Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

b.dragonfly

UPSSS. Já že si pouštím Predátora a on to byl slabý odvar Nat Geo Wild. Ještě k tomu s naprosto nepovedenými počítačovými zvířaty. U medvěda jsem se opravdu pobavila. Mysleli to vážně? Tohle musela být parodie. Největším zklamáním pro mě byli indiáni - miluju indiány - ale tohle byly naprosto nepovedené rádoby napodobeniny. Konec filmu přišel jako vysvobození z predátorova pekla. PROČ?! Druhá hvězda za kanadskou přírodu. A jsem opět u toho - byla to parodie na Nat Geo Wild. Původní Predátor se musí v hrobě obracet. ()

Garch

Přistupoval jsem pozitivně: Predátor (1987) patří k několika málo absolutně nezapomenutelným ikonám žánru. Původní hru PREY jsem prošel jako unesený indián všemi zákoutími emzáckého vesmírného humusu. Tvůrci spojili názvy, ale na realizaci dost šetřili. Snad nejvíc překvapí, že hemžení Komančů po lese působí spíš jako televizní scénka (kamerou, světlem, dialogy, režií i herectvím). Dobrá, pokud to je nezávislý projekt za pár šupů, tak max tři hvězdy může mít. ()

Spacecore

Super film! Já mám teda rád asi všechny Predátory, jen některé více, některé o chlup méně, ale Kořist se řadí k těm lepším. Skvělá hlavní hrdinka, práce s mytologií, skvělá scenérie, i v podstatě podvědomé filozofování na téma predátorství jako takového. Takhle to má vypadat! Div, že režisér netušil o komiksu Predátora z totohle období, protože byl výborný a říkal jsem si, jestli se inspirovali právě jim. Možná by takové frančízy mohli producenti dávat neustále fanouškům daných filmů. ()

Flopik

Myslím, že asi tu v tejto sérii máme druhý najlepší film. Indiáni vs Predátor a do toho  brutálny soundtrack, to ja teda môžem. Najväčší problém som mal so začiatkom, ktorý trval príliš dlho. Teda príliš dlho trvalo kým Predátor dostal možnosť zabíjať ľudí do sýtosti. Odkedy sa tak stalo, tak sledujeme vynikajúco natočenú akciu, kde sa masakrujú ľudia, vyzerá to riadne cool a pozerá sa nato skvelo. Amber v hlavnej úlohe výborná ale za mňa najväčšie prekvapenie Sarah Schachner od ktorej som doposiaľ nič nepočul, ale tuto predviedla masterpiece. Finále je riadne akčne, súboj na konci skvelý, krvavý takto to mám rád. Na 5* som sa nebavil ale silné 4* rozhodne áno. ()

JM87

Chvíli mi ze začátku trvalo než jsem si zvykl na hlavní hrdinku Naru, která v záplavě různých složitých postav různých filmů hraje obyčejnou indiánskou holku. Stejně tak mi přišlo, že se herečka s hereckým výkonem nepředřela, ale když jsem ted po celým filmu (kterej se rozjede hlavně v půlce), tak mi to do sebe celý pěkně zapadlo včetně integrity její postavy a jejího herectví a já po dvaceti letech viděl další dobrej film z Predator universa. Co mi ve filmu chybělo byly nějaký výrazný osobnosti. Příkladem může být třeba první Predator nebo Aliens. Jako minus mi občas přišel CGI xicht predatora, kterej klidně mohli nechat jako v osmdesátkách + jeho maskování. To mi dokonce v prvním Predatorovi přišlo lepší než ted. Ale jak říkám, jako celek jsem z filmu nadšenej a určitě doporučuju. ()

Klajnik odpad!

