Predátor: Korisť

Trailer 2

Predátor: Kořist se odehrává ve světě národa Komančů na počátku 18. století a je příběhem mladé ženy, vysoce schopné bojovnice, která se zoufale snaží ochránit svůj lid před hrozícím nebezpečím. Pronásleduje svou kořist, a nakonec se jí postaví. Ukáže se, že její kořist je vysoce vyvinutý mimozemský predátor s technicky vyspělým arzenálem, což vyústí v krutý a děsivý souboj mezi oběma protivníky. (Disney+)

KOOHA

Neurazi, ale ani neprekvapi. Zase nekdo vymyslel, ze proti Predatorovi, co ve filmu zvedne petisetkilovyho medveda jako nic postavi 50 kilovou buchtu a ta ho pokyda, jak nic...tak jako prominte, ale trosicku pritazeny za vlasy. A proste keci, ze si rejza hral s postavama a hlavne s predatorem sou bludy. Vsechno o te buchte vite od prvni minuty a o predatorovi jsem se dozvedel vic uz v prvnim dile, tady nebylo zhola nic, co uz bych nevedel. Jako davat tomu 4 nebo 5 hvez? Proc? To si u toho budete prihanet nebo co? Ten film je smutek videt jednou, v zivote uz se na nej nepodivam, tak nevim rpco tak vysoky hodnoceni. Fakt tam neni nic ke koukani ()

Chundys

Prvotřídní řezničina a já se tetelil blahem a vrněl jak Predy :-) Opět  to bylo uchopeno jinak a je veliká, ne přímo obrovská škoda, že to nešlo na velká plátna, protože to je druhý nejlepší film o nejlepším lovci ve Vesmíru! Jednička z Dutchem to prostě nejde překonat, už jen kvůli tomu testosteronu, to tady jako chybělo. Ale jsme opět dá se říct v džungli a těch vychytávek co Predy předvedl :-) No jako milovník prostě nejde jinak a do toho parádní scenérie, příběh, design Predátora a jeho zbraní, příjemné postavy a hudba! Jsem rád, že Dan Trachtenberg po více jak 30-ti letech pochopil jak Predátor má fungovat na diváka a aby to byl právě skvělý film!!!! ()

pajmič666

Tak nám to ten Trautenberk neposral tak jako jeho kolega černoch a nakonec nám z toho vzešla koukatelná verze povídky od Karla Máje, teda za předpokladu, že by byl Karlík zhulený, po poškožení mozku a bez literárního talentu. Ale zase to mohlo být mnohem horší, na nízkorozpočták je akce slušná, zahraný to taky není blbě a nekouká se na to špatně. Na začátku se to ale táhá jak šnůra od hajzlu, tedy pardon, od toalety a scénář/ postavy jsou nudný a nezapamatovánihodný. Jen fakt, že nejlepší momenty nastaly ve chvíli, kdy se odkázovalo na originál mluví za vše. ()

slord

Musím sa priznať, že som od tohto nového Predátora nič moc nečakal, lebo naposledy čo som bol natešený na Evolúciu od Shanea Blacka, tak som to trpko oľutoval a považoval som to za popravu tejto série, no môžem s radosťou povedať, že Predátor je späť. Dana Trachtenberga mám veľmi rád, svojou Ulicou Cloverfield si naklonil moje sympatie, a po pozretí tohto jeho nového prírastku do svojej kinematografie ich stále má. Zasadenie deja medzi indiánov bola skvelá voľba, a to potrebné osvieženie čo táto séria potrebovala, zároveň to vzdáva hold svojmu stvoriteľovi a nájdu sa tam nejaké pomrknutia, ktoré tam nie sú vopchané na silu, ale prirodzene sú do filmu zakomponované. Hlavná hrdinka je dosť sympatická, chválim, že z nej nespravili dokonalú postavu, človek jej fandí od začiatku do konca. Poctivo natočený suvival thriller, ktorý vyzerá fakt parádne, má super atmosféru, skvelý sound design, našli by sa aj nejaké nedostatky, avšak spokojnosť u mňa prevláda, takže veľký palec hore. 8,5/10 ()

