Začína sa vrcholná bitka o Halo; Soren a Kwan sa vydajú na záchrannú misiu. (SkyShowtime)

Martrix

Podivuhodná směsice všeho možného. Tvůrci si nejspíš spletli Čapka a spíš nežli otcem robotů, se nechali se inspirovat jeho bratrem Josefem. Na jednu hromadu tady máme nakydáno: military SF a space operu, kde se motají agresivní emzáci a la Warcraft, nesoudná vědkyně, nevyzpytatelná kněžka, zmatená UI, tajuplná mimozemská civilizace a la Expanze, vyvolená ochránkyně a la Avatar, supervoják, starostlivý taťulda s rodinkou, všehoschopná politička... . A nově taky agresivní virus a la Doom a s ním spojené zombofágy. Kdybych znal předlohu, nejspíš bych jejich nástupem nebyl překvapený. I když kdo ví. Pravidelné stížnosti gameheadů naznačovaly, že tvůci na divácká očekávání zvysoka bobkují. Jednotlivé ingredience mám samozřejmě rád, ale tenhle eintopf mi moc nešmakuje. Není to chytré, není to nápadité, není to ultimátní, je to další americká břečka. Bohužel je to už několikátý seriál, který se po pár solidních epizodách, nebo i řadách, do téhle škatulky odporoučel. To je tak, když v žánru SF neexistuje konkurence. No...jdu si spravit chuť právě vycházejícím 3 Body Problem. I když zatím ty recenze... . ()

kenkaku

Jako fakt? Běží to 5 minut a nejenže opět začináme femini agitku, ale ještě navíc lesboidní. Woke agitka za každou cenu. Pak výsadek (jako jinak) vaginální jednotky, následuje střih jak indiánská babizna buzeruje Chiefa, dále střih a já koukám na ropuchu… deset minut pryč a mě to nebetyčně sere. Další totálně zprasený seriál, kde se na první místo dává kdo má být vidět (místo toho co se má odehrávat). Vše jen potvrzuje fakt, že v poslední epizodě řady se rozjíždí nový prvek (něco jako virus ve stylu Resident Evil). Scenáristický fail jako prase. A jako třešinka na dortu prostřihy na “výslech” MasterChiefa. Jako proč? Tímhle měla řada obsahově začít a vše by fungovalo bezvadně. Hail DEI! ()

molcan2

Nie je nič zvláštnejšie ako to, že režisér Halo presne vie, čo chceme vidieť. Ale aj tak dokáže väčšinu epizód urobiť tak, aby vyzerali ako búchanie sa do hrude. Potopa prichádza Halo prichádza a Arbiter mŕtvy? Posledná epizóda mala niekoľko skvelých akčných scén, predstavenie Potopy vás naozaj núti tešiť sa na ďalšiu sezónu, záber na Master Chiefa, ktorý si sníma prilbu, je dokonalou replikou plagátu z hry a čakal by som, že Arbiter prežije, aby sa mohol naďalej trápiť s Master Chiefom, bohužiaľ sa mu to nepodarilo. Aby som to zhrnul, ako je uvedené v názve, režisér a scenáristi tejto série epizód sú skutočne plne schopní vytvoriť epizódy, ktoré potešia hráčov aj nehráčov Halo, ale aj tak sa rozhodli byť vo väčšine epizód priemerní a dúfam, že v ďalšej sezóne bude viac herných prvkov. ()

kubas369

6.5/10. Tvl tak ještě mimozemský parazit, tohle je hrozný kočkopes. Tady někdo zná pohádku o pověstném dortu, který byl plný dobrot ale z výsledného produktu jste se posr... To ani nemohli vysvětlit, proč ten arbitr byl vyhnancem? Alespoň tohle. ()

jjjerry

Začátek jako z nejhoršího trapného béčka. Včetně zbytečné Soren linky. Hlavně, že tu máme vědkyně a ne vědce. Masterchief si konečně nasadí ve třetině dílu helmu. S přestávkama bez helmy si ji aspon chvíli nechá. Konečně tu máme Halo samotné. Jen finální souboj jako z béčka, kamera naprosto hrozná, roztřesená. ()

Raid91

Reach je sice stále peak seriálu ale finále se povedlo. Flood mě ve hře neskutečně srala a tady si s tím docela vyhráli a scény ala resident evil potěšily. Duel byl pěkně udělaný ale je vážně škoda, že to neskončilo jako ve hře a nepřidal se na stranu lidstva ale to by asi místní lidé tady stejně neprekousli, takže je to asi dobře. Druhá série lepší než první a já se těším na třetí. Po výborné Expanse jsem konečně dostal nějakou záplatu. 85% ()

ReichelTomas

Skvělý díl, který však rozvedl další nové nápady a žádný neukončil. Takže tu teď máme něco jako zombíky, nějaké Halo, o kterém však ani v nejmenším nevíme co dělá a k tomu všemu nám právě skončila řada. No tak snad bude ještě jedna 👍 ()

darius1706

No, na jednu stranu jsem spokojený. Trochu jsem při minulé epizodě tušil, že když se najde laborka, tak v ní bude asi něco nepěkného. Také jsem dostal bitku, konečně došlo na souboj na meče, který byl na spadnutí už před pár epizodami, škoda jen, že to bylo tak rychlé. Dostal jsem vlastně všechno možné, všechno, co mám celkem u Sci-Fi rád. A zároveň je tu jeden problém. Všechno to přišlo v poslední epizodě. Minule jsem se obával, že při tempu, kdy vše, kromě dva a půl dílu per season, je jen omáčka, tak si tvůrci zadělali na celkem nekonečný seriál. A to mi moc nadějí do budoucna nedává, podstatná část této série byla na hraně záživnosti a také se může stát, že se toho už moc nedozvíme. No, uvidíme. Dal bych přednost přímočařejšímu postupu, vypořádat se s jedním a hurá na druhé. Už dvě série se těším, že zjistím, cože to je to tajemné Halo. A po dvou sérií tomuto zjištění nejsem blíže ani o krůček. Odpadlo pár postav, budu si muset zvykat na nějaké nové (třeba Perezová mi fakt k srdci nepřirostla), pár nesympatických zůstalo (zase je tu ta praštěná Kwan, která mě štve od prvního dílu), budeme zřejmě řešit, co s tím malým prckem, kdo mu bude dělat rodiče a tak.... Dost se bojím syndromu Lost.... ()

stadoblec

Jen tak trošku blbý že na pravé Halo jsme museli čekat dvě série. Tohle se dalo stihnout za půl sezóny. Asi chápu, že Paramount chce značku protahovat kvůli sledovanosti. Ale dvě série doopravdy hlopoučkých filler epizod je trošku moc... Obzvlášť když materiálu a lore je ve značce doopravdy dostatek. Tomu kdo zná předlohu bych klidně doporučil vynechat celou první sérii a přeskočit polovinu druhé anebo rovnou skočit na poslední epizodu druhé série. Tomu kdo předlohu nezná bych vlastně doporučil to stejné. Dokonce bych řekl že touhle epizodou by mohl celý seriál klidně začínat a to co se stalo předtím shrnout do dvou flashbackových epizod ()