Bones and All

• Česko Do morku kostí (viac)

Zaľúbia sa do seba a vydajú sa na cestu Amerikou osemdesiatych rokov. Okrem lásky ich však spája aj neodolateľná chuť na ľudské mäso... Maren (Taylor Russell) je mladá žena, ktorá chce to isté, čo všetci – byť rešpektovaná, byť obdivovaná, byť milovaná. Komplikuje jej to však zvláštna potreba, ktorou trpí odmalička. Vyčíta si, že sa jej kvôli čudesným chúťkam rozpadla rodina a má množstvo otázok. Rozhodne sa vypátrať svoju odcudzenú matku a na ceste spoznáva charizmatického mladíka menom Lee (Timothée Chalamet), ktorý má rovnakú potrebu ako ona sama. Zvláštne spojenectvo nesúrodej dvojice rýchlo prerastie v lásku až do špiku kostí, na dlhej ceste ich však čaká množstvo prekážok. (Continental film)

Klajnik odpad!

Na Bones and All jsem byl docela zvědavej, protože se mi líbila režisérova Suspiria. Táhlo se to však strašně. Obsahu je tam reálně tak na 30 minut a vizuálně to není žádná bomba na to, aby v tom Guadagnino vláčel diváka dvě hodiny - to je strašná drzost. Celej den jsem se ho snažil dokoukat (furt jsem od přecházel k jiné činnosti, jak mě to nudilo), ale nakonec jsem ho doklepal, ale na konci mě stejně nijak neodměnil. Dopadlo to tak, jak jsem tušil. Nebavilo mě to vlastně ani zhulenýho. Film je to jednak nezábavnej, jednak bezpředmětnej. Celou dobu tam dvě postavy (mladý pár) jezdí v pick-upu a občas s někým hodí řeč. obecně tak ale nějak struglí s tím, že jsou kanibalové, což je determinuje k osamělým životům vyhnanců. Občas se totiž musí nakrmit, aby ukojili potřebu. Sami ale vlastně tak docela nejsou, protože mají sebe... Žánrový mix zde však moc dobře nefunguje. Horor to není (dokonce ani krvák) a jako romanťák to taky nefunguje. Svým námětem to na mě působí trochu edgy, ale současně to nemá žádný drive. Je to zkrátka celé takové bezobsažné (nikoli bezdějové - to by tolik nevadilo). Viděl jsem bezdějové filmy, které mě bavily, protože se tam třeba poflakovaly zajímavé postavy (20th Century Women) nebo to mělo nějaký přesah (Gummo) či aspoň tempo/drive/nevídané vizuální ztvárnění/kvalitní akci (Climax, Tetsuo). Podle mého soudu však postavy Leeho a Maren interesantní moc nejsou. Nijak mě nezajímalo, jak to s nimi dopadne. Tomu by šlo předejít, kdyby to bylo obsažnější. O žádné charakterové studii však mluvit nelze. Na filmy, které tak označit lze, se to ani za mák nechytá. Konec je taky pěkně debilní. Osobně se mi zdál dost prvoplánovej. --- SPOILER: Creeper, co se ve filmu ještě před samotnym koncem objeví ve filmu 2x nakonec přepadne hrdiny a kluka poraní. Ten začne po přítelkyni požadovat, aby ho snědla a ona tak v afektu činí. Kamera se už ale odvrací od postav a pak je tam ještě záběr, jak se objímají na louce. Prostě prvotřídní mrdka. Viděl jsem technicky mnohem horší filmy, ale bavil jsem se u nich mnohonásobně víc. Bones and All mi nedalo nic a mé hodnocení je tedy spíše poukazem na zbytečnost celého dílka. ()

jerenymo

Když jsem tehdy četl že režisér chce natočit kanibalskou romanci o mladém páru, tak jsem se chytal za hlavu, ale tohle je opravdu povedená "mňamka". Pochutnal jsem si na ni se vším všudy prostě bones and all. ()

Muel

| United Artists Releasing | Chalamet spolu s režisérom Guadagninom sa liečia zo skúsenosťou s kanibalom Armie Hammerom a natočili si vlastný film o kanibaloch. A je to veľmi dobré! Mark Rylance má tu zďaleka najzaujímavejšiu a najlepšie zahranú postavu vo filme - strašne divný feeling som z toho cítil, ale užíval som si to - Guadagnino má obrovský cit pre detail a tu to len potvrdil. Obe hlavné postavy hrajú veľmi prirodzene, ich vzťah som im veril a dúfal som, že budú po celý čas spolu. V tomto fakt úloha splnená. No a americké prérie takto skvostne natočené od Taliana? Mňam! Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

edie sedgwic

Luca Guadagnino opat raz dokazal, ze je PAN reziser. Od prvej do poslednej chvile som dvojici Lee a Maren drzala palce. Je to krasne hororove, ina podoba lasky. Tlieskam. ()

warrenur

Trosku nezvycajny road-movie s nejakym tym filozofovanim a s herecky vybornym Rylance-om a par wtf-scenami s obcasnym pokusom o noir, ktory sa vsak moc nedari. Viac-menej sledujeme snahu prezentovat "sen" dvoch mladych "masozravcov". :) Meh...pozrite si radsej Only Lovers Left Alive. ()

