Gotham City je terorizováno zločineckou bandou cirkusových artistů, vedených fyzicky deformovaným Oswaldem Cobblepotem, přezdívaným Tučňák. Selina Kyleová, sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, odhalí podvodný plán svého šéfa na získání financí od města a je za trest shozena z mrakodrapu. Přežije a stává se Kočičí ženou, osamělým a vysoce vynalézavým kriminálním živlem. Shreck se dohodne se ctižádostivým Tučňákem, že ho udělá starostou, aby mohl Gotham City snadněji okrádat. To už ale přichází na scénu Batman a začíná plnit svou úlohu ochránce utlačovaných a zastánce práva a spravedlnosti. I když jsou tentokrát jeho protivníci mimořádně zdatní, není jim to nic platné. A sílící citové pouto mezi Batmanem a Kočičí ženou učiní z těchto protivníků spojence a možná i něco víc... (oficiálny text distribútora)

Hyb_rid

V pravdě temnější a tím pádem i bližší předloze se tohle výborné pokračování honosí Burtonovým rukopisem kam se podíváme a je to vskutku podívaná. Žel dle mého už nikdy nikdo nepřekoná geniálního jokera v Nicholsonově podání ať už bude sebelepší viz. batman begins a dark knight a to stejné platí zde, DeVito v roli tučňáka je dobrým soupeřem ale můj oblíbený záporák je prostě už obsazen. Výborný film co jen o kousek zaostává za svým předchůdcem ()

Drirr

Až nyní, jako dospělý divák, jsem si uvědomil, jak dobrý je tento film. Svou atmosférou, pokřivenou absurditou, režijními nápady a propracovaností postav (Catwoman - nejlepší zrod komiksového záporáka co jsem kdy viděl). Pro mě ještě lepší než jednička... 77 % ()

Savel

SCHRUPNI SI TŘÍSKY! Zrůda z kanálu, nemrtvá sexy domina, manipulativní sociopat a hrdina s post traumatickým stresem trpící insomnií. Hororová pohádka Tima Burtona Batman se vrací byl nejmilovanějším vánočním filmem mého dětství a stále je to nejoriginálnější filmová adaptace netopýřího muže. Ve filmovém sequelu Batman se vrací dostal totiž režisér Tim Burton od producentů volnou ruku. Jakožto geniální osobitý výtvarník, libující si v bizarnostech a hororech, posunul Batmana od jeho komiksového předobrazu ještě dál než v předchozí epizodě. Neogotické Gotham City je tentokrát přiznaná stylizovaná kulisa zasněžená vánoční atmosférou. Pár komparzistů je obecenstvem makabrózní cirkusové freakshow s netopýřím mužem, tučňáčím mužem a kočičí ženou uprostřed manéže. Na pozadí bujaré maškarády se profiluje pravý záporák - bezcitný oligarcha, toužící po politické moci, který se k dosažení svého cíle neštítí těch nejděsivějších činů. Děj doprovází klasické vánoční zápletky (ukradené Vánoce, vyloučení ze společnosti, samota) a tradiční témata jako je rodina a láska, vše v burtonovsky černohumorném stylu, kterým si mě i ostatní fanoušky získal už z filmů Beetlejuice (1988) a Střihoruký Edward (1990). V doprovodu geniálního soundtracku Dannyho Elfmana se můžete těšit na kuriózní film na pomezí superhrdinské fantasy, politické satiry i hororové vánoční pohádky, to vše prostoupené estetikou ošklivosti, fetišismem, feminismem, zabijáckými klauny, animální přitažlivosti, zápachem výkalů a vůní jmelí. Batman se vrací je skvělá alternativa ke klasickým a stokrát viděným vánočním bijákům, užijete si ho i bez znalosti předchozího dílu a závidím tobě, kdo se ho chystáš vidět poprvé. ()

buzzwoody

Mnohem temnější atmosféra, než v jedničce, tam se aspoň lidi hodně smáli (ha ha ha), ale tady už to bylo dost morbidní a hlavně byly na místě skvělé herecké výkony. DeVito přeměněný ďábelského tučňáka neměl chybu. Bohužel, mě to ale moc nebavilo, protože tenhle typ filmu mi nesedí. ()

