Halo

• USA Halo (viac)
USA, (2022–2024), 14 h 35 min (Minutáž: 40–61 min)

Tvorcovia:

Steven Kane, Kyle Killen

Pablo Schreiber, Natascha McElhone, Charlie Murphy, Shabana Azmi, Björn Freiberg, Olive Gray, Bentley Kalu, Natasha Culzac, Yerin Ha, Kate Kennedy (viac)

Master Chief John-117 vedie svoj tím elitných Sparťanov na ceste za kľúčom k záchrane ľudstva alebo jeho zániku - Halo. (SkyShowtime)

Hitman_47

Za normálních okolností asi za 2-3, ale jelikož se jedná o adaptaci epické akční sci-fi, tak je to odpad ... od odpadu samotného to zachránili celkem "ucházející" akční scény v prvním, pátém a posledním dílu. Jinak tu máme průměrnou seriálovou papundeklovou sci-fi sračku, kde postavy jen chodí a koukají. Master Chief tu je rozháraný puberťák, který se dojímá nad kvetoucími sedmikráskami a kreslí si pastelkami ve svém pokojíčku. Navíc od konce prvního dílu už přilbu nasazuje jen max na 3 minuty. Vůbec nemluvím o druhé lince o nějaké mladé píči, která je tak akorát na facku a nakonec absolutně nedůležitá. Prostě sračka největšího kalibru, která nestojí za váš čas, nemáte zač. ()

Fr

„NAJDI HALO, VYHRAJ VÁLKU!…“ První díl navnadí digitální krvavou bitvou. Jó, to by se to koukalo… kdyby to nebylo tak ukecený! Ale hold oni se snažej vystavět ten příběh, asi aby to nebylo jen takový tupý… a hloupý… Takže máme dramatický sci-fi, trochu ukecaný… který začne trochu nabírat tempo až v závěrečnejch dílech. A já budu doufat, že teď je už všechno jasný a v druhý sérce to parádně roztočej! /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál nemá příběh společný s videohrou. Je psán tak, aby vyhoval „televizním“ požadavkům a mohl mít více sérií. 2.) Herečka Jen Taylor mluví postavu Cortany také ve videohrách. 3.) Thx za titule “titulkomat“. ///                         PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

DJ_bart

Zatímco já vím o původní herní sérii velký hovno, tvůrci o ní evidentně ví hovna dvě. Seriál se sice snaží jít na ruku fanouškům, ale dělá to tak marně, až to bolí – navíc vzbuzuje dojem béčkových sci-fi seriálů z počátku tisíciletí, tudíž by možná zaujal před dvaceti lety, ne však v současnosti, ačkoliv vysoký rozpočet je znatelný, jenže prakticky nevyužitý. No a Šéfkuchař je nesympatický už jen kvůli tomu, že 24/7 nenosí helmu a netwerkuje. Zkrátka, 'HALO' onen televizní formát nesluší, takže já stále čekám na to, až Spielberg natočí slibovaný celovečerák. ()

Shakers

1.séria - 75%. Nehral som hru a viem o hernej sérii iba toľko, že tu majú vojaci štýlové skafandre a strieľajú mimozemšťanov. Nakoniec som celkom spokojný, s toho čo som videl a dostal. Bavil ma príbeh, ľúbil sa mi aj dizajn vesmírnych plavidiel, vzhľad mimozemšťanov, masiek, kostýmov a zbrane sú tiež cool, tak isto herci a na čele s Pablom Schreiberom to v pohode utiahnu aj bez nejakých väčších hviezd. Je vidno, že to stalo celkom pekne prachy, lebo vizuálna stránka a akcia sa podarila. Plusom je aj menší počet dielov, ktoré majú prevažne 40-50 minút, takže moc dielov, kde by som zíval tu tiež nie je. Jediný tŕň v oku je pre mňa mala Číňanka, ktorá je asi najslabší článok tohto seriálu a aj jej samotná siedma epizóda je najnudnejšia. Celý seriál natočili viac menej skúsení režiséri, ktorí majú za sebou aj zopár filmových produkcii (Bathurst, Reiné, Liebesman), okrem pre mňa neznámej Jessici Lowrey, ktorá stala za kamerou pravé pritom najslabšom diely. Naopak Bathurst ponúkol výborný úvod a Liebesman zas zaobstaral tie najakčnejšie epizódy a finále. Intro sa tiež sa podarilo, spokojnosť a teším sa na dvojku. 2.séria - ??%. ()

