Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Lukyn007

Po jedničce nejlepší Predátor a Trachtenberg je frajer. Tenhle jiný přístup mě nadchl. Jen škoda, že to je určeno primárně na stream, slabšího CGI a že tam bylo o něco méně krve :) ()

JohnSmith

Na nového Predatora jsem se moooc těšil a jsem z něj na rozpacích. Zasazení do 18. století se nabízelo, s odkazem na druhého Predatora, to by bylo v pohodě. Samotný Predator je super, drsňák, který se učí lovit na nové planetě, to byla fakt pecka. K tomu výborná kamera a hudba. To, že se Predator nechá zabít dost debilně bych ještě zkousnul, ale těžce jsem nedával příběh indiánů a zejména mě totálně vytáčela nesympatická, arogantní a hrozná Amber. Nechápu proč se musejí do filmů stále cpát ženské hrdinky, které na to nemají a celý film tím kazí. Shodou okolností jsem se o víkendu díval na Mannova Posledního mohykána a přesně takhle bych si představoval indiány, kteří si to rozdají s Predatorem nebo jak tu již někdo napsal, obsadit Jasona Momou. To by pak byla pecka. Takhle je to pro mě zklamání, bohužel. ()

drackula

Najlepší predátor od Arnieho duelu v džungli. A to mám dvojku naozaj rád. Jediné, čo mi trochu prekážalo, boli digitálne zvieratá. S tými sa mohli prohrať trochu viac. Inak ale spokojnosť. 90% Disney plus ()

Skeksis

Nechcem byť úplne zlá, ale toto mi miestami pripomínalo paródiu na Predátora. Vyzeral a hýbal sa ako tĺk so ksichtom ako riť. A vydával zvuky ako holuby pod strechou. Škaredo pomaľovaní indiáni sa pohybovali raz v prérii či kde, raz v lese, raz v nejakej vyhynutej krajine zaprášenej popolom. Nonsens. Neviem čo by robili so šípmi, keby chceli uloviť horského leva či čo to vlastne bolo. Ten medveď bol fakt komický - cválal ako nejaký kôň a naháňal psa okolo kopca a naspäť ako debil. Najlepší herec bol ten pes. ()

MI-380

Monstrum a k tomu navíc jako bonbónek partu odporných bílých lovců zlikviduje žena, příslušnice etnické menšiny. Před pár lety bych tohle neřešil. Pěkná příroda, ale to známe už z prvního dílu. 70 %. ()

Herzeleid

První půlka nuda, druhá už bylo aspoň trochu na co koukat, ale upřímně... Vlastně nebylo. Obsazení mizerné, příběh mizerný. Myšlenka ještě možná zajímavá, ale stupiditou se nešetřilo. Celkem jsem se po těch letech těšil, ale obavy se naplnily. Zadní vrátka pro pokračování nevím, zda jsou výhodou. ()

vyfuk

Za Komančů bylo prostě líp. Já to říkám furt. Hlavně, když jedna indiánská holka v 16. století rozmrdá na hovna vesmírné zabíjecí monstrum, se kterým si nevěděla rady ani horda mariňáků. Já si ale nestěžuji. I když už od začátku drhne to, že indiáni spolu mluví spisovnou angličtinou a občas nahodí nějaké to prastaré slovíčko, ale co taky čekat od masové produkce pro Američany, pro které svět končí u Havaje nebo Británie. Film má však svoje tempo a hlavně to není prvoplánová sračka jak v dnešní továrně na kvantitu bývá. Není to světoborný gejmčenžr, ale rozhodně nejde o lichou kravinu. Změna prostředí a všeho dost prospěla. Kromě toho máme velice zajímavou a podmanivou hudbu za mě. Konečně něco z nějakého universa, co není totální sranec. ()

ondraondra

Prvních pár minut jsem si říkal, že se asi unudím k smrti. To jsem ale netušil, co mě čeká za pecku. V momentě, kdy Predátor začne řádit se film pořádně rozjede a už se nezastaví. Je neskutečně zábavné sledovat způsoby, jakými lovec likviduje své oběti, a hlavní hrdinku, která se snaží za každou cenu přežít. Tahle napínavá akční řežba je zkrátka povinnost pro všechny fanoušky sci-fi bijáků a už teď se nemůžu dočkat, až uvidíme Predátora příště. 8/10. ()

m.a.t.o.

