Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

alchac

S  úlevou po zhlédnutí konstatuji, že dosažení důchodového věku pány Russellem a Texaským ragnerem, který jediný sedí rychleji, než Usian Bolt běhá, a současně smutný fakt, že kdysi Smrtonostný Brůs již drahnou dobu natáčí pouze Wyližprdelní svinstva, nemusí znamenat pro fandy letecky tenoristické akce nepřekonatelné trauma, neboť s krvelačností minimálně poloviny Kulhánkových brakovek se nyní na scénu vřítila frau Klinge, která jako by Murnauovi z Nosferatua vypadla (asi jim v Dojčlandu na tyhle zjevy zbyla fabrika po Himmlerovi), aby partičce bezskrupulózních žoldáků ukázala, zač je toho Operace Entebbe v podání řádně nasrané a dlouhodobě potlačovanou abstinencí krutě vyžíznivělé vdovy, přičemž s uspokojením dodávám, že při obraně svého potěru se madam s výrobou bioprdelačky příliš neséře, ba místy jde labužnicky až na dřeň (kostní). Přestože jsem tedy současně musel stále vydýchávat největšího krvesaje filmu, tj. jejího mizerného spratka, pročež snímek hodnotím rovněž jako velmi kvalitní reklamu na kondomy, tak doufám, že se dočkáme nášupu. Samozřejmě pokud nedostane studio stopku za to, že mezi špatnými hochy figurovali též mouřenín a zejména ta mimořádně slizká psychopatická buzna. ()

majo0007

Keď vám scenár napíše pán Holz, tak si píšte, že to bude prkenno drevenné. Čo dodať... jednoruký Fahrid ((bol by som zvedavý, ako mu komando nasadilo želiezka) sa až podozrivo dobre vyznal v rozbuškách a detonátoroch a krpatý Elias mi pil krv od začiatku do konca. ()

HorrFi

Taková zajímavá přijatelná kombinace upírskýho hororu a thrilleru o únoscích, která se ovšem musí brát s nadsázkou, protože my starý strejdové už víme, že upíři neexistujou.. ()

NiWi

Další poměrně slušná Netflixovská žánrovka. Moje očekávání naplnila především první polovina filmu, ve které sledujeme nejen boj upírky s únosci letadla, ale taky se sebou samotnou a se svým prokletím. Druhá polovina se zvrhne do řemeslně dobře zvládnuté žánrovky, ve které fungují velmi dobře hlavně masky a výkony ústředních herců. Filmu by však prospěla o něco menší stopáž. Ne, že by se objevovali hluchá místa, téměř celý druhý akt se něco děje, i tak by ale 20 minut dolů dynamice děje prospělo. Konec už byl spíš takový kýčovitý, snadno odhadnutelný. 4 hvězdy nedám jen proto, že český herec hrající českou postavu z Česka musí mít ruské jméno a mluvit rusky, protože absolutně nevím proč. ()

UhLee

(4,5/10). Pokud bychom se bavili o tom, že bude zbytek filmu vypadat jako první třetina filmu, tak bych byl na míru spokojený. Tísnivá atmosféra a hlavně motiv teroristů dodával filmu vše potřebné a bohatě by mi to stačilo. JENOMŽE pak přijdou na scénu vampíři a můj úsměv a napětí pomalu opadly. Já prostě nejsem fanouškem těchto postav. Nevyrostl jsem na Buffy, Stmívání a dalších. Hlavně se mi tady tyhle příšery vůbec nehodily a byly zde spíš na škodu. Já osobně bych se spokojil s s thrillerem z letadla s chladnokrevnými teroristy. ()

Johnny.ARN

Blbosť? 100%tná. Ale pozerateľná, zábavná a pekne krvavo-zvrátená blbosť z dielne najväčšieho producenta blbostí poslednej doby - Netflixu. Čo môže byť viac, ako keď sa únos lietadla s nevypovedanou motiváciou zmení na krvavé jatka kvôli jednej, povedzme to tak, "inej" pani? Nemci sa toho neboja na točili perfektný thriller-horor, ktorý bol komplexný, fungoval skoro vo všetkých smeroch, v každej druhej vete sa nespomínala rodina alebo menšiny, s tempom a litrami krvi. Objektívne silná, ale že fakt mocná trojka, no je to po veeeeeľmi dlhej dobe film od červeného Nka, pri ktorom som si nešklbal kotlety a nerozmýšľal a eutanázií. 4 z 5 ()

oveckaoa

Teroristé unesou letadlo a chystají se s ním zřítit. Plán jim, ale pokazí ženská co je upír (a její syn je strašný spratek bohužel přežije až do titulků)  a letí do New Yorku na léčení.  Námět dobrý zpracování dobré bohužel jak logika tak scénář si dávají dovolenou jelikož jednou jí vadí světlo z baterky, ale světlo z ohně jí nevadí jednou je řečeno, že sluneční svit ji zabije přitom chlápek na konci nevypadal ,že by s tím měl velké problémy a jí to dokonce neudělalo nic i upír s berlou  je hodně velký úlet . Konec mohl být větší masakr  tam to zbytečně rychle utnuli. Jinak nechápu proč některé věty jsou přeložené do češtiny a některé ne (nemyslím ty arabské kecy) vypadá to blbě. 60 procent ()

