Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

LEATHERFAC odpad!

Když vás už první půlhodina tak zoufale nebaví, že musíte přetáčet dopředu, je něco hodně špatně. Bohužel film mě absolutně nechytl ani poté, takže za mě jednoznačné NE. Zdejší nadšení nesdílím. I dvojka měla mnohem větší charisma. Ale mám chuť si pustit raději po třicáté originál. ()

Han22

Těžho hodnotitelné. Objektivně je to lepší než na 3*, je to pokus o návrat ke kořenům - nezničitelná mrcha vs skupina lidí v džungli. Nechybí tu spousta krvavých scén, má to drajv, predátor budí respekt a indiáni umí bojovat nablízko. Subjektivně mě zasazení mezi indiány 18. století nesedlo. Možná je to tím, že indáni se chovají jako kokoti (vysmívání se legendám), jako kokoti se chovají i lovci - chytíme nebezpečnou kořist do sítě a místo toho abychom ji dorazili se bude chvástat zatímco se kořist osvobodí. Epic fail je indiánská lovkyně, bojovnice a hrdinka v době, kdy by indánka tak akorát seděla v teepee a vařila večeři; takhle upravovat historii si netroufl ani Karl May ba ani řádně emancipovaná Dr. Quinnová. A dále mě dost sralo, že kamera před krvavými scénami dost často uhne a predátor vydrží tolik (střela z pistole do hlavy) že připomíná spíše Jasona Vorheese než než mimozemšťana. Výprava chudá, hudba kopírující Posledního Mohykána. Není to průser typu noví Vetřelci nebo Vetřelci vs. Predátor, ale prostě mě to úplně nechytlo. ()

Chmur

První polovina byla celkem fajn a fungovala dobře. Pak to ale začalo jít z kopce a finální konfrontace s mimozemským lovcem byla vyloženě utrpením. Napadá mě, proč v tomhle kmenu Komančů nebyli, až na jednoho strejdu, žádní muži ve středním a vyšším věku? Válečníci byli v podstatě samí cucáci. No ale to pro samotný film není žádný problém.  Naopak problémem je absence logiky a ne úplně dobré triky. Takže jedna hvězda za atraktivní lokace, jedna za dobrý audio a půl hvězdy za psa. ()

Corpsegrinder

Ty hodnocení 4-5 hvězd jsou dobrá komedie, asi každej viděl jinej film než já. Jednoznačně nejhorší film s Predátorem pokud nepočítáme první AvP, je to ještě horší než ta 12 let stará kravina. První cca hodinu se neděje absolutně nic kromě toho že sledujeme emancipovanýho indiánka co se všem snaží dokázat že je drsnej lovec ačkoliv jí dělá problém ulovit jelena či zajíce, sem tam to prostřihne na Predátora jak mezitim houbaří v lese a pytlačí a s každou přibývající minutou se divák začíná sžírat nudou. Jakmile jedna z postav utrousí hlášku z původního filmu, šel jsem do kolen. S příchodem francouzů alias žabích stehýnek na porážku se člověk dočká aspoň pár zabití, bohužel je vše zakončeno krajně komediálním zneškodněním Predátora a nesmyslným odkazem na Predátora 2. Dávám hvězdu za hezký lokace, jinak mi přijde že tohle původně ani nebylo plánovaný jako film o jednom z největších sci-fi killerů všech dob. On se tak tady totiž vůbec nechová. ()

666Carnage

Když jsem viděl trailer hodně jsem se bál, jak to dopadne. Slintám blahem jaká je to pecka. Odkazy na první dva díly super. Predátor je tu fakt krvežíznivá bestie a dostává hodně prostoru. Suprově natočeno a ta příroda je nádherná. Fakt jsem nečekal, že si z toho sednu na prdel. Celosvětové ohlasy jsou dost oprávněné. Opravdu se to řadí k tomu lepšímu co z Predátořiho světa bylo natočeno. Hlavní hrdince jsem hodně fandil a tohle jsem rozhodně neviděl naposled. Režisérův druhý zářez a opět povedený snímek. Fakt jsem si to užil. Škoda, že tohle nedostalo kino protože tohle vidět na velkém plátně by byla bomba. 90% ()