Nejhorší predátor vůbec. Lidi, vy už jste fakt v píči... 1. Po většinu času sledujeme anglicky mluvící Indiány, ale zarážející je převážně to, že se chovaj jako banda teenagerů z telenovely či nějaké young adult slátaniny. Herečka v hlavní roli hrála protagonistku jako nějakou e-girl, což bylo vrchovatě nemístné, rovněž i nevkusné. Nemluvě o tom, že je to falešnej strong female character, kterému divák nemá důvod fandit. Vyvázne bez škrábance z boje proti bytosti, která si podá medvěda 1v1. To mi přijde nekonzistentní a vyumělkované. 2. Pokud mi někdo dovede zdůvodnit, proč by padesátikilová holka, jež se chce prokázat svému kmeni měla být lepším výběrem do této látky nad skupinou osvalených macho borců, tak sem s tím. Pak by taky stálo za zvážení, jestli má smysl ponechávat Predátorovi neviditelnost, když od roku 87 víme, kdo je onen lovec a co že se to vlastně děje. V původním filmu to bylo součástí built-upu a diváckého objevování. Dnes už víme, o co go, takže hádám, že nemá smysl půlku filmu koukat na nějakou průhlednou CGI figurku. Dle mého to je špatně vyměřené už od začátku. 3. Dále je pro mě nepřijatelné, aby Predátor byl ztvárněn pomocí CGI. Jde to totiž poznat a vždy to bude vypadat hůř. To ovšem klade na tvůrce výšší nároky, protože Predátor se musí pohybovat jako Predátor - nikoli jako neomalený týpek v obleku - ale současně si ho divák musí užít jaksi v akci. Počítačový efekt může dělat cokoliv, ale muž v obleku je limitován. Zdolat tento problém by bylo pro filmaře výzvou, ale věřím, že by to dali, kdyby nehledali zkratky a udělali to poctivě. Odměnou by jim bylo uznání kvality. Proč se ale snažit, když lidem stačí tohle? ()

husokachna

Pominu fakt, že indiáni teď umí parkour a smíšená bojová umění a že indiánské kmeny jsou kolébkou ženské emancipace. Proč ne, kvůli realističnosti jsem nepřišel. Pominu i fakt, že hlavní hrdinka se všude nasere a pak tam všechno posere, než si vyrobí getoverhere tomahawk a rozklíčuje zvyky a návyky Predátorovy i jeho mimozemské technologie, aby jej, medvědobijce, ve finálním souboji rozkopala na férovku. Ale zbytek je takovej ok průměr, kterej mě neurazil nenadchl a jehož největším kladem je, že mě navzdory výše zmíněnému nestihl otrávit. Celkem nadšené přijetí nechápu, asi je to tím, že se už takové filmy netočí a tudíž jednooký predátor mezi slepými králem. Kvůli všeobecnému hypu se nakonec přikloním ke třem poctivým hlavám i s páteří. Podhodnoťte si očekávání a můžete se fajn bavit... EDIT: Doporučuji recenzi Jindřišky Bláhové v Respektu. EDIT II: dovolím si menší polemiku se samotným nejvyšším, Douglasem. Cituji: "Každý další hrdinčin fyzický, taktický i psychologický krok je precizně motivován nějakým předchozím." Takže ve chvíli, kdy se poseru z pumy a neumím ani ulovit králíka je můj další fyzický, taktický a psychologický krok vyzvat na souboj monstrum, které holýma rukama zabije medvěda. Rozumím tomu správně? EDIT III: Čím nad tím víc přemýšlím, tím víc je ten film dementní a nejvíc mě na tom vytáčí, že to umně maskuje :-). ()

Muel

| Hulu | Dobré to bolo. Veľmi. Trachtenberg sa konečne ukázal znova a po kvalitnom 10 Cloverfield Lane opäť potvrdil, že je to šikovník a že potrebuje viac pozornosti, pretože tohto Predátora natočil fakt zo srdiečka. Rozumie látke a zasadeniu, dáva priestor aj samotnému Predátorovi (scény s lovom sú výborné) a kmeňu Komanči nenecháva sekundu na nadýchnutie. Je tu napätie, sú tu kreatívne killy a je to zábava hodná kina, ktorá sa ho nanešťastie nedočkala. Na finálne by som ešte popracoval a niektoré príbehové linky trocha viac vybrúsil. Takto je to ale aj tak obrovské áno. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

no2

7/10 - Snaha byla. Proto tentokrát dávám neobjektivně slabé čtyři hvězdičky. Od klasiky s Arnoldem snad první slušný pokus. Ale není třeba tento film přeceňovat. Zatímco první díl už jsem viděl několikrát, tady asi stačí jedno zhlédnutí (možná druhé za pár let...). Zdálo se mi to, že tvůrci chtěli napodobit atmosféru Revenant? Také ty scény s medvědem a těmi francouzskými lovci mi přišli povědomé. Ale zatímco Revenant táhli skvělí DiCaprio a Tom Hardy, tady to jeden Predátor neutáhl. ()

