Bones and All

• Česko Do morku kostí (viac)

Zaľúbia sa do seba a vydajú sa na cestu Amerikou osemdesiatych rokov. Okrem lásky ich však spája aj neodolateľná chuť na ľudské mäso... Maren (Taylor Russell) je mladá žena, ktorá chce to isté, čo všetci – byť rešpektovaná, byť obdivovaná, byť milovaná. Komplikuje jej to však zvláštna potreba, ktorou trpí odmalička. Vyčíta si, že sa jej kvôli čudesným chúťkam rozpadla rodina a má množstvo otázok. Rozhodne sa vypátrať svoju odcudzenú matku a na ceste spoznáva charizmatického mladíka menom Lee (Timothée Chalamet), ktorý má rovnakú potrebu ako ona sama. Zvláštne spojenectvo nesúrodej dvojice rýchlo prerastie v lásku až do špiku kostí, na dlhej ceste ich však čaká množstvo prekážok. (Continental film)

RAFT

Režisér už opravdu neví sčím nás překvapý . Už sem viděl od režiséra předchozí filmy . Kanibalové útočí road trip s trochou té romancí. Aneb kanibalové žijí mezi námi. 60% ()

wege

Nenaladil jsem se na stejnou notu jako třeba u Jména nebo seriálu Jsme, jací jsme. Je to celé banální, ta jinakost oproti ostatním podobným filmům, je pouze v té jedné věci, která ovšem nepůsobí přirozeně. Jistě, Timothée je herecký talent, ani Taylor Russell není špatná, jenže ten příběh to v mých očích celé zabíjí. ()

Terka_127

Zvláštně mi film učaroval. Ani nechápu proč, ale především díky nápaditému příběhu - hned běžím sehnat knihu! Režijně zvládnuté, artová kamera a herecká harmonie mě prostě dostala. Musím přemýšlet nad tím, jestli je něco takového možné, jak něco takového někoho napadne. Když to jsou upíři nebo mimozemšťani, tak je to sci-fi, ale když jsou to lidské bytosti, jen se od nás liší, tak to nutí k zamyšlení. O to šílenější je, jak se nebojí ukázat krev, pojídání a někdy až drsné scény kanibalů, ale třeba sexu, něhy a nahoty se nedočkáme. Každej chce kousek svého štěstí, lásky a najít sám sebe, pochopit svoje pocity a v tomto případě chutě. Cesta za poznáním se svou spřízněnou duší? Kdo by to nechtěl?! ()

JimDeNiro

Já jsem ale ichtyl 😅 Tohle si nechat skoro rok unikat. Ale tak vždycky na daný druh filmu není nálada. Jsem velmi spokojen. Hustokrutopřísná libovka. Navíc, režie se zhostil poeta Luda Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) !  Vzít kanibalský námět a udělat z něj romantickou road-movie může proste jen Luca a jeho dvorní scenárista David Kajganich. A tudíž se dostáváme k jádru pudla, tohle není mainstream, ale trochu artovka. A tohle já můžu. Seznamování se sama se sebou, kam vlastně patříme v tomhle světě, a co vše nás může potkat, nehledě na to, jaké má člověk choutky, v tomhle případě touhu po lidském mase. Nahlédneme na okraj společnosti. Samozřejmě se dočkáme i docela nepříjemných a krvavých scén. Mohlo jich být více, osobně jsem je čekal, Luca svuj hororový talent projevil již v předchozí Suspirii, ale nějak mě to tu nerušilo. Co je ovšem highlight je obsazení. Byť na Taylor Russell jsem si zvyknul až skoro po hodině, tak nakonec hrála velmi dobře. Mark Rylance je děsivý a slizký od samého počátku, a ten chlap u táboráku, co vypravi příběh o kanibalském vyvrcholení (Bones and All), fuj ! A po chvíli říkám, hele , to je kopie Robina Williamse - ano, Michael Stuhlbarg ( otec z Dej mi své jméno). Chloë Sevigny je expertka na malá camea. Ale ten nejlepsi je stejně Timothée Chalamet !! Ten má před sebou takovou budoucnost, a já doufám, že mu vyjde, pokud neusne na vavřínech. A finále mi přišlo intenzivní a i v tratolišti krve docela romantické a rozsmutnělé. “Just love me and eat!”  Tohle mi sedlo a již teď se těším na další Guadagninův počin.  P.S. V některých scénách si režisér nebere servítky, vzhledem ke kino distribuci, takže komu přišla broskev v Dej mi své jméno poměrně kontroverzní, tak tady jde ještě o trochu dál. ()

