Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

GudMen

Ačkoliv si autor s komiksovou předlohou hlavu moc nelámal, je jeho přístup širokou diváckou obcí adorován. Mně se ovšem zdálo, jako by netopýří muž ani nebyl potřeba, jako by pouhopouhý policejní sbor byl s to zastavit jakéhosi pošahaného klauna, co tráví kosmetické přípravky, jako by na už tak malém prostoru cosi přebývalo. Nebo snad chybělo? ()

speedy7929

Tim Burton + Jack Nicholson = záruka dobrého filmu, ktorý zaujme aj náročného diváka... Mali sme možnosť vidieť ako sa voľakedy pracovalo s kamerou a ako sa pracuje teraz (chybičky vo filme boli). Celým filmom nás sprevádzala správna napätá hudba, ktorá vygradovala vždy v tú správnu chvíľu. Jeden s najlepších Batmanov aj s Batmobil ako ho poznáme... ()

Zl0

Nová trilógia od Nolana je výborná, toto je neprekonateľné. Najlepší Batman. Hot Nicole. Kultové scény a hlášky. a toto: atmosféra ....ešte raz: a t m o s f é r a ()

kyLuke

Tento film byl mým prvním setkáním s netopýřím mužem a vlastně jedna z těch úplně prvních comicsovek , které jsem viděl . Ale i po čtvrtém shlédnutí je to naprosto dokonalé řemeslo . Herci jsou skvělí , ale nejlepší je Nicholson jako Joker , jde totiž vidět , že si roli užívá a hraje ji skvěle , ale i Michael Keaton je dobrý Batman a Kim Basinger jeho správná parťačka . Přičtěte k tomu vynikající Burtonův temný styl , skvělou hudbu a výbornou výpravu a vyjde vám jedna z nejlepších komiksovek vůbec ( pro mě tedy rozhodně jeden z mé TOP 10 comicsů ) . ()

.killer.

První Batman Tima Burtona je klasika. A když jsem si ho teď, léta Páně 2013 pustil po více než deseti letech, došlo mi, jak velká klasika to je. Bravurní Jack Nicholson, který si evidentně roli asi nejznámějšího Batmanova záporáka opravdu užíval, dává každé scéně tak šílenou a zároveň zvráceně vtipnou atmosféru, že by se mu v této roli asi nemohl jen tak někdo rovnat (Heath Ledger pojal postavu geniálně, ale úplně jiným způsobem). Co se týče Michaela Keatona, tak kostým Batmana nesedl tak dobře ani Kilmerovi a ani Clooneymu, zkrátka a dobře - první Bruce Wayne byl a je nejlepší (nepočítám Nolanovu trilogii - tam je stejně jako u Jokera postava Batmana pojatá jiným způsobem). První Batman neodmyslitelně patří k mému mládí a proto ho mám rád. ()

TommyDiamond

Když nepočítám nějaká 50.léta, tak je to vlastně poprvé co můžeme zavítat do Gotham city. Tim Burton Batmanovi dodal svůj osobitý avantgardní styl a navíc se mohl opřít o dobré výkony ostřílených herců. Jack Nicholson byl v roli Jokera skvělý. Michael Keaton se do role Batmana úplně nehodí, ale jeho výkon mě neurazil.... Chci hlavně říct, že jsem hodně ovlivněn Nollanovou trilogií (která nemá chybu). Proto na tyto díly nahlížím tak trochu jako na pohádku pro dospělé. Nechci tím Batmana (1989) znevažovat ( u mě má čtyři hvězdy), ale v porovnání s novými díly, které mají blíž k realitě a přesto si zachovali status ,,komiksu." ..... je to prostě tak. ()

Bezda22

Je to skoro 25 let co světlo světa spatřil tenhle film. Sám je starší než já, o 3 roky. Nemůžu objektivně soudit, o filmy sem s začal zajímat pár let zpátky, ale.... Podle mě byl Burton tim nejlepším, kdo mohl vzít příběh Temného strážce Gothamu do svých rukou. Jeho rukopis je vidět po celou dýlku filmu. Temnota a nádechy na horor provází celej příběh. Batmanovo pohyby jsou spíš hororově zastrašující než útočný. Joker je správnej blázen. Neni vyšinutym magorem, ale klidnym psychopatem. Scéna kdy jede na voze a hraje hudba, ta vypadá jako klip k tý hudbě co hraje, což je s tou Burtonovskou atmosférou super. Batmanova kára je v tomhle typu kultovní, nad ní neni. Postava Batmana je u Burtona to co má bejt. Tvrdej, nekompromisní, chladnej a temnej rytíř Gothamu. Pro mě je tohle jako pro fanouška Batmana opravdu kult. 90% ()

darthhokro

Burtonův pohled na Gotham a jeho ochránce Batmana, je nádherně komixově temný. Michael Keaton v roli Bruce Wayna, je záhadný a tajemný (tak jak by měl Batman být). Jack Nicholson v roli Jokera, je prostě geniálně šílený a nepřekonatelný (Heath Ledger se fakt nechytá). Kim Basinger je sexy jako vždy. No a nakonec vše sladěno geniálním soundtrackem od Dannyho Elfmana. ()

comicsJan

I přes perfektní zpracování Nolanovského Temného Rytíře se prvenství nejskvělejšího zpracování nedá upřít Burtonovu Batmanovi, který i v dnešní době stále vypadá epicky i komicky zároveň. Navíc nic se nedá upřít závěrečnému souboji hlavních rivalů Batman vs. Joker, od kterých se sice dodnes neupustilo, ale takovýhle souboj se bude v dalších Batmanech hledat jen velice těžko. ()