filmfanouch

Filmová adaptace videoherní série Halo se chystala dlouho, motali se kolem ní Steven Spielberg, Guillermo del Toro či Rupert Wyatt. V jednu chvíli jí měl točit Neill Blomkamp pod produkčním dohledem Petera Jacksona, tvůrce trilogie Pán prstenů. Práce na Blomkampově Halo ovšem nakonec nikam nevedli a Jackson tehdy alespoň zkušenému animátorovi tehdy dal 30 milionů dolarů na zafinancování jeho celovečerní debutu District 9. Po všech těch letech poté oficiálně na adaptaci došlo, jen místo filmu došlo na seriál. Paramount+ seriál dopředu prodloužil pro 2. sérii a celkově se počítá s tím, že by seriálové Halo mělo být jednou z vlajkových lodí této streamovací služby. A to navzdory fanouškům, kteří tak úplně nesnesli fakt, že se seriálové Halo tak trochu vydalo vlastní cestou (i přesto, že bylo dávno řečeno, že se seriálové Halo odehrává ve své vlastní kontinuitě). V tom ovšem ten největší problém úplně netkví.   Vcelku je to vlastně docela slušná adaptace, kdy jsou některé díly přinejhorším jen velmi průměrné. Seriálové Halo má štěstí v tom, že může těžit z poměrně zajímavého světa. Hlavním hrdinou je ovšem Master Chief, kterého nejde vnímat jako ideálního protagonistu. Problém by nebyl v samotném představiteli Pablu Schreiberovi, ale v tom, že je to postava, která v průběhu v podstatě neprojevuje emoce. Master Chief mohl být takovou odpovědí na Mandaloriana ze stejnojmenného seriálu ze světa Star Wars, na rozdíl od Mandaloriana se ovšem nedaří Master Chiefa jako postavu budovat, jeho vztah s Kwan v podání Yerin Ha není vybudovaný tak skvěle jako vztah Mandaloriana a malého Grogua (pro neznalé Baby Yoda) a celkově v Master Chiefovi není ten ideální protagonista, který by měl utáhnout tento seriál na několik dalších sérií. Problém ovšem skutečně není ve Schreiberovi, který se v rámci možností snaží, problém je tak trochu spíše ve scénáři, který v polidštění Master Chiefa tak trochu selhal. Zajímavější postavou je ve finále Dr. Catherine Halsey v Nataschy McElhone. S tou se pracuje zajímavým způsobem, stává se z ní postupně více a více šílená vědkyně, která si jde za svým cílem a přesto má ještě daleko k regulérní záporné postavě.   Akce v mnoha momentech stojí za to, nohy jí podráží pouze vizuální efekty, které v několika momentech nejsou dokonalé. Opravdu se ovšem alespoň slušně buduje mytologie a s ní spojená zápletka (i přes to, že se jedna postava dočká tak trochu urychleného konce). Kostýmy nepůsobí cosplayově, výprava je ucházející. Střídají se díly, které jsou naplněné akci s díly, kde je té akce méně, sympatičtější je přístup, kdy se seriálové Halo snaží budovat svůj příběh a svět skrze postavy. Jak se to následně daří je druhá věc, minimálně je ovšem zajímavé sledovat, jak se zde na to někdo snaží jít skutečně tak trochu jinak. Filmová adaptace od Stevena Spielberga či Petera Jacksona by samozřejmě byla jiný kafe a seriál má dost nedostatků, příslib do 2. série je ovšem solidní.   V součtu je to někde mezi 3 a 4, i kvůli příslibu do budoucna a ve finále přeci jen mírné spokojenosti to těsně na tu čtvrtou hvězdu je. Halo má do budoucna hodně věcí napravovat a například práce s Master Chiefem nebude do budoucna nejlehčí, přesto tento seriál mohl dopadnout mnohem hůř. Od vlajkových lodí streamovaích služeb se ovšem po právu dají přeci jen čekat větší věci...... () (menej) (viac)

sheen

Poslední díl víceméně zachránil celou sérii, má to dost hluchých episod, hlavně s tou mladou holkou, to je vyloženě nuda, hru jsem kdysi pařil na PC, byl to port ale šlo to. ()

liskam

Strašně rád bych dal 4*, ale nejde to. Spousta věcí v tomhle seriálu byla podle mě odfláklá. Od castingu, přes  herecké výkony až po scénář. Co mě ale bavilo byl vizuál. Díky němu jsem opravdu přemýšlel o 4*. Bohužel jen vizuál celou řadu neutáhne. Takže dávám jen 65% a 3* ()

