Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

HanSolo

Jeden z vůbec nejlepších doposud natočených filmů podle comicsové předlohy. Však to také režíroval Tim Burton, který filmu vtisknul jedinečnou atmosféru a v hlavních rolích se objevili moji oblíbenci Michael Keaton a Jack Nicholson coby skvělý záporák Klaun. ()

pepino

"Timburtonovské" ztvárnění legendárního hrdiny je pro mě nejoblíbenější a taky podle mě nejkvalitnější z celé série. Už v dětství se mi tento batman vryl do paměti ať už samotným hrdinou, Jokerem, nebo temným Gotham City plným nebezpečných zákoutí a tmavých uliček. Jsem rád že jsem ho mohl znovu shlédnout a navrátit si ty dětské pocity z tohodle zfilmovaného komixu, který bude vždy ten nejlepší. ()

Asdas

Má to švih,coool akciu,coool bat-mobile(ktorý sa stal symbolom mojich detských snov),ta vystreľovacia pištol je jedinečná,Michael Keaton je dokonalá rozdvojená osobnosť a Jack Nickholson predvádza "báječný" herecký koncert ALA ...Joker... Potrebujete k dokonalému a asi najkomiksovejšiemu filmu ešte niečo viac?Soundtrack Dannyho Elfmana:) ()

LukeKiller

Možno to skazil český dabing, možno to skazilo to, že som videl nových (a tým myslím hlavne verziu od Nolana) pred pôvodnými. Mám rád veci od Burtona, hlavne jeho rozprávky, ale toto ma neoslovilo vôbec. Jack Nicholson bol síce psycho, ale na Heath Ledgera nemá - a to som si pôvodne myslel, že Ledger bude príšerná voľba. Nebol. ()

ab.dul

Prestižní film. Troufám si říct, že nejlepší stvárnění komiksu a velký začátek dalších pokračování, které jsou neméně úspěšné. ()

Lennie

První a skvělý Batman. Burton mu dal nádech tajemna a mystična. Michael Keaton se mi z představitelů Batmanů zamlouvá téměř nejvíc (po Christianu Baleovi, samozřejmě :)) a Jack Nicholson jako Joker je naprosto famózní :) ()

kubas369

První filmové zpracováný Batmana u kterého bohužel zápory převyšují klady. Tak nejprve k těm záporům: 1) mizerný scénář (buď to nebo Burton přes všechnu tu uchvatnou scenerií, kterou vystavěl zapoměl na to nejdůležitější a to na příběh) 2) mizerné herecké obsazení ( až na Nicholsona) 3) Michael Keaton jako Batman? dost blbej vtip 4) akční scény stojej za prd ( bez adrenalinu to prostě nejde). A teď pár kladů 1) Fantastické pojetí Gothamu v režii Tima Burtona. 2) Joker v pojetí Jacka Nicholsona ( ale na Heatha Ledgera prostě nemá). Celkově je to nuda ale za Nicholsona a Burtona 3* ()

fanik15

Na tomhle filmu je všechno tak jak má být, ale přece mi na něm něco chybí a nedokážu popsat co. Herecké výkony jsou dokonalé. MIchael Keaton 7/10, Jack Nicholson 10/10 Kim Basinger 9/10. MIchael Keaton má neustále takový svůj toporný výraz. zatímco Jack Nicholson je zde velmi ale velmi úchylný Tohle beru jako druhý pořádný film Tima Burtona. ()

HEED

Jako dítě jsem na tom vyrůstal. Pamatuji si, když se to vysílalo ve hlavním vysílacím čase, a to osm hodin v sobotu večer. Dnes už by to asi jen těžko zaujalo publikum. Tim Burton a jeho tvorba je tam hodně znát, hlavně na kulisách těch továren. Je to jako vystřižené z Edwarda. Film si jistě zaslouží ode mě plný počet. Už tenkrát mě dokázal zabavit, a baví mě stále. Jen adekvátně mému věku je tu jakýsi remake o zrození tohoto lidského hrdiny od majstrštyka CH. Nolana. Nicméně devadesáté roky naprosto zbožňuju, tento film není vyjímkou. ()

N3O

Pokud mám brát nejkomixovějšího Batmana, pak jedině ten od Burtona s jeho oblibou pro gotické výjevy. Město Gotham, batmobil, padouch Jack "Joker" Nicholson a ta vizuální stylizace dokreslující atmosféru... Tímto u mě překonává toho pána co nosí slipy přes kalhoty. ()

Larry12

Christian Bale je jako Batman charizmatičtější, ale jinak super. Tenhle Batman se vůbec nedá srovnávat s Batmanem od Nolana. Jeho film je spíš drama, zato tohle je typická komiksovka. Ale oba dva filmy jsou super. ()

meemini

Hudba je legendární, pokud vezmeme v úvahu, že jde o film z roku 1989 je vydařená i podoba města, kostýmy jsou skvělé. Jenže se neubráním tomu abych srovnával. Jednak s dalším pokračováním Batmana (Batman se vrací) od Burtona a pak s novým Nolanovým Batmanem. V tom dalším Burtnově Netopýrovi je pro mě temnota ještě hlubší, celý příběh je lépe zpracovaný, je mu dáno více času, postava DeVita je hrůznější, Batman si to už ,,nedává,, tak lehce jako předtím. Hlavní však zůstává právě ta zmíněná atmosféra temnoty, hnusu, odlišnosti - animálnosti. Možná díky postavě tučňáka (skvělý kostým) nebylo nutné častějšího používání triků, na které trpí konkrétně první díl nejvíce. Z pohledu dnešního diváka jsou některé scény bohužel vtipné (v podstatě celý konec filmu). Z Nicholsona jsem neměl strach ani na moment. Co se týče Nolanova Batmana, srovnávat v některých bodech nelze, každopádně jich stále zbývá dost, aby bylo možné hodnotit objektivně. Za všechno zmíním třeba rozsah celého příběhu, obohacení o některé postavy, Alfréd! ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?