American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Trevor

1.séria: Dom, v ktorom chce rodinka začať nový život, má obyvateľov, z ktorých niektorí nie sú nadšení príchodom nových členov a ich osudy sa spoja...navždy. 2. séria: Prostredie psychiatrickej liečebne aj samotný príbeh, doplnený skvelou hudbou a Jessicou Lange nastavili latku poriadne vysoko a myslel som, že bude vrcholom celého seriálu Mýlil som sa. 3.séria: Coven, odohrávajúci sa v prostredí školy pre čarodejnice vďaka Delphine a čiernej rasistke Marie Laevauovej si nedával servítku na ústa a zaťal do pre Američanov citlivého obdobia štýlovo. 4.séria: Freak Show pokračuje v téme predsudkov, tentokrát voči postihnutým ľuďom a inak orientovaným jedincom. Vďaka Else, Dandymu, Jimmymu či Ma Petite si seriál zamilujete a prepojenie zo sériou Asylum je zapracované výborne. Najlepšia séria AHS.Zatiaľ. 5.séria: Upíri, pátranie po sériovom vrahovi a samotná história hotela Cortez sú dostatočne zaujímavé k tomu, aby bolo možné aj toto pokračovanie seriálu ohodnotiť ako úspešné. A Evan Peters opäť exceluje. 6.séria: Šiesta séria mala skončiť piatou epizódou a všetko by bolo v poriadku. Aj keď rozprávanie príbehu formou dokumentu v prvej polovici trochu vadilo, od šiestej časti sa to točilo ako reality show a súdiac aj podľa reakcií ďalších užívateľov tento pokus nepadol na úrodnú pôdu a väčšinu divákov sklamal. American Horror Story si prešiel ťažším začiatkom, aby neskôr priniesol skvelé predstavenia s obľúbenými postavami a nakoniec padol na samé dno. Ďalšie dve série už budú okomentované priamo pod sériami Cult a Apokalypsa, nakoľko niekoho z čsfd napadlo nepridať ich k prvým šiestim sériam.A nájsť ich potom ako napíšete American Horror Story je takmer nemožné. ()

Djoker

Murder House je děsně zmatená duchařina, která absolutně nemá logiku a místy až trapně kašle na žánrová pravidla, ale nebyli by to Murphy s Falchukem, aby i zde perfektně nenastavili zrcadlo naší společnosti a trefně nevypíchli její nechutné výstřednosti. Co se týče této stránky, tak jsou skoro stejně působiví jako v mém milovaném Nip/Tuck, jenže pak je tady ještě druhá stránka a tu prostě neskousnu. Celá ta hororová stylizace je sice technicky dobře zvládnutá, ale zároveň totálně ujetá. Tvůrci dokazují, že mají velice bujnou fantazii, seriál se však postupně zvrhává v naprostou magořinu, která na mě nemá skoro žádný účinek a osudy hlavních postav mě za srdce příliš neberou. Je to škoda, protože Farmiga, Peters i ďábelská Lange umí diváka připoutat k obrazovce. Asylum diváka zavalí skutečně velkou porcí nápadů. Bohužel se z toho stane tak zmatený guláš, že i samotné dokoukání epizody je utrpení na úrovni nedobrovolného pobytu v blázinci. Hlavní hrdinové tam trpí opravdu hodně, ale mně to bylo upřímně jedno, protože u záporáků chybí pořádné vykreslení motivací, a tak si pořád dokola dělají ty svoje rádoby šokující prasárny, což začne být časem stereotypní. Další věcí je, že z půlky z nich se nakonec stanou správňáci a za ty svinstva, která prováděli předtím, může jejich bordel v hlavě nebo co. Ten měli hlavně scenáristé, protože něco tak nefunkčního se jen tak nevidí. Jedinou zajímavou postavou je slušně hláškující převtělený ďábel a nebýt Petersovy ufonsko-polygamní linky, která se jako jediná alespoň trochu snaží něco odvyprávět, tak se tento paskvil rozpadne úplně. S1: 50% S2: 40% ()

juta

Hodnotím první sérii. Od AHS jsem čekal daleko víc, než jsem měl možnost vidět. Doufal jsem, že mě zaujme daleko víc, že bude děj svižnější a více gore, nebo alespoň více hororový, ale jak už název napovídá, je to story, takže jeden příběh se rozvíjí díl od dílu a ani styl vyprávění a kamera nebylo pro mě to pravé. Špatné to rozhodně není, ale na můj vkus má překvapivě vysoké hodnocení. Nevím jaké jsou další série, ale nějak zatím nemám chuť se do dalších pouštět. ()

