Boba Fett, kedysi nájomný lovec, objavuje na planéte Tatooine svoje nové ja po boku Fennec Shand. (Disney+)

besenheim

Tohodle seriálu mi je líto. Po Mandalorianovi asi všichni čekali další pecku, takže jsem si myslel, že na něj byly kladeny vysoké nároky už od začátku. Když jsem na něj začal koukat já, zdálo se mi, že je to prostě další skvělý starwarsový western a byl jsem dost spokojený. Tou dobou mi ale ještě nedošlo, že se vezu na nadšení z Mandaloriana a že Boba Fett není ani zdaleka tak dobrý seriál, jak jsem si myslel. Příběh je nekonzistentní, předvídatelný a neví, o čem vyprávět. Místy se sem tam objevuje naprosto směšná logika postav a vždycky to je dost smutný. Snad kromě linky s Taskeny to v podstatě není zajímavé a diváku nezáleží na postavách; možná tak na Boba Fettovi, ale není to proto, že by byl dobře zpracovanou postavou, ale protože ho má rád ze starých starwars epizod, přičemž svoji tehdejší tajuplnost pochopitelně ztratil už tím, že se stal hlavním hrdinou, ale zároveň z něj udělali v podstatě tuctového hodného dědu, s čímž nevím, jak by drsný bounty hunter z Návratu Jediho souhlasil. No a skvělou příležitost se záporákem (nebudu spoilovat) taky prošvihli (což mě možná mrzí úplně nejvíc). Prostě mi je toho líto, protože bych jim byl přál další povedený starwarsový seriál, ale Boba Fett jím zkrátka bohužel není. ()

Zofan

Nemastné, neslané. Rozhodně promarněný potenciál. Legrační je na tom to, že samotný Temuera Morrison během natáčení žádal, aby scénář přepsali, že Boba má příliš mnoho replik. K tomu samozřejmě nedošlo a tak je bohužel Boba dosti ukecaný, což neodpovídá kdysi velmi oblíbené postavě, která tak ztratila svoje kouzlo. Celý seriál vlastně táhne vypůjčený Mandalorian. Nezlobím se, Disney. Jsem jenom hodně zklamaný. ()

Muffynka

Divný, ale zachraňuje to Mando (ten pravý Mando) a baby Jodik, ale jinak nic moc. Dej řekněme někdy (někdy na začátku ....možná) propracovaný někdy pravý opak. Vlastně ani nevím o co šlo. Mando byl určitě lepší. Toto už vidět nemusím. ()

GabrielG

Boba Fett   Oproti celkom sviežim Mandolorianom je toto len veľmi priemerná a v niektorých aspektoch až podpriemerné dielo. Prvý diel ešte ako tak funguje ale tie ďalšie len ťažko. Vedľajšie linky v minulosti sú síce celkom fajn ale funguje len ako výplň pre to aby mohol mať seriál aspoň 7 dielov. A aj napriek týmto výplňam tu máme aj diel ktorý je čisto a len o mandovi. A smutné na tom je to že to má byť seriál o Bobovi a pritom sú najlepšie diely práve tie s Mandom. Postavy a ich hlavné linky sú celkom zaujímavé na začiatku kým si neuvedomíte aké sú predvidateľné a ich vyústenie je dosť neuspokojivé. Okrem pár svetlejších momentov veľká bieda. Či už akčné scény ktoré sú vo väčšine prípadov veľmi nudné a podpriemerné nanajvýš priemerné. Vizuálne je to spravené dobre a tie peniaze vtom vidno sú. Nabudúce by ale mali radšej investovať do lepšieho príbehu a postáv. ()

Helljoen93 odpad!

Bezduchý ždímání seriálovýho Mandaloriana. Kdyby měl Boba Fett tak 3 díly, mělo by to smysl.  Celý je to taková pocta Tuskenům, který ale stejně nikdo nemá rád. Skoro by člověk čekal, že se objeví na scéně Darth Krayt a fanoušci univerza zaplesají. To bysme ale od D+ chtěli trochu moc. ()

jabbo123

Neříkám, že bych se nebavil, ale nic převratného to také není. Potěší westernová atmosféra a některé postavy. Jiné postavy jsou zase dost podprůměrné a celá zápletka není bůh ví jak promyšlená. Tři ze sedmi epizod patří Mandalorianovi a Boba tak nemá moc šanci se předvést. Potěší rancorn, Luke, orkové a celkově závěrečná přestřelka není špatná. Celý seriál je tak na 65%, takže lehký nadprůměr. ()

Petbrab

Nakonec se to rozjelo do slušné podívané. Jako fanoušek SW jsem byl nakonec spokojen. Novou trilogii už asi nikdo nikdy dohromady nedá, takže tady seriály okolo nám SW alespoň přiblíží. ()

ilegal1983

Co ma fascinuje je fakt ze ustredna dvojica Temuera Morrison a Ming-Na Wen su skoro rovesnici no vyzeraju ako otec s dcerou.Niektore pasaze su natolko smiesne ako zrychlene sceny Boba Fetta ktore az biju do oci a vobec sa nehodia.Naproti tomu Fennec Shand zvlada vsetko,navyse v takom veku vyzera ze by kludne zapadla medzi 70-80 rocniky.Za nu jednoznacne hviezdicka k dobru a palec hore za jej prinos k tomuto dielku.O level slabsie ako Mandalorian no stale pozeratelne a potesili podobnosti ako kreslene scenky pri titulkoch ci kapitoly s Pedrom Pascalom ktory priznajme si ci mimikou tela alebo vekom je o poznanie lepsi. ()