Rozjimatel

3,5  Dôstojné pokračovanie Barmana, len o niečo slabšie ako jednotka. Výtvarná stránka aj hudba sú rovnako výborné (hudba možno ešte lepšia), akurát hlavný záporák nie je (a snáď ani nemôže byť) taký dokonalý. Tým nijako nechcem znižovať výkon Dannyho DeVita, jeho Tučniak je určite zaujímavá postava. V hlavnej ženskej postave Michelle Pfeiffer dokonca tromfla Kim Basinger, čo určite nebola ľahká úloha. Jej mačacia žena bola šialene krásna, ale aj krásne šialená. Batmanov návrat má redší príbeh (zrejme najväčšia slabina filmu), tak sa ho autori snažili zahustiť väčšou dávkou akcie. Pôsobí trochu pochmúrnejšie, aj keď ten typický humor ostal. ()

Skalda

Možná mi to neuvěříte - ale dvojka Batmana mi děsně připomíná Blade II. Víc - víc všeho - postav - psychologie - "herců" moc vedlejších motivů které odvádí pozornost od toho hlavního - od Batmana. Ale i tak - pak už žádnej Batman nebyl ani z 1/2 tak dobrej jako první dva Burtonovy díly. Asi. ()

fastum

Všechno je v podstatě stejně dobré jako u jedničky, ale mám s tímto sequelem zásadní problém. Je tu dost málo Batmana. ()

amokey

Jeden z posledních filmů, které jsem od Burtona dosud neviděla (ještě chybí Mars útočí) a musím říct, že ačkoliv tenhle film nebyl moc o Batmanovi, tak se mi líbil víc než díl předchozí. ()

Ukko

Ať si kdo chce co chce říká ( is Nolanem a temným rytířem v čele) já mám prostě první dva Burtnovy Batmany nejradši. Co na tom, že ho minuly digitální efekty a stamilionové rozpočty. Co na tom, že souboje jsou prkené a Bruce prostě v obleku hlavu neotočí. Mě to nevadí a i nadále budu mít první dva Batmany nejraději. ()

Reverger

Taky baladický, taky skvělý. Neuvěřitelně, kvalitou vyrovnávající se prvnímu dílu. Navíc, pokud jde o kostýmek kočičí ženy, v podání Michelle Pfeiffer...nemám slov, zkrátka jsem několikrát po sobě vytek. ()

TwoFace

V prvním filmu Tim Burton oživil legendu a opět Batmana povznesl na výsluní komiksového světa. V pokračování se posunul ještě o level výše a předčil sám sebe. Batman Returns považuji za jeden z nejlepších Burtonových filmů. Michael Keaton je opět skvělým Batmanem i Brucem Waynem. Hlavní hvězdou filmu jsou však záporáci – fantasticky nechutný, ale psychologicky bohatý Penguin v podání skvělého Dannyho DeVita a sexy Catwoman, kterou Michelle Pfeiffer ztvárnila naprosto dokonale. S Keatonovým Batmanem tvoří skvělý pár. Nádherná burtonovská atmosféra zabalená do vánočního hávu dělají z Batman Returns jeden z mých nejoblíbenějších vánočních filmů. ()

Matt Raider

Odporný záporák Tučňák a kočičí žena v latexovém oblečku. Proti novodobým Batmanům neztrácí jenom na efektech, ale i na propracování postav a příběhu. Snad zůstane toto dílo zapomenuto. (45%) ()

LBsmoke

naprosto úchvatná atmosféra.. penguin znázorněný devitem a burtonem v plné formě .. trochu na úkor batmana ten je tu jaksi navíc. ..a parfektně vystižné karikatury jejich chování a dialogy, typické pro ameriku jako královna krásy ()

geimz

Oveľa, oveľa temnejšie, absurdnejšie a fantastickejšie než prvý diel, čo je samozrejme typické pre burtonovskú prácu, každopádne hlavní záporáci, Penguin a Catwoman, boli natoľko presvedčiví, že na mňa zapôsobili ešte viac než Nicholsonov Joker. Obzvlášť DeVito bol tak groteskný a nechutný, že som niekedy musel odvrátiť zrak. Burton stvoril unikát, tak neopakovateľný, že 5 hviezd mu uniká len o vlas. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (viac)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (viac)