„Máme ho!“ – „Nie, on má nás.“ So sériou Predátor to ide od piatich k desiatim. Keď som v komentári k Evolúcii písal, že takýto reboot si nezaslúžil, o tomto indiánsko-feministickom reamkeu, sequeli, prequeli alebo čo to vlastne je, to platí dvojnásobne. Teda, aby som bol presnejší, nevadí mi, že hlavnou hrdinkou je žena, vadí mi, že dostala tvár brutálne nesympatickej kravy Amber Midthunder, ktorá bola doteraz protivná v každom filme, v ktorom sa čo i len mihla. Kde sú tie časy, keď mi Linda Hamilton v druhom Terminátorovi svojím zjavom naháňala väčší strach, než sám veľký Arnold. Vlastne, ešte aj 60 ročnej Linde by táto action heroin sadla ďaleko viac, než tej protivnej pipke. Takže vo výsledku jediným plusom nového Predátora sú pre mňa iba scény, v ktorých Predátor loví svoje (hlavne ľudské) koriste. 40 % ()

cpt.Lynch

Pocahontas lítá lítá po lese a loví predátora. Od jedničky asi nejlepší díl. Až na pár prazvláštních konstruktů a trochu pitomému finále celkem slušné. Ale nemůžu si pomoc, je to nějaké moc barevné, mohlo to být mnohem temnější a s dusnější atmosférou, něco ve stylu revenata. 3,5* ()

LizianShaw

Zasazení do historické etapy - famózní / Kamera a screenplay + kombinace přírody a záběry na Monstrum? - pastva / ... ale tlačení dnešní politiky, do indiánů - sexismus, feminismus, veganismus etc. To je prostě nechutné a trapné. (ještě horší, až to bude cpát Disney do mladé ženy, která je hluchoněmá a má robotickou nohu. Echo je street (!) hrdina bez (!) super-schopností. Očekávám, že za 10 let porazí Galactuse, díky Phoenix Force). ()

ghatos

Hlavní hrdince jsem nevěřil. Její vyšplulené rtíky a chování rádoby pokrokové pipiny. Nějaké to láškování na planinách ok, ale chybělo tam nějaké rozvíjení mytologie, něco navíc...takhle je jen solidní naháněčka s nějakým panem (z vesmíru). 57%. ()

Autogram

Komančovia vs. Predátor vs. bieli zmrdi, to všetko v 18. storočí. A prečo nie? Spočiatku to vyzerá, že hlavná superhrdinka bude len obeť všetkých ostatných, čo sa, samozrejme, časom zmení, a je to očakávaný vývoj a je to dobré. Digitálny jeleň, digitálny medveď, ale aspoň pes a Predátor sú reálni a reálne aj vyzerajú. Fajn jednohubka, ktorá sa zaobišla aj bez Arnolda a neurobila mu hanbu. Hudba na štýl Posledného mohykána filmu pomáha. –––– Si naozaj pripravená? Chceš loviť niečo, čo loví teba? ()

Lektor

Konečně našli správnou cestu, kterou potěší skalní fanoušky ale i nezaujaté diváky. Brutální survival story a po jedničce nejlepší díl. Skvělá režie. ()

