Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

sniper18

Pôvodný film je nestarnúca kultová klasika dotiahnutá takmer k dokonalosti, takže ju prekonať, alebo sa jej aspoň dorovnať je prakticky nemožné, ale aj tak si myslím, že v prípade tohto pokračovania tvorcovia urobili to najlepšie, čo mohli a tak s výsledkom som nadmieru spokojný. Dej preniesli do prostredia veľkomesta a tak špeciálne komando nahradila policajná jednotka na čele so špičkovým detektívom neuznávajúcom autority, čo nebola najhoršia voľba a hlavne vsadili na podstatne prepracovanejší scenár, ktorý rozširuje celkové univerzum. Predsa len postava Predátora je už divákovi z pôvodného dielu známa a tak znovu vsadiť na tajomnosť by nebolo najlepšie riešenie, ale aj tak má hlavne prvá polovica výbornú atmosféru a ako vždy je veľmi zaujímavé sledovať detektívov, ktorí sa s niečím stretávajú prvýkrát a navyše je tu doplnená aj jednotka, ktorá o Predátorovi vie, čo je príjemné oživenie. V druhej polovici už film očakávane zakčnie a tak atmosféra a prepracovanosť scenára už idú trochu bokom, ale aj tak je to vydarená zábava až do konca. Film musím určite pochváliť aj po akčnej stránke, nesie sa síce v úplne inom štýle, než v pôvodnom diele, ale pre pokračovanie bola práve toto najlepšia voľba. Zatiaľ čo ten bol atmosférická vyvražďovačka plná napätia, toto pokračovanie má už bližšie k plnohodnotnému akčnému žánru a tak ponúkne viacero dlhších akčných sekvencií, v ktorých sa Predátor postaví skupine protivníkov a tie sú výborne natočené, správne drsné a aj slušne nápadité, pričom poteší aj rozmanitý výber lokácií. Najviac sa mi páči úvodná vojna s kolumbijskou mafiou, likvidácia jamajských zabijakov v mrakodrape, ale zaujímavá je aj celá sekvencia v metre a dokonca aj dlhé finále, v tomto bol prekonaný aj pôvodný diel, toto finále mi prišlo podstatne atraktívnejšie. Veľkým plusom je aj obsadenie, hlavne detektív Danny Glover, zábavný nový člen tímu Bill Paxton, Gary Busey tentoraz v kladnej úlohe veliteľa jednotky, ktorá o Predátorovi vie a dostatok známych tvárí vo vedľajších úlohách. Režijne s filmom tiež nemám problém, atmosféra v rámci možností pokračovania funguje, akčné sekvencie sú kvalitne zvládnuté a technická stránka je bezchybná. A hudba je prakticky totožná s prvým dielom. Takže tomuto pokračovaniu síce plné hodnotenie nedávam, ale aj tak je to pre mňa nestarnúca klasika, ktorú si kedykoľvek pozriem s radosťou. 81% ()

3DD!3

Slabší bratříček prvního PREDÁTORA. Nápad přenést děj do města se mi hodně líbil, ale Roger ze Smrtonosné zbraně se mi pro něj nezdál být dost odpovídajícím soupeřem. Ne že bych Dannyho Glovera neměl rád, ale kdykoliv, kdy není Predátor na scéně (dost v první polovině filmu) začíná trochu nudit. Ovšem zvedá to dlouhá závěrečná bitka s FBI a následná honička. Jednu věc rozhodně musím uznat, PREDÁTOR ve dvojce byl větší týpek než ten v jedničce :). ()

Le_Chuck

Výborné pokračovanie, ktorému zmena prostredia prospela. Hopkins dokázal oživiť strach s neznáma aj keď už vieme vo co go, pridal trochu na krvi a na temnej atmosfére. Výsledkom čoho je dobre pozerateľný (teda až na tu stroboskopickú scénku v metre) a naozaj husty triller. ()

Kaka

S odstupem času je stále více vidět, že pokračování slavného předchůdce je v podstatě už jen vaření z vody. Lovec byl výborně nastíněn již v díle prvním a zde se zase o tolik neposuneme (závěr toho moc neřekne). Krom toho je zde několik technických i dějových chybek a nedostatků, které celkově srážejí jinak docela solidní dojem. Několik scén je samozřemě působivých (metro, masna), ale jinak je to v podstatě jen mermomocí vynucené pokračování, které mělo především nalákat fandy zabijáka do kin. Arnie znatelně chybí a Glover nemá tolik charizmatu jak by bylo potřeba. Zbraně predátora jsou fajn, ale jinak mu cesta do města moc neprospěla. ()

