V Japonsku sa prepoja osudy, keď v chudobnej rybárskej dedine uviazne loď. (Disney+)

slovan.mma

Ledzep: keby si čítal knihu(a evidentne nečítal), tak presne takí ti Japonci v tej knihe boli.Ale chápem má veľa strán... Zatiaľ je to výborné. Relatívne podľa predlohy.Samozrejme postavy sú trošku iné ako v knihe(ako vizuálom,tak správaním)a aj scény sú zjednodušené a skrátené,ale nevadí to.Ak by to bolo presne podľa knihy,tak by to bolo tak na 5 sérii. Zatiaľ super. ()

castor

Přečkali mor, spoustu bouří, obstáli v boji s hladem, kdy museli okusovat telecí kůži z lan. Dvanáct námořních tuláků, kteří připlouvají roku 1600 v zuboženém vraku k břehům Japonska. Vřelé uvítání to rozhodně není, protože na pevnině se politikaří, tahá za nitky a především bojuje o moc. A pochopitelně se v tom všem rovněž najde prostor na věčný náboženský konflikt. Navíc drzost a nerozum anglického lodivoda Blackthornea ničemu napomáhá, nerozumí ani slovo, chrlí nadávky a věří v následující rána. Zatím je to i z mé strany takové oťukávání, protože ač jsou kulisy či kostýmy skvostné, stejně jako výprava, tak orientace mezi postavami je lehce obtížnější a samotné dialogy nestrhnou. Tempo krapet rozjímající. ()

Ivoshek

Clavellovu knížku jsem četl, první seriál z roku 1980 jsem viděl, takže mám s čím srovnávat. Super je, že podobně jako starší seriál, i tady se tvůrci drží velmi věrně předlohy, a to včetně popisů scén nebo dialogů. Na téhle verzi je vidět, že se nešetřilo na výpravě a na tricích, všechno to vypadá neuvěřitelně působivě. Zatím jsem nadšený. Oproti knížce tu akorát nastupuje o něco rychleji japonská politická linie a vysvětlení dění. V knížce je to déle postavené spíš z Andžinova pohledu, kdy na tohle všechno přichází až postupně. Nicméně nemyslím, že by to nějak vadilo. ()

ledzepfan

OK.. První dojem.. Dost z toho lezou jedničky a nuly. Zase to to japonsko prodává hrozně okatě, prvoplánově a na sílu (hned v prvním díle musí být přehlídka základní sady japanoklišé: Japonci co sedí a zahledění do blba povídají životní moudra jak z ezo tv, check. Useknutá hlava, check. Haiku, check. Seppuku, check. atd,atd). Fajn nejaponskej casting. Japonci zase obsazeni těma nejprovařenějšíma xichtama (klasika). Má to dynamiku. Drží to pohromadě. Ten známej příběh je prostě fajn... Výhrad mám dost, ale baví mě to.. Zatím. ()

Bakllazaan

Všichni se chytají srovnání s Trůny, ale já tu spíš cítím závan z Říma. Hlavně co se technického provedení týká, ale i to, jak vážně seriál bere kulturu a prostředí, ve kterém se odehrává. Senzace. ()

vydumnica

Rodrigues: "There's a saying out here that every man has three hearts. One in his mouth, for the world to know, another in his chest, just for his friends and a secret heart buried deep where no one can find it. That is a heart a man must keep hidden if he wants to survive. You'll understand soon, Inglés. And who knows, maybe-maybe fate brought you here for a reason. Maybe you'll live long enough to find out what it is." 4 a pol*. ()

Martrix

Je tento seriál vyhajpovaný tak trochu uměle, nebo je to opravdu pecka? Je srovnání s Hrou o Trůny na místě? Po první epizodě můžu odsouhlasit pouze to, že Šogun skvěle vypadá, je to správně špinavé a drsné, kamera, střih, hudba na jedničku. Ale obsahově? Možná to bude znít tvrdě, ale zatím je to "jen" parádně, ale trochu prvoplánově zpracovaná beletrie. Což není kritika....jen důvod, proč zatím 5* nedám. ()

Sany33

Príbeh: Portugalci majú vzácne obchodné vzťahy s Japonskom a to by sa zachcelo aj Holanďanom ale jediná ich loď ktorá sa dostane až do svojho cieľa je plná vyhladovaných úbožiakov a zbraní pre celú armádu. Práve tieto zbrane sa zrejme stanú hybnou silou miestneho lorda proti, ktorému sa spichli zvyšné štyri provincie. Čas sa ale kráti. Prevedenie: Veľmi dobrý feeling. Postavy sú obsadené s citom a ja, čo mám problém pri Ázijských filmoch som rozpoznal presne kto je kto. K čomu si gratulujem. Zatiaľ sa príbeh rozbieha pozvolna a popravde piatu hviezdu som dal iba kvôli autenticite, ktorou na mňa film pôsobí. Dúfam, že naberieme tempo. 90% ()

Elerrina

Skoro po všech stránkách vynikající dramatizace obrovsky rozsáhlé (a dle mého laického názoru vlastně nezfilmovatelné) literární předlohy. Musí se toho stihnout odvyprávět hodně, takže se logicky ztratilo především podrobné psychologické prokreslení některých postav a jejich motivací. Z čehož nejhůř bohužel vychází právě sám Andžin, jehož obsazení necharismatickým a výrazově plochým Cosmo Jarvisem zatím vypadá jako těžký miscast. ()

warrenur

Velmi vydareny otvarak s velkolepym obsadenim - charizmaticky Hirojuki Sandada na cele vo velmi stedrej minutazi na epizodu. Pomery v case a dobovom Japonsku a i v kulture tych casov zaujimavo a casto i verne :) vykreslene. Pominiem "klasicku liniu" s "vyplavenym pohladnym a vspurnym barbarom", osvietenym vladcom a pohladnou emotivnou "ucitelkou". Pri opise tychto dejin je hadam najcestejsia. Ak teda nejde zrovna a poukazanie na casy s krestanskymi misionarmi. Niekolko ich tu uz bolo, ale podla vsetkeho bude toto spracovanie paradne. Spokojnost a ocakavanie. ()