Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Guzo

Kdyby nebylo Jacka Nicholsona byl by tenhle film nenávratně ztracený. S ním se jedná o velmi zdařilou adaptaci Batmana, kterou ale dle mého nejde srovnávat s novým Tha Dark Knigh. Kdyby bylo vydání filmů opačné, řekl bych, že Jackman paroduje Jokera, přijde mi tu spíš hodně srandovní než nějak zlý, jde jenom o to, jestli to je dobře nebo ne.. :-) Film jsem viděl poprvé už kdysi dávno jako malej kluk a vryl se mi nadobro do paměti, teď jsem ho viděl po letech znovu a musím uznat že neztratil nic ze své atmosféry podtrhované skvělou hudbou. Akorát Michael Keaton mi přijde jako silně nesympatický hlavní hrdina.. ()

mirec88

Môj najobľúbenejší komiksový hrdina v jeho najlepšom filmovom spracovaní (pre mňa). Milujem tento film od začiatku do konca, Joker bol úžasne sympatický zloduch, Jack Nicholson sa vytiahol a Michael Keaton ako Batman bol presne taký ako si hrdinu predstavujem. Krásne nostalgické spomienky a výborný príbeh s niektorými mrazivými miestami vždy výborne fungujú. Ozaj, mrazivé, temné, nie je to náhodou Burton? :) ()

mkubalikova

Musím dát pět hvězdiček, protože ujetý Burton stylově rozjel mou oblíbenou komiksovou sérii a Keaton je skvělý Batman. Na absolutních 100% Nolanova Temného rytíře ale nemá. 90% ()

Joe123

Film môjho detstva (aj s Batman sa vracia). Mohol by som si ho pozrieť aj sto krát a nikdy ma neomrzí. Burtonove majstrovské dielo. Nicholson ako Joker je excelentný. 100% ()

vyfuk

První hraný Batman dopadl průměrně. Popravdě jsem vůbec nečekal zázraky a taky jsem, ale nečekal katastrofu. Tento film nedopadl tak špatně, ale mohlo to být mnohem lepší. Ledger ukázal Jokera, který je ten správný. Nicholson nebyl tak vtipný, ani geniální, ani věrohodný. Sice jsme byli svědky zrození Jokera, ale Batman začínal od středu. Batman byl také nedůvěřivý, nebyl tak akční a hlavně mi připadal zmatený. Asi od Jokera jenom jedna dobrá hláška, ale genialita byla pryč a elegance byla pryč. Zklamání epického kalibru! ()

Jaro.Krafcik

Zaraďujem do top 3 k novším batmanom. Na ten rok neskutočne natočené. A nejako takto sa to malo začať. Nicholson klobúk dole, k Jokerovi sa nenormálne hodil. Rovnaký blázon ako jeho postava. Celkovo aj hudba ktorá vyvolala nostalgiu pretože bola rovnaká ako k lego videohre Batmana. Parádny začiatok celej komiksovej série, ktorej som veľký fanúšik. 5* ()

Kaja

Lepší průměr oproti dalšímu dílu..opět můj oblíbený Michael Keaton a hlavně skvělý Jack Nicholson, který tomu dal alespoň trochu šťávu ()

Nepi

Tim Burton byl vybrán jako první režisér,který měl převést na plátno komiksový příběh netopýřího muže a jeho protivníků.Tento počin se mu povedl na 100% a vytvořil jeden z nejlepších vizuálních zážitků 90. let.Scénáristicky,trikově a hudebně vynikající film ukazuje činy a život miliardářského muže,který přišel o své rodiče.A stal se Batmanem,který trestá všechno zlo v Gotham City.Hlavní role se věrně ujal Michael Keaton,který mi do role Batmana seděl nejvíce.Jeho protivníkem se stane Joker v podání charizmatického Jacka Nicholsona a jeho láskou se stane fotografka Vicki,kterou hraje seysymbol 80.let Kim Basinger.... ()

Pipes

Výborná ponurá atmosféra (co jiného čekat od Tima Burtona, že :)) a opravdu dobře hrající Jack Nicholson dělají z tohoto komiksového filmu velmi dobré dílo. Trochu mi tam ale něco chybí, možná nějaký emocionálnější konec (na to jsem ulítlý). ()

P1tr

Nezapomenutelná záležitost, která obstojí i vedle Nolanových Batmanů. První pořádný celovečerák s netopýřím mužem se vytasil hned na začátek s nejzáludnějším záporákem Batmanova univerza-Jokerem. Nicholson ho stvárnil výborně, v rámci přestylizovaného pojetí celého filmu. S Ledgerovým Jokerem se nedá vůbec srovnávat, díky odlišnému tvůrčímu pojetí. Nicholsonův Joker je opravdu Jokerem, neboť se neustále usmívá a působí vesele, přesto dokáže Gothamu pěkně zatopit. Spousta nezapomenutelných scén, které mi v hlavě zůstaly z mládí svědčí o kvalitách filmu, které se potvrzují při opakovaném shlédnutí. ()

