Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

sebo9629

Po dlhom čase som sa vrátil k Burtonovmu Batmanovi s obavou, že neobstojí v porovnaní s Nolanovým a na moje prekvapenie obstál. Vyzdvihol by som hlavne skvelú temnú atmosféru, komixový vizuál a Jokera v podaní Jacka. Ináč čo ma dosť prekvapilo, pretože som na to úplne zabudol, je to že tento Batman nemá absolútne žiadny problém so zabíjaním a necháva za sebou značný počet mŕtvol, bez problémov vyhodí budovu s ľuďmi do vzduchu, zhodí chlapa do zvonice v pokračovaní dokonca jedného odpáli s bombou... Hodnotenie: 8.6/10 ()

hunterDave

Batmana jsem nikdy rád neměl, jediným důvodem, proč mě filmy s batmanem lákají, je postava jokera. Jack Nicholson je jednoznačně bezkonkurenční joker. ()

Bozvav

V zásadě nijak nezbožňuji komiksové super hrdiny, ale tento Batman je milý, vtipný a zábavný. Ve své době skvělé vychytávky a výborné obsazení. S odstupem času musím jít s hodnoceím výše, než novější díly. Za mne 75%. ()

zdeny99

Je až k nevíře, jaké světy spatřil Tim Burton. Jeho představivost a fantazie nebere mezí a je až neuvěřitelné, co se zrodilo v jeho hlavě. Poprvé tuhle svoji supervlastnost ukázal světu ve filmu BEETLEJUICE, se kterou se proslavil v následujících filmech. Po BEETLEJUICE tím byl právě tento BATMAN, který je pro mne vůbec nejlepším zpracováním Batmana. Není to ten film z roku 1966, kde se spíše jednalo o dětskou podívanou s roztržitým a napohled legračním Batmanem. A už vůbec se nejedná o nudnou podívanou, kterou předvedl Christopher Nolan v podání TEMNÉHO RYTÍŘE. Zde je to naopak Batman jaký má být. Je tajuplný, drsný a má v sobě díky Burtonově hravosti komixový nádech, což je nejvíce vidět na Jockerovi. Jack Nicholson je pro mě nejlepší Jocker, který kdy spatřil světlo světa. Stejně jako Kim Basinger vedle Batmana je nejkrásnější "batman girl". [18470. hodnocení, 561. komentář, 81%, 493. nejoblíbenější film] ()

Aurus

No sice je tento film docela dobře natočen ale čekal jsem víc. A to herecké obsazení je docela zajímavé ale zároveň docela špatné. Joker byl docela dobrej a herec mi i docela sedl ale například Batman mi vůbec nesedl. Příběh ujde, postavy jsou docela sympatické, hudba je docela ok, atmosféru tento film má docela dobrou, napětí je zde asi jenom jednou, akce tu je povedená, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je docela dobrá. No jsem zvědav na další díly a rovnou říkám to že se netěším na Batman a Robin. Za mě Batman 6/10. ()

derek007

Můj nejoblíbenější film podle komiksové předlohy. A to díky skvělému originálnímu hrdinovi, užasně zahraného Keatonem. Jeho roztržitost (Wayne) na jedné straně a chladnokrevnost (Batman) na druhé je mimořádně zajímavé. Samozřejmě ostatní postavy jsou také skvělé. Zvlášť vyšinutý Nicholson. ()

Fidel.

Tim Burton natočil fantastický film o legendárním komiksovém hrdinovi v netopíří masce. Gotham City je dokonale zobrazeno podle bizardích představ režiséra, hercké obsazení včele s Nicholsonem vynikající a hudební doprovod od Elfmana také nemá chybu. Film naprosto právem zaujal 4. místo v žebříčku komerčně nejůspěšnější filmy. "You ever dance with the devil in the pale moonlight?" ()

spriteboy

Abych přežil čekání na nového Batmana (Temný rytíř), tak jsem si musel pustit Batmana, kde také vystupuje Joker...Bylo to dobrý pokoukání, ale vzhledem k tomu, že mám stále v živé paměti BATMAN ZAČÍNÁ, nemohu hodnotit lépe, než za 4 hvězdičky. M. Keaton mi jako Batman nevadí, ale nějak mi nesedí, jako Bruce Wayne. Christian Bale a jeho ztvárnění mladého milionáře se mi líbilo mnohem více...Druhou "vadou na kráse" pro mě byl pocit, že se toho za dvě hodiny ani moc nestalo - nějak se mi přišlo, jako by v tomto Batmanovi bylo nějak málo děje... ()

Mary19

Výborné filmové zpracování mého nejoblíbenějšího komiksového hrdiny. Michael Keaton jako Batman je více než přesvědčivý a Jack Nicholson jako Klaun prostě nemá chybu. K tomu ještě nezapomenutelné tóny Dannyho Elfmana. Co víc si přát? :) "Kde jenom bere tak nádherné hračky?" ... 95% ()