EastWicka

Pekelný taneček na hraně mezi HODNĚ, HODNĚ povedenou hororovou můrou a černěhumornou sadistickou fraškou o několika fluidně se prolínajících dějstvích. Děje, postavy, jejich přesuny v čase a prostoru, kdo je kdo a co je co a co je a co vlastně není ... to vše je vážně vychytrale naservírované. Zapadá vám to do sebe postupně s každou novou epizodou jako úchylná mozaika, u které se občas dílky samy pošoupou na dost nečekaná místa, a nikdy si nejste jisti, jestli to náhodou celou dobu nemáte úplně blbě. No, ono je to vlastně šumák, něco tak napínavého a strašidelného se totiž hned tak nevidí. Jsem unešená. Plné skóre. ()

HonzysKISS

Naprosto skvělý hororový seriál, který vždycky něčím překvapí. Není to takový ten klasický seriál. Zde je každá série vždy o jiném příběhu a jiných postavách. Což má svoje kouzlo, protože si každý divák minimálně jeden příběh zalíbí. V některé sérii jsou duchové, někdy čarodějky, jindy zase ďáblové atd. Zajímavé je, že v celém seriálů jsou někteří herci stejní, akorát mají jinou roli. Ze začátku jsem si říkal, že to bude strašně zmatené, že je to chyba, ale později mě naopak mrzelo, že se nějaký herec v sérii opět neobjevil. Až neuvěřitelně si některé oblíbíte, obzvláště Jessicu Lange. Zajímavostí také je, že v celém seriálu je obsazení už známých herců. Skoro každého herce jsem odněkud poznal. Nejvíc se mi líbí, že se s tím tolik nemažou. Krve, brutality, a hlavně zvrácenosti je v seriálu spoustu. Zvratů se tady taky najde dost. Když už se stane něco mimořádného, tak je to docela síla. Kolikrát jsem byl překvapený, kdo za tím vším stojí, nebo co se všechno najednou mrknutím oka změní. Dokonce se občas objeví i ten černý humor, který dodává pořádnou šťávu. Garantuji vám, že se vám zalíbí také hudba. Ta má snad největší plusko. Díky ní to vytváří nádherně hororovou atmosféru. To samé určitě i znělka dané série. Každá je originálně zpracovaná a má hodně co do sebe. Co je taky dost hustý, tak že některé série jsou občas propojené. Jako že ne doslova (pro diváka, co neviděl všechny díly, tak to ani nepostřehne), prostě se občas například v jednom dílu objeví někdo z jiné řady (myslím postava, nejen herec) a pro fanoušky to bude mít takovou kouzelnou spojitost. Ovšem abych to furt jen nechválil, nebral bych to za nejvíc top seriál. Je výborný, ale na plný počet hodnocení bych to neviděl. Cca od páté řady začaly být některé díly nudné a občas to už s AHS nemá moc co společného. Většinou se i stane, že od začátku série se toho tolik neděje a zkomolí to všechno až nakonec. Nebo ty konce? U nich taky většinou nejsem moc spokojený, jsou bohužel takové nehororové, což dokáže diváka zklamat. V tomhle AHS chybuje. Závěry jsou pro mě velmi důležité a tady to prostě většinou zmrví. Chybí mi taky lekačky. Jsou tady, ale není jich moc. Co mě štve ale úplně nejvíc (teda asi bych to neměl dávat za chybu), že asi tak 96 % dílů skončí vždy uzavřeně. Na seriálech miluji to, že se mám vždycky do příštího dílu na co těšit, že mi to nedá spát. Ovšem tady tomu tak není. Tady to nepotřebuji vidět hnedka za sebou. Protože opravdu každý díl skončí prostě tak, že je pokračování úplně jasné, nebo být ani nemusí. Tohle je velká škoda. Co taky nemusí určitou skupinu diváků bavit je to, že je to občas až moc přeplácané. Myslím tím, že je to někdy nesmyslné nebo takové divné. Jenomže to je i to, co my vlastně na AHS milujeme. Komentuji i každou sérii zvlášť. Celkově seriálu dávám 9/10 ()

Galéria (1 922)

• Obete streľby v škole (1. séria) majú priezviská: Boggs, Greenwell, Stanley, Stapleton a Gedman. Sú to rovnako priezviská niektorých hráčov Boston Red Sox z konca 80. rokov. (Peter.N.5688)
  • Ve čtvrté sérii hraje také Jyoti Amge, indická herečka, která je k roku 2014 podle "Guinnessovy knihy rekordů" nejmenší ženou na světě. (DexMASTER094)

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)