Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

Stanislaus

Jedna z mých nejoblíbenějších amerických fantaskních komedií, na kterou jsem se jako malý rád vždy podíval a můj názor se postupem času nijak nezměnil. Film nepostrádá akci ani humor a i když dnes tamější vizuální efekty působí směšně, tak tehdy to byla pecka - ale i teď se mi to líbí, hlavně ten malý zelený duch a ti "pejsánci". Bill Murray je opravdu herec sympaťák a na plátně to umí a Sigourney Weaver mám rád odjakživa. No a Rick Moranis je fakt střevo, v tom dobrém slova smyslu. A ta chytlavá znělka! Zkrátka opravdu nápaditý, na svou dobu originální a technicky zdatný film, u kterého se člověk rád zasměje. ()

MontyBrogan

Gatekeeper a Keymaster, na tom by sa vybláznil aj Freud... Pre mňa na jednej strane obrovská nostalgia, trochu nadnesene až na úrovni déja vu, pretože dnešné repete po toľkých rokoch vynáralo moju spomienku na predošlé projekcie Ghostbusters ako keby zo sna či z podvedomia. A na strane druhej, vďaka vtipom pre dospelých som komediálnu rovinu objavil až teraz. Čo dokopy robí neriedený kokteil peknej spomienky a novej zábavy. ()

Nancy

Skvělá komedie s dokonalou ústřední písní, která se stala hitem. Film je teď již celkem kultovní záležitost, která vždycky skvěle pobaví. Navíc velice povedení nenechaví duchové, kteří museli být v té době prostě vrchol animace. ()

SOLOM.

Parádní duchařská komedie nejen pro děti....Pamatuju si, že od té doby co jsem to viděl kdysi v dětství poprvé jsem neustále otravoval naše, že mi to musí nahrát a díval jsem se na to pořád znovu a znovu. Teď už mě to tak nebere, ale pořád si myslím, že jde o nadprůměrnou záležitost. ()

AlfaNumerO

Moje srdeční záležitost (stejně jako Sám doma) táhnutá i na dnešní dobu neotřelým dějem, skvělým soundtrackem, výbornými hláškami a hlavně plejádou skvělých herců v čelem s mým oblíbence Billem Murraym, Danem Aykroydem, krásnou Sigourney Weaverovou a superujetým Rickem Moranisem. Jeden z těch filmů, které uvidím 30x (což jsem asi opravdu viděl) a stále mě pobaví stejně jako poprvé. Už aby vyšla trojka ve starém složení. 93%. EDIT: Trojka s ženskými viděna a trochu lituju svého přání. Některé filmy prostě mají zůstat bez dalšího pokračování, i když byste si ho přáli sebevíc. ()

eraserhead666

Před mnoha mnoha lety na velkém plátně to (v dětských očích) byla samozřejmě neskutečná pecka. A vlastně je jí to pořád. Zajímavý humor (To je ložnice, tam nikdy k ničemu nedošlo.... To je škoda), pár výborných scén a samozřejmě ten nezapomenutelný song. Jenže dnes po letech už to nebylo ono. ()

ARI50

Nedá se zapomenout na růžovou tekutinu, skvělé herce pár dobrých duchů a hlavně zajímavý nápad na film. Ani jsem se nenudil a mám to rád je to zajímavé a rychle to uteče. Konec je přesto nejlepší. ()

veru_needy

80. léta a tohle je jeden z mnoha filmových fenoménů, jakých v tomto desetiletí vzniklo. Paranormální jevy v podobě duchů a parta bezvýznamných chlapíků, kteří s nimi udělají přítrž se ukázalo jako dobrý tah na branku. Nikdo se v ničem nebere vážně a v podstatě si každý dělá sám ze sebe srandu. Režisér Reitman měl na komedie talent a i toto spojení s mysteriozním fantastičnem se mu zcela vydařilo. Speciální FX efekty jsou z dnešního pohledu už sice dosti okaté, ale ve své době patřili k tomu nejlepšímu. Jedná se o absolutní klasiku, která nestárne a která ve své skromnosti dokáže pobavit i dnes. Úvodní znělka je vryta pod kůži snad každému kdo film viděl a to se týká i příběhu o nadšencích, kteří se rozhodli krotit a chytat duchy v New Yorku. Jedna z nestárnoucích komedii s zajímavými vizuálními efekty a výborným hereckým obsazením. - "Sometimes shit happens. Someone has to deal with it and who are you gonna call?" ()

duklak2

Asi první film na Nově. Pamatuju si, jak jsem přišel ze základky domů a běžely upoutávky. Psal se rok 1994 a hlásili: „Dnes startuje tv Nova a ve 20.00 hod. uvidíte film Krotitelé duchů“. Tehdy to bylo poprvé, co jsem měl možnost shlédnout tento film. Je to docela zajímavé. V domech se objevují duchové a v TV běží upoutávka na speciální agenturu, která se zajímá chytáním duchů. Tak se tedy lidé rozhodli, že to vyzkouší a objednají si je, aby tedy ty duchy pochytali. Po krátké době má agentura zakázek nad hlavu. Ti duchové byli velice dobře (na tu dobu) z animováni. Vybavuje se mi ten takovej zelenej, slizkej. Je to pěkná USA komedie. ps: Vzkaz pro všechny. Až se u vás objeví duchové, tak volejte tuto agenturu :-) ()