Mackoun

Příjemný překvápko. Těšil jsem se na to od ohlášení a už předem jsem se trochu bál zklamání. Zklamání se nekonalo a co trailer sliboval, toho se mi dostalo. Šikovně to balancuje na hranici mainstreamu a artovky a z některých postav až mrazilo (přespávačka v lese s “jedlíkem” a policejním rádoby jedlíkem byla výživná - tamní jedlík by zasloužil hlavní roli ve vlastním filmu a tiše doufám, že na něj ještě někde narazím). Kdo neuznává romantiku nasáklou krví, nechť zavře oči - vizuál některých scén je “lehce” v kontrastu s hudebním podkresem a romanticky laděnou atmosférou :) ()

janculeeh

Dejve, šla jsem na kanibalský film. Jako odsejpalo to, za to jsem ráda. Bylo to ale dosti zvláštní a asi ten film budu ještě nějakou chvíli trávit. ()

ashtangi

Creepy, ale na druhou stranu je to po hodně dlouhé době film, který mě vtáhl, chvilkami děsil i odpuzoval a zároveň se mi romanticky i poeticky líbil. Už týden se mi chvilkami vrací a to se mi stává opravdu zřídka. Možná i za to a za brilantního Marka Rylance (mnohem děsivější než Hopkins v Mlčení jehňátek) dávám 5* ()

Pat_rick_fan

Fúzia trpkej romantiky a body horroru, kde príjemne znepokojuje viac práve tá romantika. Lucovi Guadagninovi sa opäť podarilo vytvoriť film s jedinečnou atmosférou presahujúcou časopriestor, v ktorom sa nachádza, ale vopred upozorňujem že Kosti nemusia okúzliť ani najväčších fanúšikov Daj mi tvoje meno. Ak bolo leto v Taliansku bolesť krásna, toto je bolesť nesmierne ťaživá. Depresívna, občas sa vlečúca jazda Reaganovou Amerikou stavia na umnej réžie Lucy, fantastickom, nevtieravom soundtracku (Duo Reznor a Ross v plnej sile skvostne doplnené osemdesiatkami) a solídnom výkone Taylor Russel. Zato Timothée pochopil, že má hrať druhé husle a nijako sa neprekonáva, aj keď podáva svoj vysoký štandard, ale skutočne démonickí scene stealers su Mark Rylance a Michael Stuhlbarg. Chloe Sevigny si zase kradne asi emočne najsilnejšiu scénu. Scenár je ale imho nedotiahnutý, predovšetkým ak to (podľa zahraničných kritík) má evokovať queer komunitu USA 80. rokov. Takáto alegória síce niekde funguje až magicky smutne, inde sa ale úplne rozpadá. Že to ale chce byť jedna veľká metafora na inakosť je čitateľnejšie ako pri Frozen. Každopádne arthouse horror doslova ako z divých vajec a predovšetkým najoriginálnejšia romanca za dlhú dobu. Edit: film obstál zub času a usadil sa mi v srdci skrze všetko vyššie uvedené. Top 2022,. ()

JB2203

Stěží stravitelná oscilace mezi hororem, road movie, romancí a festivalovým artem. Film který mně na rozdíl od vynikající Suspirie vůbec nesedl. V souvislosti s uměleckým zážitkem mě napadají výrazy jako: kalkul, póza, samoúčelný nebo ekl. Bezesporu kvalitní tvůrčí ingredience namíchané v slizký až odpudivý pokrm. A nezachránili to ani herci, ani kamera, ani hudba... Ač jsem se snažil sebevíc (v obdivu k předešlé Guadagninově tvorbě), bylo to venkoncem marné, nad bažinu mého nesouznění se neprodralo žádné osvěžující slunce. A to možná i proto, že jsem čekání na jeho smírný záblesk asi půl hodiny před koncem diváckého martyria vzdal. ()

kkarx

Neuvěřitelně bizarní film. Na jaké publikum byl vůbec cílen? Co bylo vůbec hlavní téma filmu? Kanibal je taky člověk, který má city a neměli bychom ho za jeho choutky zatracovat? Oni nejedli lidi z nutnosti jako záchranu svého života, ale protože chtěli jíst lidi. A to jsou hlavní hrdinové, se kterými se mám nějak ztotožnit a soucítit s nimi? Ne, děkuji. Mně tohle přijde jako standardizování téhle velmi nebezpečné úchylky. Zavřít je do léčebny. Kdyby to mělo takový konec, tak bych možná hodnocení zvýšil. A to je vlastně jeden z velkých problémů, který mám s podobně zaměřenými filmy. ()

