Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

VerteX

Původní Batman je filmový klenot, protože asi jako první nastolil utopickou ponurou atmosféru města Gothamu. Jedno z nejlepších zpracování komiksu na plátnech, kterému dnešní Spider-Man, Hulk, Liga výjiměčných atd. nesahají ani po paty. Díky Timu Burtonovi a Danny Elfmanovi se stal Batman mým oblíbencem. ()

nwx

Nolan + Bale = tragédie. Nolanovské batfilmy stojí za prd a navíc obsadit do role člověka jménem Bale? Už jen pohled na jeho rtíky v masce je komický. Novodobý Batman je jen obyčejný akčňák. Ale tento film je umění - naprostá klasika i z dnešního pohledu - učebnice všech komiksových předělávek. Cokoliv co na toto téma přišlo po Burtonovi s Keatonem, je jen shit. ()

haWranka

Zbožňuju Batmana jako postavu. A když ho ve filmu zahraje sympaťák Michael Keaton a po jeho boku všechny (včetně mě) děsí dokonalej Jack Nicholson, tak je jasný, že se mi to bude líbit. Režie Tima Burtona to dovedla k dokonalosti. Mňam, pochoutka. ()

Trixi

Jediný díl z celé té batmanovské ságy na který se dá koukat. Velkou zásluhu na tom jiště má i skvělý herecký výkon Jacka Nicholsona v roli Jokera. ()

kiril

Předevčírem jsem si Batmana pustil po hodně dlouhý době znovu. A byl jsem fascinovanej světem Tima Burtona. Jeho Gotham city vystavěné ve zvláštním šedém postgotickém stylu má neuvěřitelnou sílu. Není to taková jízda jako Batman letošní. Ale má svoje neuvěřitelný kouzlo. Pro mě to byly nádherný dvě hodiny před spaním. Jack Nicholson jako Joker je kouzelnej, Michael Keaton bez masky Batmana zase nádherně slizkej (teda mě tak přijde, ale to přisuzuju skoro dvaceti letům od vzniku filmu). Vlastně nevím, co tomu filmu vytknout. ()

Sosak

Originálně a neotřele natočená adaptace komiksu o Batmanovi, nemá to chybu a nápady film přímo přetéká. Zpracování města Gotham, zasazení do neurčitého časového období i vlastní děj - to všechno má spád a šťávu. Joker, pojatý jako umělecký vrah válí a musím uznat, že Nicholson ho zahrál bezvadně (i přes svou obezitu, která k vychrtlému žolíkovi nesedí :D)...navíc tohle je jedinej padouch, kterej nevraždí z pomsty, ale protože je opravdu zvrácený...to po něm už byly jenom chabý kopie. ()

D.Paulus

Temné, to ano, ale bizarně temné. Kdyby Burton ubral na svojí oblíbené bizarnosti (pak už by to ale nebyl Burton), nemělo by to chybu. Přesto jde o film, na kterém jsem vyrostl a mám ho svým způsobem docela rád. Plus hvězdička za Billyho Deeho Williamse (ano, Lando Calrissian!!!) v roli Harveyho Denta ( :-) ). ()

Bakemaster

Nejlepší Batman... Nicholson v jeho pro mě nejoblíbenější roli. Obraz hodně temný, šedivý dokonale kontrastující s křiklavými barvami, pravý komiks. Nadherné exteriéry města. Jinak scéna v galerii je moje nejoblíbenější:) ()

mdouglas

Film s neopakovatelnou atmosférou. Burtonova klasika dovedená k dokonalosti hereckými výkony, prostředím a příběhem. Další Batmany už jsem nějak nemusel, ačkoliv posledního jsem neviděl. 95% ()

Werde

Ať se snažím jak chci, mně prostě Keaton do role Batmana nepasuje! Jó panečku Nicholson "Joker", to už je jiná písnička... ()

teyra

Mrazivá klauniáda a smrtící kabaret Jacka Nicholsona v groteskním výtvarnu Tima Burtona. Skutečně burtonovské složky ční svou kvalitou nad zbytek filmu. Líbil se mi Gotham ve stylu art déco, připadalo mi to trochu jako totalitní architektura. Batman je podán nanejvýš civilně, antihrdinsky, což mi vyhovovalo. Oproti komiksu je tu ještě zdůrazněna osudová spjatost protihráčů Jokera a Batmana. ()

Oonika

Právě jsem se vrátila z Noci v bijáku s Timem Burtonem... a první byl Batman... už od začátku jsem se na něj moc netešila, protože jsem si říkala, že tohle asi nebude nic pro mě... Ale tohle teda byla Něco s velkým N :) Naprosto mě to dostalo a po tomhle se odvážím podívat i na další zpracování :) A Nicholson mě teď asi bude dlouho strašit ve snech! Fakt super padouch! :) ()

Lasombra

Miluju atmosféru Gotham city, kterou dokáže tak dobře vytvořit snad jen Burton. Opravdu, pokud tohle zpracování Batmana srovnám s Temným rytířem jsem velice vděčná za tento film. ()

Sign

no rozhodne, musim rict ze i kdyz Heath v novem vali doslova o zivot, Jack je proste pro mne lepsi Joker, a temná výprava dává Batmanovi tu správnou atmosféru netopířího lovce... ()

marek86

Pro mě je tento batman i po shlédnutí Temného rytíře, tím nejlepším Batmanem vůbec. Tim Burton dodal filmu vynikající komixovou atmosféru, kterou vyšperkovali oba hlavní herci svými skvělými hereckými výkony. Pro milovníky komixového Batmana je tento film zážitkem. Moje hodnocení 10/10. ()

sarfian

Burtonova tvorba mi nijak extra nesedí. Skôr ma to otravuje a kazí mi to filmy. Batman nieje zlý, ale Burtonove stvárnenie je pre mňa nudné a strašne zdĺhavé. VIDENÉ minimálne 3x ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?