhodně tedy nejde o jednoduchý thriller, jaký jsem očekával. Bavil jsem se a jen je škoda, vzhledem k letošní filmové nabídce, že snímku trochu ubližuje konkurence v podobě Trojúhelníku smutku, který sděluje podobné myšlenky, ovšem ještě rafinovaněji a účinněji. Každopádně The Menu doporučuji, jde o takový letošní hidden gem. ()

RAFT

Tak ,tenhle film se režisérovi povedl ,po těch komedii co natočil ,konečně něco lepšího.Zábavná ,hororová satira.Zábava ve filmu ani na minutu nepolevý právě naopak ,vše jede naplno tak,jak má.Herecké obsazení dobré herci dobře utáhly film. Fiennes který ,je v téhle roli skvělý .80% ()

oldy

Pozor spoilery  Zajimavé menu. Menu zahrnuje nejen jídlo,ale vše okolo co se děje v restauraci. Aby jste měli z jídla dobrý požitek. Tohle mi moc jako komedie nepřišlo. Spíš ten konec byl komedie. Jaký měl důvod ji nechatjít ? Jako,že si dala burger ? :D Mohlo to být lepši.   6/10 ()

Brooks

Satira, ktorá skvelo vypadá i znie, je výborne obsadená a baví bizardnosťou a nepredvídateľnosťou svojich zvratov. Ale hlbšie dojmy nezanechá, pretože nepresahuje inteligenčné mantinely svojich postáv. Jedinou zaujímavou postavou je tá jediná normálna, hraná Taylor-Joy a jedinou scénou, ktorá nazrie pod povrch jej rozhovor so šéfom v jeho kancli. 3* ()

Duke90

Menu je opravdovou delikatesou mezi jednohubkami s náběhem na slušný hlavní chod. Ve správném poměru mi byl servírován do tváře úsměv prolínající se s údivem. Zásadní ingredience této zábavné hororové satiry jako důraz na morální úpadek lidstva, černý humor a slepá pomsta s pokrytectvím šťavnatě probublávaly od začátku až do konce. Herecky dominuje (nečekaně) Anya Taylor-Joy, ale velkým "bavičem" se stal Nicholas Hoult. No a Ralph? Ten byl možná nejdémoničtější od Schindlerova seznamu, akorát že tentokrát si až do poslední chvíle zachovával veškerou příčetnost. Takže? Po skončení filmu byl můj hlad zcela uspokojen. ()

Najt

Satirická komedie se scénářem, který se houpe jak prádlo na šňůře. Zazobaná elita byla patřičně arogantní a já měl chuť je vykuchat. Jejich slovosled byl naprosto zcestný. Vše zachraňoval jen Ralph Fiennes, se svým vytříbeným vystupováním zvláštního sociopata, který měl vymyšlený plán pomsty. Tady ale selhal jakýkoli pokus o horor a chování hostů bylo tak pitomé, že jsem se těšil, až to skončí. Naprosté ovečky, žádný pokus o útěk, žádné defenzivní chování nic. Prostě se necháme upálit a budeme držet. Pro mě to byla spíše trapná černá komedie, bez překvapení s dírami ve scénáři a nudnými pasážemi i postavami s opravdu ubohou pointou. Sice šlo o to, kdo pochopí jeho pravidla, ale čekal bych zásadnější motiv. Být to drsnější, dramatičtější a vážnější, mohlo to být mnohem lepší. // 2,5* ()

kachie

V krátkom čase som videla Menu, Trojuholník smútku a Glass Onion. V istom smere mi to prišlo ako 3 rovnaké filmy. Ani jeden film nebol zlý, no ani jeden absolútne úžasný. Z týchto troch dávam Menu na 3. miesto. Možno je to len tým, že som ho videla ako posledný. 1. Trojuholník smútku, 2. Glass Onion, 3. Menu..... Asi nie je náročné zabaviť ľudí na spoločenskej satire a výsmechu snobizmu. ()

departed

Víc mindfuckových filmů, jako je tento. Samozřejmě bychom se tím nechtěli 'přejídat' ;) ale i přestože má film zvláštní mysteriózní atmosféru už od začátku, vyloženě dokud nepřijde na čtvrtý chod, který to vše rozjede na plné obrátky, nevíte vůbec na čem jste, či co očekávat. Od té chvíle si s vámi scénář v kombinaci s démonickým Fiennesem šibalsky hraje a nepustí vás od stolu. Satira na společnost v metaforickém podání kulinářského umění? Beru bez námitek. ()

celticek

Na Anyu-Taylor Joy je radost pohledět. Konečně něco atypického a zajímavého. Bavil jsem se až do konce. Dost dobrých herců, exceluje samozřejmě Fiennes. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Taylor Swift se chystá na režijní debut

Taylor Swift se chystá na režijní debut

11.12.2022

Známá popová zpěvačka Taylor Swift k filmu měla odjakživa blízko. Už zkraje kariéry ve svých písních vyprávěla příběhy, které později zkušení režiséři převáděli do krátkých klipů, nedávno se pak… (viac)

Furiosa dorazí až v roce 2024

Furiosa dorazí až v roce 2024