Bones and All

• Česko Do morku kostí (viac)

Zaľúbia sa do seba a vydajú sa na cestu Amerikou osemdesiatych rokov. Okrem lásky ich však spája aj neodolateľná chuť na ľudské mäso... Maren (Taylor Russell) je mladá žena, ktorá chce to isté, čo všetci – byť rešpektovaná, byť obdivovaná, byť milovaná. Komplikuje jej to však zvláštna potreba, ktorou trpí odmalička. Vyčíta si, že sa jej kvôli čudesným chúťkam rozpadla rodina a má množstvo otázok. Rozhodne sa vypátrať svoju odcudzenú matku a na ceste spoznáva charizmatického mladíka menom Lee (Timothée Chalamet), ktorý má rovnakú potrebu ako ona sama. Zvláštne spojenectvo nesúrodej dvojice rýchlo prerastie v lásku až do špiku kostí, na dlhej ceste ich však čaká množstvo prekážok. (Continental film)

Omnibus

"Samota hryže-li do srdce, Sally se přitulí... divoce!"  Ó různosti různorodá, samoto zubatá uprostřed všech stejných, prozraď. Která láska prochází žaludkem, ta konzumně přízemní nebo ta nebesky romantická, maso i s kostmi chroupající? A kolik odlišných, samojediných, na cestě života prašné dívka hladová ještě potká? Dva vzkazy pro zatoulanou, otcem i matkou odvrženou Maren na její zubaté road movie: Varuj se zmrdů u táboráku, byť tvého druhu. A užívej si, děvče, lásku i hlad, divoce a bez zábran, vždyť být jiný, odlišný od přežitého normálu je dnes cool. Čím víc, tím líp. Jen pomni, dívko již dospělá a svobodná, že tvá svoboda končí tam, kde začíná můj brzlík! :-)) Vzkaz druhý, návodný: "Líp než lykan, líbá bi-kan." Hubeňoučký beatnik se štěněcím pohledem a nechutnými choutkami, zřejmě jediný svého druhu, BIsexuální KANibal Timothée Chalamet. Cha! Zrovna včera mi manželka říkala: "Miláčku, samou láskou bych tě snědla!" A kolikrát to křupne? Čtyřikrát... ()

sochoking

Kurevská nuda. Dialogy nezaujímavé a uspávajúce, a navyše hlavní hrdinovia mi boli úplne ukradnutí. Necítil som medzi nimi a mnou absolútne žiadnu chémiu. Celý čas som sa len v kresle vrtil a ošíval, v jednom kuse pauzoval a pozeral, že ešte koľko do konca. Ani tie osemdesiate roky som z toho necítil. Avšak po remeselnej stránke zmáknuté na výbornú, preto jednu hviezdičku si to u mňa zaslúži. ()

dr.horrible

Výborný film, len trochu mám strach, aby Guadagnino na toho oscara, čo ho mal dostať za Call me by your name, ešte niekedy dosiahol. Inak je to tam stále. Hlavne práca s hercami je dotiahnutá k dokonalosti. ()

Arsenal83

Film neuspel ani čo sa týka hororovej stránky, ktorá sa priamo núkala, ani čo sa týka stránky romantickej. Lebo prapodivínstvo dvoch kanibalov, čo sa lížu s krvavými pyskami, to mne príde skôr nechutné, tak ako je nechutné, že to vôbec niekto napísal. Film je o dvoch stratených identitách, ktoré sú opustené, a keďže tento príbeh by inak nezaujal, tak z nich urobili kanibalov. Čistá udička pre zaujatie pozornosti. ()

Marze

Hannibal Lecter vyžere vaše srdce. Po dvou hodinách a deseti minutách pomalu se klikatícího děje jsem dostal hlad na více masa na těchto kostích. Spíše než na horror se tvůrci soustředili na love story o dvou pohledných mladých kanibalech, Romeu a Julii z Afriky, Timothée Chalamet a Taylor Russell se zabijáckými impulsy i když je to romantika se zvracejícím žaludkem. Road movie do pekla. Je tu spousta zapamatovatelných scén a témata samoty, skrývání svého já před společností apod. ()

Chrustyn

S Lucou Guadagninonem si rozumět nebudu. Už jeho oceňované drama Dej mi své jméno mi nesedlo a tentokrát opět přináší příběh o nespoutaném mládí, tentokrát s přichutí hororu. Ani těch pár hezkých obrázků, mě nepřesvědčilo o tom, že by to byl dobrý nebo to naopak nebyl k uzoufání nudný film. ()

Flego

Kanibalské romantické road movie. Film o hľadaní lásky, porozumenia a miesta v živote. Ale i chuti na ľudské mäso... Šialená minutáž si žiadala silnejšie prepracovanie, tempo je veľmi pomalé. ()