Adramelech

Když přistávají mimozemšťané, tak všichni rozumní tvorové raději utečou: jelen, pes i ženská. Je to však právě tato neohrožená indiánka, který se posléze vypraví ulovit mimozemského predátora. Film se odehrává v krásném přírodním prostředí a hlavní hrdinkou je pěkná sympatická holka. Ženy jistě ocení její originální líčení, které by aspoň pro některé z nich mohlo být inspirativní. Jako bonus se dovíme i něco o nesnadném prosazování emancipace žen kmene Komančů na počátku 17. století. Boj s vesmírnou obludou, opatřenou všemožnými blikátky a zaměřovači, je dramatický. „Máme ho. Ne, on má nás.“ Akční film s potřebnou dávkou gore, dobrodružství a romantiky, a pokud nebudeme bazírovat na nějaké logice příběhu, je to docela příjemné pokoukání. ()

aquiver

Zdaleka nejlépe natočený Predátor. Konvence náctiletého diváka a jiných neduhů mainstreamových filmů, a stejně tak béčkového podhoubí, zůstávají. 60 % ()

ruhebitte2010

Pěkná kamera, dobře hrající herci, hlavně hlavní hrdinka. ale finální boj opravdu dost "neuvěřitelný". Navíc digitální efekty rozhodně dokonalé nejsou a medvěd v boji má k reálnému hodně daleko. 70%. ()

Eraserhead

Tak jsem se na to podíval a říkám si, jestli to všeobecné nadšení nezavání hypem, který si ten film úplně nezaslouží. Co potěší, je jednoduchost příběhu a stejně jako v případě prvního Predatora je i toto film o lovu, nic víc. Jde pouze o to, kdo je v danou chvíli lovec a kdo lovený. Film je zručně natočený, Predator je místy příjemně brutální, indiánské děvče sympatické, má to oku lahodící lokace, ALE... úplně to postrádá nějakou děsivější atmosféru či napětí a v první polovině by se dalo krátit - než se začne něco dít, docela to trvá. Nedílnou součástí původního filmu byl mimo jiné výborný soundtrack Alana Silvestriho, o kterém si Kořist taky může nechat jen zdát. Když to vezmu v kontextu všech predátořích filmů, tak kvalit prvního filmu to nedosahuje zdaleka, městská "dvojka" je taky o něco lepší a svého času mě snad více potěšili i Predátoři z roku 2010. Na druhou stranu je ale Kořist o něco lepší než Evoluce či dvojice AvPéček. Škoda, že to zůstalo jen tak na půli cesty. ()

Dallon

Tak tohle bylo něco, po fakt špatným posledním Predátorovi tu máme tohle, a je to naprostá bomba! Film je audiovizuálně nádherný (až na někdy fakt ne moc dobře vypadající CGI zvířata, ale to chápu jelikož rozpočet nebyl velký) miluju jak to pracuje s živočišným ekosystémem, je to nádherně natočené a ne málokrát se tu objeví vážně cool a nápaditá kamera. Hudba je taky skvělá, perfektně zapadá do prostředí. Akce je fakt jako bravurní, souboje tělo na tělo mi připadali jako když sleduju Johna Wicka ale v roce 1719. Taky se mi fakt líbilo že tu poprvé za celou sérii Predátora sledujeme i scény kde samotný Predátor loví nebo běžně funguje, to byl skvělí nápad. Samotný Predátor je tu fakt jako mlejnek na maso a nepamatuji si, kdy naposled byl takovým kráječem. Nový design Predátora mi přišel dost cool, a hlavně ty jeho "hračičky" to byla slast sledovat. Ale předci jedna věc mi tu vadí. SPOILER: V každém filmu ze série Predátora vždycky zvítězí člověk. Já chápu proč to tak je, ale jednou bych si přál aby vyhrál Predátor. Předci jenom je to nejsilnější lovec v galaxii, tak by mohl třeba jednou vyhrát, a na mě by to působilo o to lépe. Ale finální střetnutí bylo skvělí, takže nemám co vytknout. Takže za mě je Predátor: Kořist zatím nejlepším Predátořím filmem vůbec, a ano je i lepší jak ten první s Arnoldem. 8/10 ()