S.Dedalus

Rozhodně nejlepší zpracování Batmana, co jsem viděl. Pohádková atmosféra a kulisy, skvělá hudba a miloučký Jack Nicholson mě ani na chvilku nenudili. ()

Páně

Naprosto přelomové dílo filmové historie a jeden z vrcholů Tima Burtona! Úplně z toho sálá touha zfilmovat Batmana podle prapůvodního námětu jako "temného rytíře" noční postavu, spasitele přicházejícího jen ve tmě. Tak to má být a navždy mělo zůstat! S Burtonem si náramně notujeme v mnoha věcech. Já mu naprosto žeru město Gotham tak jak ho stvořil, plné bizarních budov, naprosto zlé a temné. Dále se shodneme v nechutenství k postavě Robina, který z filmu jako naprosto zbytečný element krásně zmizel. Když připočtu geniální tah v podobě angažování Jacka Nicholsona jako Jokera, nezbývá než hodně hluboce smeknout. ()

solid

Už chápu proč Jack vyšiloval, když nedostal nabídku na nového Jokera. Jedna z jeho životních rolí. Stejně jako Heathova(R.I.P.). Burton byl vždy jiný a tady mě opět dostal a překvapil. Díky Time. 95%! ()

Hapretor

Tak po dlouhé době jsem to viděl znova. S odstupem těch několika let se mi už "Šáša" nezdá tak bláznivě strašidelný, "Batman tak bezúhonný a statečný, ale Kim Basinger sexy zůstává. A toho vtipu mi trochu uteklo. I přes dlouhou stopáž to ale stále je jeden z nejlepších a nejméně nudných počinů, dělaných dle komiksu. U jedničky se mělo skončit a bylo by to perfektní. Další filmy ukazují jen standardní sestupující tendenci kvality Nolanem konče, kde ubohý děj a unylé vykreslení postav se kompenzuje chudou akcí a fešnými scénami, na kterých se nešetřilo. Díky Bohu, že Tim Burton tento první film pojal právě úplně opačně, a tím mi filmový "Batman" přirostl k srdci, aniž bych znal, nebo více četl původní komiks. ()

Eluin

Pro mě nejlepší Batman (tak odlišný od toho homosexuálně barevného seriálu) a...tečka. Nicholson v jedné ze svých nezapomenutelných (a slizkých) rolí. ()

J. T. Kirk

Batman je snad moje nejoblíbenější postava ze všech od DC comix (Watchmeny nepočítám). Tito Burtonovi Batmani v hlavní roli s Keatonem bylymyslím, že nejenom pro mě ti nejlepší. Keaton je můj nejoblíbenější Bruce Wayne, teda až do té doby, než přišel Nolan se svým Temným rytířem a všechno změnil. Ale o to nejde, Nolanův Batman je moc "uvěřitělný", pokud si chcěte užít trošku toho pravého komiksového Batmana, tak jedině ten Burtonův je správná volba. Joker v podání Jacka Nicholsona jetrošku jinak šílený, než ten Ledgerův. Nemůžu říct, který je lepší, protože to prostě nejde, každý je něčím skvělý. Tento film je už prostě klasika. Nenechá vás ani na chvilku nedávat pozor. No a nemůžu zapomenout zmínit úžasnou hudbu, která dodává celému filmu ten pravý šmrnc. ()

Heroine odpad!

Na tomhle zpracování se mi nelíbí snad vůbec nic. Je to dlouhé a nudné, zmatečné a celkově to děti nebaví. Pro dospělé je to zase trochu dekadentní zábava. Nelíbí se mi obsazení, Keaton, Basinger ani Nicholson, kterého nesnáším, a i zde je maximálně trapný. Nelíbí se mi, že v tomto podání Batman zabíjí. Nelíbí se mi, jak je celý film klaustrofobicky točený ve studiu. Nelíbí se mi ani triky, ani humor, ani nic. ()

canucks333

,,Keď musíte odísť, tak aspoň s úsmevom." Neviem, ale akosi ma tento film nechytil. Vyzdvihnúť musím atmosféru, dej, výborných hercov na čele s Jackom Nicholsonom celkom v pohode hudbu a zručnú réžiu Tima Burtona . Bohužiaľ film mi prijde skôr o Jokerovi ako o Bamanovi. Jokerove sekvencie sú dobré, okorenené čiernym humorom, ale skrátka málo Batmana. Triky tiež nič moc, aj keď na svoj vek určite dobré. Iritovali ma však asi kostýmy, napr. taký Batmanov bol až smiešne plastový a Michael Keaton sa v ňom ledva hýbal. Skrátka čakal som to trošku lepšie natočené lebo napr. ani strih nebol úplne na 100%. Nemastné, neslané. Ale stále výborná komiksovka. Videl som 1X v českom dabingu ---- 70% ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?