Kothy

Neznám hru, takže jsem ani nečekal, že mě to tak chytne. Akce je tu neskutečně našlapaná. Chvíli trvá, než se v tom člověk zorientuje. Sledujeme svět 26. století, kde proti sobě ve vesmíru bojují různé frakce a do toho i mimozemšťani. Vše začíná na zapadlé těžební planetě jménem Madrigal. Místní rebelové jsou povražděni Smečkou a Sparťané je přijdou zachránit. Objeví se zde záhadný objekt a spolu s jedinou přeživší holkou má být transportován na velení UNCS. Po cestě se ale rozkazy změní a Master Chief si musí vybrat stranu. Časem s dozvíme víc o postavách a o fungování celého světa. Dále sledujeme konflikt mezi UNSC a Smečkou. některé díly jsou akční, jiné méně. Finále je celkem otevřené, tak uvidíme dál. Zatím se mi to líbí. "Jaké jídlo máš rád? Matky a šrouby." :D ()

SeBig

To je tak, když točíte něco pro prachy a o hře víte úplný hovno.. viz 90% dnešních herních adaptací. Škoda slov. ()

Jirka_Šč

Korejské charaktery mi na nervy nelezou, proto mi nevadila jedna hlavní postava (na kterou zde mnozí nadávali) a dávám 4 hvězdičky. Překvapivě hodně dobrý sci-fi seriál (hru neznám), plnohodnotné postavy, planetu Posvátného prstence bych rád viděl víc. Konec vyloženě otevřený. Těším se na 2. sérii! Trailer. ()

Chrustyn

Halo bylo pro videoherní fanoušky jedním z nejvíce vysněných projektů, bohužel seriálová podoba nepřináší dostatečné uspokojení. Úvod je celkem fajn, akce nijak strhující ale dostatečně působivá s velkou videoherní esencí, ale vše ostatní, až už příběh nebo postavy je tak nezajímavé, že jsem se ke konci musel dost nutit, abych sérii dokoukal a držela mě jen občasná akce, které také mohlo být více. ()

Arsenal83

Od prvej časti som predpokladal, že to nie je nič pre mňa, v druhej som bol už o tom presvedčený a v tretej som si už povedal - Haló, šetri oči! Napriek tomu som to dopozeral s prižmúreným kwanhaovským okom, lebo má to aj pekný vizuál a nádhernú rasovú diverzitu, až tak bijúcu do očí, že tu obdržíme aj politicky korektné príbehy hlúpych postáv len pre to, že majú oči v šikmejšom uhle. ()

TheEvilTwin

Halo mělo náběh k tomu být jednou z nejlepších scifi seriálových sérií současnosti. Jde o známý brand zejména mezi pařmeny konzolí, ale i obecně je to poměrně vděčný scifi námět s fajn světem na zfilmování, ale výsledek stojí za nic. Pokud na poli 9 hodin tvůrci doručí akci jen v prvním, prostředním a pak v posledním dílu a mezi nimi je doslova jen prázdno a dialogové klábosení, přelétání sem a tam a procházky po poušti, které vyplňují 90% stopáže, tak je to průser. Casting je slabý a nevýrazný, scénář mdlý a šablonovitý a ačkoliv vizuál je vlastně vcelku (nad)standartní a nekouká se na něj vyloženě špatně, má strašně málo prostoru zaujmout. Akce jsou natočeny dynamicky, krvavě a v určitých momentech dost poutavě, ale je jich prostě až drasticky málo a celá ta nudná vata okolo nutí diváka zamyslet se, jestli chce fakt tímhle "ztrácet" čas. Například necelou polovinu seriálu se tady řeší dějová linka Kwan-Ha, která je strašně nezábavná a do "propojení" její linky se Spartany a Master Chiefem se tady vůbec nehodí a je to jen stopáž navíc. Těšil jsem se dost, ale výsledek je zklamání a jen další nudný, nezáživný a zapoměníhodný seriál. ()

