Bones and All

• Česko Do morku kostí (viac)

Zaľúbia sa do seba a vydajú sa na cestu Amerikou osemdesiatych rokov. Okrem lásky ich však spája aj neodolateľná chuť na ľudské mäso... Maren (Taylor Russell) je mladá žena, ktorá chce to isté, čo všetci – byť rešpektovaná, byť obdivovaná, byť milovaná. Komplikuje jej to však zvláštna potreba, ktorou trpí odmalička. Vyčíta si, že sa jej kvôli čudesným chúťkam rozpadla rodina a má množstvo otázok. Rozhodne sa vypátrať svoju odcudzenú matku a na ceste spoznáva charizmatického mladíka menom Lee (Timothée Chalamet), ktorý má rovnakú potrebu ako ona sama. Zvláštne spojenectvo nesúrodej dvojice rýchlo prerastie v lásku až do špiku kostí, na dlhej ceste ich však čaká množstvo prekážok. (Continental film)

M.i.k.e

po gay romanci přichází Guadagnino s kanibalskou romancí říznutou road movie a i když se na ní opět celkem hezky kouká, stejně jako Call Me By Your Name mě většinu času úspěšně míjela. Guadagnino se drží toho co umí a tak i tentokrát tu máme artem líznutou vztahovku, kde hlavní hrdinka není "normální" a musí se tak vyrovnat sama se sebou a hledat odpovědi. Za mě určitě lepší než předchozí dva režisérovi snímky, ale i tak na víc jak tři jít nemůžu...70% ()

ledzepfan

Kdyby si Lynchův Straight story, Jarmuschův Only lovers left alive a nějaká romanťárna typu A star is born, dali švédskou trojku, zpovzdálí by to mohlo připomínat Bones and All.. Má to pár much v dynamice (o pár minut by se to asi dalo prostříhat), ale jinak je to krásnej film s vlastní chytlavou, kanibalskou mythologií (která v mnoha ohledech může sloužit jako metafora), fungující chemií mezi ústřední dvojicí, několika parádními hereckými kreacemi (Rylance, Stuhlbarg..), několika wtf momenty a ReznorovskoRossovskou hudbou, která tomu dodává tu správnou atmosféru křehkého příběhu zasazeného do rozlehlých plání a maloměst USA.. Nevím jestli bych to hypoval tak jak se to teď hypuje a jestli bych to doporučil každému, ale kdo má slabost pro pomalejší filmy bez zásadního dramatického oblouku, hrající spíše na struny nálad a nuancí, ten by to mohl docenit. ()

moviefreak

To násilie a brutalita ma príjemne zaskočili, popravde od tejto partie tvorcov a hercov som to naozaj nečakal. Strašne zaujímavý príbeh, vlastne príbehy všetkých (aj vedľajších)  postáv, ktoré trpia nielen zvláštnou poruchou chuti do jedla, ale aj žijú v prostredí, ktoré by ich životy zomleli aj bez tejto šťavnatéj prílohy. Mám toľko otázok, toľko scén by som rad videl dokončených v napríklad seriály z tohto sveta "Walking Dead bez zombikov". ()

Marceloo

Od útleho detstva je Maren iná. Nie len svojím charakterom, ale aj tým, že sa živí ludským mäsom. To je aj dôvodom, prečo postupne príde o oboch rodičov a zostáva sama. Keďže nemá miesto, ktoré by mohla nazývať domovom, vydáva sa na cestu po Amerika. Ešte netuší, aké nástrahy na ňu čakajú. - Ovela hororovejšie než som čakal, ale pre žánrového fanúšika aj tak málo uspokojivé. Ako romanca to vďaka sympatickým postavám a podmanivým hereckým výkonom funguje správne a to dobrodružstvo, ktoré postavy zažívajú, človeka celkom vtiahne. Pomáha tomu vynikajúca hudba, nádherné prostredie amerického vidlákova a aj dávkovanie násilia opatrným spôsobom mi sedelo. Velmi príjemný film o objavovaní samého seba, ktorým si u mňa režisér po nepodarku menom Suspiria napravil meno. A aj keď to nie je čistokrvný horor, zhliadnutie určite nelutujem. ()

*CARNIFEX*

Z pohľadu romantiky, aj porno ponúkne viac citov. Ako horor je to absolútne bez atmosféry, pričom tie ľudožrútske scény (ktorých je minimum), sú tiež podané tak "fifty / fifty". Ako prečo má toto 67%, to mi je kurva záhadou, nakoľko ako dráma, v ktorej sa riešia osobnostné problémy, to za veľa taktiež nestojí. ()

• Ve 39. minutě je možno vidět plakáty kapel Kiss a Iron Maiden. (pornogrind)
  • Během natáčení byl filmový štáb vykraden. Městská rada Cincinnati s podporou starosty nakonec poskytla 50 000 amerických dolarů na bezpečnostní náklady. (Claw)
  • Film sa natáčal v Maysville (Kentucky, USA), Chillicothe a Aberdeene (Ohio, USA) od 26. mája do 27. júla 2021. (Arsenal83)

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

Nový film Lucy Guadagnina nabírá obsazení

01.06.2021

Režisér Luca Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) má v budoucnu natočit novou verzi mafiánského dramatu Zjizvená tvář, ještě předtím si ale italský auteur hodlá natočit malé nenápadné drama Bones … (viac)