Litvicek

Jak již skvěle řekl AllShallFall - Tahle hezká indiána nebyla schopná ulovit ani králíka, místy mi bylo její počínaní sledovat vyloženě trapné ale v závěru zmasí jedno z nejikoničtějších monster, které existuje. Náš Predátor vyvraždí 40 chlapů v rámci 4fun programu na Zemi ale sám podlehne akční bitce tak slabé, že by se z toho nevylouhoval ani mátový čaj. Pár momentů samozřejmě potěšilo a bylo fajn sledovat ale při sledování celkového filmu jsem se neubránil pocitu - "Vždyť máte přece navíc..". 3 hvězdy max - Bylo super si to v rámci pirátství omrknout a s dobrým pocitem, že neplatím žádnou streamovací platformu ohodnotit. To hřeje u srdíčka nejvíc. Jo a ten pes přežil, to si zaslouží samo o sobě 5 hvězd! ()

SpaceOdyseus

Necekane kulervouci akcni pecka, z ktere kape westernova atmosfera. Fajnove postavy, prekrasny vizual, zli zaporaci, tim vsim se nas Trachtenberg rozhodl oblazit a ja nemam dost! ()

Hanys_

Holčině jsem fandil, ale nedokázal jsem se zbavit pocitu, že není přece možné, aby zvládla s šípy a tomahawkem to, co pomalu nezvládla banda profi vojáků. Jinak Trachtenberg dost dobře, parádně se na to kouká - takže mu mu brzy snad přistane něco o dost ambicioznějšího. 7/10 ()

Petr.Kocfeld

Na akci laděný snímek,kde hlavní hrdinkou je žena a to indiánská dívka z kmene Komančů.Mně se to docela líbilo.Některé scény se mi ale líbily méně.Například se mi moc nelíbilo to,že uvízla ona dívka v bažině a následná honička ale už docela šla.V tomto příběhu honí onu dívku obrovský medvěd.To už jsem měl o ni trochu strach.Dám 3 hvězdy a 70 procent.Napětí a akce jsou zde dobré a scifi prvky ujdou.Avšak více než-li 3 hvězdy si ode mně tento snímek nevysloužil.Scény,kde ona indiánská dívka v lese hází a cvičí s tomahawkem jsou také pěkné a rozhovory v tomto snímku ujdou.Hlavní hrdinka je docela pěkná.Na 1 s Arnoldem to ale nemá...Pěkný a akcí nabitý snímek se scifi prvky. ()

janesX

Vizuálne parádna a aj celkom nápaditá chuťovka niekde v kanadskej divočine, kombinovaná s grafickými efektami a trochou bojovej choreografie. Ale aj tak som čakal niečo viac. Hlavne to bolo veľmi predvídatelné, v podstate je to len o tom, ako si potrebuje jedno mladé indiánske dievča dokázať, že je dobrá lovkyňa. Asi budem teraz trochu krutý, ale ten jednoduchý, rýchly a nedokonalý záver rozhodol, že to bude iba za tri. Ale možno si to ešte raz pozriem, indiánskych filmov nikdy nie je dosť a v tejto kombinácii to je asi svetový unikát. 65%. Po mesiaci zvyšujem na štyri. ()

Lefty86

Prey je to lepší než jednička s Arnoldem ..   pche.  Je to pěknej film, bez nějakých velkých vad co by mi lezli na nervy, možná trochu více strachu a méně světla. Ale na druhou stranu všichni věděli že tam bude Predátor a jak vypadá. Rozhodně to stojí za to a někdy zase zkouknu. Ale říct že je to lepší než jednička je jako kdyby Terminátor Genisys byl označován za lepší film než T2 ()

Harapes

"Když to krvácí, může to i umřít" . Bravurně natočená přímočará akce s dobrým příběhem a neméně dobrými herci. Tohle se vážně povedlo. Velká škoda, že se film nedočká velkého plátna kin. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023