Halo

• USA Halo (viac)
USA, (2022–2024), 14 h 35 min (Minutáž: 40–61 min)

Tvorcovia:

Steven Kane, Kyle Killen

Pablo Schreiber, Natascha McElhone, Charlie Murphy, Shabana Azmi, Björn Freiberg, Olive Gray, Bentley Kalu, Natasha Culzac, Yerin Ha, Kate Kennedy (viac)

Master Chief John-117 vedie svoj tím elitných Sparťanov na ceste za kľúčom k záchrane ľudstva alebo jeho zániku - Halo. (SkyShowtime)

brasek

Halo. Ďalšia pc hra sa dostala do filmového sveta. Hra ma nejako veľmi neoslovila a seriál už vôbec nie. Slabý scenár, veľa balastu, žiadna dynamika a tempo príbehu. ()

Heywood

Jistěže tu najdeme tu a tam nějaký ten odraz již existujícího filmu kategorie sci-fi, ale přesto první série si ocenění zaslouží. Za vizuál, výběr hlavních herců, samotnou zápletku tajemného artefaktu (Jasně STAR TREK - Do neznáma), ale i za to zneužití děti na vojáky (Hitman, Žoldák: Legie zkázy obdobně). Snad jen Yerin Ha mohla být lépe vybraná, ten hraný vztek roli neudělal a český dabing byl příšerný. Skrytost toho, že válka se vede vlastně z náboženských důvodů (o co jiného než stát se Bohy tady šlo) bylo servírováno stravitelně a logicky si tvůrci připravili pozici na druhou sérii. Ve škvárech, co se divákům nabízí tohle sci-fi obstojí jak námětem, provedením, tak i poměrně dobrým tempem, byť odskoky k různým příběhům mohou unavovat a někdy i zbytečně zpomalovat samotný děj. Někde v koutku si postává i zvrácená ideologie, jak je lidstro nedokonalé, a jak je nutné jej převychovat, geneticky přeměnit a "vylepšit". I za to , že je nakonec tato doktrína odsouzena si seriál zaslouží ocenění, zvláště když nositelem idee je uhrančivá půvabná herečka, kterou by "nikdo nikdy" z ničeho nekalého nepodezíral. Dávám 70% a jdu se podívat na druhou sérii. ()

UncleMorty

Brý den, já jsem prosím ten nasraný Leprikón z American Gods a díky tomu že nám vyjebali se serošem, tak vám dojebu i tenhle, protože prostě proto. Halo je průser a bohužel velký jak samotný ty vymodlený prstence. I přesto že nejsem fanoušek celé téhle XBOXové frančízy, tak nějaké povědomí o světě mám, který rozhodně nevypadá a nefunguje tak jak nám bylo zde představeno. Místo toho střílení emzáků tu máme tři dějový linky, kdy jedna koncem první série působí totálně zbytečně, druhá vypadá jak trapná Twilight story a třetí je taková politická meh. To je takový problém ukázat story o 4 macho borcích co střílej emzáky a na pozadí řeší něco málo o svým originu? Pakliže chtěl Paramount vytvořit nějaký velký svět Halo, který by při životě držel jako mrtvolu Ivety Bartošové, tak se mu těžce nepovedlo. Dávám dva emzáky z pěti. ()

RoyBatty444

Snaží sa byť mystické a dramatické, ale malo by to byť podľa hry a to moc zanedbáva. Hra sa snažila nahovoriť, že Masterchief ste vy a tu je to nejaký John s ťažkou minulosťou. Vedľajšie príbehy a obsadenie nevedia presvedčiť. ()

Sopholojong

Skvely pustny prolog s bohatymi akcnymi scenami, odtrhnutymi telami a koncatinami, ci vypravou ako z nejakeho dvestomilionoveho spektaklu od Camerona. Do toho vyborne nadizajnovane "oblecky" Spartanov, ktori beru do ruk "rotacaky" ci dlhe, dvojmetrove mece. Akonahle ale nastanu dialogy, alebo si divak chce oblubit nejakeho "geroja", ci "odpadlika", naraza kosa tupo na kamen. Je to obsahovo jednoducho "snuzka" vsemoznych beckovych, ci dokonca ceckovych klise s hlaskujucim, ale prkennym Schreiberom (Pablom!), otravnou lesbian-lookin' zradkynou a jedinou zaujimavou "siroko-prdelatou", blondatou (s ruzovymi pramenmi) marinackou Kate Kennedy. Rovnaky hype ako svojho casu Serenity - audiovizualne uchvatne, nahlaskovane, so sofistikovanou vypravou, ale s polovicnym obsahovym, ci hereckym vkladom, len pre urcity, "osobite kulty" vyhladavajuci, kruh divakov. ()

Miroslav.Zac

Už jen z nostalgie k herní sérii, z níž jsem několik dílů úspěšně dohrál, hodnotím velmi pozitivně. Seriál mě ale i jinak nezklamal, co se týče děje, bitev, CGI efektů. Je fakt, že na adaptaci akční hry zde není té akce zase tak moc, ale s tím se dalo počítat. Kdo má chuť na pořádnou akční sci-fi řežbu, ať si zahraje hru. ()

zekon

První díl v šíleném tempu a pak přijde pád do propasti nudy. Táhne se to bez nějakého rozumného cíle ve vatě plné keců a žvástů. 2* za efekty. ()