Emo-haunter

Jojo, tady jde jasně dokázat, jak i s malým rozpočtem jdou dělat velké věci. Nový Predátor je rozhodně velmi zdařilým přímočarým počinem, který v hodně věcech odkazuje a oslavuje původní díl s legendou Arnoldem. Hlavní hrdinku jsem si zamiloval okamžitě, a ostatní nafoukaní arogantní pičoidní Indiáni mě fakt srali, těm jsem fakt přál, aby se Predátor ukázal a rozjebal je. Oceňuji nádherné záběry divočiny spojené s perfektní hudbou, solidní akci, hodně slušnou atmosféru, pár dobrých nápadů a příjemný závěr. Normálně by to bylo tak na 70%, ale vzhledem k omezenému rozpočtu, viditelné snaze udělat s malými možnostmi maximum, tu čtvrtou bez problému udělím. Škoda, že tento film není promítán v kinech, časem snad bude, protože některé ty scény jsou fakt skvělé (třeba i ta s pumou v noci na stromě). Film klidně mohl být i pětihvězdičkový, jenže režisér bohužel nijak nerozvíjí predátoří univerzum, což je sice částečně pochopitelné, jelikož se film odehrává před jedničkou, na druhou stranu toho doteď o Predátorech mnoho nevíme, kromě toho že jsou to čistokrevní lovci, a zde max uvidíme trochu více z jeho bojového arsenálu. Nejvíce se zatím poodhalilo ve druhém, a také ve třetím díle. ***7,6/10*** ()

sadlokan

Predator,model CENTURY XVlll poněkud z formy.A s tou indy slečnou by měl soužení i Richard Marcinko.Největší přeháňka celý sérky.Trochu mi scházel gatling na šípy.Ten by se jim na tu smrtinosnou třicetikilovou pumu šiknul. ()

godycz

Ta co porad pouli oci, jako kdyby tlacila, musela dokazat svetu ze nechce varit, ale lovit jako Ten co ji chtel opichat. Ta co drtila kamen u ohne, ji zrazovala, ale Ten co sral mezi stromy, ji provokoval a tak sla slozit zkousku dospelosti. Potkala Analogoveho Predatora, Ten co jeste nemel laser a ukazala mu zac je toho Apac. @ Jeste ze se to nejmenuje Predator, protoze tohle by delalo ostudu cele serii. Jedna * za Vizual Primal Predatora. Hofk. ()

P.J.2

Predátor se, po tom co ho zcela dokonale zničil Shane Black (podle mě šlo o úmysl, jinak si nedokážu představit že by tohle někdo zpachtil a byl s tím spokojen) dostal do úzkých, stejně jako odnož vetřelce, která je posledním dílem úplně zničena. O to vic se Prey jeví jako malý zázrak, na který se s chutí ještě párkrát podívám. Všichni fanoušci kroutili bulvama když se dozvěděli že bude z období indiánů ale tenhle tah byl skoro až mistrovský. Musím uznat že jsem se spletl a to sakra hodně! Prey je poctivá brutální akce a Dan Trachtenberk je frajer! Víc prosím a děkuji že jste alespoň tuhle značku nenechali zničit jako jiné série. ()

Warhorr

Prvních 40 minut mi přišlo, že se dívám na nějaký dokument od National Geographic. Zdechal jsem nudou a silně uvažoval o tom, že to típnu. Pak se to naštěstí trochu rozjelo, jenže mě v tomhle filmu nebavilo vůbec nic. Nelíbil se mi Predátor samotný. Ten první s tím krásně odporným ksichtem mám tak zafixovanej, že přes to nejede vlak. Úspěch u mě nenašel ani přesun do jiné doby. O hercích, hlavní představitelce se nemá cenu ani vyjadřovat. Ty dvě hvězdy dávám vlastně za gore, protože ten nasadil takovou laťku, že se bude letos v mainstreamových hororech jen těžko překonávat. Pokořen je i tak poslední TCHM. ()