R.O.man

Velke ocakavanie, no este vacsie sklamanie, zaver emocionalny, vytiahol to o hviezdicku vyssie, no celkovy dojem v podstate nezmenil. Bolo to take pomale a nudne, myslim ze potencial z tohoto nebol vyuzity na maximum. Pri Chalametovi mam latku nastavenu troska vyssie. Village Cinema, Hobart, 9.dec.2022 ()

SAINTS

Bones and All  spája v sebe tri žánre vzácným spôsobom.Tým, že sa film hýbe vo svete kanibalov, prirodzene očakávame hororovú líniu. Režisér sa však skôr pozerá na svet "jedákov" ,vytvára z nich nenápadnú komunitu, ktorá sa sčasti dokáže rozpoznať a inokedy na seba narazí možno nečakane. V tom smere je optika Maren vhodne zvolená-stáva sa našou sprievodkyňou , spoznáva starších i mladších, učí sa vzdorovať a holdovať. Divákovi je postupne tento paralelný svet s niektorými momentmi pekne servírovaný, preniká doň. Miera brutality, vo filme nie je vysoká. Nejaké krvavé zábery, zahryznutia do ludského tela či iné sceny divák čaka. Nie je to však tak brutálne ako Raw. K tomu prispejú ´ďalšie dva žánre filmu. Jednak dospievanie a napokokon romanca. Nie je jednoduchá a priamočiara. Iskry lásky tu nevzplanú na počkanie.Výborná je aj hudba dua Trent Reznor-Atticus Ross.Výborná je Taylor Russel, ťahá celý film. Spolu s Chalametom fungujú ako silná dvojka. Režia Lucu Guadagnina je špičková. Poteší aj nečakané finále. Bones and ALL je festivalový film(premieru mal v Benátkach) .Vyniknuť však môže aj v bežnom multiplexe. ()

Midar

Kromě skvělých hereckých výkonů a nezaměnitelné krajiny s retro atmosférou amerického zapadákova Do morku kostí neoplývá absolutně ničím, co by stálo za řeč. Není to horor, ani romantika, není to napínavé, dojemné, ani děsivé, je to jen neskutečně pomalu plynoucí nic, které vás s přibývající stopáží unudí k smrti svou bezvýznamností a prázdnotou. Pár myšlenek sice v určitých momentech přece jenom nakousne, nikam je ovšem nerozvine, stejně jako onen prvek kanibalství, jež je postaven na líné scénáristické berličce, bez které by ale byl v podstatě úplně k ničemu. Více zde. ()

nula87

Kanibalská romantická road-movie americkým zapadákovem hledající vlastní kořeny a osobnost. Ať už si pod tím představíte cokoliv. 50% ()

xxmurphyxx

Toto šlo mimo mňa, sorry, ale čakal som teda o dosť viac. Netvrdím, že mi ku šťastiu chýbali potoky krvi a ohlodaných kosti, ale toto bola fakt bieda. Ale ok, už keď tu je romantická linka na úkor násilia, nech aspoň funguje tá. Ale ak niekto videl aspoň náznak chémie medzi hlavnými hrdinami, tak ja len dúfam, že tento človek nepracuje ako chemický laborant. Pre bezpečnosť jeho aj okolia. Chalamet síce hrať vie a charizma z neho tiež razí jak zo mňa po litri páleného, ale je to trt platné, keď mu sekunduje herecké poleno ako Taylor Russell a medzi nimi nie je žiadna iskra. Okrem toho sú obaja mentálne riadne mimo a človek sa tak musí dívať na dvojicu anorektikov, ako sa zafúľaní potĺkajú naprieč Amerikou a sem tam niekoho ojebú, zajebú a zožerú. Za mňa ani náznak sympatie. Milujem postavy odpadlíkov, vývrheľov a kdejakých stroskotaných lúzrov, keďže mám k nim najbližšie, ale títo dvaja tragédi mi proste nesadli. Chvála Bohu aspoň za Marka Rylanceho, ten chlap dokáže svojou charizmou a hraním rozjasniť aj Čiernu dieru. ()

