Predátor: Korisť

Predátor: Korisť je úplne nový akčný triler a najnovší kúsok zo série Predátorov z prostredia kmeňa Komančov zo začiatku 18. storočia. Tento nevypovedaný príbeh hovorí o mladej žene, Naru, divokej a šikovnej bojovníčke, ktorá vyrastala medzi najväčšími lovcami, ktorí brázdili Veľké pláne. S istotou, že je rovnako schopná ako ostatní mladí lovci, sa vydáva ochrániť svoj ľud, keď táboru Komančov hrozí nebezpečenstvo. Keď vyzbrojená len najprimitívnejšími zbraňami nakoniec vysleduje svoju korisť, z ktorej sa vykľuje vysoko vyvinutý mimozemský predátor s technicky pokročilým arzenálom, medzi dvoma protivníkmi nastane zákerný a desivý súboj. (Disney+)

Hanys_

Holčině jsem fandil, ale nedokázal jsem se zbavit pocitu, že není přece možné, aby zvládla s šípy a tomahawkem to, co pomalu nezvládla banda profi vojáků. Jinak Trachtenberg dost dobře, parádně se na to kouká - takže mu mu brzy snad přistane něco o dost ambicioznějšího. 7/10 ()

E´Tonno

Tak toto vôbec nebolo zlé. Čakal som na skalpovanie dredov Predátorom, no na záver vytasili chytrácke zakončenie - o.k., prečo nie. Kosenie frantíkov parádne (a celkovo body-count je výrazné +), indiánka na svet súca, hudba sedela, čokel vycvičený, zajace pečené... nie je moc na čo by som sa sťažoval ("nevidí ma, bylina mi ochladila krv..." ale no tááák)... 70% = bavil som sa o 1% viac ako pri Predátoroch. ()

mazadlo

Začnu pozitivem. Jednoznačně se jedná o nejlepšího predátora hned po prvním a druhém dílu. Taky hodně kvituji rozhodnutí Evolučně Predátora, co se vybavení týče, postaršit. První polovina filmu má hezké tempo, napětí a až na cgi zvířata je celkem příjemná. Bohužel v druhé polovině se zlomí v absolutní mišmaš všeho, co na nových predátorech nemáme rádi. SPOILER ALERT! Predátor tu má opět lidské emoce - pokud vás někdo někam přiváže, tak vás pravděpodobně nezabije. Protože nejste hrozba. V momentě, kdy nemáte nohu a on vám na ten pahýl šlápne, protože hrajete mrtvého, vás rozbodá jak párek v rohlíku. Proč? Nevím, asi aby to bylo efektní. Co je ohrožujícího na chcípající zombie bez nohy zkouším uhádnout doposud. Podoba predátora je fajn - taky pojímá jistou evoluci. A je vidět, že Trachtenberg se hodně inspiroval původním vizuálem Van Damma. A proč ne - ten psopredátor je vlastně fajn. Ale je to tak těžký, prostě natočit napínavý dobrodružný film ve kterém je monstrum evidentně v přesile a nehraje fér? Nebo už jsme dospěli do doby, kdy zákonitě musíme dávat filmovým hrdinům do ruky halapartny aby porazili i šmejda z vesmíru? Je to škoda, protože potenciál to má obrovský. Zasazení, příroda atd. nápady tu prostě jsou skvělý ale tak trochu nedotažený. Závěrečný střet i jeho finální tečka je vyloženě bez nápadu. Nic, co bychom už neviděli tisíckrát. Kdyby tu tak jednou byla odvaha třeba predátora nechat vyhrát a všechny pozabíjet, pak bych asi zaplesal. ()