Gulde

Za mně poněkud nadhodnocené. Uznávám, že je to jedno z těch zdařilejších "pokračování" kultovního predátora, se zajímavým naplněním odkazu z konce 2. dílu. Ale furt je tam spousta do očí bijících nelogičností a nesmyslností, které odmítám odpustit i přes to, že je to akční film, a u těch by člověk měl mít mozek obvykle zahalený závojem temnoty (velká čest výjimkám). Krom nelogičností (nebudu ale spoilovat) musím zkritizovat také povětšinou nehezkou počítačovou animaci zvířat, a vizuál ksichtu nového predátora. Na druhou stranu řada akčních scén působí nadmíru dobře a efektně (pokud se to zase nepřehání s CGI). A také krásná příroda, do které je celý děj zasazený tomu zajišťuje obstojnou atmosféru. ()

majec4

Paradne to bolo. Zo zaciatku mozno zbytocne pomale. Nebol by som povedal, ze zasadenie deja do 18. storocia bude tak bavit. Tym ze sa dej odohrava aj v lese, nemozete nemysliet na povodneho Predatora. CIze su tu urcite paralely, ale na druhej strane je to uplne ine. Napriklad samotnou atmosferou je to uplne iny film. Hlavna postava bola sympatacka. Je jasne, ze v reale by bola pod fialkami velmi skoro, no je to predsa len akcny film a nejake tie chyby prechadzam "mlcanim" (look filmu je dost lacny, co mu mozno nakoniec aj pomohlo, a nemozem si pomoct, ale ti indiani mohli byt nejako lepsie spraveni). Akcia slusna, na pocudovanie aj ten cely pribeh mimo boja s predatorom bol celkom obstoje postaveny. Nic ma tam zasadne nestvalo, takze za mna plny pocet, uz len preto ze Predator filmy su moje oblubene a klasiky 1 a 2 si pozriem kedykolvek na ne narazim v TV. ()

hell_boy odpad!

Říkal jsem si, že budu s odpadem šetřit, ale tady nemůžu jinak. Utrpení od samého počátku až do úplného konce. V tomto filmu je fakt špatně úplně vše od neexistujícího scénáře, přes naprosto debilní chování postav v čele se samotným predátorem, jehož pohnutky se dokáží změnit 3x do minuty, až po epicky dementní finále, při kterém musí být Arniemu stydno, že měl s predátorem tolik práce ... au au au ... už dlouho jsem tak nelitoval ztraceného času ()

Illy

Po prvním teaseru jsem tomu nevěřil ani za nehet... och já (díkybohu) malověrný. Výborná pecka se skvělou atmosférou! ()

nonick1

Predátor: Kořist aneb kterak mladá a krásná Pocahontas Predátora ne silou, ale svou rafinovaností přemohla. Některé momenty ve filmu působí úchvatně, zvláště záběry divoké a nedotčené krajiny, jiné až úsměvně (digitálně nemotorný medvěd), další však mají sílu nefalšovaného sci-fi thrilleru. Troufám si tvrdit, že zpracování Predátorova vzhledu předčí i klasiku – dnes už kultovní první díl s Arnoldem. Ovšem pokud jde o jeho smrtící schopnosti...buď byl tehdy ještě nezkušený mladík nebo měl poruchu na laserovém zaměřovači - jinak si tu jeho závěrečnou nemohoucnost nedokážu vysvětlit. Tři je málo, pět zase moc, takže to vidím na čtyři hvězdy. ()

Atheas

Vypadá to spíše jako nějaký vtip, než skutečný film o Predatorovi. Občas jsem měl dojem, že se zrovna dívám na nějakou parodii na Predátora a Indiány zároveň. ()

majo_svk

Fanúšikom Predátora netreba vymýšľať nevymysliteľné. Stačí im pôvodný film zobrať ako vzor, dať do neho srdce a jednoduchou formou zobraziť v prírodných scenériách samotného lovca v jeho postate. Úspech zaručený. Ako napísal POMO: "Film od talentovaného filmára a filmového fanúšika, pre filmových fanúšikov." ()

kamil.i

Body k dobru za výborný námet, predstaviteľku hlavnej role a krásnu prírodu, ktorá akoby bola jedným z protagonistov príbehu. Body dole za tuctový scenár, neveľmi podarené akčné scény a ešte horší strih. Zaujímavé, že kamera je pri veľkých panoramatických záberoch skvelá, ale akonáhle má efektne natočiť akúkoľvek akciu pôsobí neprehľadne, až chaoticky. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023