FilmWave

To se dá rozhodně vidět! Takový pokus o "Revenant" verzi Predátora. Chtělo by to jen špinavější výpravu (indiáni vypadají, jako když jdou na cosplay party) a silnějšího hlavního hrdinu resp. hrdinku. Místy to dokonce vypadá jako povedená adaptace počítačové hry - sbírání bylinek, vylepšování zbraní apod. ()

mi-ib

První věcí, která mi vadila po celou dobu sledování, bylo to, že hlavní hrdinka nevypadá vůbec jako indiánka. Přitom všichni okolo indiáni, lovci i mimozemšťan vypadali autenticky. Taky se hodně dlouho čeká, než se začne něco dít. První půlhodina chtěla být napínavá – čekání na Predátora, ale více než to byla spíš nudná. Samotný Predátor je udělaný pěkně a i si ho máme možnost dostatečně prohlédnout. Chápu, že akční film není dokument a divák mu musí odpustit lecjaký odklon od logiky a přírodních zákonů. Ale v tomto snímku mi přišlo, že jsem musel odpouštět více než jsem ochotný. Jako jednohubka se to dá, úrovní se to pěkně vyrovná dalším filmům inspirovaných legendárním prvním Predátorem a posadí se to k ostatním do stínu nesmrtelné jedničky s Arnoldem. ()

Hapretor

Jo ... konečně nějaká změna ... kdo nezkurvil Predátora ... trochu jiný ... "zastaralý" ... souboje opravdu tělo na tělo ... ne trapný plazma dělo ... krásná příroda ... "super umělý zvířata" ... hlavní "lovkyně" taky super ... celý to krásně uběhlo a má to místy i vtip ... děkuji ... konečně se na to dalo koukat až do konce ... a dokonce i s napětím ... ()

Ronan

Podľa mňa to dopadlo celkom dobre. Veľmi som sa bál aby tu zase nebola ako v Captain Marvel silná nezávislá žena, ktorá všetkých nakope a popritom sa tvári ako keby sa nič nedialo, ale to sa našťstie nekonalo a bola to taká klasika, postupný vývoj hrdinu. Trachtenberg sa vybláznil s kamerou a skvele pracuje s exteriérmy. Skvelý nervadrásajúci soundtrack a herecky prekvapil Dakota Beavers. Musím si pochváliť nový, zaujímavý dizajn predátora a jeho nové hračky. Podľa mňa je veľký prúser, že záverečné súboje sú točené v tme a daždi, ale aj keď záverečný súboj je točený v tme je krásne všetko vidieť čo je veľké plus. Tempo je rychlé, stopáž krátka, takže v pohode, nehrozilo, že by som pri tom zaspával. Mrzí ma len tie príšerne digitálne zvieratá, ale ináč to je fajn zážitok. ()

NorseSword24

Prvý predátor je super ale nikdy mi až tak neprirástol k srdcu. Votrelec vs Predátor, Predátori a Predátor: Evolúcia ma možno bavili viac ale prvý pôvodný je ako film najlepší. Teda bol. Možno to nebude až taký kultový film ako Schwarzikov, ale pre mňa je určite lepší. Zábery prírody a aj niektoré akčné scény, keď zastavili na telke kvôli nášmu super internetu boli celkom pekné ako na pozadie obrazovky alebo ako bývajú fotografie na sporiči obrazovky v telke. Takže kamera super. Nijak extra veľké napätie ale bolo dostačujúce na udržanie mojej pozornosti počas celého filmu. Aj tak najviac tiahlo napätie predátorova možnosť sa zneviditeľniť. A aj jeho zbrane a hračky boli super pri bojových scénach, ktoré tu boli tiež super nasnímané. Herci fajn, určite si zaslúžia mať po tomto filme viac rolí. Postavy a cely dej sú jednoduchšie veci, ale podobne ako u Northmana sú dostačujúce a fungujú. Dobrá akčná jednohubka a pre mňa najlepší predátor, zatiaľ. ()

dalziel

Asi tak do polovice som mal z filmu dosť rozpačité pocity. Našťastie sa to rozbehlo a j a som sa chytil a začal som si film fakt užívať. ()

strikeman

Ale jo, tak po slabé "trojce" a o něco méně slabé "čtyřce" jsme se přece jen dočkali něčeho smysluplnějšího a ne tak okoukaného, i když v závěrečném duelu těžko uvěřitelného - ale to se u sci-fi žánru dá překousnout, přestože když už by to měla Predátorovi nandat ženská hrdinka, více bych to věřil třeba Gwendoline, ale ta zase holt není barevná no... 75% ()