Ant_Antony

Dalo se to... Dalo, než Naru vyrazila proti všem na lov... Od té doby to šlo jen a jen z kopce až k nevyhnutelně stupidnímu závěru... Ač je to lepší než Evoluce, ostatním dílům (včetně prvního AvP) to nesahá po kotníky... ()

mkali

Těšil jsem se jak malý kluk. Vizuál krásný, panoramata taková, že by mami Homolková koukala ještě teď. Děj bohužel trochu předvídatelný, nějaké nelogičnosti (Indiáni skvěle v roce 1719 mluví anglicky s Francouzi) by se taky našly. Samotný predátor má trochu archaické vybavení, oproti tomu, kterého o cca 270 let později potká Dutch je navíc i o dost slabší ("Dostal 200 kulek z kulometu a přežil"). Potenciál dalšího pokračování však má, viz nedokončená linka, která pokračuje i v LA. Jak už píšou jiní, je škoda, že to nebylo v kině, to by byl opravdu zážitek. 4/5 za nostalgii. ()

Ricky_CZ

Feministická pohádka o indiánech, kteří se mnohdy chovají jako moderní táborníci, hrající si na.. indiány.. Nicméně famozní technická stránka, spád děje i hudební doprovod jsou dostatečnou kompenzací. Atmosféricky taky fajn. Vezmeme-li v potaz, kde se potácela predátoří značka, asi se hodí dodat, že od jedničky ten raubíř tak kvalitně nepobavil. ()

Emo-haunter

Jojo, tady jde jasně dokázat, jak i s malým rozpočtem jdou dělat velké věci. Nový Predátor je rozhodně velmi zdařilým přímočarým počinem, který v hodně věcech odkazuje a oslavuje původní díl s legendou Arnoldem. Hlavní hrdinku jsem si zamiloval okamžitě, a ostatní nafoukaní arogantní pičoidní Indiáni mě fakt srali, těm jsem fakt přál, aby se Predátor ukázal a rozjebal je. Oceňuji nádherné záběry divočiny spojené s perfektní hudbou, solidní akci, hodně slušnou atmosféru, pár dobrých nápadů a příjemný závěr. Normálně by to bylo tak na 70%, ale vzhledem k omezenému rozpočtu, viditelné snaze udělat s malými možnostmi maximum, tu čtvrtou bez problému udělím. Škoda, že tento film není promítán v kinech, časem snad bude, protože některé ty scény jsou fakt skvělé (třeba i ta s pumou v noci na stromě). Film klidně mohl být i pětihvězdičkový, jenže režisér bohužel nijak nerozvíjí predátoří univerzum, což je sice částečně pochopitelné, jelikož se film odehrává před jedničkou, na druhou stranu toho doteď o Predátorech mnoho nevíme, kromě toho že jsou to čistokrevní lovci, a zde max uvidíme trochu více z jeho bojového arsenálu. Nejvíce se zatím poodhalilo ve druhém, a také ve třetím díle. ***7,6/10*** ()

Jaro_slav

Je to natočený, jako by to pro Komanče byl "just another day in the office" a jejich přístup k problémům je klasický „žádnýsranísmilostpaní“ – v tom je síla tohohle filmu. Oproti podobně minimalistickým Predators (2010) se zde ve scénáři neodehrála žádná snaha o šokující zápletku a zvraty v povaze postav. Takhle přímočaré filmy se dneska už moc netočí. Osmdesát procent levou zadní. ()

mosnak

Me se to líbilo, už jen kvůli hlavní hrdinky a jejího psa. Vůbec mi nevadilo, že je to za časů indiánů. Naopak se to povedlo. 80% ()

mira007

Zatímco v prvním kultovním legendárním Predátorovi (1987) prchalo před vetřelcem celé komando testosteronových drsňáků, tak tady jedna padesátikilová indiánka nahání vetřelce. Tím to nechci snižovat, protože tohle je asi opravdu druhý nejlepší Predátor asi tím kontrastem nejen vůči prvnímu filmu, kterému vzdává hold, ale i kontrastem vůči současné hororové akční tvorbě, která je jako vyskákaný cirkusový kolotoč. Tohle je ve srovnání s tím inteligentní komorní akce v nádherných exteriérech, supr atmosférou a i to pomalejší tempo na začátku je něco odlišného, co ale diváka spolehlivě pohltí. Škoda toho laciného digitálního medvěda. ()