Othello

Již potřetí za sebou využívá Guadagino zápletku k průzkumu nějakého časoprostoru. A po letní Itálii a rozděleném Berlíně se věnuje americkým středovýchodním perifériím. Tentokrát dokazuje nakolik element prostředí dokáže vytvořit věrohodný příběh o lásce i když k tomu nemáte moc dobrou herečku v ústřední roli a předlohou vám je patrně poměrně dost klišovitý young adults román o dvou izolovaných teenagerech odsouzených k životě na okraji a dle jiných pravidel. ()

ancientone

horror, outlaw drama, road-movie, coming of age, romanca... ktorá pripomenie Near Dark, Badlands alebo The Hitcher. Uvedený mix nie je ničím novým, ale pred sledovaním veľmi záleží, v akom pomere divák dané ingrediencie očakáva. Guadaninovo podobenstvo o inakosti drží svoj tvar a nielen settingom deja pripomenie americké horrorové hrátky ôsmej dekády. A v súčasnej produkcii obstojí veľmi slušne. ()

ScarPoul

Prvá hodinka je výborná vo všetkých smeroch. Atmosféra, roadmovie feeling, postavy a postavičky a zároveň postupné odkrývanie fikčného sveta, ktorému musíte ísť trošku v ústrety, aby ste dokázali prijať všetko, čo sa od určitého momentu pred vami bude odohrávať. Prijatie tej podivnosti je kľúčové. Po asi hodine sa to ale snaží hľadať niečo hlbšie a tam to začne bytostne balansovať na hrane dobrého vkusu. Čím sme bližšie k záveru, tým viac sa jednotlivé motívy rozpadajú a výsledný dojem systematicky podkopáva skvelo budovanú atmosféru prvej hodiny. Odrazu sa z toho stáva zbierka scén, bez emócií, ktoré majú podporiť čo? Romancu? Nemyslím si, že to dokáže u uvedomelého diváka zafungovať inak ako kostrbato. Taylor Russell aj Timothée Chalamet sú skvelí. Len nie keď sú spolu. Tá chémia tam medzi nimi skrátka nie je. Vedľajšie postavičky potešia a najviac z nich vynikne fenomenálny Mark Rylance, ale aj ten sa ku koncu stáva klaunom a maškarou, svojho tak zaujímavého charakteru. Neviem čo sa stalo. Vidno za tým robotu. Vidno za tým uvedomelú filmárčinu. Koketovanie s hlbšou myšlienkou tam je, ale nikdy sa nenaplní. Takže zaujímavý film, ale v rámci akéhokoľvek diskurzu tam nie je nič o čom by sa dalo rozprávať aj o rok. Čo je na tak premyslený a formálne čistý film škoda. ()

BoPo

Luca Guadagnino je u mňa skvelo zapísaný vďaka hororu Suspiria (2018). Tentoraz sa rozhodol ukázať veľmi reálny pohľad na veľmi tradičné hororové téma, a to na kanibalov. Road movie, ktoré boduje predovšetkým svojimi zastávkami. Sully si kradne každú scénu pre seba. Nie skvelé, nie typické, nie vhodné pre každého, v silných momentoch naozaj pútavé, majúce hlavu a pätu čo sa týka správania postáv. Prečo len 3*? Sám neviem...asi som si dostatočne silno neobľúbil ústrednú dvojicu. Ak sa Vám bude Do morku kostí páčiť, tak odporúčam podobne ladený film Ať vejde ten pravý (2008), ktorý hodil do chladnej reality upírstvo. Pozor, nepozerať nevydarený USA remake z roku 2010, ktorý má na triku dnes tak ospevovaný Matt „The Batman“ Reeves. ()

ledzepfan

Kdyby si Lynchův Straight story, Jarmuschův Only lovers left alive a nějaká romanťárna typu A star is born, dali švédskou trojku, zpovzdálí by to mohlo připomínat Bones and All.. Má to pár much v dynamice (o pár minut by se to asi dalo prostříhat), ale jinak je to krásnej film s vlastní chytlavou, kanibalskou mythologií (která v mnoha ohledech může sloužit jako metafora), fungující chemií mezi ústřední dvojicí, několika parádními hereckými kreacemi (Rylance, Stuhlbarg..), několika wtf momenty a ReznorovskoRossovskou hudbou, která tomu dodává tu správnou atmosféru křehkého příběhu zasazeného do rozlehlých plání a maloměst USA.. Nevím jestli bych to hypoval tak jak se to teď hypuje a jestli bych to doporučil každému, ale kdo má slabost pro pomalejší filmy bez zásadního dramatického oblouku, hrající spíše na struny nálad a nuancí, ten by to mohl docenit. ()