Almásy

film na ktorom sme asi my vsetci vyrastali. film, ktory moju mamu pripravil o miliony (hold, figurky :)) a film ktory ma v mojom srdci rovnake miesto ako Letec ci Lawrence z Arabie. ()

jefff

Jednoznačně nejlepší Batman z celé serie. Tim Burton je kvalitní řezisér a povedlo se mu udělat ve filmu parádní temně-komiksovou atmosféru, která k tomu bezpochyby patří. Jack Nicholson jako šílený Joker je opět bezchybný a patří mezi jeho nejlepší role vůbec. Záhrál to fantasticky. Další díly (snad kromě následujícího s Dany DeVitem), nesahají tomuto Batmanovi ani po paty. 92% ()

spikey1

Timovi Burtonovi mnozí fanoušci nikdy neodpustí volbu Michaela Keatona do role Bruce Waynea. Mě ale přišel právě jako sympaťák. Narozdíl muže s postavou wrestlingového zápasníka jak bývá vyznačován v animované podobě, zde působí jako businessman, který ovšem má své alterego. První Batman taktéž dokázal pracovat s jedním, ovšem o to zákeřnějším a silnějším záporákem. mnozí se stále handrkují o to, který z protagonistů Jokera podal lepší výkon, Jack Nicholson zajisté prorazil cestu, i když Cesar Romero Byl rozhodně zdatnou předlohou. První filmové zpracování Batmana je skvost moderní kinematografie a noir filmů, kombinuje Burtonův svět s komiksem a dokonale se doplňuje v Batmanově univerzu, v době BB a TDK má dle mě stále co nabídnout ()

DeathTheKid

Jestli jste viděli Batman začíná a Temného rytíře, tak se na staré Batmany vůbec nedívejte. Smích, který vás bude provázet filmem bude ze zastaralých efektů(např. Jokerův úsměv :D ten je něco). I když třeba scéna kdy Joker jde se svou bandou na "rande" za zmínku rozhodně stojí. Mě se Butronův styl prostě líbí, takže mnou napsaná první věta automaticky odpadá :) ()

fiLLthe3DD

Chválím akční sekvence a technické zpracování, rovněž i příběh je místy podán opravdu napínavě, nicméně celý snímek padá na postavě Bruce Waynea - ten je totiž ve chvíli, kdy odloží svou masku totálně mdlý a nudný, zkrátka nezajímavý... Takový Jack Nicholson nepatří k mým oblíbeným hercům (mírně řečeno jej nemám rád), nicméně jeho herecký projev mne nikterak neurážel a díky tvůrcům je charakter Jokera zpracován přímo excelentně - Joker je nebezpečný, je cítit to zlo, které v sobě nosí a hlavně: působí jako naprosto reálná hrozba (vraždí nevinné, způsobuje chaos a děsí - už jen ten jeho driák, kdy se oběti doslova uchechtají k smrti je jako vysřižený z nějakého hororu) - a je sakra fajn vidět i komiksovku, kde hrdina bojuje proti geniálnímu charakteru než proti namakaným modelům či digitálním obludám kdesi před zeleným pozadím (Nolanovu trilogii nepočítám, páč ta má spíš bliž ke krimi thrilleru než akčňáku s příměsí fantasy)... Lepší tři :) ()

venca163

Já teda nevim, mě tvl tydlecty "tradičně pojatý" dobrodružný akčňáky přijdou akorát směšný. Krimi/Thriller? To se musim smát, vždyť je to úplně triviální báchorka - naprosto bez napětí, s jednobarevnýma plochýma postavama. Akce jako taková stojí za prd a chápu, že to bylo natočený v roce 1989, ale to zpracování působí občas fakt lacině. Michael Keaton je (tady) navíc sympatickej asi jako hovno v botě. Takže to vidim jako film, kterej může bavit spíš jen skutečný fanoušky komiksů. Což já rozhodně nejsem. Jako jedno z mála pozitiv vidim Kim Basinger (hlavně ve scénách, kdy už nemá osmdesátkovej účes =). (65%) ()

Melios

Milujem Burtonovho Batmana ,lebo je iný ako ostatní. Od nových Batmanov sa líši aj tým ,že tu ešte Batman nezložil policajný sľub a tak zabíja ľudí ako na páse :) A Jack Nicolson ako joker je výborný ,ale stále preferujem Ledgera. 88% ()

sedm.1

Na dobu svého vzniku možná povedený snímek,ale ať mě nyní všichni "Batmanologové" omluví,ale mě dnes spíš přijde....snad až trapný!Jistě,technologie i styl natáčení je dnes už úplně někde jinde(viz Batman Begins),i herci se svých rolí chopili kvalitně,ale vše je až moc pohádkové,směšné,nedramatické.A nakonec vlastně i nudné,bez tempa. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?