Predátor: Korisť

Predátor: Korisť je úplne nový akčný triler a najnovší kúsok zo série Predátorov z prostredia kmeňa Komančov zo začiatku 18. storočia. Tento nevypovedaný príbeh hovorí o mladej žene, Naru, divokej a šikovnej bojovníčke, ktorá vyrastala medzi najväčšími lovcami, ktorí brázdili Veľké pláne. S istotou, že je rovnako schopná ako ostatní mladí lovci, sa vydáva ochrániť svoj ľud, keď táboru Komančov hrozí nebezpečenstvo. Keď vyzbrojená len najprimitívnejšími zbraňami nakoniec vysleduje svoju korisť, z ktorej sa vykľuje vysoko vyvinutý mimozemský predátor s technicky pokročilým arzenálom, medzi dvoma protivníkmi nastane zákerný a desivý súboj. (Disney+)

pajmič666

Tak nám to ten Trautenberk neposral tak jako jeho kolega černoch a nakonec nám z toho vzešla koukatelná verze povídky od Karla Máje, teda za předpokladu, že by byl Karlík zhulený, po poškožení mozku a bez literárního talentu. Ale zase to mohlo být mnohem horší, na nízkorozpočták je akce slušná, zahraný to taky není blbě a nekouká se na to špatně. Na začátku se to ale táhá jak šnůra od hajzlu, tedy pardon, od toalety a scénář/ postavy jsou nudný a nezapamatovánihodný. Jen fakt, že nejlepší momenty nastaly ve chvíli, kdy se odkázovalo na originál mluví za vše. ()

zahadum

Jednotka Predátor je môj kultový film na ktorom je všetko dokonalé. Pokračovania nebudem komentovať aby som si nepokazil chuť k obedu ktorý ma čaká. Na začiatok uvádzam áno je to only TV....a áno sú tam Indiáni, myslím si, že iné rasy sú už dostatočne najebané kade tade a prílet vesmírneho lovca trofejí je zrejme náhodný a nerieši kde pristane aby si užil adrenalínu. Režisér dokázal dve veci za ktoré som mu vďačný, prvá : vytrieskal z mizerného rozpočtu TV produkcie maximum. Ocenil som to, že Predátor nebol na smiech ale bolo to desivé monštrum ktoré pripomínalo jeho kolegu ktorý len priletí loviť. Druhá : neskurvil legendu, držal sa úctivo v jej tieni a často pomrkával na fanúšika jednotky ( kto videl vie svoje ) Páčila sa mi aj dokonalá hudba ktorá v pozadí znela povedome ale predsa len šla svojou cestou. Hrdina žena ? a čo chcete v tejto dobe ? buďme radi, že to nebola nejaká LGBTI slnkom a vetrom ošľahaná liberálka. Takže záverom, nie je to dokonalé, je tam žiaľ vidieť stopa nízkej produkcie, Indiáni lacnejší ako z juhoslovanského filmu, digitálne efekty v poriadku a niektoré vydarené ( medveď ) finále viacej prešlo za čiaru a logika si sem tam spravila čas na cigaretku ale malo to grády, malo to pach krvi a bolo cítiť, že nejaká veľká kurva beštia prišla zabíjať a zbierať trofeje, ľudské lebky ! Rozhodne si pozrite celé záverečné titulky, myslím si, že sú optimistické. 80 % ()

warrenur

Takto vyborne natoceneho Predatora som teda po tych, kazdych par rokoch sa ukazujucich, volnych infantilnych pokracovani, necakal. Nadherne scenerie, uchadzajuce zasadenie v indianskom kmeni, zobrazenie surodencov a i na dnesnu dobu usposobenu, silne emancipovanu mladu hrdinku. :) "Zubaca" som si hned oblubil a mnohe jeho vychytavky. Som rad, ze do tohto obdobia necitil potrebu vybavit sa i plazma kanonom.  :) Az na uplny zaver, kedy zrejme museli byt uspokojene urcite zlozky nasej spolocnosti :) a nastrocna (stvarnena, kedze herecka ma 25) si "podrzala"  "stick of...something"  :). To jedine mohli nahradit obycajnym uznanim. Inak rozhodne vydareny a remeselne perfektne zvladnuty dobrodruzak, nebojim sa to tak pomenovat. Odporucam. Pozitivne prekvapenie tohto roka a nadsenie zaroven. 75% ()