PEZ

V jednotlivých scénach fantastické, ale bohužiaľ je film rozriedený hluchými miestami v štýle "road movie". Chápem, že ten riedky príbeh musel mať nejakú výplň, avšak predsalen, postavy sú natoľko zvláštne (nechcem spoilerovať), že som si k nim nenašiel cestu a preto má medziscény nemohli pohltiť tak, ako by si to asi Luca Guadagnino prial. V tomto prípade mohol mať filme kľudne o 20 minút menej (alebo o 20 minút viac s hlbším nápadom). Avšak pár momentov bolo ozaj silných a herecké výkony parádne. Najmä Taylor Russell a Mark Rylance doslova zahviezdili. Chloë Sevigny mala de facto len cameo, ale ju si bude jednoznačne dlho pamätať a aj Timothée Chalamet zahral na úrovni. V tomto je pán režisér fakt dobrý. Škoda plytkejšieho scenáru, išiel by som inak rád s hodnotením vyššie. ()

Davidkkk

Bones and All postupujou příběhem moc pěkně až do toho momentu, kdy zjistíte, že je to vlastně celý úplně o hovně a hraje si to na rádoby něco víc, než to ve skutečnosti je. Vcelku promarněný potenciál. ()

Rockerman

Kanibalská romantická road movie, na kterou se dalo dívat, ale kvůli přepálené stopáži tam bylo hodně vaty a tak slibovala mnohem víc, než nakonec skutečně poskytla. ()

misbos

Jed jsem, sněd jsem - aneb - Baloune, až se opět ocitnete před problémem, který jste sežral... . Outcast power fantasy - natočeno již mnohokrát - a lépe. ()

Vabr

Dlouho jsem neviděl žádný road movie, tak jsem se docela těšil, obzvlášť, když je to zároveň horor. Bohužel to nějak ve výsledku nevyšlo a přijde mi, že ani jeden ze zvýše zmíněných žánrů nedokázal splnit svou funkci. Film je z drtivé většiny drama, ovšem mě příliš zdejší dění moc nezasáhlo, a to jak z nízké sympatie k zúčastněným, tak z nelibosti k samotnému, chatrně napsanému ději, kterému zkrátka chyběla jakákoli celistvost a směr. Příběh naneštěstí působí, jako by byl bez scénáře, a občas postavy tráví svůj čas na úplně zbytečných lokacích, kde se nic důležitého pro děj, jako je získání užitečných informací, trefení na klíčovou postavu nebo cokoli jiného, prostě nestane. Horor (kanibalismus) tu je minimální, je tu vlastně pouze pro vytvoření příběhu, jinak také pro jednu dvě zabíjecí scény. Romantika nám zde sice existuje, ale mně pro mě hapruje. Tolik jsem jim ten jejich (poměrně nejistý a vachrlatý) vztah nevěřil, ale to je asi spíše můj problém a můj osobní postoj. No a jako road movie to také kdovíjak nevyniká, jelikož od takových filmů očekávám jednoduše něco trochu víc: víc cestování, víc zajímavých postav, víc náhodných setkání, víc patálií, víc americké scenérie. Zkrátka a dobře je to obstojně natočený multižánrový film, který avšak ztroskotává na nepropracovanosti a nedotažení všech užitých žánrů, čímž následně vznikají ve scénáři otázky, jaký je vlastně účel filmu. Nějaká ta myšlenka se tu našla, ale to je málo. Horší 3⭐. Vyhodnocení: Soundtracky jsou ale pěkný, poslouchám momentálně na Spotify ()

geek.ondra

Pomalé ale i přesto příjemně plynoucí a procítěné drama o hledání sebe samotného.  Guadagnino překvapil a i když se jeho Bones and All občas skrze stopáž zdá trošku delší než by se slušelo tak díky síle všech emocí a citů vyobrazených během té dlouhé doby je to prostě balada vytvořená od srdíčka a musím poukázat ještě na to že jeden z důvodů proč je ten film tak chytlavej je také parádní Timothée Chalamet. Krásný. 7,5/10 ()

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones … (viac)