B3n odpad!

Príprava pôdy na normalizovanie kanibalizmu. Za posledné asi tri roky sa roztrhlo vrece s touto tématikou. Videl som takých filmov viac, ako za celý doterajší život. Postupne sa to bude zhusťovať a prezentovať ako čoraz normálnejšia vec... A potom budú mať opäť všetci pocit, že "sa to" zase nejako stalo. ()

blondboss

Bizarná rádoby hororová romanca v štýle upírskeho Twilightu, až na to, že sa tu bavíme o kanibaloch. Niekedy mám pocit, že čím divnejší film, tým to má viac ocenení. Akoby sa občas hľadelo len na formu a obsah sa trošku minul. V tomto prípade to malo zaujímavý potenciál, ktorý bol ale zabitý nesúrodým dejom, katastrofálnou kamerou a až priveľmi pritiahnutým za vlasy námetom. Až na jeden what a fuck moment a miestami ľúbivú melancholickú hudbu nič moc. 45 % ()

fimler

Když já nemůžu jinak než udělit pět hvězd. Ono je to tak originální. Sice jsem už viděl hromady road-movie a romantických dramat, ale to celé téma a zážitek z filmu je naprosto unikátní. Film má přes svou až přemrštěnou 130 minutovou stopáž i hluchá míst, ale nic kvůli čemu bych kontroloval čas. Romantické drama zabalené do kanibalistického kabátku a problematických vztahů v prostředí amerického zapadákova. K tomu všemu perfektní chemie mezi hlavní dvojicí a velmi dobře vybraní herci. Ať už Sully v podání Mark Rylance, Taylor Russell jako Maren nebo Timothée Chalamet jako Lee. Luca Guadagnino konečně od Call me by our name naservíroval další pecku. Škoda, že to lidé neumí tolik docenit. Samozřejmě je to místy hloupoučké, hlavně co se týče vražd a všeho okolo, ale mě to více než vynahrazuje vše ostatní. Záběry na "prérie" na konci jsou opravdu něco a celkově se kamera velmi povedla. ()

Ace.A.T.L.

Hodně zajímavá myšlenka a naštěstí i velice dobře zpracovaná a natočená. Téma, který tu ještě nebylo a rozhodně to má něco do sebe. Nemám stejný choutky, jako halvní hrdinové, ale mě to bavilo. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Easykill

Jesus crist! Co jsem to právě viděl. Tenhle snímek vrhá absolutně jiné světlo na "lásku k masu", tím myslím samozřejmě kanibalismus. Navíc si ten "Dlabanec" ani tepelně neupravují hovada. První krvavá scéna byla absolutně nečekaná a zároveň skvělá. Po ní se tempo sice sklidnilo, ale nakonec to nebylo na škodu. Celý film funguje skvěle. Při sledování mě napadaly slova jako antihrdina, superschopnosti, zvrácenost, bezmoc, láska, pochopení, odpornost, znechucení, porozumění, odpuštění... Nic to nemění na faktu, že je to skvělý kousek s docela zvláštní atmosférou. Já si tenhle road trip užil a bavil se. Dobře natočený (I zahraný) "šílený" drama o "lidech" co chtějí být lidmi. Kamera, scénář i hudba taky stojí za zmínku. ()

