Bones and All

• Česko Do morku kostí (viac)

Zaľúbia sa do seba a vydajú sa na cestu Amerikou osemdesiatych rokov. Okrem lásky ich však spája aj neodolateľná chuť na ľudské mäso... Maren (Taylor Russell) je mladá žena, ktorá chce to isté, čo všetci – byť rešpektovaná, byť obdivovaná, byť milovaná. Komplikuje jej to však zvláštna potreba, ktorou trpí odmalička. Vyčíta si, že sa jej kvôli čudesným chúťkam rozpadla rodina a má množstvo otázok. Rozhodne sa vypátrať svoju odcudzenú matku a na ceste spoznáva charizmatického mladíka menom Lee (Timothée Chalamet), ktorý má rovnakú potrebu ako ona sama. Zvláštne spojenectvo nesúrodej dvojice rýchlo prerastie v lásku až do špiku kostí, na dlhej ceste ich však čaká množstvo prekážok. (Continental film)

gogo77

4/10 ... och och och... nesympaticka hlavna hrdinka v nudnej extremne dlhej romantickej drame o upiroch z 80 rokoch .... nechapem na co vznikol tento film a kniznu predlohu by som rovno hodil do kosa   nudaaaaaa ....na filme bol pozitivny iba Timothy a par krvavejsich scen   ale tam sa hranica tohto kvazi horroru konci ... nuz nie vsetko o upiroch sa musi zadarit aj ked slovo upir je asi velmi nevhodne lebo miesto krvi tu tieto postavy konzumovali vsetko ... aj kosti (bones and all) ()

pencho

Luca Guadagnino dokazuje znovu jemnost a nuanci svých filmu. Podobně jako Call me by your name není gay příběh, ale spíše primárně film o střetu dvou individuí a o čistotě jejich lásky. Je to tedy jakýsi dopis o lásce, u kterého je homosexualita irelevantní i přestože funguje jako médium skrze, které se může projevit. Luca tedy využívá jistého tématu pro to, aby řekl větší příběh, který tolik až na samotném tématu nakonec nezávisí. Bones and All stejně využívá tématiky kanibalismu pro to, aby přinesl primárně příběh o dvou lidech, kteří jsou odvrhnutí společností, nedokáží kontrolovat své touhy a proto se cítí jako špatní lidé. To je však i spojuje, toto je intimní příběh o dvou lidech, kteří jsou ztraceni v rozlehlosti americké divočiny a maloměstech a navzájem se pohybují ve světě, který je nedokáže pochopit a do kterého nemohou nikdy zapadnout, i přesto se snaží být dobrými lidmi, nikdo kromě toho druhého je však tak nevnímá, proto se potřebují, protože jsou jediní na světě, kdo je chápe, vytváří si vesmír sami pro sebe, milují se. ()

rashnomon

27.5.2023 Je super, že Scala teď párkrát může promítat tenhle film, protože já a moji přátelé jsme to chtěli vidět opravdu dlouho, takže takováhle šance nelze promarnit!!!!! Každopádně, na to, jak vyšinuté, zajímavé a odlišné to je téma se zajímavými motivy, myslím, že to bylo opravdu jemné. Mohli si s tímto snímkem pohrát více a též i všechny motivy a témata, stejně jako celý film, natočit na 100%, ne jen na 60%. Všechny tyto dosti znepokojující věci, by dle mého měli býti ještě více znepokojujícími a dát do celku ještě víc, než doposud. I když je to i lehce taková teenage romance, kvůli použití netypických témat to mělo mít víc. Když už jsem slovo téma zmiňovala, asi bych i měla zmínit to, co na nich bylo netypické a co tento film vlastně dělalo tak originální. Takže, abych ho tu až tak moc neshazovala, tak musím uznat, že použít nádech takového hororu do teenage romance drama, které je ale plné kanibalismu a celou tuto romantiku kanibalismus spojuje (kde je i lehce romantizován – ne v reálném světě, ale naopak filmovém), je něco naprosto geniálního.Každá postava se i liší – herec použil postavy z rasové minority, kde nehrají zcela negativní roli – a též použil lehké queer elementy, které se ale vyskytovaly pouze v části s takovým gay typem. Co se týče queer elementů, nebylo jich moc a vůbec se snímek netočil kolem nich, ale naopak tam ta queerness mohla býti použita jinak a ne jen jako využití, aby se později najedli. Každá postava měla svoje typické znaky a tím se tak i odlišovaly od sebe, což je rozhodně velký bonus – dokázala bych na bázi tohoto popsat každou postavu v jedné větě a zněly by naprosto odlišně. Tady v tomto filmu dle mého nelze rozpoznat dobro a zlo. Není tu stanoveno, co je to dobro a co je to zlo a to je na tom magické. Často, ve filmech, které se strukturně, žánrově, či typově podobají tomuto, máme stanoveno, kdo, či co je to zlo a naopak zase dobro. Příběh byl něco na bázi roadtripu, ale ne úplně doslova. Jen 80% času, jelikož jsme se tam často na delší dobu zdržovali v různých prostorech. Bohužel se mi ale střih zdál dost nepřirozený a nepříjemný. Buď tam přebývaly záběry, nebo naopak dosti chyběly a posuvnost do prostorů moc nenavazovala s postavami. Nebylo mi příjemné sledovat střihovou skladbu tohoto filmu. Jediný bonus, který střih měl, byly vzpomínky, či sny, které byly stříhány dynamicky a příjemně pro lidské oko, s lehkým efektem, blikajícím po každém záběru. Toto mě vede k poslednímu bodu a to je, jak málo naturalismu v tomto snímku bylo a jak nehorázně mně to chybělo. Asi je to to, co myslím, když jsem psala, že mi tam chyběly i nějaké záběry. Vždycky se tu děly nechutné scény, které byly ale opravdu často snímány z celku a trvaly jen chvíli – někdy záběry na nekomfortní věci rovnou přeskočili. Jenom párkrát jsem si všimla naturalistických detailních záběrů,které by celou nechuť snímaly. To si myslím, že zrovna u filmu, které má prvky nechuti, by rozhodně nemělo chybět a zrovna tady ten naturalismus nehorázně chyběl. () (menej) (viac)

