Halo - Season 2

(séria)
USA, 2024, 6 h 57 min (Minutáž: 45–61 min)

Isag1

Druhá séria sa niesla v lepšom zmysle ako prvá a taktiež bola lepšie štylizovaná, zaujímavá a celkovo urobená. Bojové scény boli on point a dialógy taktiež. Samozrejme, poprosil by som, aby hlavná postava stvárnená Pablom nosila viac helmu Master Chiefa, ale tak neurobím s tým nič pravdaže, lebo storytelling tvorcov. Hl. postava sa potrebuje viac presláviť, tak prečo nie, ako nehral som nikdy Halo hru, ale lore poznám a je to dosť nanič, keď Master Chief, čo je hlavná postava, má vo filme jeho veľmi známu helmu 2x za celé 2 série a to, len počas bojových scén. Som zvedavý čo si vymyslia na sezónu 3 a 4, myslím si, že zatiaľ to majú v pohode našliapnuté na dobrý priemerný seriál. ()

Shakers

2.séria - 75%. Prišlo mi to podobne dobré ako prvá séria. Je tu zopár dielov, ktoré sú slabšie, zdĺhavé a nudnejšie, no oproti prvej sérii je tu viac akcie a je aj kvalitnejšie natočená. Prvá polka série ma bavila viac ako ta druhá, v tej druhej sa to v polke po epickom (a najlepšom) štvrtom diely trošku zbrzdi a rozbehne sa to až ku koncu. Finále ma tiež neúhorilo, čo je škoda, čakal som niečo strhujúcejšie. Zhrnuté a podčiarknuté, slušná military sci-fi jazda. ()

Kopi1

Pokud jste doufali v této sezóně ve více Chiefa v obleku, tak budete zklamaní, vyskytuje se asi pouze ve 3 dílech. Pokud jste chtěli méně Kwan, tak to se trochu splní. Už konečně nedostává tolik prostoru, ale je vidět, že scénáristé vůbec nevěděli co s ní a je zde naprosto zbytečná a z nějakého důvodu z ní udělali nástupce Johna Wicka. Největším highlightem obou sezón je 4. díl, který je jedna velká akce a byl suprový (konečně jsme dostali ten nášup, na který jsme čekali, hlavně delší záběry bez střihu). Efekty jsou o trochu lepší, ale furt v některých částech kolísají, kamera při akci je občas až moc chaotická, z příběhu jsme se moc nového nedozvěděli, Perez se mi moc nelíbila svým chováním, Ackerson byl opruz se svým neustálým šeptajícím hláskem. Výplň mezi akcí je často jenom taková nezáživná vata. Pablo Schreibera musí bolet záda jak celý seriál tahá skoro sám. Celkově o trochu lepší než 1.série, ale na 4 hvězdy to zase nemá a nejspíš ani mít nebude, pokud budou další série. ()

agentmiky

Jo, autoři nám slibovali, jak se druhá série rozjede naplno, že budou všichni sledující oplývat nadšením. Ta já vám nevím, ale já tam to zlepšení fakt nevidím. Všemu za mě škodí široké spektrum dílčích zápletek. Do dnešního dne nepochopím, proč se nesoustředí jen na Master Chiefa. Proč tam cpát nějakou Korejku? (která mj. v druhé sérii v mnoha momentech zastává roli záchrance....I Sparťanů...*inzert facepalm*). Akce opět minimum...Když na ní přišlo, tak opět nemám výtek (zejména celá epizoda z planety Cíl...naprostý masakr se vším všudy)....ale šetří s ní jak s šafránem. Potopa na konci potěšila. A konečně jsme se dostali na Halo jako takové. Takže ano, chci vidět pokračování. Jen vás snažně prosím, pořádně na tom zapracujte. Ať výsledek stojí za to. Druhá série si odnáší stejných 6/10 ()

cerdax2

Z druhe sezony jsem rozpacity, na jedne strane se toho dost udalo a bylo to divatelne, na druhe strane z fracka Kwan se stal "terminator" Kwan a dle dialogu "ochrance" Kwan, na strane treti :) jsme se zatim nedovedeli proc to tak je a co to znamena. To same pak plati pro velke finale, ktere mimo otevreni hangarovych vrat pro treti a mozna dalsi sezony, neprineslo nic prevratneho. 65% ()

• Zbraně Javelin Squadu používají airsoftové repliky od firmy KWA, přesněji model Ronin TK.45. (UncleMorty)