TaNya_

Tak jsem se na to po dlooouhé době znovu podívala a praštilo mě do xichtu jak moc umělý se to zdá. Jack Nicholson je geniální šílenec, ale jako Joker za moc nestojí. Michael Keaton mi jako Batman nesedl a celkově se tu ani akce moc nekonala. Dark Knight je tisíckrát lepším zpracováním a přes to u mě nejede vlak. ()

Scraffy

Milujem Batmana a preto som sa do tohto filmu pustil. No po skončení som mal v sebe zmiešané pocity. Najskôr som bol ale rád za obsadenie, aké má tento film. Najviac sa mi páčil Jack Nicholson, ktorý bol ako stvorený pre Batmana. Príbeh bol dobrý, avšak Tim Burton tomu akosi nedokázal dobre porozumieť a nevystihol tú "komixovosť." Ale aj cez to sa jedná o lepšie stvárnenie Batmana. Mne sa to páčilo na 4 hviezdičky. ()

MasterD

Batman z roku 1989 spadá už mezi klasiku, které se mladému modernímu divákovi dostane jen občas. Film jsem viděl až po shlédnutí Nolanovské trilogie, a tak na mě působil poměrně stařičce a neinventivně, ovšem dokážu si představit, že před těmi třiceti lety mohl film způsobit rozruch a taky způsobil. Přece jen získal nominaci na Zlatý Glóbus a vyhrál Oscara. Výkony Jack Nicholsona (kterého známe z The Shining) a Michaela Keatona se na tom jistě zasloužily. Zejména se mi líbila proměna Jacka na Jokera. 80% ()

GameboyNES

Zatím nejpovedenější ztvárnění Batmana. Temná atmosféra komixového Gothamu, nahláškovaný Míša, extra sexy Kimča. Pekelně jedovatej Nicholson, co by nejlepší a dosud nepřekonaný Joker. A naprosto famózní soundtrack od Daníka Elfího. 100% ()

J.e.r.e.c

Překvapuje mě, že v žánrovém zařazení není uvedena „komedie“, protože Batman je ze všeho nejvíc poťouchlá groteska se specifickou poetikou (napůl kreslený Gotham vypadá pořád báječně a batmobil je übercool), jejíž největší síla spočívá právě v (černo)humorných pasážích. Jako kriminálka nebo thriller už dneska neobstojí, za což může „děkovat“ mj.Nolanově trilogii. V porovnání s ní (a jinými dospělejšími komiksy) působí spíš jako film pro děti, který nemá žádné jiné ambice, než své diváky nezávazně pobavit. Přičemž statické bitky a přestřelky vzbuzují takřka útrpný úsměv na tváři, stejně jako Batmanův kostým s gay pláštíkem. Úplně nepomáhá ani Keaton, který působí, jako by byl duchem nepřítomen. Na druhou stranu je ovšem vtipné, že Nicholson šablonu anarchistického magora, který chce jenom dělat bordel, občas někoho zabít a hlavně si to všechno pořádně užívat, naplňuje daleko přesněji než Ledger se svými superkomplikovanými plány a logistickou podporou nadnárodní korporace. 70 % ()

papadoce

Netopierí muž ako komiksová filmová postava drží absolútny rekord v počte protagonistov, ktorí ju stvárnili. Keaton, Kilmer, Clooney, Bale, Affleck, Pattison. Ale nech sa už v budúcnosti udeje čokoľvek, tak práve pôvodný originálny Batman v podaní Michaela Keatona a neskôr Kika Balea sú absolútne najlepšími a v spoločnosti ostatných sú v podstate jediní prvotriedni. Michael Keaton si to strihol hneď dvakrát, v oboch prípadoch pod taktovkou hravo prašteného Tima Burtona. Pridajte ku tomu najlepšieho Jokera v histórii v podaní božského Jacka a dostanete komiks na ktorý sa nezabúda. Kim Basinger bola navyše v tomto období ešte pravdepodobne bez plastikových dielov na ksichte a bola skutočne sexi. Do toho originálna akcia vymykajúca sa deväťdesiatkovým štandardom a legenda sa zrodila. Burton-Keaton-Nicholson a Nolan-Bale-Ledger urobili z Batmana nesmrteľného hrdinu. Ku prvým dvom dielom sa vždy rád vraciam. Ale dnes už je to len pre klasikov. Som. PS: To ako musel Michael cupitať v tom obleku v bežeckej scéne, alebo aký bol strnulý, pretože mu proste nešlo otočiť hlavou, to je dnes už tak zábavné a nostalgicky naivné 😃😃😃. Skoro som odpadol. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?