Miroslav.Zac

Tohle je specifický film, natolik, že nemá vlastně ani svou škatulku a pojmenování by asi bylo dost krkolomné. Jako horor působí decentně, husí kůži vám způsobí spíš to vědomí, že takoví lidé můžou opravdu existovat než to, co dělají. ()

MichalZL

Film celkom vyrovnane strieda brutálne hororové scény s romantikou s prvkami road trip filmu. Táto kombinácia však podľa mňa bude vyhovovať len fanúšikom, ktorí majú v obľube oba žánre: ja osobne som sa pri romantických častiach vyslovene nudil, kamarátka si zase chvíľami zakrývala oči. Dvaja protagonisti, ktorí mali byť hlavným ťahúňom filmu boli celkom plochí a ich konflikty a vnútorné boje nepresvedčivé. Film sa taktiež nedrží klasickej štruktúry rozprávania, čo vedie k tomu, že väčšinu času neviete, k čomu vlastne smeruje a nedokážete rozoznať nejaký hlavný konflikt alebo hlavnú zápletku. Určite sa však našlo viacero veľmi kvalitných napínavých alebo šokujúcich scén a taktiež pár skvelých vedľajších postáv, na ktoré len tak nezabudnem. Za hlavné nedostatky považujem nefunkčný mix žánrov a pomalé tempo, ak vám to nebude prekážať, určite dajte filmu šancu. ()

Proky11

Lakocinka pre fajnšmekrov :-) Láska prechádza cez žalúdok :-) Keď ťa chytím, tak ťa zjem :-) Si na zožratie :-) "Vyschli sme spolu, a to už niečo znamená". ()

Zaks

Road movie s trochou netypickej jedáckej romantiky, ktorá sa asi nebude páčiť každému. Na jednej strane nádherné obrazy amerického vidieka z rokov osemdesiatych doprevádzané jemnými melódiami, na druhej zase brutálne hnusné zábery plné zvrátených nechutností. Myslím, že práve silný kontrast a spájanie dvoch rozdielnych svetov púta najviac divácku pozornosť. ()

jirikzaboj

Mám rád festivalový francouzský Raw a další spoustu filmů s tematikou kanibalismu. Ovšem taková romance v podání až mrazivého road trip hororu, který se občas nebojí přišlápnout na gore scény a zároveň umí být tak surrealistický a uvědomělý ve vystavění chladnokrevné atmosféry skrze dialog, tím je tenhle snímek jistě výjimečný. Skoro se zdá, že se nám tu tvoří kultovní dvorní dvojice Guadagnino & Timothée a doufám, že tihle dva budou spolupracovat co nejčastěji to půjde. Jakmile začal Chalamet tancovat na Lick It Up, tak jsem byl opět naprosto unešen jeho hereckým nadáním a byl jsem přesvědčený, že mu budu zobat z ruky zkrátka celý film. To se bohužel nedá říct ale o hlavní hrdince Maren (Taylor Rusell), která mě svým výkonem vůbec, ale vůbec nepřesvědčila a po celou dobu mě skoro ani nezajímala. Naštěstí má Luca cit pro obsazení takových rolí, které mě uhranou sice na krátké stopáži, ale velice intenzivně. Michael Stuhlbarg měl v CMBYN velice nádherný finální dialog. Zajímavá paralela je v tom, že tady má ten nejodpornější a to myslím naprosto v dobrém. Měl jsem z něj doslova strach přes obrazovku, jak nepříjemné to bylo. Naprosto fenomenálně strašidelný byl ale Mark Rylance a jeho copánky.  V tom nepochopení se našla na malou chvíli špetka porozumění, která se náhle zcela rozplynula a celá ta myšlenka zapadla do příběhu jako finální puzzle. Technicky je film na audiovizuální špici, má jednoho z mých nejoblíbenějších skladatelů a velice nadějného, mladého a talentovaného kameramana Arseniho Khachaturana, který se už zdatně předvedl v letošní minisérii The Idol. Občas film ale také režijně pokulhává jakoby do prázdna a bylo by na místě možná mírně krátit, protože těch hluchých míst se během sledování nashromáždilo více. Přesto dávám vyšší hodnocení a to především díky velice expresivního pojetí tématu, který se obyčejně moc nezkoumá a pokud ano, tak ne tak autorským a citlivým dojmem. ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones … (viac)