Extrakritik

Statečná indiánská ŽENA to natřela všem bilým mužům a to i včetně predátora. Dalo se na to koukat,ale některý věci mi dost vadili. Nic moc CGI efekty, indiáni mluvíci anglicky a feministickej povlak,co se táhnul celej film. ()

Andronikos

V čom je film iný než predchádzajúce snímky? Napätie či dokonca niečo ako detektívny prvok sú oslabené. V snímku z r. 1987 sme emzáka museli so žoldniermi objavovať nanovo. V r. 1990 sa pár policajtov/-iek väčšinu filmu márne snažilo prísť na to, s kým majú tú česť. V Predátoroch si pochybné individuá lámali hlavy, kde a prečo sa ocitli. V Koristi si však existenciu záhady, resp. cudzieho prvku uvedomuje a pripúšťa iba Naru, jej otravovanie súkmeňovcov daným problémom preto nie je dostatočne atmosferické (a nemá ani kassandrovské podtóny). - Film inak plynul naozaj rýchlo, bez hluchých miest, ale nie som z neho ani vyslovene nadšený a mám nepríjemný pocit, že sa mi jeho detaily rýchlo vytratia z pamäti. Aby som bol fér: mnohé detaily som nestihol ani zachytiť či dostatočne spracovať, hoci som na ne bol dopredu upozornený recenziami a komentármi - to je ale zaiste moja chyba. Aj tak však mám pocit, že scenár prvého Predátora s detailami (nielen) v záverečnej konfrontácii (gradácia, rozuzlenie) pracoval lepšie. ()

agassi68

Čo najviac sa priblížiť legendárnemu Predátorovi s Arnoldom bolo cieľom a podarilo sa. Aj keď pubertálnu indiánku by som nahradil ehm, ešte neviem kým.. ()

filipvrbik

Predátory nemám příliš v lásce, hlavně první mi přišel spíš jako parodie, ale dejme tomu, že byl natočen v roce 1987, tak tehdy to CGI ještě nebylo moc na úrovni... Sice mám mnohem raději vetřelce, ale u tohoto dílu musím uznat, že  (zejména po vynikající vizuální stránce) se skutečně povedl. I když první půl hodiny je to docela nuda, a tak jsem byl spíš skeptický, pak se to rozhodnopádně rozjede a je to kvalitní řež s komanči v čele: Jako mínus vidím to, že se vždy podaří neporazitelné Predátora porazit, ale to už tak ve filmech bývá, nu což. Amber Midthunder byla zcela nečekaně naprosto skvělá, takže pro mě nejlepší predátorský film série...80% ()

Súvisiace novinky

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V…

Predátor: Kořist je streamingovým hitem

Predátor: Kořist je streamingovým hitem

10.08.2022

Před pěti dny na americké streamovací službě Hulu, v latinské Americe na Star+ a ve zbytku světa na Disney+ odstartovalo dlouho očekávané akční sci-fi od 20th Century Studios v režii Dana…

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Měli jste pocit, že letošní léto bylo, alespoň co se nabídky v kinech a na streamovacích službách týče, doposud poněkud chudé? Pak vás nejspíš potěší zpráva, že srpen v tomhle směru ledacos napraví.…

Prequel Predátora má název i datum premiéry

Prequel Predátora má název i datum premiéry

13.11.2021

Studio 20th Century Studios už nějakou dobu pracuje na rebootu predátoří série. Nový film nakonec natočil režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10), pracovní název nesl Skulls a před časem jsme…