Gotham City je terorizováno zločineckou bandou cirkusových artistů, vedených fyzicky deformovaným Oswaldem Cobblepotem, přezdívaným Tučňák. Selina Kyleová, sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, odhalí podvodný plán svého šéfa na získání financí od města a je za trest shozena z mrakodrapu. Přežije a stává se Kočičí ženou, osamělým a vysoce vynalézavým kriminálním živlem. Shreck se dohodne se ctižádostivým Tučňákem, že ho udělá starostou, aby mohl Gotham City snadněji okrádat. To už ale přichází na scénu Batman a začíná plnit svou úlohu ochránce utlačovaných a zastánce práva a spravedlnosti. I když jsou tentokrát jeho protivníci mimořádně zdatní, není jim to nic platné. A sílící citové pouto mezi Batmanem a Kočičí ženou učiní z těchto protivníků spojence a možná i něco víc... (oficiálny text distribútora)

ad

Krásně morbidní atmosféra, jakou umí jen Burton. - Nejlepší Batman ze všech dosud natočených (včetně Batman begins) dílů. ()

starbrejkr

Už jako malému se mi tenhle Batman líbil nejvíc a opětovné shlédnutí po letech to jen potvrdilo. Je to docela slušná zábava a hlavně - Danny DeVito! Jeho tučnák je naprosto parádní postava a jako zloduch mě baví mnohem víc než Nicholsonův Joker. Taky mi přijde, že má dvojka o něco temnější vyznění, už jen díky častému prosteřdí stok a uhlazená Keatonova tvář není na obrazovce příliš často. Pokud k tomu přidám dobrou muziku, má mi tahle série přeci jenom co nabídnout.. ()

C0r0ner

Slabost pokračování podle mého tkví ve slabosti padoucha. Prostě srovnávat Jokera a Tučňáka je v podstatě to samé, jako srovnávat Jacka Nicholsona a Danny DeVita. Ten rozdíl tam prostě je. V tomto případě jednohvězdičkový. Jinak není filmu co vytknout, protože perfektně navazuje na kvalitu úvodní části 80% ()

Topco

Ak som dal jednotke 4*, tu musím ísť o úroveň vyššie. Lepší rozjazd, lepšie finále, lepšie napísané postavy. Temne skvelá atmosféra Vianoc a zimy! Užíval som si tie kulisy. Navyše, herecky a emočne šťavnatejšie: Keaton lepší, Pfeiffer sexi, Walken presný a tučniak DeVito dorovnal Nicholsonovu/Jokerovu charizmu. ()

lakikaki

Batman sa vracia je ešte o chlp lepší ako diel prvý. Namiesto jedného zloducha ich máme dvoch (ak počítam aj vynikajúceho Christophera Walkena, tak troch), namiesto geniálnej Elfmanovej hudby máme ešte o niečo geniálnejšiu Elfmanovú hudbu a Burton popustil uzdu svojej fantázii ešte o niečo viac, čo filmu len prospelo. A hoci výborný DeVito za extrémne šialene charizmatickým Nicholsonom zaostáva, Tučniak mi pripadá zákernejšie a zvrátenejšie ako Joker. A tam kde jednička trošku zlyhávala (posledná polhodina a konečné zúčtovanie mi pripadali trochu slabé), tak tam dvojka vrcholí a grandiózne finále uspokojí diváka maximálne. ()

Wormboy

Audio-vizualne este vymakanejsie ako prvy diel, uvod je krasnou prehliadkou Burtonovskych kreatur a predstavenie jeho nadhernej imaginacie. Michael Keaton sa vsak v mojich ociach utopil detinitivne, pretoze polarizaciu Batmanovej osobnosti (narozdiel od Pfeifferovej Catwoman, ktoru ona zvladla o kus lepsie) absolutne nezvladol. Pinguin je vynikajuci, ale na Jokera nema, takze hodnotenie ponechavam pre druhy diel rovnako ako ten prvy. 3,5/5* ()

pakobylka

Tim Burton opět vybudoval dokonale výstřední svět, zabydlel ho stejně výstředními postavami a opatřil mu i jedinečnou atmosféru, vhodnou výhradně pro další dobrodružství netopýřího muže. ()

ComicBookGuy

My dear penguins, we stand on a great threshold! It's okay to be scared; many of you won't be coming back. Thanks to Batman, the time has come to punish *all* God's children! 1st, 2nd, 3rd *and* 4th-born! Why be biased? Male and female! Hell, the sexes are equal with their erogenous zones blown sky high! Forward march! The liberation of Gotham has begun! ()

zette

Batman je ma nejoblibenejsi komiksova postava a jeho filmy me bavi. I kdyz novejsi dily se mi zdaji byt lepsi... Cirkusaci jako zaporaci super, to ocenuji na celem filmu nejvice. Tucnak sam o sobe suchar, ale jeho kacenka nemela chybu.-). ()