Steven47

Nejnovější počin režiséra Guadagnina je skvělým mixem dramatu, romantiky a lehkého hororu, kterému na atraktivitě přidává i ústřední téma – kanibalismus. Ačkoliv se samotné téma může jevit jako výstřední, film pracuje se zajímavými myšlenkami a motivy, které vychází ze situací v běžném životě. Ústřední dvojice postav mezi sebou má potřebnou chemii, jsou výborně zahraní a oba mě strašně bavili. Nesmím samozřejmě opomenout ani Marka Rylance, který ve mně v každé scéně vyvolal snad všechny možné emoce, bravurní výkon. K tomu navíc téměř dokonalá hudba, jež kombinuje relativně jednoduché a opakující se motivy s několika perfektně zvolenými písněmi. Jelikož se prakticky jedná o road movie, snímek mě nikdy nenudil, protože pořád určitým tempem plyne dál. Celé to je, i přes místy dost zvrácené scény, svým způsobem strašně „feel-good“ a já jsem si to fakt užíval. I proto mě vážně mrzí, že Bones and all nezvládá prodat jakékoliv silnější emoce, což se projeví především na konci. Naštěstí se jedná o jediný, byť docela zásadní, problém jinak zdařilého filmu, který by neměl zapadnout. 8/10 ()

M.i.k.e

po gay romanci přichází Guadagnino s kanibalskou romancí říznutou road movie a i když se na ní opět celkem hezky kouká, stejně jako Call Me By Your Name mě většinu času úspěšně míjela. Guadagnino se drží toho co umí a tak i tentokrát tu máme artem líznutou vztahovku, kde hlavní hrdinka není "normální" a musí se tak vyrovnat sama se sebou a hledat odpovědi. Za mě určitě lepší než předchozí dva režisérovi snímky, ale i tak na víc jak tři jít nemůžu...70% ()

vydumnica

Creepy. Maximálne creepy. Vraj že romantické? Toto? Horor to už skôr. Pre mňa čo horory sleduje zriedkakedy, toto hororové bolo. Mark Rylance ešte nikdy nepôsobil strašidelnejšie. Pozreté zo zvedavosti, ale druhé pozretie nehrozí, raz úplne stačilo. Bones and All je však natočené štýlom, ktorý upúta a nenudí, veľa sa toho deje aj mimo obrazu, divák je len informovaný ako sa stalo to a to a celé je to už potom ponechané vlastnej predstavivosti. Mám veľmi dobrú predstavivosť, ale to, čo tam bolo povedané o trojročnom dieťati (nechcem písať spoilery) sa mi z fyzického hľadiska vidí nemožné. Téma je riadne brutálna, film určite neosloví každého alebo skôr málokoho a už vôbec si neviem predstaviť, že by som si mala pri ňom pochutnávať napríklad na popcorne. Najväčší problém vidím v nepravdepodobnosti!!! Aké sú šance, že skoro každý koho dievčina stretla na jej cestách by bol jedným z nich?! Dovolím si tvrdiť menej ako jedno percento. Za spracovanie, povedzme aj originalitu a odvahu alebo žeby trúfalosť hmh dávam slabšie 3*. Čo sa týka žánru Road-movie, z tej Ameriky tam bolo ukázané dosť málo. Aspoň z tohto hľadiska som čakala viac. ()

William_

No nebudu lhát, jsem zklamán. Asi jeden z nejhorších road-trip filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Vše znělo skvěle, téma filmu mě zaujalo, herecké obsazení taky na výbornou, avšak samotné provedení je na facku. Otřesnější střih jsem dlouho neviděl, že by kamera nějak excelovala se taky říct nedá, a přitom při road-tripu po USA se by s tou kamerou a střihem dalo tak vyhrát. Co se příběhu týče, absolutně mě nenadchnul, celé je to takové bizardní (ale ne v tom pozitivním slova smyslu, jakým si bizardní představuju viz. AHS) a scénář psal snad Křemílek a Vochomůrka. Jediná pozitivní věc je hlavní protagonistka, a to úžasná Taylor Russel. Prostředek filmu absolutně zdlouhavý a nezáživný a dal by se zkrátit o polovinu. Kdyby film měl třeba 110 minut, byl by daleko snesitelnější. Za mě obrovský potenciál ale výsledkem je naprosté zklamání. 2,5/10. ()

MrPierc

Divné, ale poutavé romantické drama o nalezení svého já v kanibalském dospívání. Velmi vážně natočené, nádherná kamera, zajímavý příběh s osudovými zvraty. Musím ocenit hlavně ultra realistické pojetí všech scén. Pár romantických záběrů a hned léčba šokem v krvavé realitě. Umělecké, krvavé, romantické, uvěřitelné. Je to zvláštní kombinace. ()

moviefreak

To násilie a brutalita ma príjemne zaskočili, popravde od tejto partie tvorcov a hercov som to naozaj nečakal. Strašne zaujímavý príbeh, vlastne príbehy všetkých (aj vedľajších)  postáv, ktoré trpia nielen zvláštnou poruchou chuti do jedla, ale aj žijú v prostredí, ktoré by ich životy zomleli aj bez tejto šťavnatéj prílohy. Mám toľko otázok, toľko scén by som rad videl dokončených v napríklad seriály z tohto sveta "Walking Dead bez zombikov". ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones … (viac)