Bozvav

Po dlouhé době musím uznat, že tohle se tvůrcům povedlo. konečně důstojný bráška prvnímu Predátorovi. Vizuálně vymazlené, atmosférické a za mne i přiměřeně krvavé lovecké orgie, kde se jednomu mimozemšťanovi dostane na kobylku houževnatá indiánka. Za normálních okolností bych fandila predátorovi, ale to, že masakroval zvířátka, tím si to u mě pohnojil. Na stranu druhou veskrze sympaticky nadělal sekanou z nepřizpůsobivých migrantů (pro změnu bílých), jejichž potomci si na krvi a utrpení původního obyvatelstva postavili tu svoji slavnou demokratickou a genderově vyrovnanou USA. Za to bodíky do plusu. Skvělá atmosféra, akce dost a dost, střet souboje primitivních zbraní s pokročilou technologií se povedl náramě a i to, že nakonec ho zabila jiná lovkyně, se povedlo. Mělo to hlavu i patu a to, že indiáni by ženu lovit nenechali už z principu jejich podstaty a víry, vem predátor. Za mne spokojených 90%. PS: jako výrazné plus vnímám, že komanče nehráli černoši, asiati a nebinární cokoliv. ()

ROCK,THE

Luxusně zpracovaný příběh legendárního lovce ! *Překvapení roku* Normálně se k filmům které vychází na VOD a nejdou do kin moc nevyjadřuji ale zde prostě musím. Opravdu jsem myslel že filmem letošního roku bude pro mě Top Gun ale Prey ho za mě předčil, a dejme tomu že je to i tím že jsem fanouškem Predátora nějakých 25 let a opravdu dlouho jsem tedy čekal konečně na kvalitní a smysluplný příběh jako je právě aktuálně vydaný PREY. Audio-vizuální pohádka, dlouho jsem neviděl tak nádherný lokace a dokonce mi to i místy připomínalo Pána Prstenů, opravdu výběr lokací a styl kamery a záběrů na jedničku. Efekty skvělé a úplně mě dostalo netradiční vybavení našeho Predátora. Do toho dechberoucí hudba která byla hybridem mezi prvním Predatorem a Posledním Mohykánem, dokonalost! Prey je za mě buď na prvním místě spolu s prvním Predátorem nebo maximálně na druhém. Každopádně za mě film roku a co hlavně nejen pro fandy Predátora je to samostatný film který rozhodně stojí za shlédnutí, já už ho viděl od víkendu 4x a doporučuji i verzi s komančským dabingem. Mé hodnocení: 10/10 ()

godycz

Ta co porad pouli oci, jako kdyby tlacila, musela dokazat svetu ze nechce varit, ale lovit jako Ten co ji chtel opichat. Ta co drtila kamen u ohne, ji zrazovala, ale Ten co sral mezi stromy, ji provokoval a tak sla slozit zkousku dospelosti. Potkala Analogoveho Predatora, Ten co jeste nemel laser a ukazala mu zac je toho Apac. @ Jeste ze se to nejmenuje Predator, protoze tohle by delalo ostudu cele serii. Jedna * za Vizual Primal Predatora. Hofk. ()

Aurus

4/10. Velké sklamání. Jsem fanoušek Predátora a od tohoto filmu jsem čekal návrat ke starším dílům a podle hodnocení sem si říkal že tenhle film nemůže dopadnout špatně a on dopadnul. Chci říct že nejsem fanda filmů které se odehrávají za doby indiánů ale to sem odpustil a řekl jsem si že to je Predátor a že to nemůže dopadnout špatně ale jak sem řekl tak to dopadlo. Já si osobně představuji Predátora jako vraždící a brutální monstrum a první vraždy se prostě odehrávají mimo kameru prostě Predátor se už připravuje a kamera pryč na nějakou postavu či na přírodu a to mě vadilo a taky mě stále vadilo to prostředí těch let indiánů. Další co musím rozhodně vytknout jsou postavy. Postavy a to všechny kteří jsou tak nesympatické,mě bylo jedno že zemřeli já jim přál aby je Predátor zabil ale to se stalo jenom u některých. A hlavní postava je tak nesympatická já ji tak přál tu smrt ve filmu ale ne prostě se to nestalo. A teď věc která mě vadí je to že zase zabili Predátora, vždy se nachytá nebo je přechytračen. V prvním díle mi to nevadilo, to je jediný díl série Predátor kde je hlavní postava sympatycká ale od druhého dílu si přeji aby Predátor vyhrál ale to se nikdy nestane. Příběh je docela dobrý, postavy jsou blbé a nesympatické, hudba je docela ok, atmosféru tento film má fakt malou, napětí je zde jenom jednou, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je docela ok. Za mě obrovské sklamání. ()

