Štvorica podnikavých „Krotiteľov" - Dr. Peter Venkman (Bill Murray), Dr. Raymond Stantz (Dan Aykroyd), Dr. Egon Spengler (Harold Ramis) a Winston Zeddemore (Ernie Hudson) - je s odstupom času užitočná azda už len pre deti predškolského veku, ktorým rozprávajú strašidelné historky o chytaní duchov a spievajú im svoje pesničky. Pred totálnym bankrotom môže priateľov zachrániť iba nová zákazka. Lenže nikto ich už nepotrebuje a nikto ich neberie vážne. To všetko však iba do chvíle, kým sa v meste opäť objaví čudesný sliz, živiaci sa zlou náladou! Majú zlikvidovať jednu z najnebezpečnejších nadprirodzených bytostí - karpatského ducha - a zároveň zbaviť mesto odporného ružového slizu, šíriaceho sa kanalizáciou, a ohrozujúceho newyorské domácnosti. Len oni, ako naslovovzatí odborníci na dolapenie duchov a vecí nadprirodzených, sa mu totiž dokážu postaviť... (TV Dajto)

honajz2

Aha, takže další z filmů, který tu vůbec nemám ohodnocený? Ach jo... Každopádně si na to pořád pamatuji jako na celkem dobrý zážitek, i když jsem to stejně jako jedničku viděl tak 6 let zpátky. Co bych na to řekl dneska sice netuším, ale nemám problém sem znovu přidat své tehdejší hodnocení, když si aspoň dojmy z toho filmu pořád nějak pamatuji. Slabé 4* ()

Ruut

O něco slabší než jednička. Jednoduše chybí moment překvapení. Všechno známe z dřívějška. Film trpí typickým neduhem dvojek - vše je velkolepější a přeplácanější. No výtvarná stylizace je pořád hodně fajn. Ale ten obrazový záporák se dvakrát moc nepovedl. Každopádně v kontextu dnešních "komedií" jsou Ghostbusters II nadprůměr. 70%. ()

Bat55

Jednotka je pecková!!!Jednotka je premakaná a lepšia v tom,že tam prišiel nový nápad,že to všetko (parádne) začalo.Dvojka začína super a podľa mňa aj dosť super je.Aspoň teda čiastočne.Inak,myslím a vlastne ani nízke hodnotenie nechápem.Tá scéna s tou Sochou slobody ako kráčala mestom,je už prinajmenšom kultovná.Herci zasa super,veľmi vydarené efekty,humor tiež super.Len,už to tak nenadchne a aj príbeh je slabší,to je proste typická dvojka,Aj napriek týmto nedostatkom je to viac než solidná jazda plná humoru a srandy,plná duchov a temna,plná klišé a nelogičností.Reitman podľa mňa a u mňa teda určite svoju úlohu splnil.Ale jednoducho plný počet dať už nemožem,pred 10 rokmi,keď som na to s otvorenou pusou pozeral,by som bez váhania,bez problému,nasolil riadnych 5*.Bohužial,dnes už zisťujem,že ma to tak neberie,ale stále baví,ale tá posledná hviezdička,proste vyhasla./80%/ ()

kaylin

Ne, tohle už prostě není ono. Není to tak parádně svižné, nemá to tak skvělý náboj, něco se zde dokonce opakuje a je strašně moc vidět, jak se snažili, ale ono to nešlo. Není to povedené a skoro bych řekl, že je to až moc rychle spíchnuté. Je to škoda, protože tahle čtveřice by si rozhodně něco lepšího zasloužila. No, bohužel už na to nedojde. Určitě ne v tomhle složení. ()

Anderton

Klasický prípad dvojok. Väčšie, vysokorozpočtovejšie, akčnejšie.....v tomto prípade ale pre dobro veci. Reitman sa konečne poriadne odviazal, do ulíc vypustil ženu s neustále vzpriamenou rukou a ja som v kine Hviezda v predpubertálnom veku nestačil zavrieť ústa a ani žmurknúť. Kupodivu táto klasika nestratila zo svojho čara ani dnes. Možno je to nostalgiou, možno tým, že klasický, oddychový trikový mainstream je v súčasnosti povedzme že v miernej kríze. ()

• V rozhovoru pro Entertainment Weekly Bill Murray (Peter Venkman) přiznal zklamání ze směru, jakým se pokračování ubíralo. Komentoval to slovy: "It was a whole lot of slime, and not much of us." ("Byla tam spousta slizu a málo nás.") (FilmFan24)
  • Přestože film končí na Nový rok, tudíž se hlavní část děje odehrává kolem Vánoc, tak v New Yorku chybějí vánoční ozdoby. (griph)