Spiker01

Predátor 2 je typickým příkladem nešvaru druhých dílů, který se ujal jiný režisér. Legendární jedničku snad ani nebylo v tomto složení možné kvalitativně dostihnout, své kvality však na rozdíl od různých crossoverů a spin-offů plnohodnotný druhý díl má. Permanentně zpocený Danny Glover sice nemá na rozdíl od Dutche k dispozici džungli zelenou, nýbrž městskou, ale je to asi tak lepší, protože podruhé a v horším podání by se na Predátorův pralesní lov už z principu koukat asi nemělo smysl (viz rebooty, ač je mam celkem rád). Jak jsem již řekl, kvalit McTiernanovy jedničky film nedosahuje, ale koukat se na to dá...70% ()

sud

Nepovedené pokračování skvělého "Predátora". Co přimělo tvůrce vymyslet takovouhle blbost opravdu netuším. Snad jediným vodítkem filmu a jediným plusem který to u mě drží nad hranicí odpadu je Danny Glover. ()

Falko

70%. Predator v centre Los Angeles namiesto lesnej dzungle mi nevadil, skor naopak, myslel som, ze to bude rovnako zaujimave, ako jednotka, ale zial Stephen Hopkins pokazil hlavne tu prvu hodinu. Na zaciatku filmu mi to pripominalo styl Verhoevenovho ROBOCOPA (1987) - gang rozbijajuci vsetko v uliciach mal väcsiu moc ako samotni policajti a okrem tam boli aj zostrihy zo spravodajstva, ktore Verhoven rad pouzival vo viacerych svojich filmoch. Okrem toho neviem, co viedlo Arnolda odmietnut ulohu v tomto filme, bol by aspon viac zabavny, ale na druhej strane druha hodinka spolocneho boja Garyho Buseya s Dannym Gloverom stala za to a preto mu davam 70%. Uz len kvoli tej druhej hodinke si druheho Predatora rad obcas zopakujem. _________ Kevin Peter Hall - (Predátor) +++ Danny Glover - (Mike Harrigan) +++ Gary Busey - (Peter Keyes) +++ Bill Paxton - (Jerry Lambert) +++ Maria Conchita Alonso - (Leona Cantrell) +++ Adam Baldwin - (Garber) +++ Produkcia: Joel Silver +++ ()

castor

Špatně to dopadnout nemuselo a oproti jiným si myslím, že ani nedopadlo. Vlhkostí a nebezpečím prolezlý prales vystřídalo Los Angeles, kde mlžný přízrak sleduje válku drogových gangů. Policie nachází zohavená těla, Danny Glover už toho má po krk. Režisér pyrotechnického thrilleru Zděšení Stephen Hopkins logiku děje zrovna neřeší, postavy posílá do scén, ve kterých jde hlavně o to, aby to pořádně burácelo a krev stříkala všude okolo. Postavám nedopřeje ani krapet vývoje, scénář nepohrdne okatými berličkami a jakmile divák přečká dialogovou vatu, užije si místy nápadité akce. A že jí není málo. ()

ClintEastwood

Druhá porce napětí a krve, v hlavní roli s nemilosrdným lovcem lebek. Ono není lehké po legendárním filmu, jakým byl první Predátor, natočit důstojné pokračování. Zároveň je nutno dodat, že je to pokračování vynikající, které podobně jako původní snímek, umí drásat nervy diváků. Několik scén, u kterých divák ani nedýchá, se tady opět najde (např. ta v metru, na jatkách, střet Predátora s Králem Willym či závěr). Děj se přesunul do rozpáleného Los Angeles a změna prostředí filmu prospěla, je to kvalitní akční sci-fi nářez, který fanoušky žánru rozhodně neurazí. Hudba je opět skvělá, Alan Silvestri ještě přidal několik dalších motivů a tíživá je opět i atmosféra filmu. Danny Glover svou roli zvládl dobře a pro mě už navždy zůstane nejen Rogerem Murtaughem ze Smrtonosné zbraně, ale i Mikem Harriganem z Predátora 2. ()

MM_Ramone

"Predator 2" je očividne slabšie pokračovanie svojho predchodca. Schwarzenegger je minulosť. Žezla sa chopil afro-americký herec Danny Glover. Asi by ani tak nevadila absencia Arnolda Schwarzeneggera, ale zmena prostredia Predatorovi evidentne uškodila. Díky presunu z tropickej džungle do džungle veľkomesta už nemá tento snímok tajomné exotické kúzlo prvej časti. Predvedie sa nám tu síce celá partia Predatorov, ale to situáciu moc nevylepší. Taktiež i v hlavnej úlohe policajta Harrigana si viem predstaviť lepšie typy ako je toporný Danny Glover. "Predator 2" má ešte stále môj rešpekt, ale táto druhá časť za jedničkou proste výrazne zaostáva. Takže viac ako tri hviezdičky jej dať nemôžem. *** ()