Warhorr

Prvních 40 minut mi přišlo, že se dívám na nějaký dokument od National Geographic. Zdechal jsem nudou a silně uvažoval o tom, že to típnu. Pak se to naštěstí trochu rozjelo, jenže mě v tomhle filmu nebavilo vůbec nic. Nelíbil se mi Predátor samotný. Ten první s tím krásně odporným ksichtem mám tak zafixovanej, že přes to nejede vlak. Úspěch u mě nenašel ani přesun do jiné doby. O hercích, hlavní představitelce se nemá cenu ani vyjadřovat. Ty dvě hvězdy dávám vlastně za gore, protože ten nasadil takovou laťku, že se bude letos v mainstreamových hororech jen těžko překonávat. Pokořen je i tak poslední TCHM. ()

Saur.us

Když může krvácet, může i umřít! Howgh! Návrat k počátkům, kterému jsem ani za mák nevěřil a udělal jsem dobře. Víc překvapený jsem nemohl být. Atmosférická honička bez zbytečných brikulí, skvělá akce, smysl pro detail (stopování, lov), dynamické, skvělé. 4 hvězdy jen a pouze za to, že to sice bylo skvělé ale ne tak jako jednička. ()

CJFlip

Jsem opravdu rád, že jsme se konečně dostali důstojného "pokračování" Predátora, které umí správně vykreslit tohoto lovce a atmosféru. Děj je zasazený do nové prostředí a představuje zajímavé nové postavy, které nenásilně zapadají do celkového lordu Predátora. Atmosféra se buduje postupně až do posledního závěrečného souboje. Po dlouhé době jsem uvítal, že tempo filmu netlačí na plyn a díky tomu vše tak dobře funguje. Asi se nejedná o nejlepší díl, ale důstojně navazuje na první dva povedené díly. Suma sumárum jsem nenašel žádné výrazné nedostatky, které by kazily celkový dojem filmu. Tenhle pokus vyšel. Za mě se jedná o skvělý díl. Doufám, že se do budoucna dočkáme podobných kousků, protože Predátor si to rozhodně zaslouží a má co nabídnout. Mimochodem odkaz na Predátora 2 jsem si náramně užil (8/10). ()

theSaint

Je to zřejmě první verze od původní dvojice, kde jsem si neříkal "Ježiš, to je p*čovina". Pouze jsem si říkal "tohle by se dalo lépe, tohle by se dalo..". Nenudil jsem se, bavil jsem se. Škoda, že indiáni nemluví původním nářečím, hned by to chytilo úplně jiný ksicht. Těch 'škoda' je tam víc.. každopádně žádná ostuda a nejsympatičtější kus od původní dvojice. Už jen ten nápad zasadit Predátora mezi indiány je cool. Je to takový pěkně vrstevnatý. Hlavní představitelka vypadá jak dítě, ale nakonec jsem si na ní zvykl- její bratr mi seděl víc. Finální zásah mi neseděl, prostě neseděl, ale co už. 3,7* ()

Extrakritik

Statečná indiánská ŽENA to natřela všem bilým mužům a to i včetně predátora. Dalo se na to koukat,ale některý věci mi dost vadili. Nic moc CGI efekty, indiáni mluvíci anglicky a feministickej povlak,co se táhnul celej film. ()

vito_corle

Predátor:Kořist- po dlouhé době fakt povedený film s kultovním lovcem. Z města se vracíme zpátky k přírodě a o nějaké to století  zpět. Neuměl jsme si představit Predátora , jak  v prérii loví indiány. Ale funguje to. Proti vesmírnému lovci stojí tentokrát omladina, která vlastně skládá fakt těžkou zkoušku. A kdo ho převeze? Stopařka bez granátů a samopalů, která se díky vydařenému zápasu s mimozemšťanem stane náčelnice kmene. No......... Za návrat mezi stromy, reálné indiány i záporáky- lovce bizonů jsem dal 5 hvězd. Co mi chybělo? Hudba měla zase zůstat. Ale i tak jsme se bavil ! ()

TheSpearCZ

Jako jo, člověka ta akce a přímočarost musí potěšit, ale kdo sakra vymyslel námět, že proti Predátorovi budou stát Komančové a ve výsledku postradatelná indiánka, u jejíž běhu se člověk musí vyloženě usmívat, protože to jsem na filmovém plátně ještě neviděl. Ve výsledku se jedná o akční béčkovku, která správně patří na stream, v kině bych z tohohle šťastný nebyl. Lepší 3* ()