Leanov

Hmm... jak to popsat, nejsem žadný zatvrzely fanoušek Halo a neznám lore ani hry. Takže když jsem na to koukal nevěděl jsem jestlí je vzhledem k předloze něco špatně nebo dobře. Faktem, ale zůstává že jsem po pár dnech na tenhle serial úplně zapoměl, takže asi tak. ()

AmunRa

Rozporuplný seriál, který má své světlé chvilky aspirující na pět hvězdiček a své slabé chvíle hodné odpadu. Scénář mezi extrémy nepatří, ale vzhledem k rozsáhlému pozadí hry Halo není žádná výhra. Celý seriál vyzníval, že boji proti agresivním mimozemšťanům se věnuje téměř pokoutně jedna rodina a několik blízkých vojenských hodnostářů. Dva vědci, jeden asistent, dvě šarže několik supervojáků a konec. Linie s planetou Madrigal je zajímavá a ukazuje stinnou stránku života pod UNSC, ale obsahuje nejvíc nudné výplně. Epizody kolísají od skvělých po strašnou nudu. Naštěstí scénář zachraňuje závěrečná epizoda, která propojuje seriál a hru. Casting byl už rozporuplnější: Pablo Schreiber (Master Chief), Natascha McElhone (Dr. Halsey),  Charlie Murphy (Makee) a Kate Kennedy (Kai) mě vyloženě bavili, zato Yerin Ha (Kwan) a Bentley Kalu (Vannak) mi vyloženě šli na nervy. Vizuál pěkný, bitvy většinou propracované s výjimkou závěrečného boje, který byl možná úmylsně hodně CGI. Celkově to není špatné, ale mohlo to být o hodně lepší - takové Expanzi to nesahá po kolena. ()

lef4deth

Serial je super, fajn pribeh, za me super lokace a efekty, ale do prdele, ta dementi, urvana, zkurvena sikmoocka.. kazda scena s ni, je utrpeni, moc sem si pral, aby uz ji nekdo urizl hlavu. Za sceny s ni davam 1* ()

srazer

Nebolo to vôbec zlé, ovsem mohlo tam byť viac akčných prvkov a menej kecania, potom by som dal kludne aj 4 hviezdičky. V každom prípade sa teším na ďalšiu sériu. ()

Raziel811

Nejsem vyložený fanda herní série. Hrál sem několik dílů a mám v plánu dohrát i zbytek, protože svět jako takový se mi jeví zajímavý. Od seriálu jsem nic moc nečekal a to je asi to kouzlo úspěchu. Pro člověka, která je rámcově obeznámen s lorem her je seriál akorát v kombinaci příběhu a akce. Není to kýčovité a ani nedodělané. Zkrátka akorát a mé výhrady vůči Pablu Schreiberovi v roli Master Chefa vzdali za své už během prvního dílu a nyní si neumím nikoho jiného v této roli představit. ()

Naby

Celkem zajímavé, i když chvilkama trochu předvídatelné sci-fi. V posledních dílech se nějak začalo šetřit na efektech, takže ty efekty už byly celkem slabé. Zajímavé je, že prvních 6 dílů první série byly ok snad všechny efekty. Nevím jestli je to tím, že SkyShowtime neumí 4K Dolby Vision a Dolby Atmos, ale dnešní nové seriály a filmy mají tyhle největší kvality obrazu a zvuku už celkem běžně, takže z tohoto pohledu taky trochu škoda. Celkem 3,9* PS: Hru jsem hrál jenom chvilku a moc mě nebavila, dá se teda říct, že jsem neměl žádné očekávání a žádné velké informace o hře, nebo herním ději. ()

ReichelTomas

To je paráda! Hned si přidávám do oblíbených! Bohužel co až tak skvělé není, je ta linka s Kwan. Naštěstí existuje tlačítko „Posunout o 30 vteřin dopředu“ :). Jinak moc se těším na další řadu. ()

72Nihlus

Hry som zatiaľ nehral, o deji mám len veľmi základné povedomie, takže to nemôžem nejako fanúšikovsky pitvať. Skonštatovať môžem skvelú a šťavnatú akciu a väčšinou pekný vizuál a nijako objavný, ale "v pohode" dej. Nesedela mi však tá citová zápletka, herecký výkon Pabla Schriebera a zatiaľ zbytočný dejový oblúk s Kwan-Ha. Oveľa lepšie by bolo keby Master Chief tú helmu z xichtu naozaj dole nedával, alebo aspoň menej častejšie. Pekný vizuál však vedelo občas pokaziť nejaké dosť nepodarené CGI Covenantských jednotiek. Celkovo ma to však neurazilo a pokračovanie uvítam. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (viac)

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Studio Paramount v rámci prezentace pro investory oznámilo kupu novinek, a jelikož je toho opravdu hodně, asi se do toho rovnou pustíme. Tou největší zprávou je čtvrtý Star Trek. Nové pokračování… (viac)