Niktorius

Nevadí mi, že se film přenesl do jiného prostředí, vadí mi že úplně změnil žánr a pojetí predátorské duše. Je to vlastně taková typická "špinavá" gangsterka z přelomu osmdesátých a devadesátých let a nezlobte se na mě - tohle jsou přesně ty filmy, které nemám moc v oblibě. Přítomnost mimozemských zabijáků film pochopitelně oživuje, akorát škoda, že už nesledujeme tajemně hrozivého lovce, ale (přesně v tradici dvojek) tlupu nadlidských zabijáků. Režie Stephena Hopkinse je děsivě nevyrovnaná - velmi dobré momenty jsou rozředěny momenty velmi slabými - a ty přítomnost poskakujícího poprsí a poletujících vnitřností zamaskovat nedovede. ()

Wacoslav1

Na rovinu prvního Predátora mám rád, ale nepředstavuje pro mě nějaký nezapomenutelný kult. Tohle pokračování je přeci jenom o něco slabší chybí tady Arnie což není nic proti Gloverovi, ale prostě chybí. taky ta atmosféra už není tak brilantní jako v prvním díle pro mě je to tak na hranici průměru. pravda mimo Glovera kterej není špatnej, ale prostě to pro mě není prototyp chlapáka co by měl vyřídit Predátora je tu ještě pár solidních vedlejších postav (hlavně Gary Busey už tradičně vyniká) akce je dost brutalita je solidní, ale přesto mi něco chybělo. určitě je to slušná řemeslná práce a důstojný pokračování jedničky. Nejvíc strhávám za ten konec. tím to bohužel dost zabili. Škoda jak říkám ucházejíci film, ale dalo se z něj vytřískat víc.55% ()

gogo76

Vytratilo sa kúzlo súboja človeka proti mimozemšťanovi. Krásu prírody zamenili za špinu veľkomesta. Dá sa na to pozerať, poteší hlavne hudba Alana Silvestriho, ktorý stále pripomína atmosféru kultového prvého dielu, no už to nie je také strhujúce. Záverečný odkaz v podobe historickej pištole - "My sme tu už dávno, vy parchanti" je dobrý. Na ten záver sa dá kedykoľvek opäť naviazať, len dúfajme, že lepšie. Hej, Arnie? Nemáš záujem? 60%. ()

Reiniš

Změna prostředí příběhu prospěla a Danny Glover je po Arnoldovi přinejmenším svěží náhrada. Občas sice snímek brnká na béčkovou strunu, já mám ale tyhle klasicky ,,devadesátkové" sci-fi rád. Neprávem opovrhované pokračování, Stephen Hopkins odvedl dobrou práci. ()

Xmilden

Jedničce se to sice nevyrovná ani omylem, ale tohle téma se mi prostě moc a moc libí. A kromě série Alienů tady nikdy nic podobného natočeno nebylo, a proto nemůžu jít se svým hodnocením pod 5. Navíc Dvojka stárne velmi příjemně a vyloženě dozrává, i když já ji měl rád už v době vzniku. 90% ()

Divočák

Rovnocenný a hodně nedoceněný nástupce jedničky, který v mnohém (především ve scénáři) dává svému staršímu bráškovi pěkně na prdel. Losangelesská válka drogových gangů není o nic míň atraktivní prostředí než jihoamerická džungle a s příchutí jamajského voodoo působí sakra dobře. Sice tu chybí nějaký ten arnoldovský superbijec (což je nejspíš dobře, protože kdyby se tu měl po městě prohánět nějaký jeho mladší brácha s rotačákem, tak teda potěš pánbůh), ale Glover to všechno herecky zachraňuje a policejní tým v čele s Billem Paxtonem prostě špatný ani být nemůže. A když si k tomu přičtete tu lahůdku v podobě několika Predátorů nakonec... . ()

darkrobyk

O něco slabší, ale pořád velice dobré. Labyrint velkoměsta nemá sice ona tajuplná a strašidelná zákoutí, ale pro našince je džunglí dostatečnou. Až po letech, kdy se objevila celá řada spíše nepovedených klonů, se ukazuje, že pokračování o lovcích z vesmíru je vcelku povedené. Stáhnuté mrtvoly mají podobný účinek jako v jedničce ( byť pod nimi tentokráte neleží kopice vnitřností). Chvílemi normální akčňák, chvílemi temný horror s přesahem do sci-fi, kterému vévodí jedna z nejpopulárnějších postav žánru. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)