Platom

V první fázi, kdy byl představen pouze námět, jsem očekával velký průšvih a novému Prey jsem ani za mák nevěřil. Mohl za to hlavně nespočet nekvalitních filmů s Predátoří tématikou, který byl od původního Predátora vyprodukován. Také jsem nevěřil, že bude fungovat spojení návštěvník z kosmu vs indiáni. Když vyšel oficiální trailer, ve kterém by se napětí dalo krájet, zjistil jsem, že by to přece mohlo fungovat, pokud se to dobře uchopí... Nyní, po shlédnutí filmu, musím uznat, že to má něco do sebe a rozhodně se nejednalo o zbytečný počin, který by se přidal mezi své neúspěšné předchůdce. Děj byl přímočarý, jak jinak, o ten tady ani nešlo. Ale atmosféra i akce byla slušná a ano, já se bavil. Nicméně k vyššímu hodnocení mi stále něco chybělo. Z mého pohledu zde nejsou žádné scény, které by se staly kultovními a celkově na mě film zapůsobil jako lepší průměr, kdy už za pár měsíců zapomenu, že jsem jej viděl. Proto "jen" 3* ()

peetrejr

Máme tu predátora. Nie, nie je to Predátor vs Votrelec či Predátor vs Ninja. Je to celkom kvalitný film. Avšak má svoje nedostatky. Nejdem hneď zpočiatku kritizovať - nebolo by to fér. Tak teda začnem dobrou stránkou filmu. Príjemné herecké obsadenie, ktoré vás prinútilo cítiť sa ako v indiánskom prostredí. Historicky to bolo celkom presné, aj celá ta hustá až mrazivá chladnokrvnosť indiánov (vo veľa smeroch mi to pripomínalo Vinnetoua). Akciu môžem taktiež pridať do zoznamu plusov, pretože bola fakt ako z videohry. No neviem si pomôcť ale proste tie všelijaké úhyby a krvavosť, plus ešte typy zbraní vyzerali akony nemali úctu ku gravitácií (vedel by som si to predstaviť ako survival hru). Ešte sa k akcii vrátim, keď sa budem hrabať v mínusoch. Veľmi sa mi páči okolitá príroda, pretože reálne pripomína Ameriku (a nie je to natočené v Chorvátsku, však Vinnetou!) Ešte jeden veľký plus je desivý Predátor, ktorý je vybavený všelijakými zbraňami a ide z neho fakt strach. Celé to má takú neopísateľnú atmosféru, ktorá nie je strašidelná, ale drží vo vás taký napätý pocit. No, čo sa týka mínusov, nie je ich tu vôbec málo. Nevedel som si zvyknúť na divné CGI zvieratá, ktoré sa na reálne zvieratá podobali len tak výzorom. Predátor má byť nejaký vyspelý ufonec, ktorý má taký gear, že James Bond je oproti nemu iba zelenáč. Bohužiaľ banda zaostalých indiánov (indiáni neboli zaostalí, iba sú zaostalí oproti nemu) ho zabije a ešte aby to nebolo málo, tak proti nemu použijú zbrane a techniku toho Predátora. Pobavil ma koniec kde - SPOILER - sa hlavná hrdinka stane náčelníčkou. Áno počujete dobre, nemáte zaľahnuté v ušiach, n á č e l n í č k o u ! Pokiaľ si niečo z dejepisu pamätám, tak aspoň to, že indiánky neboli niečo menej, než indiáni (muži), ale keď došlo ku otázke náčelníctva, tak vždy "trón" prevzali muži. Neviem, google mi pod native american chef vyhľadá nejakého kuchára, takže som asi došiel k záveru že asi neboli ženské vodkyne (ak niekto vie, že to bolo inak, presvedčte ma o tom a napíšte mi do správ, ja to potom opravím). Musím ešte spomenúť divný tomahawk, ktorý vlastnila hl. hrdinka. On bol totiž priviazaný na lane z kôry stromov a hádzala ním ako neviem s čím a potom ho ešte smelo vytrhla a on sa jej vrátil do ruky, neviem ako, ale jej sa to podarilo. Aj napriek početným mínusom, je môj celkový dojem z filmu pozitívny. Ako som už spomínal, páčila sa mi okolitá príroda a dialógy boli primerané indiánom. Som nadpriemerne spokojný s Predátor: Korisť, pretože som čakal béčkovú akciu. Miesto béčkovej akcie som dostal namakaný film, ktorý si síce (možno) už druhý krát nepozriem (kto vie?) ale mám z neho dobrý dojem a určite to nebolo mrhanie časom. ()

Kopi1

Kvalitní a jednoduchý příběh. Jednoznačně nejlepší sequel, který je dobře promyšlený, parádní atmosféra, lokace a i souboje, kterých je poměrně dost. Predátor má zde více času na plátně a vidíme i jeho vybavení a nějaké ty vychytávky. Jsem rád, že domorodci předvedli nějaký ten souboj a někteří i vydrželi v přímém boji. Tohle si možná zasloužilo spíš do kin. Trachtenberg jistou kvalitu a originálnost má. ()

Sydonai

Ano, opravdu se po 35 letech povedlo natočit důstojné pokračování dnes již kultovní značky. Trachtenberg si konečně uvědomil v čem tkví zábava - v lovu. Lovec bude loven a v jednoduchosti je síla. 75% ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023