Juto

Vyrovná sa prvému dielu. Je to o niečo temnejšie. V celom príbehu berie pozornosť na seba Tučniak a Batman je skôr v pozadí. 9/10 ()

Martrix

Batman se vrací, letos slaví třicet let. A ani v kontextu filmů, ve kterých se od té doby Netopejr objevil, si nevede vůbec špatně. Je to díky scénáři, ale především Burtonvizuálu, který je natolik osobitý, že se s dnešní převážně CGI výpravou nedá srovnávat. A své na tom má jistě i obsazení. Přestože je Keaton nejmenší ze všech Batmanovských herců...měří jen 175cm a působí třeba oproti Affleckovi velmi subtilně, ničemu to nevadí, protože o to lépe vynikne, že je to jen obyčejný člověk v kostýmu. Pinguin mu společně s Catwoman dávali solidně zabrat, aniž by sami museli mít nějaké superschopnosti, nebo nečekané zdroje. Stačila zášť, nenávist, zloba a frustrace. V tomto ohledu, tento starý kousek dokonce převyšuje některá novější zpracování. Resp. Nolan postavil vedle Batmana vynikající záporáky, kteří byli schopni utáhnout film i sami. Batman se spíš plácal hlavně ve svých vnitřních konfliktech a celá trilogie je především akční thriller. Později bylo nutné Batmana vytunit, aby ve společnosti superhrdinů nevypadal zbytečně. Jak by mohl čelit chytrý, ale malý obyčejný chlápek Supermanovi? Proto je tato verze Batmana nasvalený a technologiemi prošpikovaný chytrák s megalomanským komplexem. Burton udělal v rámci scénáře, se svými postavami jakousi skupinovou terapii, kde se všichni krásně doplňují. Netrumfují se svými schopnostmi, ale mírou své příčetnosti a intelektu. S ohledem na žánr, je to asi nejvěrnější způsob adaptace starých komiksů s Batmanem. Velkým obloukem se k němu vrací The Batman, ale bez toho gotického vizuálu to není tak úplně ono. Když je řeč o kontextu...dnes se chrlí komiksárny jako na běžícím pásu, ale když přišel v roce 1989 Burton s Batmanem, šlo o velmi odvážný počin, který mohl v jiných rukou dopadnout tak špatně, že k tomu rozmachu mohlo dojít mnohem později, nebo vůbec. ()

emo

Podľa mňa tento film svojou ponurou atmosférou, bizarnými postavičkami a čiernym humorom prekonáva aj jednotku. ()

Davosh

Nebýt pozdější Nolanovy adaptace byl by právě druhý Burtonův díl ten nejlepší film s Batmanem jako hlavní postavou. Michael Keaton je určitě ten lepší s představitelů Batmana +DeVito a Pfeifferová v roli záporáků jsou také k nezapomenutí. Depresivní atmosféra sálá z filmu i po letech. ()

messiah

Pokračování uprchlého chovance psychiatrického zařízení je o Nicholsona slabší, každopádně se zavřenejma očima a ve svářečský kukle stále ještě na dvě hvězdy, převážně díky tomu že pošahanost celé té komedie je ještě relativně vtipná, narozdíl od dalších pokračování. Přecejen absurdita trdla v pláštěnce je natolik silná že na dva filmy vystačí. ()

BajuBaju

Wow, já nikdy nečekala, že by mne Batman mohl bavit. Vždy to bylo takové to "Jéžiš, Batman...." a neprávem jsem ho řadila do stejné kategorie co Spidermana. No, každopádně jsem nějak zapnula TV a běželo to. Jsem ráda, že jsem nepřepnula. Určitě příjemné překvapení. ()

WolfR

Další výborný Batman film. Výborná atmosféra a hlavní záporáci. Bavil jsem se výborně. Film je asi stejně dobrý jako první díl. Hvězdu dolů, ale dávám za to, že postava Batmana oproti prvnímu dílu trochu ustoupila do pozadí. 4 hvězdy. ()

campix

Kdybych měl srovnat staré Burtonovské Batmany a nová velkolepá díla Christophera Nolana, tak Nolan vyhraje. Jediné v čem bych vyzdvihl filmy Tima Burtona by byla dobrá atmosféra u obou filmů a také pro něj typický nestardantní tajemný, ale přesto takový komediální a hravý styl, jímž jsou točeny. Dále bych mohl srovnat představitele Batmana a tady mi Keaton opravdu velmi nesedl, pro samotářského a nekompromisního zabijáka nemá dostatečně tvrdý "look". Zajímavá podívaná hlavně díky padouchům (DeVito, Pfeiffer a Walken). ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (viac)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (viac)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (viac)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (viac)