Morholt

No řekal jsem bezduchou rubačku mezi ufounama a maníkama v motorkářských přilbách a to, že jsem jí tak úplně nedostal, je podle mě chyba. Pokud došlo na akci, tak se sice nejednalo o nic, co by mě vystřelilo z ponožek, ale i tak jsem se celkem bavil. Nicméně jako o akčních můžeme po hříchu mluvit jen o dejme tomu třech dílech. Ten zbytek je plkání o nějaké relikvii, co všichni chtějí a která dělá bůhvíco. Já chápu, že tu nějaký dějový rámec musel být, ale to sakra nemohli třeba zachraňovat princeznu, nebo tak něco? Ale budiž. Dalo se to jakž takž přežít i díky Charlie Murphy, která mě tu snad jako jediná z herců hodně bavila. Co mě ale nebavilo ba přímo s*alo, byla druhá linie s nehorázně protivnou Asiatkou, která si zasloužila vraždu, smrt, zabití hned od chvíle, kdy vlezla do záběru. A postupem času to bylo horší a horší. Samostatnou kapitolou jsou pak masky emzáků. Nevím jak vypadají ve hře, ale tady na mě působili jak kdyby se vybatolili z infantilní Skryté hrozby. Celkově zklamání, které na průměr tahá poslední díl. Druhou sérii, pokud nějaká vůbec bude, si nechám s klidným srdcem ujít. 50% ()

PauloZ

Místo epické akční sci-fi pecky jsme dostali rozporopulnou podívanou, kde se kvalita jednotlivých epizod krutě lišila a to hlavně kvůli snaze vyprávět dva příběhy, kde ani jeden nešel naplno. Měl jsem pocit, že se sami scénaristi v jednotlivých epizodách hledali. Závěr je ale vcelku velký, tak snad se to ve druhé sérii ustálí! ()

cariada

Hru neznám, takže jsem od tohoto nic moc nečekal. První díl jsem sledoval na dvakrát snad půl roku od sebe. Pak už to trvalo pár dní to do koukat. Místy je to dobré, ale někdy to působí jak béčko či céčko. Přesto by se tohle hodilo tak na seriál o zhruba dvacet let starší. ()

Pajky3

Halo byla docela očekávaná novinka, protože byl seriál založen na velmi úspěšné hře. Já vím, že ta hra existuje, ale nikdy jsem ji nehrál a tak jsem nevěděl, co od toho mám očekávat. A tím pádem z toho pro mě vylezlo docela zajímavé sci-fi, s několika slušnými akčními sekvencemi. Nedokážu říct jak moc je to povedená či nepovedená adaptace hry, ale věřím tomu, že si seriál můžete užít i bez toho.  Pablo Schreiber v hlavní roli je sympaťák a doktorka v podání Nataschy McElhone, má taky slušný vývoj. Jen je škoda, že tam je pár hluchých míst, kdy to vypadá, že se nic neděje a vedlejší linka s Kwan, jejíž směřování není dostatečně zajímavé. Závěr samozřejmě nahrává pokračování a já jsem vcelku zvědav na to, co přijde. Navíc vzhledem k tomu, že těch dobrých sci-fi opravdu není mnoho, tak může i Halo zaujmout. ()

Doudis19

První serie dokoukána. A ačkoli hrou nepolíben, přijde mi to celé, jako ohromně promarněná příležitost 😏. Držet se víc války a míň lásky prosím 🙈. ()

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Již letos v kinech uvidíme filmovou adaptaci populární hry na hrdiny Dungeons & Dragons. Snímek Dungeons & Dragons: Čest zlodějů natočili John Francis Daley a Jonathan M. Goldstein (Noční hra… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (viac)

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

16.02.2022

Studio Paramount v rámci prezentace pro investory oznámilo kupu novinek, a jelikož je toho opravdu hodně, asi se do toho rovnou pustíme. Tou největší zprávou je čtvrtý Star Trek. Nové pokračování… (viac)