Bauer

Kdo by neznal Krotielé duchů? Vždyť je to jasný kult, který ve své době musel být takovým hitem, že si myslím, že to určitě lámalo rekordy. A v soušasné době? Stále pecka, která nemá konkurenci. Natočit komedii o partě lenochů, kteří se rozhodnou chytat duchy je vážně dobrý a hlavní dost originální. Navíc je to dost vtipné. Skvělé hlášky u kterých jsem se smál nahlas. Efekty sice nejsou nic moc, ale co bych taky chtěl, když je to z roku 1984, takže si nemám celkem na co stěžovat. Trojice Krotielů je vkusně vybrána. Vtipálek Bill Murray, jekož je tohle očividně životní role. Dan Aykroyd a nebo pro mně neznámý Harold Ramis byli taky dobří. A Sigourney Weaver? Sakra, tady ji to sluší, až je to nebezpečný. Ivan Reitman natočil něco, co už nikdo nikdy nejspíš nenatočí. If there's something strange in your neighborhood Who ya gonna call? GHOSTBUSTERS. If there's something weird and it don't look good Who ya gonna call? GHOSTBUSTERS. I ain't afraid of no ghosts. I ain't afraid of no ghosts. If you're seeing things running through your head Who can ya call? GHOSTBUSTERS. An invisible man sleeping in your bed Who ya gonna call? GHOSTBUSTERS..... ()

JASON_X

Ghostbusters jsou nejen mou další nostalgickou vzpomínkou na x-krát překopírovávané VHS filmy s jednohlasným dabingem, ale i s odstupem času povedeným, nápaditým a vtipným filmem. Myslím, že musí bavit i dnešní děti a mladší teenagery, zdá se mi nadčasový. ()

luka4615

Dokonalá filmová ikona plná pamětihodných scén, hlášek a hereckých výkonů. Ghostbusters je zkrátka něco, co by měl povinně vidět každý, kdo se alespoň trochu zajímá o filmovou tvorbu. Pro mě osobně se jedná o milovanou klasiku, k níž se vždy velmi rád vracím, přičemž si užívám každé filmové políčko. „Who you gonna call?“ ()

Sawy

Naprosto klasická sci-fi komedie,jedna z nejlepších komedií 80. let.Ústřední trojka v podání Billa Murrayho,Dana Aykroyda a Harolda Ramise nemá chybu,skvěle je doplňuje výtečná Sigourney Weaver a spousta dalších zábavných postav.Ústřední píseň je jedna z nejchytlavějších a závěr s panem Bonbónkem je prostě nezapomenutelný.Kult! 90 % ()

Lucasion

"Who you gonna call?" Přišli. Viděli a dali tomu na frak! Kdybych jmenoval deset srdcovek z dětství, tak Ghostbusters budou patřit rozhodně mezi ně. Ivan Reitman komedie umí a tenhle film patří mezi jeho zlatý hřeb. Tři vědci, kteří vymyslí způsob jak chytit a izolovat duchy. Založí si firmu, koupí starý barák na páté avenue a samozřejmě přemalují černý Cadillac na bílo. Ecto-1 se řítí do ulic, siréna houká a hudba začíná hrát. Ano, čtete nadšený komentář fanouška, který jako malý žral Krotitelé duchů a žere je doteď. Komedie je to totiž i po více než 30-ti letech stále vtipná a svěží. Hlášky jsou legendární a hlavní trio je nesmrtelné. Vyniká tedy Bill Murray, který sbírá "smrkance" a tvoří naprosto nejsympatičtějšího vědce v celé filmografii, Petera Venkmana. Navíc jsem si ho od této role zamiloval jako báječného komika. Ale fakt je, že trikově je film stále super, hudebně nezapomenutelný a po stránce komedie stále vtipný. Nemůžu jinak hodnotit než maximálním počtem hvězd i procent. Od začátku v knihovně, až po závěr s reklamním panákem. Tenhle film je prostě neuvěřitelná kultovka na kterou se rád vždy podívám. Tudíž když jsem vybíral film na svoje letošní narozeniny a chtěl jsem nějaký svůj oblíbený film, který jsem dlouho neviděl. Volba jasně padla na Krotitele duchů. A můžu říct, že to byla správná volba! "WE GOT ONE!" [Viděno v 4K] (100 %) ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)