Tlakomor

Prostě miluju dobrý body horror filmy. Myslím si, že je to zábava a mám rád, když na mě film působí tak fyzicky. Bones and All je jeden z nejnechutnějších body hororů, které jsem kdy viděl, a můžu říct, že se mi doopravdy líbil. Timothe a jeho dívka si zde vytvářejí pouto díky své jinakosti, ale díky jejich touze jíst jiné lidi se věci trochu komplikují. Jsem prostě fascinován a trochu ohromen tím, jak dobře tahle věc vyvažuje své tóny. Balancování tónů ale nejspíš není ten správný způsob, jak to říct, protože mám pocit, že to vytváří úplně nový tón. Osobně jsem nikdy neviděl takovýto film. Nenazval bych ho plnohodnotným hororem, přestože se v něm objevují jedny z nejvíce hororových scén než ve většině hororů, které jsem za posledních pár let viděl, a také bych ho nenazval plnohodnotnou romancí, přestože je v něm víc intimity než ve většině romantických filmů, které jsem za posledních pár let viděl. Pokud chcete z filmu jako je tento udělat kanibalskou romanci a zároveň příběh o dospívání, musíte mít trochu sebevědomí. Tenhle chlapík Luca Guadagnino dokáže snadno přejít od super intimního a vulgárního momentu k šílenému body horrorovému chaosu a dělá to s naprostým přehledem. Za hodně obsažených nechutností zde vděčí zvukovému designu, slyšíte každé prasknutí a chlemtání a mně běhá mráz po zádech, jen na to pomyslím. Upřímně to zní, jako by jedli polévku. Jestli jste to zatím nepoznali, nemám k tomuto filmu moc výtek, je to asi trochu dlouhé a některé scény se rozjíždějí trochu pomaleji, než bych chtěl ale who cares. Ani jsem se ještě nezmínil o hudbě. Hudba je tak zvláštní že těžko si stěžovat po určitém bodě, jak divně to zní. Obv jelikož se jedná o nejvíc dívný soundtrack tak ho nedělá nikdo jiný než Trent Reznor a doopravdy si zde libuje. Nedivil bych se, kdyby on sám jedl ňáký lidi při dělání této hudby. Jsem si jistý, že tento film bude znamenat hodně pro mnoho mladých lidí, zejména těch, kteří rádi jedí ostatní. 90% ()

Mukade

Dobrý film na sledovanie deeep in the night. (: ................ Ináč horror to nie je takmer žiadny, až na zopár momentov. Mohol byť, strašný (keby napr. scéna pri ohníku sa zvrtla ináč...), ale natočili to v príjemnej road movie atmosfére. A vlastne mi to aj vyhovovalo. ()

Sopholojong

Buranska, neatmosfericka, minimalisticka road-movie s "twilightovskymi" prvkami. Duo nesympatickych hercov - Chalamet ako redneck priemerny, Russellka si nezasluzi ani stipku divackej "vstricnosti" - esteze ich kvalitativne vyvazuje Rylance, ktory to cele pochopil s nadhladom. Guadagnino sa "protentokrat" vybral cestou artovo povrchnej Suspirie, nez by potesil emocionalitou (ta je az v krvavom zavere) a hereckou sympatiou pocinu "Call Me by Your Name". Ospevovane krvave sceny ma nechali chladnym... 5/10 ()