elanius

(59/2021) / Myslím si, že úpadok spôsobený hororovou produkciou Netflixu má za následok, že tento film môžme označiť ako slabý nadpriemer. Nepríliš objavný, lowcostovo vizualizovaný, ale s obstojným fun faktorom. Celkom sa mi páčilo zasadenie do lietadla. Kľudne sa to mohlo odohrávať v obchoďáku, ale toto pomohlo vytvoriť takú stiesnenejšiu atmosféru. Čakanie na kvalitu od Netflixu pokračuje. (5/10) ()

VanTom

Nečekaně solidní příspěvek do přeplněného upírského subžánru svěže variuje základní rozestavení (a umístění) nevyhnutelného masakru (spoiler?): V uneseném letadle to není krvežíznivá stvůra proti panikařícím cestujícím na porážku, ale upírka-matka na léčebné kúře proti ozbrojeným teroristům (a následné hordě krvežíznivých stvůr). Povedené uvedení do děje s flashbacky do minulosti se blíží serióznímu dramatu, dokud nenastanou klaustrofobická jatka se vším všudy, včetně plně béčkových klišé, která trvají o něco (dost) déle, než by bylo záhodno. Ale jak říkám, nečekaně solidních 60 %. ()

Skeksis

Po hadoch v lietadle a neviem čom všetkom, upíri v lietadle. Povedala som si, že to bude strašná kravina, ale na tých sa niekedy zasmejem viac ako na komédiách. Tak som tomu dala šancu. A čakalo ma pekné prekvapenie. Upírske masky boli fešácke! Dej ale predvídateľný, inak sa to vlastne skončiť ani nemohlo. A zo všetkého toho škriekania ma už trochu bolela hlava. Ale dala som si aspirin, tak v pohode. ()

ghatos

Sympatický akční let říznutý upíry. Skoro to vypadá jako takový devadesátkový výplach. Má to fajn záporáka, kterému dělá radost být zlý 🧛🙂👍, dobré nápady i klasické roztomilé klišé pro fandy žánru...72%. ()

Hollohlaway

Příšerně se to vleklo, byť zápletka s matkou co chrání syna to trochu zvedá, ovšem jinak to byla fakt nuda, nesmysly, nemělo to potřebnou béčkovitost. ()

jefff

Slabší tři hvězdy. Technicky je to dobré, masky povedené a docela to má spád. Ale čouhá z toho taková nedomrlá béčkovost a atmosféra je chabá, přestože má film k dispozici skvěle klaustrofobické prostory letadla, kde se většina děje odehrává. ()

sedm.1

Transatlantic 473 je poměrně originální upírský horor, jenž se krom netuctovosti může pochlubit ještě vážně rychlým spádem, slušnou porcí akce a dostatečným množstvím krvavých efektů, i když já osobně bych klidně uvítal ještě daleko nekompromisnější a brutálnější jatka, nicméně i tak to jsou všechno atributy, které zajišťují této podívané nadprůměrnou zábavnost. K pozitivům pak musím přidat i prostředí letadla, jenž bylo využito snad na maximum a postavy, které lze vesměs považovat za výrazné. K velké smůle mi bohužel ale nesedlo jejich obsazení opravdu nesympatickými a nudnými herci, což se navíc nejvíce týká především ústřední hrdinky a i do rolí záporáků mohli být dosazeni zajímavější ksichti, no a vytknout bych chtěl ještě velice slabou, nepůsobivou atmosféru, která by právě této podívané zatraceně slušela a pozvedla by jí určitě ještě minimálně o další level výš. I tak si tato upírská jízda ale zaslouží rozhodně pozornost, jelikož opakuji, že zrovna v tomto hororovém subžánru vznikne tak neotřelý film, to by asi očekával málokdo, německým tvůrcům se to ovšem podařilo, a to v docela velkém stylu. ()

coscarelli

Zaujímavá svojrázka, ktorej visí život na lanku. Osobne Som očakával uplne niečo iné, ale aj to čo prišlo nebolo úplne na nemeckú škodu. A táto decentne krvavá svojrázka mala aj tik tak tempo, hviezda nahor. ()

Kienast

Skvělý akční KRVAVÝ horor, který ani chvilku nenudí a zároveň nezapomíná ani na dojemné momenty (matka/syn). Nic převratného, ale zábava na víkendový večer je to NAPROSTO parádní! 7,5/10 ()

iXtr3m3

Celkom slušný upírsky snímok okorenený o celkom slušné prvky drámy. Masky podobné 30 dní dlhej noci, krvi dosť, známejšie herecké mená na opačnej strane barikády, dalo sa to. Ale opäť klasika Netflixu, nízke ambície, pretože toto mohlo mať na viac. ()