Piri

Nezdieľam tunajšie skupinové nadšenie. Prirovnal by som to k Predators 2010, aj keď aj to bolo podstatne lepšie. Tam to bolo viac rozvinuté s ďaleko viac postavami, na ktoré sa divák mohol sústrediť. Tu nič také nie je a sledujeme iba jednu jedinú hrdinku, čo vôbec nekorešponduje s prvým filmom. Aj predátor vyzeral aj čudnejšie. Niektoré tie príšery sa na seba aj dosť podobajú a tvorcovia ich radi kombinujú. Vzhľad tohto predátora je inšpirovaný evidentne úplne prvým prototypom monštra, ktoré nosil na sebe ešte Van Damme. Málo napínavých scén, málo snorenia predátora, ktorý neustále chodí zamaskovaný. Miestami veľmi slabé CGI. Ani postupné kilovanie sa nekonalo, keďže iné hrdinské postavy tu ani neboli, prečo aj, scenár nevytvoril tento smer ako v jednotke. Odhliadnuc od feminizácie sa to na prvý film teda nechytá. No hold prvý film bol aj zároveň horor, čo ani jeden zo sekvelov nebol. Odfláknuté aj pristátie predátora. Tie boli lepšie spracované v predošlých filmoch. 3* je viac než dosť. ()

Renfield

Děj je od začátku hodně zaměřený na ty dva, tři, tím se žádné větší seznámení s kmenem Komančů nekoná. Příběhu to samozřejmě nijak neškodí, není to třeba, přesto mi něco víc o nich v pomalejší první (a likvidační druhé) polovině chybělo. Nakonec i Naru a její cesta k lovu mohla být podána nějakým zajímavějším způsobem, než tímto už mnohokrát viděným... ale co už. Svůj prostor tu má kromě pěkných záběrů krajiny i samotný predátor, který si při hledání rovnocenného soupeře prořezává cestu pozemskou faunou. Trošku zamrzí, že tahle pozemská fauna je často opravdu hnusně digitální, ale jinak je ten prostor pro něj výborně využit. Samotný boj jednoduchostí, džunglí a blátem dává vzpomenout na staré dobré časy, což zase výborně funguje. Jen škoda zbytečné odplaty, likvidace Francouzů mohla být klidně kompletní, vůbec když je jednou z nejlepších scén. 75% ()

bobstock

Tak se tu fandové dredatého mimozemšťana konečně dočkali a nedopadlo to vůbec špatně. Musíme samozřejmě přihlédnout, že to rejža Trachtenberg s Aisonem vzali nadšeně jako vděčnost za neutuchající fandovský hlad po monstru, který během složitých covidových dní nadešel a od průměrně srandovního Predátora: Evoluce se nic jiného nežli pár povedených mikro videí na youtube s tématem této potvory už neudálo. Stačil nápad předběhnout dobu o pár set let zpátky, napojit artefakt darovanou bambitku panu Gloverovi z druhého dílu a pozvat pár lidí do lesa, kteří si to rozdají s lukem proti supr vesmírnému ostří. Film je okatě věnován památným scénám z Arnoldova Predátora, který je absolutním králem v této frančíze a vlastně mi režisér i vtipně připomíná, proč bychom to nemohli. Však se příběh odehrává v roce 1719 a všechno, co udělá původní obyvatel či predátor je čistě první vyústění dramatických chvil, které se v osmdesátkách opakují a korespondují zvyky vesmírného prevíta. Potěšením je jednodušší kostra příběhu, hutný zvuk a vizuál, který energicky a krvavě graduje s tím, jak se monstrum stále více přibližuje na vrchol potravního řetězce. Uvidíme ho v celé své kráse skutečného, tak jak by se líbil samotnému Stanu Winstonovi. Opakem je přílišná snaha jít dnešní mládeži na ruku, takže si o původních dobových postavách můžete tak trochu nechat zdát. Doba zpodobněná ve stylu Revenanta se tu nekoná, ať už od požadavků producentů či jen, že se lépe mladý divák stotožní s dívkou či chlapcem podobného rázu jistě i s přispěním anglicky mluveného, který mi úplně nesedl. Chtěl bych vidět verzi plně mluvenou tehdejší indiánštinou, jenže tam už začínám narážet na koho že je film zaměřen? Na fandu chroustajícího brambůrky u tv nebo historika s ledovým čajem? Přesto film jako předátoří jednohubka zapůsobil dobře nejen na mě, ale podle streamovací služby Hulu i na mnoho předplatitelů po celém světě, takže se o pokračování nemusíme bát. 75% ()