Polux

6/10 | Minule s remakem hororové klasiky Suspiria mně Guadagnino o svých kvalitách příliš nepřesvědčil, v případě aktuální kanibalské road tripové romance to s mým diváckým zážitkem dopadlo o poznání lépe, nicméně nějaké vyložené nadšení se ani tentokrát, bohužel, nedostavilo, protože film je slušná žánrovka z ranku coming of age dramat s neobvyklou premisou, respektive jedním konkrétním příběhovým prvkem, týkajícím se nevybíravých gastronomických návyků, jinak ovšem vyplněná obvyklými motivy a tématy všech podobných filmů, aniž by k nim Guadagnino doplnil něco výrazně nového/navíc. A vlastně i z pohledu zmíněného zasazení děje mezi skupinu něčím výstředních postav nejde o žádnou převratnou novinku a podobné pokusy, zkombinovat motiv dospívání s divácky atraktivní komunitou, tady byly už v minulosti. Jen upíry, superhrdiny, nebo čaroděje nově vystřídali občasní konzumenti lidského masa, ale to je tak vše. | Tudíž samozřejmě nesmějí chybět všechny nepostradatelné atributy příslušného žánru, ať už jde o hledání vlastní identity prostřednictvím pátrání po svých předcích, obavy, nejistotu, osamělost, pochyby, sebepohrdání (zde z důvodu svého lidojedského počínání), nebo ranné citové probuzení a následující partnerské vztahy. To vše je ve filmu vykresleno očekávatelným způsobem a relativně funguje. Co bohužel funguje o poznání hůře je celý motiv "kanibalismu od přírody". | Zatímco stran takových upírů je jejich neukojitelná žízeň po krvi, bez které by nakonec zahynuli, uvěřitelná z podstaty jejich zažitého vyobrazení napříč zábavním průmyslem, tady se sice Guadagnino (respektive asi předloha) snaží o něco podobného, lež celkovému pozadí kanibalskými choutkami postižených existencí je věnováno minimum prostoru a zdůvodnění, čím se od sebe vlastně odlišují "strávníci" od nadšených přisluhovačů, případně od "obyčejných" kanibalů a především, zda jde o otázku volby, nebo bytí, se omezuje jen na prohlášení o tom, že platí varianta nezbytnosti a hotovo. I proto morální dilemata a pocity viny Russell, spojená s pojídáním lidského masa, nemají takovou váhu. Vcelku zajímavý nápad, týkající se schopnosti "strávníků" vycítit jiného zástupce svého druhu na dálku, je tím pádem v ději využit pouze k tomu, aby se vysvětlilo náhlé zjevování se postav na scéně ve stylu deus ex machina, neméně slibnému tématu dobrovolného oddání se zdejšímu gurmánskému fetiši, aniž by ovšem dotyčný byl jedním ze "strávníků" (fajn rolička pro Guadagninova kolegu z branže Greena), je pak ve filmu věnován všehovšudy jeden dialog. | Mnohé zachraňuje casting. Russell a Chalamet v titulních rolích sami o sobě hrají hodně slušně, nicméně vzájemnou náklonnost, která přeroste až v lásku, jsem ani jednomu z nich do konce příběhu neuvěřil, protože chemie mezi nimi tak úplně nefunguje a oba po celou dobu filmu působí, že spolu setrvávají spíše vlivem náhodných okolností, než citově silného spojení. To naopak Rylance ve vedlejší roli "vlka samotáře" předvedl přímo skvělý výkon a tak trochu si ukradl celý film pro sebe (i díky tomu, že měl zdaleka nejlépe napsanou postavu ze všech). Škoda, že má jeho postava v příběhu pouze okrajovou roli, dokázal bych si představit, že by film pojednával čistě o (ambivalentním) vztahu mezi ním a Russell. | Film sice obsahuje pár násilných a notně krvavých výjevů, ale Guadagnino nemá odvahu zajít skutečně daleko (Russell je po celý čas pasivním příjemcem potravinových dávek, i ta Chalametova epizoda s prodavačem na pouti se odehraje milosrdně zády ke kameře, o "krotké" eliminaci Rylance ve finále ani nemluvě), což lze sice omlouvat tvrzením, že takové ambice nikdy ani neměl, pak je ovšem otázkou, proč se vůbec pouštěl do takto společensky kontroverzního tématu, ke kterému prostě nemalá dávka explicity neodmyslitelně patří a bez ní není dopad na diváka tak silný. Úsměvným paradoxem zvoleného přístupu je pak samotný titul filmu, který hovoří o specifické praktice stolování, na kterou ovšem v ději nikdy přímo nedojde:-). Celkově jde o obstojný pokus něčím oživit daný žánr, ale současně jde o pokus, který skončil někde v půli cesty. | PeZet () (menej) (viac)

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones … (viac)