Anet21

⚪Tak ja neviem. O tom, že sa zase raz hrá na ,,woman power" sa ani nemusíme baviť, rovnako o tom, že efekty vďaka rozpočtu vyzerajú skôr vtipne, hlavne cgi zvieratá.⚪To, že sa scenár vybral pôvodnejšou, komornejšou cestou je pekné, rovnako poteší logicky rozmýšľajúca hrdinka, ktorá musí zapojiť mozog (ako už aj Arnold) na to, aby predátora dostala. Kamera je veľmi vkusná, niektoré exteriéry sú nasnímané veľmi pekne a pôsobia ako namaľované obrazy, celkovo príroda je vo filme ďalšou hlavnou postavou. Tak, a to je tak všetko, čo sa dá na filme vyzdvihnúť.⚪Čo je ten oblek votrelca, ktorý vyzerá ako človek v kostýme, z toho má ísť nejaký veľký strach? Prečo hovoria indiáni angličtinou s prídavkom akcentu generácie Z? Prečo ten jazyk nie je viac archaický, nech aspoň rozprávajú v zastaranej angličtine. Aj spôsob komunikácie a správania sa medzi postavami je napísaný moderne. Ono presne toto sú tie prvky, na ktoré by si mal dať scenárista pozor, pretože aj keď maličké, tvoria celok. Ak vidím, že ich scenár odflákol, ťažko potom vážne brať zvyšok. Veď aj ten storočný Winettou pôsobí v rovine spoločenského života Indiánov realistickejšie ako toto. Ale dobre.⚪Hlbšie nerozvádzam ani to, že Predátor je tu očividná férová postava a bije sa s Indiánmi na fair play, ručne a pod., hlavne aby nemal nijak navrch, čo... zase smrdí ťahaním za nitky scenáristom, ale iný divák si to možno ani nevšimne. Hlavne teda, chce byť fér, ale potom na počkanie doráža zranených.⚪Záver je ale komédia, v ktorej sa hrdinka mení na Kevina zo Sám doma, nachystá si pastičky, asi geometriou si vypočíta uhly, lomy svetla, dopady lúčov, no skrátka silná emancipovaná žena, ktorej nie je páru. Ha-ha.⚪Je pekné sa vracať k starej známej značke a zase ju trošku vydojiť, a zároveň pôvodnej značke neurobiť takú hanbu, keďže ju tento film nerobí. No, žiadna špička napätia, tempa či sociálnej drámy nie je ani náhodou. Skôr zase raz žmýkačka nostalgie.⚪ ()

Hollohlaway

Zajímavá atmosféra a sympatická hlavní hrdinka. Nápad s indiány jakožto přírodními lovci je originální, i přes plno nesmyslů, například téměř veškerá zvířata. Medvěd, puma, lovená v noci s pochodní? Ale akční to je slušně, nějaké nápady to taky má. Nejsem zvláštní fanda, byl jsem jen zvedavej, ale nelituju. ()

greath

Z jedného najlepších akčných sci-fi trilerov 80.-tych rokov spravili príjemnú jednohubku na nedeľné popoludnie. Disney produkciu tam cítiť na hony ďaleko a mne to veľmi nevonia. Niektoré momenty však boli fajn. ()

blackkocour

Komančova sufražetka se měla utkat s daleko horším problémem diskriminující jejich druh, než nic nevšímavého Predátora, třeba takového Kryštofa Columba. Takové Den díkůvzdání mohlo probíhat velmi jednoduše, kdyby spojili síly. Holka lépe kuchá Predyho a nemusí si dokazovat svoje mužství či speciální výcvik u mariňáků, a moderních hologramů, nicméně Arnie, i ty si za něco stál. Pěknou držku měla i naše sousedka, než nám ještě rozkousala futra. Jinak klasický příklad. P.S. - nesežeru nikomu, ani rejžovi, ze domorodý indiáni mlaskaj anglickými noty.. ale příroda americké plenérie, just krása. ()

xLIGHTx

(Text môže obsahovať SPOILERY.) Po hanebnom Predátor: Evolúcia dorazil s novým Predátorom Dan Trachtenberg a v podstate prinavracia značke solídnosť a serióznosť. Vo filme Predátor 2 sa predátori "lúčili" s Dannym Gloverom a odovzdali mu pred ich odletom starú strelnú zbraň z r. 1715, ktorá mala naznačovať, že sú už na Zemi nejaké stáročia a režisér Tranchtenberg privádza divákov práve do tohto historického obdobia (konkrétne do r. 1719), aby priblížil, kto bol majiteľom/držiteľom tej zbrane. Snímka sa podarila, hoci názov Prey je trochu atypický. SPOILER, je trošku také čudné, že Schwarzenegger, ako hora svalov a riadny chlapisko si s Predátorom ledva poradil "v jednotke" a tu s ním zatočila relatívne drobná indiánka so psom. Koniec SPOILERU. Avšak, nebudem sa až tak sťažovať, mne to sadlo, zasadenie medzi indiánov má svoje čaro a celkovo Trachtenberg potešil. (Našťastie sa vyhol nejakým pseudo-komediálnym pokusom ako Shane Black naposledy a urobil z toho pomerne brutálny, kvalitný survival sci-fi thriller.) Za štyri tomahawky, ehm, štyri hviezdy. (Dodatok, vizuál toho medveďa veľmi nevyšiel, tiež design hlavného príšeráka nie je ideálny, ale zase nesťahuje to nejako dramaticky snímku ku dnu, to zase nie.) ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023