Enon

Boba Fett pro mě vždy fungoval dobře po boku nějakých nosnějších postav, tudíž jako postava vedlejší. Takže když sem viděl, že dostal vlastní sedmidílný seriál, byl jsem lehce na pochybách. Tvůrci se s tím popasovali sice dobře, ale musím říct, že Boba Fett pro mě ani zdaleka nefunguje tolik jako například Mandalorian. To mi tenhle seriál dokázal i skrze epizody s Mandem. Mando je prostě a jednoduše lépe zvládnutý jakožto postava. A v závěrečné epizodě se mi potvrdilo i to, že Boba Fett funguje mnohem lépe jako vedlejší postava. To ovšem neznamená, že je tento seriál špatný. První půlku bych hodnotil jako čistý průměr a druhou jako nadprůměr. Od té doby, co se tam objeví Mando, tak ten seriál šlape jak švýcarské hodinky, funguje to líp a netáhne se to jako v první půlce. Zaslouží si Boba Fett druhou řadu? Dle mého druhá řada úplně není potřeba. Ovšem pochopil bych, kdyby to tvůrci udělali, v rámci propojenosti s ostatními Star Wars seriály. Určitě by mě to nenaštvalo, ale nebyl bych z toho nějak na větvi. 73% ()

ReichelTomas

Nejlepší seriál Star Wars. Podle mě třeba o hodně lepší, než Mandalorian. Soustředí se totiž na pravou misi, která má smysl a neřeší jenom potřebu jít se umýt do vody na Mandaloru. ()

MrInk0gnit0

Nečekal jsem, že je možné vzít, jednu z nejvíc hustých postav ve světě star wars, Boba Fetta, nesmlouvavého, drsného, úderného, námezdního lovce, a udělat z něj hloupého a neschopného dědka, za kterého musí všechno dělat banda teenagerů a náhodná borka. Zklamání. ()

baronGrga

Lehce zestárlý (i když teoreticky jen o 5 let starší) muž se zuby zářícími víc než mandalorská helma a slabostí pro lázeňské procedury se jal vyprávět svůj příběh a notně to připomíná vyprávění starce zastihnutého počínající senilitou. Příběh skáče od současnosti do minulosti, zabíhá do nadbytečných detailů a neatraktivních příhod, nebo naopak šroubuje některé historky za hranici uvěřitelnosti, přihazuje další a další postavy, z nichž ani jedna nemá mnoho šancí vyvolat u diváka významnější sympatie, případně odbíhá k úplně jiným vyprávěním o úplně jiném hrdinovi, aniž by se obtěžoval s budováním alespoň malého rozviklaného oslího můstku. Jako by nic se tu objevují a zase mizí postavy z původní trilogie, pro pamětníky přijde king kong v rancoří kůži a  mládež má zase patrně zaujmout dělnická omladina jezdící na nablýskaných speeder vespách, která jakoby vypadla z úplně jiného žánru. Potíž je ale i v samotném hlavním hrdinovi, jehož "hrdinství" skoro pokaždé končí dříve, než pořádně stačí začít, neboť prakticky každý jeho střet s padouchy nakonec vyřeší jeho mnohem schopnější nohsled, zatímco on končí ve vaně se šnorchlem, a který ani ve zbytku času, který na plátně má, nedokáže výrazněji zazářit vzhledem k tomu, že jej sledujeme převážně v pozici úředníka řešícího audience, oficiální návštěvy a vysoké ceny vody. Bez znalosti Mandaloriana bude navíc divák patrně podiven, když se do děje připlete zcela neznámá postava v luxusnějším provedení Fettovy uniformy s mikroverzí Yody v podpaždí, ale ve srovnání se vším ostatním je už tohle nejspíš malichernost. Přitom kdyby se hlavním tématem seriálu stala jedna z těch linek, které se povedly (a že tam přece jen jsou), Fettovi by se přenechala vedlejší role, v níž by udělal mnohem větší parádu, a celý příběh by měl jeden vybraný směr, kterým by se ubíral, bylo by z toho celkem povedené star wars rozptýlení. Takhle bohužel nejde o Boba Fettovi říct víc, než že se jedná o zmatený vesmírný buřtguláš, který neví, co chce vyprávět, a ani se to nijak nesnaží zastírat. 55 % ()

Lukinsons-

Kde jen berou v Disney ten talent dělat tak nudný a nezajímavý seriály bez zajímavějších postav? Zase další postava, která je naprosto domrvená. Dokonce i ty kostýmy už začínají vypadat komicky... ()

skycze

No za mě je to takový slabší Mandalorian. Popravdě je tam dost odfláknutých scén, jako když zraněný v jedné scéně táhne za sebou nohu a v další s ní už běží ve skupině s ostatními atd. I to bych dokázal odpustit, ale celkově to na mě působí dost bez hloubky a dějové zápletky. Plochý příběh, přitom námět není špatný. Bohužel i zde se pravděpodobně promítá dnešní nálada příběhy psát jednoduše tak, aby je pochopil i méně vnímavý divák. Hold umění musí trochu ustoupit konzumu. ()

stret

Som nadseny z toho, ze niekto konecne prinasa trocha nadhladu a humoru do tak tragicky vazne sa tvariacich sa Star Wars "at te provazi siiiila!!!" a to takto kvalitnym sposobom. Hoci - ten mierne odlahceny a parodicky pristup nie je hlavnym ucelom. Je to len odkaz "neber to tak strasne vazne!" Vsetky tie vydarene vtipky robia sagu Star Wars prijatelnu aj pre mentalne dospelejsich divakov. Ale nielen vtipky. Napriklad aj lejzrovy mec konecne prestal byt hrackarskou srandou na baterky a preukazal svoju narocnost. To je len jeden z prikladov kedy tento serial odprezentoval nejaky atribut SW dospelejsim sposobom. "Prines mu par hnojnich cervu!" :-D ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023