Marius_ss

Ono by si to zaslúžilo možno aj 2/5, ale za ten cringe-festival, ktorého som bol svedkom, musím ísť na konečných 1/5. Už veľmi dlho som nevidel vo filme tak nesympatickú hlavnú postavu. A čím viac sa scenáristi a režisér snažili robiť z útleho, drzého dievčaťa Schwarzenegera na tretiu, tým debilnejšie to celé vyzeralo. Navyše to jej správanie typu "všetci ste hlupaci, len ja som lietadlo"... už ma to fakt nebaví s týmito "silnými" samicami. Nakoniec to dosiahlo momentu (borkyňa zmakla sama celý tábor Francúzov), kedy som cca v 2. tretine filmu, prepol na autopilota, a dopozeral to len z úcty k značke. Nakoľko to aj scenáristicky stalo za hovno (celá linka s tým drzým spratkom bola jedna veľká nuda). Jediné, čo môžem pochváliť,  je vizuál a niektoré scény s Predátorom. Spolu s Predátor: Evolúcia, najhoršie, čo v rámci tohto univerza vzniklo. Som šokovaný, že toto “veľdielo” je na csfd v červených číslach. ()

b.dragonfly

UPSSS. Já že si pouštím Predátora a on to byl slabý odvar Nat Geo Wild. Ještě k tomu s naprosto nepovedenými počítačovými zvířaty. U medvěda jsem se opravdu pobavila. Mysleli to vážně? Tohle musela být parodie. Největším zklamáním pro mě byli indiáni - miluju indiány - ale tohle byly naprosto nepovedené rádoby napodobeniny. Konec filmu přišel jako vysvobození z predátorova pekla. PROČ?! Druhá hvězda za kanadskou přírodu. A jsem opět u toho - byla to parodie na Nat Geo Wild. Původní Predátor se musí v hrobě obracet. ()

filipvrbik

Predátory nemám příliš v lásce, hlavně první mi přišel spíš jako parodie, ale dejme tomu, že byl natočen v roce 1987, tak tehdy to CGI ještě nebylo moc na úrovni... Sice mám mnohem raději vetřelce, ale u tohoto dílu musím uznat, že  (zejména po vynikající vizuální stránce) se skutečně povedl. I když první půl hodiny je to docela nuda, a tak jsem byl spíš skeptický, pak se to rozhodnopádně rozjede a je to kvalitní řež s komanči v čele: Jako mínus vidím to, že se vždy podaří neporazitelného Predátora porazit, ale to už tak ve filmech bývá, nu což. Amber Midthunder byla zcela nečekaně naprosto skvělá, takže pro mě nejlepší predátorský film série...80% ()

Garch

Přistupoval jsem pozitivně: Predátor (1987) patří k několika málo absolutně nezapomenutelným ikonám žánru. Původní hru PREY jsem prošel jako unesený indián všemi zákoutími emzáckého vesmírného humusu. Tvůrci spojili názvy, ale na realizaci dost šetřili. Snad nejvíc překvapí, že hemžení Komančů po lese působí spíš jako televizní scénka (kamerou, světlem, dialogy, režií i herectvím). Dobrá, pokud to je nezávislý projekt za pár šupů, tak max tři hvězdy může mít. ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023